• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.061 films
  • 12.206 series
  • 33.976 seizoenen
  • 647.065 acteurs
  • 199.001 gebruikers
  • 9.371.759 stemmen
Avatar
 
banner banner

Imaginaerum (2012)

Fantasy / Muziek | 86 minuten
2,97 72 stemmen

Genre: Fantasy / Muziek

Speelduur: 86 minuten

Alternatieve titel: Imaginaerum by Nightwish

Oorsprong: Finland / Canada

Geregisseerd door: Stobe Harju

Met onder meer: Tuomas Holopainen, Marco Hietala en Emppu Vuorinen

IMDb beoordeling: 6,1 (6.809)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Imaginaerum

Een stokoude componist, Tom, lijdt aan ernstige dementie. Wanneer hij weer eens terugvalt op de dromen uit zijn vroege jeugd, realiseert Tom zich dat hij zich praktisch niets meer herinnert uit zijn leven als volwassene. Zijn muziek, vrienden, alles uit zijn verleden inclusief zijn dochter zijn een waas in zijn fragiele geest. Alles wat nog over is zijn de dromen van een 10 jaar oude jongen.

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Tom Whitman (age 10)

Tom Whitman (age 70)

Tom Whitman (age 47)

Mr. White / Theodore Whitman

Dr. Jansson

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Defective

Defective

  • 113 berichten
  • 3126 stemmen

Ook niet mijn ding. Na een half uur uitgezet! Dus geen stem!


avatar van Parisa

Parisa

  • 605 berichten
  • 925 stemmen

Aangezien hij nu op die grote filmpjessite staat heb ik hem, als fan van hun oude(re) werk, ook eens bekeken. Omdat ik niet weg was van de laatste cd leek me dat een betere optie.

Tuomas heeft veel te danken aan de lyrics die hij schrijft, dus ik vind het van belang dat het verhaal bij zijn muziek past en dat de film dezelfde soort gevoel/sfeer oproept als zijn muziek.
Dat eerste is gelukt. Fans weten wel dat Tuomas vaak (tot vervelens toe?) bezig is met zijn kindertijd en o.a. als Disney fan graag in dromenland verblijft. Dat, en het duistere van zijn muziek, komen zeker terug in de film.
Het matcht gelukkig niet met zijn echte leven, als zijn er wel een aantal dingen dubieus. Bijvoorbeeld dat de hoofdpersoon Tom heet (ze hadden ook gewoon een andere naam kunnen kiezen), dat er naar zelfmoord geknipoogd wordt (net als in een aantal van zijn songs, niet dat hij echt een poging heeft gedaan, voor zover ik weet), dat die vrouw van de bol wel erg lijkt op Tarja (1e zangeres en volgens oude roddels meer dan dat) en Gem op Johanna (zijn vriendin/vrouw whatever nu).

De sfeer die hun muziek vroeger had zit voor mij niet in deze film, jammer genoeg. Het is meer Nightwish nieuwe stijl. Dat heeft denk ik vooral te maken met het feit dat ze de wereld hier behoorlijk klein hebben gehouden. Ik zie vooral veel special effects en hele kleine decors. En dat geeft het idee dat je opgesloten zit (in een droom, maar toch is het een minpunt) terwijl hun muziek vroeger juist de mogelijkheid gaf om je fantasie de vrije loop te laten. Het budget maakt me hierbij niet uit. Ik beoordeel gewoon wat ik zie. Overigens zien de SE er prima uit.
Daarnaast blijft het verhaal te veel aan de oppervlakte om me wat te kunnen doen. Alsof de ideeën onvoldoende uitgewerkt zijn.

Ik vind dat Farley er hier bovenuit springt. De rest doet het voor mij net voldoende. Aan het begin lijken mensen te veel hun tekst op te dreunen alsof ze de trein moeten halen. Dat Franse accent van die soldaat was lachwekkend. Ik ben blij dat de band niet zelf aan het acteren is gegaan. Net als bij een optreden kijk ik graag naar Jukka (in piratenkostuum) die erop los mept en had ik wel kunnen leven zonder Anette of Troy.

3*


avatar van Keane1983

Keane1983

  • 1015 berichten
  • 943 stemmen

Zeer zeker geen slechte film.

Het verhaal is zeer pakkend en weet ook te boeien. Het grootste gedeelte bestaat uit CGI maar weer er op de een of andere manier goed mee weg te komen. Het ziet er ook allemaal goed uit.

Acteerwerk is meer dan goed en overtuigend.

Het enige wat ik hier en daar wat minder vond was de muziek. Hiermee bedoel ik niet de score want die klonk perfect maar de stukken met zang erin was ik niet zo heel erg weg van (but hey, ieder zo zijn smaak).

Het is zeer zeker geen mainstream film en het deed allemaal wat art-house achtig aan.

Ik heb me toch niet verveeld met deze film.

De eindscore vond ik erg mooi om naar te luisteren (in de positieve zin van het woord).

Een 3,0*


avatar van Rednas 2

Rednas 2

  • 170 berichten
  • 196 stemmen

Voor de liefhebbers, ik vond het echter 3 keer niets. Na een half uur afgezet. Zal daarom geen beoordeling in de vorm van sterren geven.


avatar van indigoriico

indigoriico

  • 95 berichten
  • 91 stemmen

echt een goeie film, een van de betere zelfs.

je moet inderdaad (wat de meeste niet gedaan hebben) even door het eerste stuk heen en dan wordie zeker goed.

het is geen doorsnee film maar als je van een soort magische film houdt dan is dit zeker een aanrader.

de muziek erbij maakte de sfeer echt compleet vond ik.

ik ben verder ook totaal geen nightwish fan maar het klonk gewoon goed.

helaas duurde de film me net te kort en had hij best nog een half uur langer mogen duren.

ik geef hem een 5 omdat hij gewoon wauw is. maar je moet ervan houden.


avatar van barcam

barcam

  • 910 berichten
  • 896 stemmen

Sprookjesachtige duistere film met prima Nightwish gothic achtergrond muziek. Aanrader.


avatar van jasper1991

jasper1991

  • 42 berichten
  • 383 stemmen

Het is een aparte film geworden en hier en daar ook wel een beetje richtingloos. De nummers kwamen goed over en de muziek is voor mij het sterkste element. Veel mooie beelden ook, veel metaforen, maar wel in een vaag plot.

Echt acteren doen de Nighwish-leden trouwens niet echt. Holopainen heeft een soort rolletje, maar dat blijft bij een paar momenten en hij zegt ook niets. Je ziet alleen de band twee keer spelen.


avatar van Noodless

Noodless

  • 10041 berichten
  • 6177 stemmen

Zeer aparte film met een fijn sprookjesachtige donkere sfeer gekruid met mooie fantasierijke beelden. Daarbij de groep Nightwish die het muzikale aspect ondersteunt. Helaas kwam dit voor mij minder uit de verf. Nochtans weet ik hun muziekgenre te appreciëren, maar hun vroeger werk is gewoon veel beter. De reden is heel simpel : de nieuwe zangeres kan gewoon niet wedijveren met de mooie stem van Tarja Turunen. Het script is vrij eenvoudig en duidelijk.

6/10


avatar van Drrrrkkk

Drrrrkkk

  • 82 berichten
  • 77 stemmen

B-film die op een tenenkrommende manier een Guillermo del Torro sfeertje probeert te kopiëren. Pover camerawerk en zeer matig acteerwerk. Bah!


avatar van Marvinleeaday

Marvinleeaday

  • 730 berichten
  • 7029 stemmen

Ja, had toch wel wat. Film over liefde en angsten, als op het eind alles helder wordt denk je toch: het had wel wat.


avatar van narva77

narva77 (crew films)

  • 12725 berichten
  • 6540 stemmen

Noodless schreef:

De reden is heel simpel : de nieuwe zangeres kan gewoon niet wedijveren met de mooie stem van Tarja Turunen. Het script is vrij eenvoudig en duidelijk.

6/10

Die "nieuwe" zangeres Anette Olzon is inmiddels ook alweer weg. De nieuwste zangeres van Nightwish is nu de Nederlandse Floor Jansen, die al eerder inviel tijdens concerten...


avatar van Katharina

Katharina

  • 716 berichten
  • 1052 stemmen

Als Nightwish fan moest ik deze natuurlijk zien. Ik vond het verhaal niet zo sterk. Verder heb ik me prima vermaakt tijdens het kijken van de film, maar hij is niet op alle fronten erg sterk, maar hij had wel wat.


avatar van Robi

Robi

  • 2528 berichten
  • 2526 stemmen

Het verhaal is eigenlijk simpel. Een oude man ligt op sterven en haalt herinneringen op aan zijn leven en de dingen die hij fout gedaan heeft. Bij deze film gaat het echter vooral om de vormgeving, die begint als een jongetje dat een tijdreis maakt door een wereld van fantasie. Het ziet er allemaal heel erg mooi uit met mooie beelden, decors, kleuren, muziek enz. En vooral ook heel duur. Een film met een groot budget. Maar het is ook allemaal erg pretentieus. Te pretentieus. Want als uiteindelijk de puzzel van het verhaal op zijn plaats valt, blijkt het verhaal toch allemaal niet zo heel veel voor te stellen. En leek het dus allemaal veel grootser, dieper en ingewikkelder dan het uiteindelijk was.

Als ik de overige recensies lees, zie ik dat deze film van een band genaamd "Nightwish" is. Ik heb nog nooit van die band gehoord en ik heb de film dus ook niet als zodanig bekeken. Natuurlijk kwam er veel muziek in de film voor en was de oude man een muzikant. Maar het was voor mij niet typisch een film van een band. En in dat opzicht had ik dus in ieder geval geen verwachtingen. Dat scheelt wel denk ik. Want met de wetenschap in mijn achterhoofd dat het een film van een band was, had ik er vast anders naar gekeken. En is de film zo mogelijk nog pretentieuzer dan hij nu al op mij overkwam.


avatar van leatherhead

leatherhead

  • 3556 berichten
  • 1813 stemmen

Naar mijn smaak veel te kitscherig en bombastisch. Iets wat zowel in de beeldtaal als in de soundtrack resoneert. Opzet van de film is best leuk, de uitwerking helaas nogal vermoeiend, ondanks de korte speelduur. Paar zwaar irritante koters erbij en de ergernis is helemaal compleet. Niks voor mij dit. 1,5*.