• 15.814 nieuwsartikelen
  • 178.381 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.593 acteurs
  • 199.103 gebruikers
  • 9.377.836 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Double (2011)

Misdaad / Thriller | 98 minuten
2,87 669 stemmen

Genre: Misdaad / Thriller

Speelduur: 98 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Michael Brandt

Met onder meer: Richard Gere, Topher Grace en Stephen Moyer

IMDb beoordeling: 5,9 (32.524)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 5 juli 2012

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Double

"Keep your enemies close"

De gepensioneerde CIA agent Paul Shepherdson (Gere) wordt opnieuw aan het werk gezet door de jonge, ambitieuze FBI agent Ben Geary (Grace) om de mysterieuze moord op te lossen van een Amerikaanse senator. De voormalige CIA agent wordt bij de moordzaak betrokken vanwege zijn extensieve kennis over een oud-Russische huurmoordenaar genaamd “Cassius” (Moyer) wiens werkwijze identiek overeenkomt met de moord op de senator. Agent Shepherdson krijgt hiermee één laatste kans om deze beruchte moordenaar te vatten die al jarenlang arrestatie heeft weten te vermijden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van james_cameron

james_cameron

  • 7006 berichten
  • 9791 stemmen

Zeer zwakke, volstrekt ongeloofwaardige thriller waarin een degelijke cast wordt verspild en een minimum aan spanning wordt bereikt. De belachelijke plotwendingen volgen elkaar in hoog tempo op, iets dat al snel leidt tot onbedoeld hilarische toestanden. Gere en Grace opereren op de automatische piloot en de regie is erg matig. De overdreven 'spannende' muziek wil je doen geloven dat je naar een nagelbijter zit te kijken, maar niets is minder waar.


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23446 berichten
  • 76940 stemmen

Aardige Spionage/Suspence/Thriller met weer een prima rol van Richard Gere ( ik ben dan ook fan van deze man ) , Topher Grace daar in tegen vond ik minder geschikt voor zijn rol omdat hij er gewoon te soft uit ziet.


avatar van voomzap

voomzap

  • 815 berichten
  • 1271 stemmen

Omdat ik van 'Seeking Justice' met zo'n andere nu middelmatige ooit interessante acteur Nicholas Cage best gecharmeerd was, dacht ik laten we deze thriller met Richard Gere dan ook maar eens meepakken. Het draaide helaas uit op een akelig saaie zit vol cliché's en onlogische acties in een doorzichtig verhaaltje. Spannend wordt het nergens. Richard Gere met zijn warme uitstraling en (quasi) ervaren blik waarmee hij ooit schitterde valt hier volledig uit de boot.. Tel daarbij een melodramatisch tintje op plus personages die zich gedragen naar hoe het de regie eventjes uitkomt en ik kan na de voorspelbare anti-climax maar een conclusie trekken: wat een gemakzuchtige flop.


avatar van Miss Lola

Miss Lola

  • 64 berichten
  • 69 stemmen

Jammer dat de twist zo snel kwam en the double zo snel naar voren kwam. Vond het wat voorspelbaar. Verhaal wel leuk, maar weinig thrilling.


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10270 berichten
  • 7283 stemmen

Teleurstellende twist.

Met als co-producent een ‘nieuwe’ maatschappij uit miljonairsland Abu Dhabi, zal het vast wel snor hebben gezeten met het salaris van Gere, maar je vraagt je af wat naast een royale honorering een acteur met zoveel ervaring nog meer heeft doen besluiten mee te werken aan dit broddelwerkje.

Een en ander begint nog best aardig met het aloude gegeven van de jonge agent die samen met de oude en door de wol geverfde cynicus op jacht mag. Wanneer de ridicule twist al snel wordt vrijgegeven gaat het vanaf dat teleurstellende punt bergafwaarts. Ten eerste werkt de wending totaal niet en slaat het vervolg bijna nergens meer op qua logica en ontwikkelingen.

Matig.


avatar van Davezelf

Davezelf

  • 40 berichten
  • 296 stemmen

Bijzonder genoten van Mr. "Pretty Woman". Tot aan het eind toe verrassend. Toppertje!


avatar van martijn011

martijn011

  • 2034 berichten
  • 1309 stemmen

Twists in een film vinden meestal plaats aan het eind van een film. Dan blijkt dat je de hele film voor het lapje bent gehouden en je totaal verkeerd gedacht had.

Mooiste twist voor mij is die uit de Usual Suspects, geen enkele kan daar aan tippen.

Ook deze film kent een plottwist, maar die wordt na een half uur al prijs gegeven.

In tegenstelling tot veel gebruikers hier kon ik het wel waarderen! Nu moet ik ook zeggen dat ik totaal blanco deze film ben ingegaan. Wist niet eens waarover de film ging, en had de trailer ook niet gezien.

Nogmaals, de twist na een half uur was het hoogtepunt van de film. Een film die steeds verder afzakt en nog eindigt met een hopeloze twist die totaal ongeloofwaardig was.

Vond het leuk om de oudjes Richard Gere en Michael Sheen weer eens te zien. Beiden spelen zeker niet slecht, maar Topher Grace vond ik totaal geen type voor een FBI-agent. Vond hem een beetje een mietje eerlijk gezegd.

Al met al een matige film met af en toe een leuke opleving, maar deze 'the Double' kan zeker tot de middelmaat gerekend worden.

Kleine onvoldoende.


avatar van booyo

booyo

  • 646 berichten
  • 1678 stemmen

Beetje een dubbel gevoel (hoe toepasselijk!) over deze film. En dan neem ik als omslagpunt de scène met de nul-hypothese. Tot daar vond ik het een behoorlijk boeiend verhaal. Juist dat de wending zo vroeg in het verhaal kwam was leuk, een keer wat anders. Interessant om te zien hoe Gere en Grace vervolgens samenwerken. Toen kwam de hypothese, zelden zo slap iemand een zaak zien ontrafelen, en werd het verhaal rap minder. Nog een paar wendingen werden er tegen aan gegooid, leek allemaal een beetje geforceerd.

Al met al, prima vermakelijk. 3*


avatar van Insignificance

Insignificance

  • 3220 berichten
  • 5588 stemmen

Onbezonnen spionagethriller die maar wat voortdendert met nul intrige, nul spanning en spaarzame actie. Film zit veel te simpel in elkaar om iets voor te stellen. Personages praten je bij over waar het scenario zich zo ongeveer bevindt, povere flashbacks geven nog wat uitleg en de dubieuze scènes stapelen zich op. Alles rondom Brutus is een voorbode op de rest, beter wordt het niet. Gere is niet scherp, Grace is anderhalf uur een aanfluiting van jewelste, de muziekkeuzes zijn beroerd en de twist die het nog heeft, maakt de film alleen maar onzinniger.


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9970 berichten
  • 4657 stemmen

Middelmatig. De koude oorlog loopt in deze film onverminderd verder. Amerikaanse veiligheidsdiensten proberen Russische infiltranten en moordenaars te ontmaskeren en meer bepaalde ene Cassius. Lauw verhaaltje dat even de goede kant lijkt op te gaan maar op het einde met een idiote twist aan komt draven die de film redelijk nekt. Gelukkig viel de eerste helft nog best te pruimen, daarom toch nog de helft van de punten.


avatar van Q Jones

Q Jones

  • 3525 berichten
  • 2882 stemmen

Aardig filmpje.

De plottwist van de film wordt vroeg weergegeven en dat was best een intressant gegeven. Alleen slaagt de film veder maar deels. Hij is boeiend genoeg om te blijven kijken en er zit ook nog wel wat spanning in. Alleen de grote finale is een beetje teleurstellend, en totaal overbodig.

Gere speelt echt top in deze film, en Grace doet het aardig alleen de chemie tussen de twee is ver te zoeken.

Verwacht niet te veel en voor een zondag middag filmpje is deze prima te kijken.


avatar van ikkegoemikke

ikkegoemikke

  • 3449 berichten
  • 4897 stemmen

Oei een tegenvaller

Ik dacht een film met R. Gere als geheimagent op rust zou wel eens interressant kunnen zijn. Dat was het ook het eerste half uur. Toen ik T. Grace zag , kon ik hem niet direct thuisbrengen en toen herkende ik hem van "That '70s show". Toen in de tijd vond ik hem al in die sitcom een slome. Hier nu ook leek het wel alsof hij soms bijna in slaap viel Deze rol paste dus totaal niet bij hem.

Dat er zo vroeg iets onthuld wordt is wel eens iets nieuws. Maar inderdaad hierna begint het allemaal een beetje in elkaar te zakken en toen op het einde een totaal onverwachte twist kwam, vond ik helemaal niet meer geloofwaardig.

Het heroisch gevecht op het einde tussen Gere en Tamer Hassan had nog wel iets, maar als uiteindelij Gere dan ineens langs Grace kruipt en bijna onmiddelijk daarna zijn laatste adem uitblaast, had ik zoiets van "Yep, kom aan!". Het was precies volkstheater ineens

Een spionage/thriller met een uitstekend begin, een verrassend vroege onthulling en dan een neerwaartse vlucht naar een anti-climax. Pluspunt : het was nog eens leuk om Martin Sheen aan het werk te zien

2*


avatar van Zeriel

Zeriel

  • 1395 berichten
  • 2639 stemmen

Wat een flutfilm
Een totaal ongeloofwaardig verhaal met misplaatste goedkope effecten (de fluistersoundtrack bij het Capitool).
Gere is hopeloos gemiscast als geheim agent anex meedogenloze killer, totaal niet serieus te nemen. Hoe hij die "gevaarlijke" gevangene eventjes met 2 vingers in de neus uitschakeld....., daar is hij fysiek niet eens toe in staat. En dit zonder enige knipoog.

De actie stelt verder weinig voor.

Obligate plottwists die niet aankomen omdat je ze al bedacht had, en je de film al geen seconde serieus nam.

Kortom tijdverspilling deze niet leuke B-film, bezigheidstherapie voor gepensioneerde acteurs.


avatar van Decec

Decec

  • 6743 berichten
  • 8588 stemmen

Een goede actie/misdaad/drama/mysterie/thriller film...

Spannend verhaal...

Prima acteerwerk...

Bekende acteur Richard Gere speelt zeer goed...

Perfect achtergrond geluid/muziek

(Dolby Digital 5.1)...

Mooi HD kwaliteit breedbeeld...


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12273 berichten
  • 5515 stemmen

Zeker geen hoogstaande Misdaad / Thriller, maar wel eentje die nog redelijk is te doen.

Het verhaal voelt ouderwets aan (typisch verhaal welke uit de jaren 80 / 90 zou kunnen stammen) en is inderdaad wat flauw en misschien ook wel cliché. Opzicht valt de uitvoering wel mee (zeker het begin is best aardig) en zitten er ook twee wendingen in het verhaal, die al dan niet verrassend zijn. De eerste wending die al snel openbaar wordt gemaakt, neemt wel gelijk alle spanning uit het verhaal weg. Hierdoor is de rest van de film ook vrij langdradig en mat en zit je alleen maar te wachten op de ontmanteling van “Cassius”, terwijl je al weet wie het is. De wending op het einde was wel aardig, maar kwam wel een beetje uit de lucht vallen.

Dankzij de cast die opzicht niet slecht speelt, kijkt deze film zich wel lekker weg. Met name Richard Gere en vooral Topher Grace deden het verdienstelijk. Het was ook leuk om de fraaie Odette Annable weer eens terug te zien in een film. Al met al leuk om eens gezien te hebben, maar meer ook niet.


avatar van Hansopje

Hansopje

  • 80 berichten
  • 732 stemmen

Toch meer van verwacht met een acteur als Gere. Acties verder wel OK, maar het verhaal heeft behoorlijk wat gaten. Filmmakers mogen toch echt wel wat meer intelligentie bij de toeschouwer aannemen. Als elke spion zo makkelijk met een flut-theorie kan worden ontmaskerd, hebben we helemaal geen spionagediensten nodig. Dat kan iedereen met een basisschoolopleiding.

Grace heeft nog iets te veel van zijn personage uit de 70's Show, maar redelijk bezig hier.

Iets voor een verloren uurtje of als je niet kunt slapen.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13171 berichten
  • 11080 stemmen

Aardige film waarin een oude CIA agent gevraagd wordt zijn oude werk te hervatten. Een onderhoudend verhaal waarbij een belangrijke plotwending al vrij vroeg in de film zit. Dit maakt de relatie tussen de twee hoofdpersonages een stuk boeiender. Helaas is de plotwending op het einde weer onnodig en is de film verder vrij standaard. Met gemak 3.0 sterren.


avatar van Glennekeeeee

Glennekeeeee

  • 304 berichten
  • 429 stemmen

matige thriller die nooit echt spannend word. het jammere aan deze film is dat het meteen de (de voor hand liggende) clue laat zien. op zich kan dat interessant zijn omdat je dan ook nog iets extra verwacht naar het einde toe maar dat gebeurt gewoon nooit. Gere speelt op de automatische piloot en Topher Grace moet het gewoon bij comedy houden ook al doet hij het bij momenten niet echt slecht. het verhaal is cliché, de settings nog veel meer, de actie lachwekkend en het einde zorgt niet echt voor veel interessants. toch nog een 2,5? tja, de verwachtingen lagen al zeer laag en als nachtfilmpje is dit allemaal nog best te pruimen


avatar van Leno

Leno

  • 5921 berichten
  • 4407 stemmen

Matige film waar de acteurs ook weinig zin in lijken te hebben gehad. Het verhaal is er matig en moet met wat twists op de been worden gehouden. Dit komt niet uit de verf waardoor het verhaal alleen maar onzinnig wordt. Spannend wordt het mede daardoor ook nooit.


avatar van K. V.

K. V.

  • 4364 berichten
  • 3769 stemmen

Deze geprobeerd en hij was niet slecht, maar ook niet waw. De cast deed het niet slecht en de film zag er goed uit. De film miste toch iets om er een echte topper van te maken, maar was wel eens het bekijken waard.


avatar van des1

des1

  • 1737 berichten
  • 993 stemmen

Het is alleen in twee films gelukt om een verhaal te brengen waarin hoofdrolspeler en...... (avoid spoiler) één en dezelfde zijn: No Way Out en Angel Heart. Deze was inderdaad van het m'n broek zakt af gehalte. Gere kan maar ingezet worden in een beperkte bandbreedte aan films.


avatar van Roger Thornhill

Roger Thornhill

  • 6023 berichten
  • 2451 stemmen

Op zich niet zo veel bijzonders, met de oude rot die de jonge rookie nog even een poepie laat ruiken (à la Kevin Costner in The guardian en Al Pacino in The recruit en ongetwijfeld nog tientallen andere films), maar de eerste twist zet de boel al aardig op scherp (ik vroeg me al af waarom er in de cast verder geen grote naam zat om Cassius te spelen...) en de tweede twist vond ik persoonlijk ijzersterk. Bovendien wordt er aardig met verwachtingen gespeeld (toen ik zag hoe Gere het gezin van Grace bespioneerde wist ik zeker dat hij hen op het einde van het gezin zou gijzelen of bedreigen om Grace van zich af te schudden – maar in plaats daarvan bleek hij dat alleen maar te doen omdat het bij hem herinneringen aan zijn eigen uitgemoorde gezin opriep) en spelen de twee hoofdrolspelers allebei uitstekend, dus ik heb me hier toch prima mee vermaakt.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87597 berichten
  • 12852 stemmen

Nogal flauw.

Waar het na een half uurtje wel interessant oogt dat de film ogenschijnlijk z'n twist al prijsgeeft, blijkt achteraf dat dit alleen gedaan werd omdat er nóg een twist inzat. Slim gespeeld, maar de uitwerking is zo lame dat het de film er niet meteen beter op maakt. Integendeel.

Gere is een matig acteur en demonstreert nog maar eens waarom. Kijkt vooral erg moeilijk. Grace is een vlakke tegenspeler, sowieso ook geen acteur die het in het filmwereldje gemaakt heeft. Niet moeilijk om te zien waarom dat is als je deze film er even bijneemt.

Verhaaltje bolt wel aardig verder. Niks origineels maar het tempo zit er wel goed in. Pas naar het einde toe, wanneer de clichés zo hoog zijn opgestapeld en de basis van het hele gebeuren zo wankel blijkt, stort het hele gebeuren als een kaartenhuisje in elkaar.

Had ook niet bepaald hoge verwachtingen van deze film en die zijn ruimschoots uitgekomen. Mindless filler, in dat opzicht nog net voldoende, maar eentje die snel weer vergeten zal zijn.

2.0*


avatar van IH88

IH88

  • 9734 berichten
  • 3186 stemmen

The Double

De naam The Double is eigenlijk al een grote spoiler. Daarnaast zijn Gere en Grace de enige twee acteurs die echt wat te doen krijgen, en je begint al te vermoeden waar de film heen wilt. Voorspelbaarheid is dan ook een groot manco van deze film.

Er zitten twee grote twist in de film en alleen de laatste is nog een beetje verrassend. De film mist dan ook die echte spanning en vooral Grace vind ik maar matig. Gere speelt op de automatische piloot. Het script en de actiescènes zijn best goed, maar jammer genoeg laat de regisseur zich te snel in de kaarten kijken.


avatar van tommykonijn

tommykonijn

  • 5140 berichten
  • 2357 stemmen

Eens met bovenstaande. Het is ontzettend jammer dat de film niet of nauwelijks spanning weet op te wekken. Dat komt natuurlijk met name door het feit dat we al ontzettend vroeg te weten komen dat Gere's personage Cassius is. Ik denk dat het juist interessant was geweest als ze de hele film zo opgebouwd hadden dat dit pas tegen het einde aan de oppervlakte kwam. De tweede grote onthulling is namelijk niet zo indrukwekkend.

Topher Grace weet zijn personage weinig kleur te geven. Sterker nog, ik kan me hem inmiddels helemaal niet meer voor de geest halen. Ook Richard Gere weet, ondanks dat hij er qua acteerwerk wel nog uitspringt, geen blijvende indruk achter te laten met deze rol. Wat overblijft zijn eigenlijk louter een aantal gave actiescènes (met name de autoachtervolging vond ik de moeite waard). Verder is het helaas een film die ter plekke nog best uit te zitten valt, maar die je ook heel gauw weer vergeten bent.

2*


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11414 berichten
  • 6715 stemmen

Hm.

Toch niet echt een heel goede film dit, waar ik vooraf ook niet al te hoge verwachtingen voor had. Typisch RTL7-voer waarbij het leuk was dat Topher Grace er ook in speelde. Grace was ook gelijk de enige reden waarom ik hem had meegepakt van de TV.

Verhaaltje is in het eerste uur nog wel aardig om te volgen, om uiteindelijk in het laatste half uur finaal in te storten. Maar dat neemt niet weg dat het geen vermoeiende 98 minuten waren. Daarvoor wist het verhaaltje het eerste uur genoeg te boeien.

Gere is ondertussen langzaam het pad richting een Cage & Willis carrière aan het nemen. Steeds mindere rollen, steeds suffere rollen. Deze valt echter nog mee. Hij weet zich ook wel staande te houden. Grace is niet heel geschikt voor wat serieuzer werk, maar weet zich nog behoorlijk solide te redden.

Qua regie heeft het weinig om het lijf. Rare soundtrack soms en klunzige achtervolgingen in het eerste half uur. Voelt in ieder geval heel erg aan als TV-film. Je ziet maar weinig hoogtepunten. Klassiek camerawerk. Wat leeg kleurgebruik. Minder acteerwerk van bijpersonages.

Maar dat geeft uiteindelijk nog niet al te veel reden om het onvoldoende te beoordelen. Want waar het verhaal nog enige houvast had in het eerste uur, stapelen de slordigheden zich op in het laatste half uur. Twists die nergens onderbouwd zijn, klunzige gevechtjes. Clichés die wel heel erg prominent te zien zijn.

Geen beste film, maar het vermaakt wel en kent goed acteerwerk van Gere en Grace. Daarvoor nog een 2,5*.


avatar van Brabants

Brabants

  • 2887 berichten
  • 2145 stemmen

The Double is een lekkere misdaad thriller die met enkele luchtige plotwendingen een interessant verhaal uiteen weet te zetten. Je wordt als kijker goed bezig gehouden en dat is dan ook de bedoeling.


avatar van Lavrot

Lavrot

  • 903 berichten
  • 0 stemmen

Ergens tussen de serieuze spionagefilm en de slappe slapstick is deze film gestruikeld over het begrip geloofwaardigheid. Daarbij heb ik Gere nooit een geweldig acteur gevonden (oké, in The Mothman Prophecies verzuipt ie net niet) maar hier in The Double gaat weer koppie onder.