• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.925 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.938 acteurs
  • 198.971 gebruikers
  • 9.370.356 stemmen
Avatar
 
banner banner

Red Tails (2012)

Actie / Avontuur | 125 minuten
2,89 254 stemmen

Genre: Actie / Avontuur

Speelduur: 125 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Anthony Hemingway

Met onder meer: Cuba Gooding Jr., Terrence Howard en Bryan Cranston

IMDb beoordeling: 5,9 (38.429)

Gesproken taal: Engels, Frans, Duits en Italiaans

  • On Demand:

  • Disney+ Bekijk via Disney+
  • meJane Bekijk via meJane
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play

Plot Red Tails

"High-Octane Action and Daring Dogfights!"

Red Tails vertelt het waargebeurde en aangrijpende verhaal van de Tusekegee-vliegtuigpiloten: de eerste Afro-Amerikaanse piloten die mochten uitkomen voor een vliegende gevechtseenheid tijdens de Tweede Wereldoorlog. Behalve tegen de vijand, moeten ze ook vechten tegen de vele vooroordelen binnen hun eigen leger.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Colonel William Mortamus

Joe 'Lightning' Little

Major Emanuelle Stance

Col. A.J. Bullard

Antwan 'Coffee' Coleman

Colonel Jack Tomlinson

Lt. David Long

Maurice Wilson

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Norman Mailer

Norman Mailer

  • 873 berichten
  • 657 stemmen

Het idee achter Red Tails is sympathiek. De utiwerking is echter bedroevend. Met name het acteerwerk is op momenten hemeltergend beroerd.

De sfeer die neergezet wordt, doet wel zó onrealistisch aan. Want oh wat is men vrolijk, euforisch welhaast. De hele dag. Men is afro-Amerikaan, staat met één been in het graf en vecht een smerige oorlog onder het bewind van een batterij racisten.

Maar dat mag de sfeer niet bederven hoor, neuh. De gebbetjes en oneliners houden gewoon aan, ook midden in een dogfight. Ja, zelfs Andre 'Bubbles' Royo staat constant te lachen. Vreselijk. Infantiel, welhaast.

En dan de vormgeving. Fraai, maar té gepolijst. De omgeving is te groen, de vliegtuigen te schoon; niet flets en rauw genoeg – maar we houden het wél gezellig hè.


avatar van Norman Mailer

Norman Mailer

  • 873 berichten
  • 657 stemmen

Le Professionnel schreef:

Werkelijk de meest belachelijke oorlogsfilm die ik ooit heb gezien na 1.16 uur uitgezet dat is na de scene dat één P51 mustang met een paar machinegeweren een kompleet Duits oorlogsschip tot zinken brengt werkelijk belachlijk voor woorden.

Ghe, reeds eerder in de film, gedurende de aanval op dat Duitse vliegveld, had ik ook al wat twijfels. Gewoon alles ontploft. Een volgetankt vliegtuig, ok. Men schiet op een mitrailleursnest: ontploft. Stond daar óók hoog ontvlambare brandstof? Men vliegt al schietend langs het verkeerstorentje: ontploft ook.

Ik meende ook een ontploffende Duitser te zien.


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 6983 berichten
  • 9777 stemmen

Aanfluiting. Deze door George Lucas geproduceerde oorlogsfilm bestaat louter uit goedkoop sentiment en is belachelijk neerbuigend, zowel naar de kijker toe als naar de personages. Alles ziet er veel te glad en geromantiseerd uit en de bordkartonnen personages spreken uitsluitend in cliché's. De special effects zijn (uiteraard) eersteklas, maar de aktiescenes zijn vlak en weinig opwindend gemonteerd. Dit ondanks het feit dat Star Wars-legende Ben Burtt de montage heeft verzorgd. Spannend wil het al helemaal niet worden. Nee, deze film is hoofdzakelijk belachelijk, van de malle duitse schurken tot de hilarische heroïek. Alle betrokkenen mogen zich flink gaan schamen. De film vertelt grotendeels hetzelfde verhaal als het eerdere The Tuskegee Airmen. Ik zou zeggen- ga die zien en laat dit voor wat het is: niet veel.


avatar van bounze

bounze

  • 157 berichten
  • 163 stemmen

Alle negativiteit over deze film vind ik persoonlijk onterecht. Het is een Aktie-Oorlogsfilm die ook de menselijke kant laat zien met de daarbij horende aktie. Een op feiten gebaseerde actiefilm over de Tuskegee Airmen, de eerste groep Afro-Amerikaanse piloten die tijdens W.O. II in een gevechtseenheid vlogen. Geen enkele Hollywoodstudio wilde de film financieren, waarop George Lucas besloot om zijn eigen geld in de productie te steken. (Lucasfilm had deze film/idee reeds 20 jaar geleden op de plank liggen en kon door inversteringsproblemen de film nooit rond krijgen). Hemingway heeft bijgesprongen en een geweldige film afgeleverd met goede aktie, fantastische close-up air combat gevechten en, jawel, romantiek. Meerdere aspecten van de lucht-oorlog worden weergegeven. Ook mooi is het feit dat het een waargebeurd verhaal is, geeft toch net iets extra's. De special effects zijn erg goed weergegeven, ik heb geen vervelende nep effecten gezien. Geweldig om zoveel vliegtuigen in de lucht te zien tijdens de luchtgevechten, een spektakel op zich. Dat deze low buget film toch nog een aardige duit extra gekost heeft mag dan ook duidelijk zijn. Emoties worden in de film niet veel getoond, maar ja, het is een oorlogsfilm dus wat kun je verwachten. De hoofdrolspelers hebben het er goed vanaf gebracht, ik heb me nergens specifiek aan gestoord. Een heerlijke 2 uur durende aktie film waar ik van heb genoten. Hier mogen ze best wat vaker films over maken. Deze film verdient daarom 4 sterren!


avatar van Waku

Waku

  • 5456 berichten
  • 6491 stemmen

Ik had met name aan het begin het idee dat het kwa acteren niet helemaal goed zou komen met dit oorlogs drama. Echter naarmate de film vordert wordt het allemaal wel wat beter.

Tocht wordt "Red Tails "nergens echt top.

De diepgang ontbreekt. En op een of andere manier raakt de film je als kijker niet echt.

Het romantische gedeelte lijkt er zo in te zijn gepropt en komt wel erg houterig over.

Vervelend is het ook allemaal ook niet echt.

Maar hier had zeker wat meer ingezeten naar mijn mening.

2.5*/3*


avatar van Waku

Waku

  • 5456 berichten
  • 6491 stemmen

Norman Mailer schreef:

Het idee achter Red Tails is sympathiek. De utiwerking is echter bedroevend. Met name het acteerwerk is op momenten hemeltergend beroerd.

De sfeer die neergezet wordt, doet wel zó onrealistisch aan. Want oh wat is men vrolijk, euforisch welhaast. De hele dag. Men is afro-Amerikaan, staat met één been in het graf en vecht een smerige oorlog onder het bewind van een batterij racisten.

Maar dat mag de sfeer niet bederven hoor, neuh. De gebbetjes en oneliners houden gewoon aan, ook midden in een dogfight. Ja, zelfs Andre 'Bubbles' Royo staat constant te lachen. Vreselijk. Infantiel, welhaast.

En dan de vormgeving. Fraai, maar té gepolijst. De omgeving is te groen, de vliegtuigen te schoon; niet flets en rauw genoeg – maar we houden het wél gezellig hè.

goed verwoord. Ben volledig met je eens.


avatar van Euro551

Euro551

  • 114 berichten
  • 189 stemmen

Prima film voor tussendoor! Moet zeggen dat de special effects ook prima waren


avatar van Betamax

Betamax

  • 1256 berichten
  • 1231 stemmen

Vond dit toch echt een uitstekende film.

De luchtgevechten vond ik prachtig en het verhaal was ook niets op aan te merken.


avatar van HALVE TAMME.

HALVE TAMME. (moderator series)

  • 13470 berichten
  • 1305 stemmen

Euro551 schreef:

Prima film voor tussendoor! Moet zeggen dat de special effects ook prima waren

Niks aan toe te voegen.


avatar van Jente

Jente

  • 8 berichten
  • 15 stemmen

na al die negatieve reacties bijna niet beginnen kijken naar deze film,

in het begin lijkt het echt niks te worden met de acteerprestatie van de "duitsers" maar daarna echt een super film.

brengt de prestaties van de "tuskegee airmen" goed in beeld, vooral vindt ik de details van de vliegtuigen etc echt prachtig.

een aanrader volgens mij!


avatar van Pazmaster

Pazmaster

  • 2776 berichten
  • 5872 stemmen

Prima waargebeurd filmpje. Interessant vehaal, er wordt over het algemeen goed geacteerd en de special FX zijn echt goed gedaan. Je krijgt echt het gevoel alsof je middenin de luchtgevechten zit. Heel mooi gefilmd. Het is hier en daar wel wat voorspelbaar maar voor de rest is het gewoon een hele goede film. 3,5 ster


avatar van erpunited

erpunited

  • 647 berichten
  • 2591 stemmen

Vermakelijk filmpje. Mooi verhaal. Goed geacteerd behalve de Duitsers idd. Daar irriteer je je eigen aan. Je blijft geboeid kijken. Mooi gefilmd. Zeker leuk om een keer te kijken


avatar van Thorak

Thorak

  • 6354 berichten
  • 1884 stemmen

Opzich een goede film, maar er had meer in gezeten.
De vliegscènes doen nèt even iets te veel aan als computer animatie, niet héél erg storend, maar wel net zo dat het iets te veel opvalt.
Wat betreft het acteerwerk vond ik er niets mis mee, ook met de Duitsers niet. De paar scènes waar de Duitsers tekst hebben zijn op 1 hand te tellen, dus om je daar aan te storen (als je het al slecht vond) slaat eigenlijk nergens op!
Wat wél erg jammer is is dat het grootste cliché uit oorlogs films ook in deze film weer aanwezig is; Als er iemand gaat trouwen of verloven weet je al bij voorbaat dat die de film niet overleeft. Zo dus ook in deze film.
Wat ook jammer was is dat de piloot die ontsnapt uit de stalag ook duidelijk weg komt. Als later andere gevangene op de basis komt om de dogtags van 'Junior' terug komt brengen gaat iedereen er van uit dat hij het niet heeft gehaald (ook iets dat je vantevoren al aan ziet komen op het moment dat hij de dogtags aan de ander geeft!)... Vanaf dat moment wist ik al dat Joe zou gaan sterven en dat vlak daarna, waarschijnlijk op zijn begrafenis, 'Junior' terug zou komen. Achteraf bleek ik dan ook niet heel erg ver er naast te zitten: de begrafenis werd een toespraak omwille van Joe
...
Als deze dingen er nou niet in hadden gezeten was het zeker een hoger cijfer geworden, maar dít was écht té voorspelbaar! Dit is echt van de bovenste cliché-plank gehaald! Héél erg jammer.

Waar ik eigenlijk de hele film op zat te wachten waren een aantal quotes, maar die bleven (eigenlijk wel gelukkig) toch achterwege. Hoewel het opzich ook wel weer humor had geweest!
Quotes als: "Red 5 standing by!" (het was ook erg opvallen dat alleen maar "Red 1" werd benoemd!)
en "I can't shake him!".


avatar van sofripa

sofripa

  • 1516 berichten
  • 1143 stemmen

Crash landing...

Nou, dat was behoorlijk beroerd. Ben dan ook serieus teleurgesteld. Wat een onevenwichtige, platte, inspiratieloze verfilming is dit. Teksten van de acteurs zijn suf en saai en geloven er gegeven hun houtenklazen acteren geen moment in. Geen wonder dat de film in de VS keihard is geflopt.

Er is slechts 2 meevallers en dat zijn de luchtgevechten en special effects. Zondermeer fraai al slaat het de plank weer mis als het gaat om de realiteit van luchtgevechten.

Kortom doet deze film geen eer aan het echte verhaal van deze bijzondere groep jachtvliegers.

2 sterren


avatar van schumacher

schumacher

  • 4554 berichten
  • 4257 stemmen

Zalige film, Geen seconde verveeld hier, topfilm? Nee tuurlijk niet maar wel leuk om gezien te hebben, film kijkt lekker weg.

De lucht attacks vond ik fun zeker mee dienen lightening ;p.


avatar van schram101

schram101

  • 16683 berichten
  • 2293 stemmen

Tegenvallertje.

Ondanks dat prent matig tot slecht ontvangen werd had ik er nog wel vertrouwen in. Het zullen de gebruikelijke kritieken wel over het thema zelf zijn, dacht ik. Maar inderdaad blijkt Red Tails verre van goed. De film lijkt totaal niet van de grond te komen (en dat is toch behoorlijk vreemd voor een film als dit) wat uiteraard mede aan het slechte acteerwerk ligt (nu had ik van Howard niet anders verwacht, maar toch). Maar ook de vliegscene's, die er visueel overigens verrassend goed uit zien, krijgen we niet de spanning mee die het mee zou moeten brengen.

Daarnaast springt de film soms behoorlijk van-de-hak-op-de-tak terwijl er met deze speelduur toch veel gedaan had kunnen worden. Nu kiest het ervoor die tijd te gebruiken voor nutteloze dialogen (overigens ook over steeds dezelfde onderwerpen) en een oppervlakkige romance.

2*


avatar van mnrk

mnrk

  • 1876 berichten
  • 1733 stemmen

We have a right to fight for our country. The same as every other American....

Dit was toch best een prima film...

Het verhaal is natuurlijk redelijk voorspelbaar en het acteerwerk is niets vernieuwend (alleen de rol van Andre"Bubbles" Royo als de monteur was wel gewoon goed)...

Maar waar het uiteindelijk om gaat in deze film is wel de moeite waard, de special effects zijn dik in orde en de gevechten zijn ook knap gemaakt ( de shots van alle bommenwerpers in de lucht ziet er zeer mooi uit )...


avatar van SnakeDoc

SnakeDoc

  • 4687 berichten
  • 2243 stemmen

Jammer, het acteren was echt ondermaats. De vliegscenes zagen er nog wel aardig uit, al blijft het een hoog flight simulator gehalte hebben natuurlijk.

Ik miste wel een duidelijke verhaallijn. Verhaal was erg rommelig en zat boordevol flauwe clichés. Voorspelbaarheid was daardoor ook erg groot.

Teleurstellend!


avatar van ayko7

ayko7

  • 97 berichten
  • 166 stemmen

Waren de deutchers echt zo slecht in oorlog..! Hoe hebben ze dan heele europa binnen paar weken verovert..?Beetje realletie plies..Americanse propogande weer..of ik moet onder 12 jaar zijn..


avatar van OuweMan

OuweMan

  • 4 berichten
  • 4 stemmen

hahah wat een plezier hebben we toch de hele dag in een oorlog.


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12267 berichten
  • 5513 stemmen

ayko7 schreef:

Waren de deutchers echt zo slecht in oorlog..! Hoe hebben ze dan heele europa binnen paar weken verovert..?Beetje realletie plies..Americanse propogande weer..of ik moet onder 12 jaar zijn..

Gezien je geschreven stuk heeft dat laatste er veel van weg


avatar van Stelling 12

Stelling 12

  • 21 berichten
  • 18 stemmen

Lekkere film voor een regenachtige zondag. Nooit geweten dat het rassenverschil zich ook op die manier uitte, daarom ook voor de geschiedenisfreaks interessant. Zo een film maakt het anno 2012 qua effecten de moeite waard. Niet dat het een hoogstandje is, wel goed genoeg voor drie sterren.


avatar van yasuhito

yasuhito

  • 11 berichten
  • 11 stemmen

Ik zie hier uiteenlopende meningen en uiteraard de daarbij behorende comentaren, iedereen is vrij om zijn mening te geven.

Persoonlijk vindt ik dit een geweldige film en heb me dan ook geen seconde verveeld, boeiend af en toe grappig en leuke actie.

Van mij dan ook een 4.5


avatar van Boeff

Boeff

  • 26 berichten
  • 124 stemmen

Ik vond het persoonlijk een goede film.

Zowel het verhaal, de actiescnenes als de acteerprestaties waren ruim voldoende.

Wel miste ik soms wel een beetje de spanning in de actiescenes. Ik heb alleen geen idee,

waar dat aan lag.

Misschien geen hoogvlieger, maar zeker de moeite waard om te kijken.


avatar van The Beast

The Beast

  • 182 berichten
  • 142 stemmen

Goed acteerwerk, mooi verhaal, nogal onderschatte film vind ik, sinds hij nergens echt in belangstelling is geweest.

Ook prachtige Dog Fight scenes, toch ook wel eens met Boeff, niet zo veel spanning idd.

3,5


avatar van boemboem27

boemboem27

  • 1530 berichten
  • 1363 stemmen

niet onaardig niet meer dan dat.

had van George Lucas meer verwacht

aantal clichés maar ach dat heb je wel bij meerdere films

de vliegacties/gevechten zien er wel mooi uit.


avatar van the Shining

the Shining

  • 17 berichten
  • 119 stemmen

leuke wegkijker, uitmuntende special effects en een ongeloofwaardige Cuba Gooding Jr.

En waarom moet een weer een slappe romance in het verhaal gezet worden heeft geen enkele meerwaarde en is zelfs vervelend.

Desalniettemin een aardige film die gedragen wordt door de special effects.


avatar van willemfilm

willemfilm

  • 670 berichten
  • 688 stemmen

Valt idd in de categorie actie en avontuur. Het is natuurlijk geen oorlogsfilm. Daar heeft het niets mee te maken. Meer een moralistische avonturenfilm met een WOII sausje. Helaas ziet de wereld er anders uit. Leuk zijn de vliegtuigen en het geluid. Door het goede acteerwerk valt de film niet op. Special effects zijn wel in orde.


avatar van ikkegoemikke

ikkegoemikke

  • 3449 berichten
  • 4883 stemmen

willemfilm schreef:

Het is natuurlijk geen oorlogsfilm. Daar heeft het niets mee te maken.

Tja, dan denk ik dat ik toch per ongeluk een andere film heb gezien

Ik dacht toch dat het ging over WWII in Italie waar een regiment zwarte piloten rondvliegen met verouderde P40's om nietszeggende opdrachten uit te voeren, omdat de blanke leger topleiding niet gelooft dat de zwarte medemens verstandelijk genoeg is om echte acties uit te voeren. Beetje als in de Amerikaanse Burgeroorlog werden ze gezien als lomp kanonnenvoer. Uiteindelijk mogen ze zichzelf dan toch bewijzen.

Vermeng dat met een liefdesverhaal en je hebt Red Tails.

Ik vond het een hoogst vermakende film, veel actie, in mijn ogen toch indrukwekkende luchtgevechten m.a.w. geen moment verveeld.Geen top-film , maar ook niet, zoals je veel leest, een totale flop.

Het rare is dat je op IMDB in een ruk totaal verschillende meningen leest van mensen die het eigenlijk wel zullen weten nl.

1. As a retired USAF Fighter Pilot, having flown 100 missions as an F-105 Wild Weasel over the hottest areas of North Vietnam, and recipient of the Silver Star, the Distinguished Flying Cross, and ten Air Medals, I found the movie to be excellent.

2. I am a pilot in the Air Force.This is by far the absolute worst movie I have ever seen.

3. I'm a former US Air Force F-4 Phantom Weapons Systems Officer (backseater).You know this movie is crap when you start with a supposed fighter squadron commander who doesn't know the difference between a SQUAD (thirteen infantrymen) and a SQUADRON (48 fighter pilots).

Als zij het al niet weten, wie dan wel. Het zal wel niet technisch accuraat zijn allemaal maar entertainment was het wel

3,5*


avatar van deLeeuw

deLeeuw

  • 678 berichten
  • 1943 stemmen

Norman Mailer schreef:
Het idee achter Red Tails is sympathiek. De utiwerking is echter bedroevend. Met name het acteerwerk is op momenten hemeltergend beroerd.

De sfeer die neergezet wordt, doet wel zó onrealistisch aan. Want oh wat is men vrolijk, euforisch welhaast. De hele dag. Men is afro-Amerikaan, staat met één been in het graf en vecht een smerige oorlog onder het bewind van een batterij racisten.
Maar dat mag de sfeer niet bederven hoor, neuh. De gebbetjes en oneliners houden gewoon aan, ook midden in een dogfight. Ja, zelfs Andre 'Bubbles' Royo staat constant te lachen. Vreselijk. Infantiel, welhaast.

En dan de vormgeving. Fraai, maar té gepolijst. De omgeving is te groen, de vliegtuigen te schoon; niet flets en rauw genoeg – maar we houden het wél gezellig hè.


Hier kan ik me goed bij aansluiten. Daarnaast waren de blanke piloten werkelijk uit een slechte musical gehaald; zéér belabberd en overdreven acteerwerk. Hoewel het waargebeurde verhaal een solide fundering heeft voor het maken van een film, is dat de makers niet gelukt. De SE's waren goed te pruimen en er deden zat bekende koppen in mee. Echter het geheel ontbrak hem totaal aan emotie. Een brotherhood in war moet gaan over verlies, verdriet en overwinningen. Hoewel dat zo nu en dan aan bod kwam leek dit gewoon een hele vlakke computergame. Dat hele gedoe met die Italiaanse vriendin konden ze eruit knippen, het had totaal geen toegevoegde waarde. In plaats van 20 minuten daar aan te spenderen hadden ze beter kunnen werken met 'flasbacks from back home'. Want het leven thuis was ook lang niet altijd een pretje! De personages moest veel meer verdieping krijgen. Plots bleek een van de hoofdpersonage een alcoholist(?!!) Totaal niet meegekregen.
Ik kan er nog lang over door gaan, maar de conclusie is dat dit soort kleine momenten - cliché, slecht uitgewerkt of overbodig - de film maken of kraken.