• 15.787 nieuwsartikelen
  • 178.147 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.201 acteurs
  • 199.052 gebruikers
  • 9.373.941 stemmen
Avatar
 
banner banner

Twixt (2011)

Horror / Thriller | 88 minuten / 79 minuten (authentic version)
2,28 118 stemmen

Genre: Horror / Thriller

Speelduur: 88 minuten / 79 minuten (authentic version)

Alternatieve titel: B'Twixt Now and Sunrise

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Francis Ford Coppola

Met onder meer: Val Kilmer, Elle Fanning en Bruce Dern

IMDb beoordeling: 4,8 (13.325)

Gesproken taal: Frans en Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Twixt

"Between the living and the dead, evil is waiting."

Een schrijver wiens carrière in het slop zit, belandt tijdens een boekentour in een klein stadje en raakt verwikkeld in een mysterieuze moordzaak rond een jong meisje. De daaropvolgende nacht wordt hij in een droom benaderd door een mysterieuze jonge geest genaamd V. Hij heeft geen idee van haar rol in de moord, maar is dankbaar voor het verhaal dat ze hem geeft. Uiteindelijk ontdekt hij de waarheid die verrassend genoeg meer met zijn leven te maken heeft dan hij had verwacht.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van fooraap

fooraap

  • 68 berichten
  • 466 stemmen

Daarstraks gezien in UGC. Eerste vaststelling: Val Kilmer is dik geworden. De film begint als een goede Stephen King verfilming maar ontwikkelt zicht dan tot een raar soort film. Ik weet niet goed wat er van moet denken: het is geen slechte film, maar om te zeggen een goede? Er zitten losse eindjes in de film en soms sprong de film van de hak op de tak. Zeggen dat de meeste scènes in feite de weerspiegeling zijn van de droomfantasiën van Hall Baltimore is een te makkelijk excuus om de onsamenhangendheid van de film te verklaren. Elle Fanning was beeldig als vampierenmeisje met een beugel, al is dit niet haar beste acteerprestatie (in Super 8 en Somewhere voelde ze zich duidelijk meer op haar gemak). Val Kilmer zet wel een leuke rol neer. Voorlopig 3* en dat is mild gerekend me dunkt.


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 6993 berichten
  • 9785 stemmen

Nogal belachelijke en haast amateuristisch vormgegeven horrorthriller, met een vadsige Val Kilmer als tweederangs auteur die in een klein amerikaans stadje op een mysterie stuit dat hij wil gaan gebruiken als inspiratie voor zijn volgende boek. Rommelige en nietszeggende toestanden zijn het gevolg. Als klein pluspuntje kan ik het redelijk mooie digitale camerawerk aanvoeren, maar daar is dan ook alles wel mee gezegd. Bepaalde aspecten van het script zijn werkelijk te bespottelijk voor woorden (de pratende geest van Edgar Allan Poe bijvoorbeeld) en de zogenaamd 'spannende' momenten zijn knullig uitgevoerd. Tel daarbij een maf gebruik van 3D (met in het beeld zwevende brilletjes om aan te geven wanneer de 3D zich gaat aandienen) en een waardeloos einde en je hebt de zoveelste nagel in de doodskist van regisseur Francis Ford Coppola. Waar is die man mee bezig?


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12844 stemmen

Leuk!

Vond het eerste uur zelf érg leuk. Coppola komt met een zeer weird en bevreemdend filmpje. Sommige scenes lijken bijna uit een Lynch film te komen (in het hotel met de klokkenmaker bijv), andere uit een Stephen King boek, aangevuld me Coppola's eigen horrorverhaal.

Coppola komt met een erg leuke mix van gothic horror en streepjes geslaagde comedy. Val Kilmer is misschien niet de beste acteur, maar wel erg geschikt voor z'n rol hier. Verder werkt Coppola mooi met muziek en timing om een erg bevreemdend sfeertje op te wekken.

Visueel ook absoluut de moeite. Gezeik over digitale fotografie zegt me maar weinig hierboven, vond het er erg apart en eigen uitzien, vooral tijdens de nachtopnames.

Erg jammer dat Coppola het een beetje laat schieten op het eind van de film. Het verwerkingsmotiefje zie ik doorgaans niet graag in horrorfilms, waardoor het einde een stuk minder leuk werd. Had het liever wat meer straight-forward gezien, had het mysterie ook maar eer aangedaan.

Kleine smet, maar verder toch gewoon een tof en apart filmpje. Zonder twijfel de beste Coppola die ik gezien heb.

3.5*


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Zeer fijne film van Coppola en een stuk beter dan zijn laatste experimentele uitingen! Vond vooral het sfeertje heerlijk. Twixt kent een beetje een typische Stephen King-sfeer, maar dan wat experimenteler uitgedrukt. Dit wordt gelukkig nergens teveel doorgevoerd, wat Twixt lekker weg doet blijven kijken. Ook Val Kilmer valt weer eens in positieve zin op. Hij speelt een rol die mooi aansluit bij zijn huidige situatie als acteur zijnde. Zulke zelfreflectie kan ik goed waarderen. Erg goede score kent de film ook!

3,5*


avatar van DutchTakeshiro

DutchTakeshiro

  • 366 berichten
  • 2235 stemmen

Zeer twijfelachtige film dit project genaamd Twixt. Dat Francis Ford Coppola aan het roer staat maakt het er ook niet veel beter op. Eigenlijk een heel raar idee om te weten dat Coppola hieraan gewerkt heeft. Twixt is vaag, om het in één woord samen te vatten. Het is eigenlijk een groot experiment dat niet goed uit de verf is gekomen. De cameratechniek die gebruikt wordt is bijvoorbeeld al een minpunt, iets waardoor ik al snel interesse begon te verliezen voor de film. Tevens ben ik geen fan van de montagetechnieken die gebruikt worden. Ik moet wel toegeven dat het een dappere zet is geweest om het zo te doen. Best wel gewaagd om het totaal anders aan te pakken dan gangbaar is.

Val Kilmer speelt vrij slecht. Het is ook, naar mijn mening, een B-acteur. De man lijkt wat dikker dan vroeger en dat staartje doet me denken aan een andere acteur met een B/C acteer gehalte (drie keer raden wie). Een totaal vervangbare acteur dus. Nog een cruciaal punt waar de film niet mee weet te scoren. Verder zijn de medespelers van Kilmer erg oninteressant en straalt de gehele cast een bepaalde mate van amateurisme uit.

Jammer dat Twixt niet wat beter in elkaar is gezet, want potentie is er zeker. Er wordt een sfeer gecreëerd die doet denken aan een Stephen King boek. Het verhaal is simpelweg interessant te noemen. De uitwerking van de film doet het verhaal helaas geen eer aan. Tevens wordt er een dosis symboliek en mystiek gebruikt die de film niet rechtvaardigt. Net zoals andere kijkers vraag ik me af: wat heb ik in godsnaam nou gezien? Het is een soort van brei aan vaagheden waar geen structuur inzit en nergens naar toe leidt. Gemiste kans voor Coppola.

2,5*


avatar van Basto

Basto

  • 11938 berichten
  • 7406 stemmen

Erg mooie innemende en stijlvolle film. Low budget Coppola, een gothic horror, net zoals hij ooit begon. Kilmer is geweldig als ‘dikke’ schrijver van horrorboeken. Het verhaal is klein en simpel, maar duidelijk met veel liefde en oog voor romantiek en detail weergegeven. Speels en origineel.

Coppola’s beste vampierenfilm.

4*


avatar van joolstein

joolstein

  • 10835 berichten
  • 8922 stemmen

In de jaren zeventig, verwierf Francis Ford Coppola door enorme hits zijn reputatie als filmmaker. Afgezien van de prima bewerking van Bram Stoker’s Dracula, alleen niet veel van hem gezien want zijn films trekken me gewoon niet zo... dat ik deze film heb gekeken is dan ook niet door zijn naam maar eerder voor het genre. Enfin dit is een een hm...euh…spookverhaal. waar Val Kilmer spookachtige figuren ontmoet, waaronder een jong meisje (Elle Fanning) en Edgar Allan Poe Ze brengen hem op het spoor van ​​mysterieuze moorden die in de stad zijn gepleegd en uiteindelijk verzoening met zijn eigen spookachtige verleden. Of zo iets...?

Wat mij wel opvalt is dat dit meer lijkt op het werk van een beginneling dan een gerenommeerde regisseur. Dit had zowel zijn positieve als negatieve kant! De film bezit daardoor een ​​interessant, spookachtig uiterlijk. De droomsequenties waarin Kilmer, Fanning ontmoet, zijn in zwart-wit soms onderbroken door rood of oranje. Nadeel is dat de film ondanks zijn pretenties, het niet lukt om dit om te zetten naar coherent goed verhaal Het lijkt gewoon nergens heen te gaan. Je weet niet eens zeker of Coppola een horrorfilm probeert te maken. Mede doordat er heel weinig is dat je als eng of gruwelijk kan worden opgevat in de film.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11397 berichten
  • 9906 stemmen

“Bargain basement Stephen King” Hall Baltimore [Val Kilmer] hoopt in Swann Valley inspiratie op te doen voor zijn eerste boek sinds de door van zijn dochter Vicky. Swann Valley staat bekend om de klokkentoren met zeven zijden en vanwege een onopgehelderde serie moorden. Sheriff Bobby LaGrange [Bruce Dern] pitcht een idee dat Hall verder gaat onderzoeken. In droomsequenties ontmoet hij Edgar All Poe [Ben Chaplin] en Virginia [Elle Fanning] die hem op het juiste spoor helpen. Coppola schreef, produceerde en regisseerde dit buitengewoon saaie spookmysterie waarin hij meer aandacht lijkt te hebben besteed aan kleurgebruik dan aan het scenario. Een goede cast is verspild in deze nagel aan de doodskist van iemand die lang geleden één van de grootste Amerikaanse cineasten was. Een treurigstemmend flutwerkje.