Ernest et Célestine (2012)
Genre: Animatie
Speelduur: 80 minuten
Alternatieve titels: Ernest & Celestine / Brammert & Tissie / Ernest en Célestine
Oorsprong:
Frankrijk / België / Luxemburg
Geregisseerd door: Stéphane Aubier, Vincent Patar en Benjamin Renner
Met onder meer: Lambert Wilson, Pauline Brunner en Anne-Marie Loop
IMDb beoordeling:
7,8 (23.988)
Gesproken taal: Frans
Releasedatum: 13 december 2012
On Demand:
Bekijk via Netflix
Bekijk via CineMember
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Ernest et Célestine
"Bonnie and Clyde, Sid and Nancy..."
Ernest, een grote beer die verkouden is en honger heeft, zoekt in het vuilnis naar wat voedsel. Net op het moment dat hij iets in zijn mond wil stoppen hoort hij iemand roepen: "Stop!" De kleine muis die hij op wil eten zegt: "Als je me niet op eet geef ik alles wat je wil." Dit is het moment waarop de muis Célestine, die haar eigen hachje probeert te redden, het leven van Ernest op zijn kop zet. Uit deze ongelukkige ontmoeting groeit een vriendschap tussen de wereld van de beer (de bovenwereld) en die van de muis (de onderwereld). Uiteindelijk zullen Ernest en Célestine alle vooroordelen overwinnen.
Externe links
Acteurs en actrices
La Grise (stemrol)
Ernest (stemrol)
Célestine (stemrol)
Georges (stemrol)
Lucienne (stemrol)
Léon (stemrol)
Chef de Clinique (stemrol)
Juge Grizzly (stemrol)
Chef de la police des Ours (stemrol)
Chef de la police des Rats (stemrol)
Video's en trailers
Reviews & comments
jarno1975 (moderator series)
-
- 10971 berichten
- 2790 stemmen
Gebaseerd op de gelijknamige Belgische kinderboeken.
Première op het filmfestival van Toronto.
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5981 stemmen
Stijn B.
-
- 413 berichten
- 1197 stemmen
Heel charmante en grappige Franse animatiefilm over een muisje en een grote beer. De animatiestijl is uitmuntend te noemen.
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5981 stemmen
Ernest et Célestine is de grote winnaar van Cinekid 2012 geworden: de film won zowel de jury- als publieksprijs voor Beste Internationale Kinderfilm.
Mug
-
- 13981 berichten
- 5969 stemmen
Ze bestaan nog, gelukkig, die kleine pareltjes in animatieland voor de kleintjes onder ons. Geen 3D of computerspektakel, nee, gewoon wat bewegende, maar vooral adembenemende, aquareltekeningetjes.
Een verhaal over een beer en een muisje die langzaam maar zeker 'echte vrienden' worden in een wereld waar het uit den boze is vriendschappen te sluiten tussen deze twee compleet verschillende soort wezens. Dit basisgegeven is natuurlijk verre van origineel, maar alles daaromheen heeft een dikke saus van frisheid en eerlijkheid.
Erg grappig, ouderwets aandoenlijk en charmant. Niet alleen voor ouders, maar zeker voor het kroost. Wat is het lang geleden dat ik in een bioscoopzaal kinderen heb horen roepen naar het scherm - het leek wel een poppenkastvoorstelling - "Pas op Ernest, pas op!" Mug voelde zijn ongeboren zoon/dochter schoppen in moeders buik, plengde een traan en wist dat het goed was.
Hop hop, allemaal naar dit huzarenstukje dat onder lijkt te sneeuwen in het megagrote aanbod in de filmzalen.
Gizzmann
-
- 5617 berichten
- 2863 stemmen
Sorry Mug, al denk ik niet dat het jou filmbeleving zal verpesten, maar dit zijn geen aquareltekeningen lijkt me. Het is allemaal op de computer ingekleurd en misschien ook wel getekend (kunnen ook bewerkte scans zijn van tekeningen) als ik de clips en trailer zo bekijk. Dat is bij het maken een uitkomst want dan is elk frame nog enorm bewerkelijk.
Hiermee wil ik verder niks zeggen over de kwaliteit over de film of de animatie, wil hem zelfs best graag zien. Maar ouderwetse cel animatie is helaas al een tijd enorm schaars.
Mochizuki Rokuro
-
- 18942 berichten
- 16349 stemmen
Hij wordt wel "verkocht" als aquarel. Einde beetje afgeraffeld, maar daarvoor veel leuke kleine dingetjes (soms vondsten) in zowel beeld als tekst, sfeer en terloops wat (tegeltjes)wijsheden. De derde keer dat ik met mijn dochter naar de film ging (na Winnie the Pooh en Molletje) en zij vond ik m erg leuk en helemaal niet spannend (zei ze trots).
Mug
-
- 13981 berichten
- 5969 stemmen
Ach, dat er zeker computertechnieken zijn gebruikt, het zou me worst wezen. Deze animatie is in ieder geval met veel liefde en knowhow (met respect jegens het bronmateriaal) in elkaar geflanst. De personages en andere beweeglijke zaken vervloeien met de aquarel-achtergronden en zijn er niet lukraak als lelijke cgi-effecten in geplakt, wat we de laatste jaren veelvuldig zien. Ernest & Célestine is wat dat betreft een echte verademing in het huidige animatielandschap.
Mochizuki Rokuro
-
- 18942 berichten
- 16349 stemmen
Dat klopt. Er zaten zeker hele leuke dingen in met "overvloeiers", bijvoorbeeld met monden en zo. En die zin waren Ghibli's Yamada's niet ver weg, verder zag ik maar weinig aquarel animaties denk ik - tenminste geen feature-lengte.
Mochizuki Rokuro
-
- 18942 berichten
- 16349 stemmen
Ergens komende maand vermoed ik. Staat in de rubriek 'Thuiskijken' in de Filmkrant van april aangekondigd. De Filmkrant :: Thuiskijken
Filmkriebel
-
- 9963 berichten
- 4650 stemmen
O ja, wat een mooie animatiefilm. Een echt pareltje. Leuk, teder, lief, ontroerend, fantasierijk. Ideale film voor kinderen. Ik kon ook genieten van de tekenstijl; deed me denken aan kinderboektekeningen en inderdaad... het is ook een verfilming van een kinderboekenreeks : Brammert en Tissie. De manier waarop alles tot leven is gebracht is soms verbluffend, en met een zeldzame eenvoudige vertelstijl die onmiddellijk raak is. De goede kinderanimatie... ik ben gecharmeerd.
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5981 stemmen
Ik ben een liefhebber van animatiefilms, en in het bijzonder van animatiefilms die origineel zijn en met bovengemiddeld veel creativiteit zijn gemaakt. Ernest et Célestine valt in deze categorie.
Franse animatiefilms staan vaak bekend om hun originaliteit. Denk bijvoorbeeld aan de films van Sylvain Chomet en de Kirikou reeks van Michel Ocelot.
Deze film is gebaseerd op de gelijknamige prentenboekenreeks van Gabrielle Vincent. Haar prachtige aquareltekeningen met zachte pastelkleuren komen hier schitterend tot leven.
Ik werd gegrepen door de mooie en bijzondere beren- en muizenwereld, en de leuke karakters van de twee hoofdpersonages.
De wereld in Ernest et Célestine is verdeeld in twee werelden; in de bovenwereld wonen de beren, in de onderwereld de muizen.
De muizen verzamelen de melktanden van jonge beertjes, die zij gebruiken om sterke kleine muizentandjes van te maken. Die komen van pas als een muis een tand verliest.
Ernest en Célestine zijn allebei in hun eigen wereld buitenbeentjes, en niet bepaald geliefd.
Ernest is de grappige brombeer die als non-conformist door het leven gaat, en als straatartiest zijn inkomen verdient. Hij is vreetziek en een losbol. Hij laat zich leiden door impulsen, en trekt zich na gedane arbeid terug in zijn huisje in het bos.
Célestine is het wat dromerige en erg lieve jonge muisje. Van haar wordt net als van de andere kleine muisjes verwacht dat ze berentanden verzamelt, maar zij tekent liever. Toch weet zij zich op inventieve wijze van haar taak te kwijten.
Wanneer Ernest en Célestine elkaars paden onvermijdelijk kruisen, moet Ernest aanvankelijk niets van Célestine's gezelschap hebben. Hij is liever op zichzelf.
Ze worden een onwaarschijnlijk maar hecht duo. Ze komen samen voor hete vuren te staan, en de boze buitenwereld brengt ze in het nauw, maar maakt ze samen sterker dan ooit.
Een film voor jong en oud, die je een goed gevoel geeft, en die soms zelfs ontroert.
Op de Nederlandse dvd staan zowel de Frans gesproken als de Nederlands gesproken versie.
Gemiste kans is echter de afwezigheid van Nederlandse ondertiteling, waardoor je alsnog gedwongen bent de Nederlandse versie te kijken. Tenzij je de Franse taal goed machtig bent.
In de dvd zit een bijzondere groeimeter voor kinderen; een prachtig uitvouwbaar papier met Ernest en Célestine illustraties.
Met dank aan Cinéart voor het beschikbaar stellen van een recensie-exemplaar.
Mug
-
- 13981 berichten
- 5969 stemmen
Wauw, gelukkig nu ook uit op dvd. Die gaat op de wishlist (van m'n dochtertje, of van mezelf). Sinterklaas is nog ver weg...
Die groeimeter lag her en der destijds ook als promotiemateriaal op de tafels van het filmhuis, die hebben we al op de slaapkamerdeur geplakt!! 
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5981 stemmen
Oh ja groeimeter, dat is de juiste term. 
Ook op blu-ray uitgekomen trouwens.
timbo_
-
- 13116 berichten
- 3861 stemmen
Klein minpuntje aan dvd. Of Nederlands of Frans, want dvd is zonder ondertiteling. Wel een pareltje overigens
timbo_
-
- 13116 berichten
- 3861 stemmen
De brombeer Ernest die droomt van een leven als artiest en de dromerige muis Célestine die niets liever wil dan tekenen. Twee buitenbeentjes en een vreemd koppel, dat zeker. Maar ook een duo dat al snel het hart van de kijker verovert. Ernest et Célestine laat maar weer eens zien dat er weinig nodig is voor een bijzondere filmervaring.
De vriendschap tussen het duo -dat geleerd wordt elkaar te vrezen- is hartverwarmend en de animatie (wonderschone aquareltekeningetjes) simpel maar doeltreffend. Ernest et Célestine is mede door die simpele maar oprecht aanpak afwisselend grappig, ontroerend, charmant en boordevol fantasie. Een gouden combinatie, dus gaat dit zien!
Pepino
-
- 473 berichten
- 826 stemmen
Ernest et Célestine is een waar pareltje en laat nog maar eens zien wat je met tekenfilm kan verwezenlijken!
Decec
-
- 6743 berichten
- 8585 stemmen
Een redelijke animatiefilm...
Prima verhaal...
Maar een redelijke gemaakte animatie...
Perfect achtergrond geluid
(Dolby Digital)...
Prima mooi HD kwaliteit breedbeeld...
Ste*
-
- 2071 berichten
- 1386 stemmen
Leuk filmpje, in een op zich mooie stijl. Voor een prentenboek werkt het goed, maar voor een film is het wellicht wat té kaal en minimalistisch. Op momenten mist het wat textuur en zien dingen er wat onaf uit. Iets gedetailleerder had het denk ik wel goed gedaan.
Het verhaaltje is wel grappig, hoewel het begin en het einde er wel meer uitspringen dan alles wat er in het middenstuk gebeurt. Vooral in het stuk waar Ernest en Célestine samen zijn in zijn huis zitten leuke creatieve dingetjes, maar neemt niet weg dat er door heel de film grappige details te ontdekken zijn.
Kleine 4*
Macmanus
-
- 13726 berichten
- 3701 stemmen
Lief.
Het is niet nieuw dat de Europese film vaak wat minder schreeuwerig is als de Amerikaanse. Deze animatie naast de Amerikaanse oscar nominaties maakt dat wel heel duidelijk. Het maakt het voor iemand die niet gek veel Europese animatie kijkt een welkome afwisseling. Het is een film voor de kleintjes, doordat de labor of love in elk shot voelbaar is maakt het ook voor de volwassen fijn om naar te kijken. Mooiste scene was ook wanneer het seizoen veranderd. Prachtig stukje. Verhaaltje is simpel maar lief met net zo een suikerzoet einde als de Amerikaanse films, maar dat mag natuurlijk bij kinderfilms.
3.5 sterren.
Thomas83
-
- 4026 berichten
- 3631 stemmen
Een erg lief en zeer kindvriendelijk filmpje. Fantasievol en leuke kleine grapjes. Ook de tekenstijl spreekt me wel aan. Ben zo te lezen niet de enige die het doet denken aan die mooie geïllustreerde kinderboeken van vroeger. Misschien heb ik zelfs wat van de boeken gelezen waar deze film op gebaseerd is.
Wat ik eigenlijk ook wel prettig vind aan de tekenstijl is het gebrek aan detail. Tegenwoordig is er technisch zoveel mogelijk en daardoor nogal veel te zien. Kan er schitterend uitzien, maar vaak is het ook wat onrustig om naar te kijken of zo. Een film als deze kijken is gewoon lekker ontspannend. En evengoed ziet het er prachtig uit met soms heel fraaie lichteffecten.
Voor mijn gevoel is het wat betreft de Oscargenomineerde animatiefilms een beetje om en om elk jaar. Het ene jaar een vrij sterke, het andere weer een heel matige. Dit vind ik dan meer een beetje een filmjaar dat er tussenin zit. Als Kaze Tachinu niet beter blijkt mag Ernest et Célestine absoluut winnen van mij. Dit is beter dan Frozen. 4.0*.
LOTR-lover
-
- 937 berichten
- 908 stemmen
Fijne animatiefilm met een prachtige stijl waarin het avontuur word verteld van beer Ernest en muisje Celestine. Het is vertederend en hartverwarmend en het voelt nergens cliché aan (terwijl het verhaal in de kern niet vernieuwend is, onwaarschijnlijke vriendschap, onbegrip etc). De stijl is even wennen maar eenmaal gewend is het heel rustgevend. Doet je echt terugdenken aan de kinderboeken van vroeger.
4*
8/10 (IMDB)
John Milton
-
- 24222 berichten
- 13387 stemmen
Klein minpuntje aan dvd. Of Nederlands of Frans, want dvd is zonder ondertiteling. Wel een pareltje overigens
Poeh, dat vind ik geen klein minpuntje hoor. Dat is voor mij direct een dealbreaker. Ook geen Engelse subs bij Franse audio?
Maar idd, wat de film betreft, deze was een verademing. Beetje zoet, maar niet té.
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5981 stemmen
Gemiste kans is echter de afwezigheid van Nederlandse ondertiteling, waardoor je alsnog gedwongen bent de Nederlandse versie te kijken. Tenzij je de Franse taal goed machtig bent.
wwelover
-
- 2605 berichten
- 3957 stemmen
Schitterend lieve en originele animatiefilm. Weer eens wat anders dan alle 3D animatiefilms uit Amerika. Leuk dat ze de prentenboekstijl hebben aangehouden voor deze film. Het verhaal is klein en niet eens heel uniek maar in dit jasje pakt het heel erg goed uit. Ondanks de korte speelduur weten de twee hoofdkarakters je goed in te pakken. Kijk er ook erg naar uit om deze film over een paar jaar met mijn neefje te herkijken. Want de film is leuk voor zowel jong als oud.
4*
Pre- en sequels

Ernest et Célestine: Le Voyage en Charabie
2022
7 reacties

Ernest et Célestine en Hiver
2017
1 reactie
Gerelateerd nieuws

Drie minder bekende animatiefilms op Netflix die hoge cijfers krijgen op MovieMeter

Deze drie films minder bekende films op Netflix duren niet langer dan anderhalf uur

Netflix verwijdert nog deze week enkele goed beoordeelde minder bekende titels

Netflix voegde vandaag onder meer deze vijf Franse films toe
Bekijk ook

Song of the Sea
Animatie / Familie, 2014
53 reacties

Ma Vie de Courgette
Animatie / Familie, 2016
26 reacties

Les Triplettes de Belleville
Animatie / Komedie, 2003
183 reacties

Oslo, 31. August
Drama, 2011
118 reacties

Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem
Muziek / Animatie, 2003
76 reacties

Panique au Village
Animatie / Komedie, 2009
23 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









