SuperClásico (2011)
Genre: Komedie
Speelduur: 99 minuten
Oorsprong:
Denemarken
Geregisseerd door: Ole Christian Madsen
Met onder meer: Paprika Steen, Anders W. Berthelsen en Jamie Morton
IMDb beoordeling:
6,3 (2.679)
Gesproken taal: Engels, Deens en Spaans
Releasedatum: 17 mei 2012
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot SuperClásico
Anna is verhuisd naar Buenos Aires om haar droom, als sportmakelaar aan de slag te gaan, te verwezenlijken. Ze wordt echter verliefd op de beste voetbalspeler van Argentinië. In plaats van de scheidingspapieren met de post naar haar te sturen, besluit haar man Christian samen met hun disfunctionele tienerzoon naar haar toe te vliegen. Dit om de papieren persoonlijk te overhandigen. Ondertussen hoopt hij haar en zijn leven weer terug te krijgen.
Externe links
Acteurs en actrices
Anna
Christian
Juan Diaz
Narrator
Oscar
Mendoza
Veronica
Fernanda
Video's en trailers
Reviews & comments
jarno1975 (moderator series)
-
- 10970 berichten
- 2790 stemmen
Van de regisseur van Flammen & Citronen (2008) wat een zeer verdienstelijke film was. Ook zijn andere films scoren hoog.
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5981 stemmen
Alastor
-
- 2634 berichten
- 3018 stemmen
Na een degelijke overwinning in de MovieMeter-prijsvraag een ruime week geleden, was vanavond een uitermate geschikt moment om de door Amstelfilm beschikbaar gestelde vrijkaarten voor Super- Clásico te verzilveren. Met een zwoele zomerdag achter de rug en het Europees Kampioenschap voetbal voor de deur spreekt het decor van een belangrijke voetbalwedstrijd in het broeierige Buenos Aires immers tot de verbeelding.
Wat we voorgeschoteld kregen is een soort Deense spin-off van All Stars. Behalve de uiterlijke gelijkenis tussen Anders W. Berthelsen en Peter Paul Muller lijkt ook het hoofdpersonage Christian met diens relatieproblemen namelijk in alle opzichten op Mark uit All Stars en zet tegenspeelster Paprika Steen ongeveer hetzelfde type neer als Isa Hoes.
Je zou bijna gaan vermoeden dat regisseur en schrijver Ole Christian Madsen zijn mosterd bij Jean van der Velde heeft gehaald, want ook de luchtige toon en het gebrek aan diepgang doen denken aan de voetbalfilm van Nederlandse bodem. Het verschil zit hem in de locaties, de muziek en een vleugje zinsbegoocheling. Deze maken SuperClásico net wat genietbaarder. Memorabel wordt het echter nooit, daarvoor is de regie te losjes en de uitwerking van het script ondermaats.
Leo1954
-
- 2073 berichten
- 2565 stemmen
Zeer aangename sfeervolle komedie, tempo, muziek, spel, acteurs, verhaal, het is allemaal even heerlijk. Met een grote glimlach bekeken, soms zelfs echt gelachen. En dat heb ik zelden. Zo'n film vergeet ik niet meer en vraagt erom om meerdere keren van te genieten.
Malick
-
- 9142 berichten
- 640 stemmen
Het grootste probleem van SuperClásico is dat de film vlees noch vis is. Op een bepaald moment lijkt de film zich te ontwikkelen als drama maar kluchterige intermezzo's maken enige (serieuze) diepgang / ontwikkeling onmogelijk (voor de karakters). Dat kwam mede door het zwabberende scenario - waar ik verder uit balans getrokken werd - waardoor ik het onevenwichtige acteerwerk van de cast nauwelijks nog kon geloven. De ene keer acteren ze naturel maar een andere keer ééndimensionaal en zwaar over-the-top. Uiteindelijk een ratjetoe die momenteel alleen bestaansrecht heeft in de Filmtheaters vanwege het aanstaande EK-voetbal.
Zal binnenkort eens de DVD van Flammen & Citronen in de BR-speler gooien. Dat lijkt me namelijk hele andere koek.
depri83
-
- 6802 berichten
- 1490 stemmen
Vermakelijke komedie die ontsierd wordt door enkele clichématige scenes De scene waarbij Juan Diaz met Christian een potje voetbal speelt om Anna en degene waarbij Oscar zich van de toren gooit als Veronica niet binnen vijf minuten belt . Daar maakt de regisseur er zich wel erg makkelijk vanaf.
Mooie soundtrack trouwens.
cantforgetyou
-
- 1947 berichten
- 1681 stemmen
Het is een leuke film, maar niet heel goed. De film kijkt wel goed weg en verveelt niet. Ik vind het een 'aardig' tussendoortje. Gewoon een keer huren, als je niet weet wat te doen. Maar blijf er niet speciaal voor thuis.
gauke
-
- 9852 berichten
- 13069 stemmen
Een speelse, charmante, maar ook wisselvallige en clichématige komedie met slechts een paar grappige momenten en helaas met meer vervelende en absurd saaie scènes, die het vooral van de klasse van de cast moet hebben. Er is bovendien een teveel aan subplots welke nauwelijks tot niet uitgewerkt worden en de aandacht nodeloos afleiden van de hoofdmoot.
voskat78
-
- 510 berichten
- 829 stemmen
Zo dat was toch wel een zeer vermakelijk filmpje zeg! Zoals Le al eerder beschreef was het echt een film waarin alles klopte en dan niet te vergeten et sfeertje en de muziek, nee het was een zeer aangename fijne komedie die je maar zelden tegen komt.
Robi
-
- 2526 berichten
- 2525 stemmen
Ik had hier toch eigenlijk wel een stuk meer van verwacht. Paprika Steen is wel een favoriete actrice die ook vaak in goede films speelt. En bij deze regisseur heb ik toch ook hogere verwachtingen. Maar dat alles werd niet waargemaakt. Het is een luchtig filmpje geworden, dat prima geacteerd wordt en lekker wegkijkt. Maar erg diep gaat het ook niet. Ook zitten er lijntjes in de film die niet afgemaakt worden. Al met al had er volgens mij veel meer in kunnen zitten. En dan is dat jammer dat het niet gebeurd is.
blurp194
-
- 5490 berichten
- 4191 stemmen
Plussen en minnen.
Plus:
Mooie zonnige beelden van Argentinie, doet het prima in onze grauwe winter
Lichtvoetig en af en toe grappig verhaaltje
Behoorlijke acteurs, behalve...
Min:
Voiceover
Paprika Steen. Staat een beetje ongeïnteresseerd te hannesen, komt niks uit.
Flauw einde, vleesch noch visch
Hollywood-west36
-
- 100 berichten
- 7 stemmen
Leuke film, en die Adriana Mascialino mag mij ook wel een beurt geven.. 
Serpicos
-
- 1139 berichten
- 4167 stemmen
Wel een fijne Deense komedie!
De film voelt zeer luchtig aan en het was dan ook gedaan voordat ik het wist. Wel zitten er in de film, zoals de andere users ook al zeggen, een aantal clichés in de film die je zeker en vast kunnen storen. Voor mij vormde dat geen probleem en stoorde het me niet echt, dus dat is wel positief.
Wat ik nog ervoer en niet zo positief was, was jammer genoeg Paprika Steen. In de films waar ik haar tot nu toe in heb gezien zette ze een sterke rol neer en het is dan ook een goede actrice, maar hier kwam ze nogal onverschillig over.
stefan dias
-
- 2495 berichten
- 1459 stemmen
Het bekijken waard, maar net iets te flauw en zoetsappig om echt brokken te maken en te blijven hangen.
Robi
-
- 2526 berichten
- 2525 stemmen
Ik had deze film al eens eerder gezien. Een man gaat met zijn zoon van Denemarken naar Buenos Aires om te kijken of hij zijn huwelijk nog kan redden. Het is best een mooie film die ook fijn loopt om naar te kijken met daarnaast een hoop leuke zijlijntjes die ook de moeite waard zijn. Jammer alleen dat in het laatste deel een aantal zetten worden herhaald en dat je op een gegeven moment het gevoel krijgt van nou weet ik het wel. En het einde is eigenlijk onbevredigend als je bedenkt waar je de hele tijd naar hebt zitten kijken. Er had toch meer in gezeten bij deze film.
Het laatste nieuws

Eindelijk in Nederland te zien: bejubelde dramaserie 'Heated Rivalry' nu op HBO Max

Hoe kan dit? De opvallendste nominaties van de Oscars 2026

Nederlandstalige misdaadserie 'Blind Sherlock' nu te zien op Netflix

'Hacksaw Ridge' van Mel Gibson wordt vanavond uitgezonden op televisie
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.











