• 15.735 nieuwsartikelen
  • 177.885 films
  • 12.199 series
  • 33.965 seizoenen
  • 646.802 acteurs
  • 198.943 gebruikers
  • 9.369.537 stemmen
Avatar
 
banner banner

Periferic (2010)

Drama | 87 minuten
3,01 39 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 87 minuten

Alternatieve titel: Outbound

Oorsprong: Roemenië

Geregisseerd door: Bogdan George Apetri

Met onder meer: Ana Ularu, Mimi Brănescu en Andi Vasluianu

IMDb beoordeling: 6,6 (930)

Gesproken taal: Roemeense

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Periferic

Matilda moet een gevangenisstraf uitzitten van vijf jaar voor een misdaad die ze niet begaan heeft. Tijdens het tweede jaar krijgt ze 24 uur verlof om de begrafenis van haar moeder te kunnen bijwonen. Matilda is niet van plan terug te keren naar de gevangenis, maar heeft ze genoeg aan één dag om het land uit te komen om ergens anders een nieuw leven te starten?

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van voskat78

voskat78

  • 510 berichten
  • 829 stemmen

Prima film waarin we 24 uur verlof van Matilda volgen die nadat ze verlof heeft gekregen naarstig opzoek gaat naar het geld wat ze nog te goed heeft , om vervolgens samen met haar zoontje ergens anders opnieuw te beginnen. Uiteraard pakken de dingen anders uit dan dat ze gepland waren. Vond het zoals gezegd een prima film die nergens ging vervelen. Jammer genoeg verklapte een scene richting het eind toch wel de afloop van de film, maar al met al ruim voldoende.


avatar van Nelusje

Nelusje

  • 225 berichten
  • 2228 stemmen

Heftige film waar een duidelijk leermoment terugkomt: Boontje komt om zijn loontje.


avatar van Movie-Addicted

Movie-Addicted

  • 2221 berichten
  • 3435 stemmen

Geen onaardige film, komt vrij realistisch over.

*3.50


avatar van Pazmaster

Pazmaster

  • 2776 berichten
  • 5870 stemmen

Niet slecht maar het verhaal gaat zooooo traag dat het af en toe gewoon heel erg saai wordt. Het einde is dan wel weer leuk, maar ook niet geweldig. Het komt allemaal wel realistisch over en het acteerwerk is okee. 2,5 ster


avatar van Piratje

Piratje

  • 414 berichten
  • 421 stemmen

Een heel natuurlijk gespeelde film van de prima acterende Roemeense Ana Ularu, die voor een begrafenis, na twee jaar onschuldig zitten, 24 uren de gevangenis mag verlaten en niet zinnens is van terug te keren. Want ze moet nog 3 jaar uitzitten.

Als moeder van een 8-jarige zoon wil ze een nieuw leven opbouwen. Eerst bezoekt ze haar echtgenoot en dan de vader. Matilde wil ver gaan en nooit meer terug komen.

De zoon werd door de vader, die handelt in loense zaken, in een weeshuis geplaatst en leert daar de verdorven en brutale streken. Matilda wil de zoon uit dit weeshuis halen en samen vertrekken.

Deze film komt heel rustgevend en heel vloeiend over.

De sfeer wordt aangegeven door de vele stille nietstorende momenten in de film.

De voor mij onbekende regisseur Bogdan George Apetri weet deze film aardig in beeld te zetten.

Met "Enkele uren uit het leven van een kordate vrouw" is eigenlijk alles gezegd en gebeuren enkel alledaagse dingen.

Het verhaal wordt gesierd door zijn eenvoud. Het einde geeft ook geen oplossing. Een zee van dromen.

Dit Roemeens drama wil wat vertellen en is voor mij 4 punten waard. Vooral een pluspunt door de prima vertolking van Matilda (Ana Alura).


avatar van gauke

gauke

  • 9852 berichten
  • 13069 stemmen

Ondanks een overtuigende rol van Ana Ularu als de stilzwijgende, agressieve, wantrouwende en rauwe hoofdpersoon (ze lijkt een wild dier) viel de film, in de kern over de moeizame relaties van een veroordeelde met haar familie, me tegen. Het begin van dit keiharde sociaal kritische drama is veelbelovend maar de regisseur verzandt in langdradigheid, waardoor de film even troosteloos wordt als de personages en het land.


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23430 berichten
  • 76914 stemmen

Zeer deprimerende film waar alles mis lijkt te gaan wat er maar mogelijk is...


avatar van b00ts

b00ts

  • 695 berichten
  • 4596 stemmen

Beetje naïeve muts ..... en inderdaad, Oostblok, wat een deprimerende zooi is dat daar toch.


avatar van Malick

Malick

  • 9142 berichten
  • 640 stemmen

Zie op IMDB onder andere een release in Amerika maar kan nergens een DVD vinden. Wellicht kunnen de kenners me helpen? Zou deze graag nog eens terug willen zien!

Was voor mij de beste Roemeense speelfilm van 2010. Liet Aurora, Politist, Adjectiv, If I Want to Whistle, I Whistle én Tuesday, after Christmas net achter zich. Alleen de documentaire The Autobiography of Nicolae Ceausescu was nog krachtiger. Wellicht een TIP voor degene die zich in de Roemeense New Wave interesseren. Maar dan zou een DVD-uitgave wel handig zijn ...


avatar van Marvinleeaday

Marvinleeaday

  • 730 berichten
  • 7027 stemmen

Leuk om gezien te hebben, maar niet meer dan dat. Ana Ularu draagt de film.


avatar van Mochizuki Rokuro

Mochizuki Rokuro

  • 18942 berichten
  • 16349 stemmen

Malick schreef:

Zie op IMDB onder andere een release in Amerika maar kan nergens een DVD vinden. Wellicht kunnen de kenners me helpen? [...]. Maar dan zou een DVD-uitgave wel handig zijn ...

Er zou een Duitse release moeten zijn: Periferic: Amazon.de: Filme & TV

edit: Oostenrijks. Duitse subs.


avatar van Movsin

Movsin

  • 8264 berichten
  • 8426 stemmen

Ondanks het trage tempo, gebeurt er toch heel wat en blijft deze toch wel rauwe film erg boeiend.

Doorheen het verhaal van deze vrouw op zoek naar een nieuw leven kijkt men toch niet naast toestanden als onhechte familiebanden, de puinhoop van bepaalde insteliingen, zoals het weeshuis, de oneerlijkheid en vooral de prostitutie en dit in meerdere vormen.

Sterke film, zonder meer.


avatar van Decec

Decec

  • 6741 berichten
  • 8580 stemmen

Redelijk dramafilm...

Redelijk verhaal...

Prima acteerwerk...

Redelijk achtergrond geluid en muziek

(geen Dolby Digital aanwezig)...

Redelijk kwaliteit breedbeeld

(geen HD aanwezig)...


avatar van dvdcrusher

dvdcrusher

  • 621 berichten
  • 515 stemmen

Aardig sociaal drama over een vrouw die onschuldig in de gevangenis belandt en een begrafenis aanwendt om aan haar situatie te ontkomen nadat ze de rest van haar familie en kennissen heeft bezocht vooral om aan geld te komen om met haar zoon te ontsnappen, Prima en geloofwaardig geacteerd. Verrassend goede film van Roemeense bodem. Het einde vond ik wel iets te snel gaan, zeker na het vrij rustig verloop van de film. Prettige verrassing en een dikke 3,5 sterren


avatar van John Milton

John Milton

  • 24218 berichten
  • 13383 stemmen

Deze maand gratis te zien op ArteKino Festival