• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.426 films
  • 12.237 series
  • 34.020 seizoenen
  • 647.758 acteurs
  • 199.132 gebruikers
  • 9.379.104 stemmen
Avatar
 
banner banner

Iyulskiy Dozhd (1967)

Drama | 103 minuten
3,89 18 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 103 minuten

Alternatieve titels: July Rain / Июльский дождь

Oorsprong: Sovjet-Unie

Geregisseerd door: Marlen Khutsiev

Met onder meer: Yevgeniya Uralova, Aleksandr Belyavskiy en Yuri Vizbor

IMDb beoordeling: 7,5 (1.369)

Gesproken taal: Russisch

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Iyulskiy Dozhd

De film geeft een portret van een groep dertigers in het Moskou van midden jaren zestig, op het moment dat het wat naïeve optimisme van hun jeugd langzaamaan begint weg te ebben. Centraal staat het stuklopen van de relatie van het koppel Lena en Volodya.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van wibro

wibro

  • 11590 berichten
  • 4098 stemmen

De tweede film die ik van deze regisseur gezien heb. Wat minder dan zijn voorganger Mne Dvadtsat Let (1965) maar niettemin kreeg ik ook van deze film een zeer lekker gevoel. Ligt ook vooral aan de hoofd-personages zoals Lena bij voorbeeld. Tja, als ik zo de beelden bekijk van het Moskou anno 1967 dan hadden de Russen het zo slecht nog niet. Ze kwamen in ieder geval bij mij zeer tevreden over.

Het einde van de film vond ik erg bijzonder maar toch wel geslaagd. De muziek in deze feel-good movie klonk nogal westers. Ik hoorde zelfs Wonderland by Night van Bert Kaempfert, toch wel een zeer bekende melodie beginjaren zestig. Paste in ieder geval goed in deze film.

4.0*


avatar van MisterPink

MisterPink

  • 1365 berichten
  • 6899 stemmen

Perfecte film voor een druilerige dag in juni zou je denken maar god wat is het saai. Sprankele lichtpuntjes als de nachtrit door het bos onder begeleiding van Chopin en het verslag van een schaakpartij. De door wibro herkende Wonderland by Night na de strandscène was een andere. De afsluitende beelden van de jongeren is wellicht een voorbode van wat komen gaat na het patriottische Doroga na Berlin dat luidkeels gezongen wordt in de straten van Moskou. Een jaar later zullen de Russische tanks een einde maken aan de Praagse Lente.