• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.957 films
  • 12.204 series
  • 33.972 seizoenen
  • 646.994 acteurs
  • 198.987 gebruikers
  • 9.370.976 stemmen
Avatar
 
banner banner

Eugenia Grandet (1947)

Drama | 100 minuten
-
Nog geen stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 100 minuten

Alternatieve titel: Eugenie Grandet

Oorsprong: Italië

Geregisseerd door: Mario Soldati

Met onder meer: Alida Valli, Gualtiero Tumiati en Giorgio De Lullo

IMDb beoordeling: 6,8 (100)

Gesproken taal: Italiaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Eugenia Grandet

Eugenia Grandet is de dochter van een oude vrek. Ze is verliefd op haar neef. De oude man probeert hen uit elkaar te drijven. Het meisje weigert een grote erfenis van haar moeder, wat een enorme schok is voor vader.

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Eugenia Grandet

Charles Grandet

Eugenia's mother

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Mac Hammer Fan

Mac Hammer Fan

  • 6014 berichten
  • 7444 stemmen

De prent won twee Silver Ribbon Awards in 1947.


Yep, waarvan de belangrijkste voor Valli als de eponieme heldin. Zoveelste boekverfilming alweer van de brave vakman Soldati, die zich geen reet aantrok van het vigerende neo-realisme of de opkomende spektakelstukken en melodrama's, en doodgemoedereerd terwijl het halve land in puin lag besloot de gekende Balzac klassieker over n.b. en o.a. gierigheid te verfilmen, misschien niet de juiste timing in een tijd waar de meesten slechts van 1 gouden muntstuk konden dromen.

Het verhaal kent iedereen en wordt hier zoals gebruikelijk door de regisseur trouw gevolgd, de synopsis bestrijkt ongeveer het eerste uur. Wel dient te worden gememoreerd dat het slot hier wat afwijkt in dier voege dat de film iets eerder stopt dan het boek, en zodoende melodramatischer is.

Helaas is dit vrijwel geheel een studioproductie en is Saumur gewoon in een Italiaanse studio nagebouwd, wat trouwens niet zoveel uitmaakt omdat het vrijwel geheel in de sombere vertrekken van huize Grandet zich afspeelt.

De romance tussen Charles en Eugenie staat hier allicht volkomen centraal en wordt ook gebracht in de toenmalige melodramatische stijl. De fotografie is als altijd bij Soldati zeer goed, en Vali tifosi- onder wie ik- zullen zich verheugen over de talloze close-ups waarin ze centraal staat. Het contrast tussen haar rollen in het begin zoals hier en de latere toverkol uit de genrecinema maakt het allemaal meta- komisch en tragisch tegelijk.

Slecht is het niet, maar nu wat te stoffig en braaf om er nog wildenthousiast over te worden.

à propos: dat grietje dat de markiezin speelt leeft nu nog en heeft inmiddels de tedere leeftijd van 102 bereikt. Of ze nog erg actief is, weet ik niet.