• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.505 films
  • 12.241 series
  • 34.027 seizoenen
  • 647.800 acteurs
  • 199.139 gebruikers
  • 9.379.636 stemmen
Avatar
 
banner banner

Super 8 (2011)

Sciencefiction / Mystery | 112 minuten
3,12 2.409 stemmen

Genre: Sciencefiction / Mystery

Speelduur: 112 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: J.J. Abrams

Met onder meer: Joel Courtney, Elle Fanning en Kyle Chandler

IMDb beoordeling: 7,0 (379.217)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 11 augustus 2011

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • SkyShowtime Bekijk via SkyShowtime
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Super 8

"It Arrives."

In de zomer van 1979 sluit de Amerikaanse Luchtmacht een sectie van Area 51. Alle materialen worden per trein vervoerd naar een opslagplaats in Ohio. De trein wordt echter aangereden door een truck en ontspoort. Een groepje kinderen, dat bezig is om hun eigen zombie-film te maken met hun 'Super 8' camera, stuit op de ravage. Al snel wordt vermoed dat het niet om een ongeluk gaat, als er plotseling verdwijningen plaatsvinden en onverklaarbare dingen gebeuren. Een lokale sheriff probeert het mysterie te ontrafelen, maar wil hij de angstaanjagende en onmenselijke waarheid wel weten?

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Verwachtingen bijna geheel waargemaakt. Super 8 is een science-fiction film die eindelijk weer eens goed geschreven personages kent, die erg sterk neergezet, ons moeiteloos door het spannende script slepen. Ik heb erg genoten van deze reboot van de jaren '80 SF-avonturenfilm. Heerlijk sfeertje, vlot tempo, mysterieus, kortom: erg fijne film.

Langere recensie.

Edit: Opvallend lage score, overigens.


avatar van Dibzahab

Dibzahab

  • 16 berichten
  • 24 stemmen

Saaie film. Leuk voor kinderen misschien, maar blijkbaar niet voor volwassenen bedoeld.


avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8845 berichten
  • 3576 stemmen

dutchtuga schreef:

Super 8 is een science-fiction film die eindelijk weer eens goed geschreven personages kent, die erg sterk neergezet, ons moeiteloos door het spannende script slepen.

Wat vond je precies zo goed geschreven aan de personages? Er liepen in mijn ogen enkel clichématige typetjes in de film rond.


avatar van FatMike

FatMike

  • 631 berichten
  • 1976 stemmen

Van super 8 verwachtte ik weinig, maar was wel nieuwsgierig

gemaakt door de teaser en de trailer...dus er toch maar heen.

Het was ging prima: de film bouwde heel leuk op, de kindertjes deden het

echt super en deed me zoals meerdere mensen denken aan Goonies, Stand by me etc.

Ik heb me echt heel erg lekker vermaakt....tot zo'n beetje de laatste 20 minuten.

Het folgepropte einde met de enorm makkelijke, zeikerige en meest suffe afwerking

verpestte de hele kijkervaring. Leuk bij de aftitleling dat zombie-filmpje, maar dat kon de boel

echt niet meer redden. Zo een grote anti-climax heb ik sinds jaren niet meer gezien!

Ondanks de slechte nasmaak nog net een 2,5 ster.

Had ik al vermeld dat het einde echt één grote verdrietige boel is?

Hoe is het mogelijk om iets leuks op deze manier te vern#@&=n?!!!


avatar van RickZ

RickZ

  • 1329 berichten
  • 1235 stemmen

Soort SF-jeugdfilm over een groepje scholieren en een monster, slechte special effects, oninteressant verhaal, zeker de eerste helft was slaapverwekkend met traag opstartend verhaal, en idd anticlimax einde. Dikke onvoldoende dus !


avatar van KingJ

KingJ

  • 365 berichten
  • 506 stemmen

Aardige (avonturen) film, ik vond de vergelijking met 'The Goonies' niet eens zo verkeerd....

Leuk gedaan, aardig uitgewerkt maar uiteindelijk meer voor kinderen dan volwassenen gemaakt (naar mijn idee).

Kortom: aardige film maar ook weer geen aanrader.


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Chainsaw schreef:

(quote)

Wat vond je precies zo goed geschreven aan de personages? Er liepen in mijn ogen enkel clichématige typetjes in de film rond.

Ik vond de personages meer dan geloofwaardig. Ze worden geplaatst in een clichématige setting, maar krijgen de tijd om zichzelf te ontplooien. Dat is iets wat je niet veel meer ziet in de moderne blockbuster en zeker in vergelijking met die films zijn de personages in Super 8 goed geschreven.


avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8845 berichten
  • 3576 stemmen

dutchtuga schreef:
(quote)


Ik vond de personages meer dan geloofwaardig. Ze worden geplaatst in een clichématige setting, maar krijgen de tijd om zichzelf te ontplooien. Dat is iets wat je niet veel meer ziet in de moderne blockbuster en zeker in vergelijking met die films zijn de personages in Super 8 goed geschreven.

Vond het juist vervelend dat geen van de karakters verder kwam dan het typetje, heb het ontplooien juist gemist. Vooral die kids blijven bij die ene gimmick; de bazige regisseur, het gastje dat alleen maar over explosieven kan praten, het gastje dat alleen maar bang is; hoe de situatie ook is, ze blijven op dezelfde manier reageren. En de dronken vader of de altijd werkende vader (en de vrijheid blijheid hereniging aan het slot) bleven in mijn ogen ook in die eenzijdige rol steken. Vond het allemaal in ieder geval erg flauwtjes.


avatar van SunChaser

SunChaser

  • 671 berichten
  • 750 stemmen

Ja, typische vader-kind verhouding, de bittere weduwnaar, de door schuldgevoelens gekrenkte alcholist.

Ook had die zus in hotpants wel een grotere rol mogen hebben


avatar van Koike88

Koike88

  • 117 berichten
  • 115 stemmen

Komt ontzettend langzaam op gang, de trailer is spannender dan de hele film, en acteerwerk + verhaal en plot is flinterdun en op sommige stukken zelfs belachelijk.

Special effects, camerawerk is wel allemaal dik in orde, maar uiteindelijk is het gewoon een magere kutfilm.

Gisteravond gezien in Pathé. Ik raad iedereen aan om de trailer te zien, en dan verder niet naar de bios te gaan. Tot aan de 90ste minuut gebeurt er vrijwel niks, op de trein-crash na. Verder gebeurt er absoluut niks. Geen spanning, geen echte opbouw, slechte geforceerde grappen en een geforceerde traumatische setting die ze proberen te creëren. Zonde van ieders tijd, behalve de acteurs want die hebben dik verdiend.


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Chainsaw schreef:
(quote)

Vond het juist vervelend dat geen van de karakters verder kwam dan het typetje, heb het ontplooien juist gemist. Vooral die kids blijven bij die ene gimmick; de bazige regisseur, het gastje dat alleen maar over explosieven kan praten, het gastje dat alleen maar bang is; hoe de situatie ook is, ze blijven op dezelfde manier reageren. En de dronken vader of de altijd werkende vader (en de vrijheid blijheid hereniging aan het slot) bleven in mijn ogen ook in die eenzijdige rol steken. Vond het allemaal in ieder geval erg flauwtjes.


Ach ik zal denk ik een enorm zwak hebben voor het simpele, doch overzichtelijke, 80's vermaak, waar een juiste balans te vinden is tussen actie en drama. Oscarwaardig materiaal (for what it's worth) is het inderdaad niet, maar dat is ook het laatste wat ik hierin zoek.


avatar van Shinobi

Shinobi

  • 4305 berichten
  • 2552 stemmen

Op zich wel een vermakelijke film, eigenlijk wel wat ik ervan verwachtte na de verscheidene recensies gelezen te hebben: een horror alleen dan voor het hele gezin.

Visueel ziet het er echt prachtig uit, alleen wel opvallend veel lensflares. Complimenten voor de kindacteurs dat ze hun rollen zo geloofwaardig neer konden zetten.
Maar als je dan hele film in spanning wordt gehouden door het wezen en 'm dan ook daadwerkelijk ziet valt het best tegen. Allereerst wordt hij niet al te goed in beeld gebracht, tegen het einde aan zie je 'm wel iets beter en is het een soort van spinachtige monster.

Had misschien wel wat ingekort kunnen worden, maar toch goed voor 3,5 sterren.

Edit: Overigens wel de beste treincrash die ik ooit in een film heb gezien, wow het bleef maar doorgaan.


avatar van Nils

Nils

  • 177 berichten
  • 77 stemmen

Ondanks dat de meningen hier sterk verschillen; vooral de beginscene is erg sterk, voor de rest redelijk gemaakt, i.d.d. veel weerkaatsingen in de lens tijdens de nacht en lichtsituaties, maar misschien is dit wel expres gedaan (de film speelt tenslotte in 1979). Al met al zou ik het niet een echte horrorfilm noemen... ik heb me echter zeer vermaakt. Er zaten een aantal heel aardige scenes in en de laatste scene vond ik juist wel wat hebben.

Ik hou het op 3*


avatar van SuperSideSwipe

SuperSideSwipe

  • 4464 berichten
  • 2890 stemmen

Viel me tegen.

Na een aardige start met o.a. een goed uitziende treincrash zakte het geheel in.

Grote promotie met Spielberg, spanning / mysterie etc.etc.

Puntje bij paaltje blijkt het een iets onder standaard werkje met een belachelijk matig en non creatief einde.

Had gezien de titel iets in de trant van het verdienstelijke Cloverfield verwacht.

Het is geen slechte film, de kinderen acteerden prima. De film krijgt van mij evengoed een lading stront over zich heen, voornamelijk door de geschepte verwachtingen die totaal niet worden ingelost.

Geen goed idee om met al te verwachtingen naar deze film te gaan.

magere 3,0*


avatar van tristanrc1

tristanrc1

  • 255 berichten
  • 321 stemmen

Spannende, en voor de dertig plussers, nostalgische typisch amerikaanse film. Hoewel J.J. Abrams de film regisseerde, is de sfeer uit de vroegere werken van Spielberg aanwezig, zoals 'E.T.' en 'Close encounters of the third kind'.


avatar van Ocima

Ocima

  • 14 berichten
  • 26 stemmen

Altijd fijn als mensen de halve film verklappen en er stukken uit vertellen...


avatar van pako

pako

  • 57 berichten
  • 45 stemmen

Viel erg tegen, verhaal wordt te lang getrokken en de spanning is te traag. Spielberg/Abrams doen hun naam niet geheel eer aan. Leek wel een alien film op de aarde.

Zie hier niet het neerzetten van personages, zijn gewoon kinderen die "spelen".

Dus kinderfilm met vleugje monster.


avatar van hutsekluts

hutsekluts

  • 373 berichten
  • 552 stemmen

Een heel aardige film die, gelet op de publiciteit, toch wat tegenvalt. Maar dat ligt natuurlijk (ook) aan de verwachting van de kijker! Toch zou je van het duo Abrams/Spielberg, dat op het gebied van SF, avontuur en actie toch bijzonder veel gepresteerd heeft, iets meer verwachten dan een wat mager verhaal, een paar te snelle plotwendingen, wat clichématige karakters en situaties en weinig verrassende elementen. Maar de jonge acteurs doen het prima en ook met de special effects is niets mis.

Al met al een vermakelijke film die -helaas- niet of nauwelijks boven de middelmaat uitstijgt.


avatar van Jeroen87

Jeroen87

  • 70 berichten
  • 320 stemmen

Beetje Cloverfield 2.0 maar dan beter in elkaar gezet,


avatar van Le Professionnel

Le Professionnel

  • 231 berichten
  • 201 stemmen

Leuke SF jeugdfilm maar de spannende trailer wordt niet waar gemaakt..


avatar van tristanrc1

tristanrc1

  • 255 berichten
  • 321 stemmen

pako schreef:

Viel erg tegen, verhaal wordt te lang getrokken en de spanning is te traag. Spielberg/Abrams doen hun naam niet geheel eer aan.

Vond ik juist wel. Een leuke ode aan films als 'E.T.' en 'Close Encounters of the third kind', het vroegere werk van Spielberg. Had dan ook dezelfde sfeer. Traag, maar wel onderhoudend.


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Ze doen hun naam inderdaad geheel eer aan, maar van de huidige generatie verwacht ik ook geen ander commentaar. Die is opgegroeid met films als Minority Report en The Terminal..


avatar van tristanrc1

tristanrc1

  • 255 berichten
  • 321 stemmen

Maar ik ben 15 en vind dit toch een erg sterke film die mijn verwachtingen waarmaakten.


avatar van Prudh

Prudh

  • 3124 berichten
  • 1874 stemmen

Meh. Spielberg + Abrams hebben de personages en de feel/nostalgie wel onder controle, maar ik miste toch echt het avontuur. Vond het nogal stuurloos allemaal, had veel spannender gekund en gemoeten.


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

tristanrc1 schreef:

Maar ik ben 15 en vind dit toch een erg sterke film die mijn verwachtingen waarmaakten.

Van een 15-jarige met Alien op 1 verwacht ik ook niets anders


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Prudh schreef:

Meh. Spielberg + Abrams hebben de personages en de feel/nostalgie wel onder controle, maar ik miste toch echt het avontuur. Vond het nogal stuurloos allemaal, had veel spannender gekund en gemoeten.

Vond het avontuur prima. Vooral in het eerste uur is deze erg sterk. De suggestie werkt goed en het sfeertje doet de rest.


avatar van Prudh

Prudh

  • 3124 berichten
  • 1874 stemmen

Sfeertje zeker, maar ik vond het jammer dat de film verder eigenlijk alleen op suggestie verder moest (behalve op het eind, waar dan weer in één klap alle mythe weggevaagd wordt). Super 8 was wat mij betreft beter geweest zonder alien, dat schept ook andere verwachtingen (blijft nu namelijk een beetje hangen tussen Stand By Me en E.T./The Goonies)


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

It worked for me Zonder alien geen excuus voor het mysterie, wat toch een essentieel onderdeel van de beleving is. Ik vond de combinatie juist erg goed werken. Wel kan ik je mening delen dat we aan het eind misschien wat teveel van het goede voorgeschoteld krijgen. Beetje het It-syndroom.


avatar van s0njaa

s0njaa

  • 225 berichten
  • 580 stemmen

Had redelijk hoge verwachtingen van de film... Die zijn jammergenoeg niet waargemaakt.
Het begint allemaal redelijk goed, op de helft wordt het saai, en het einde is echt ECHT (wat mij betreft) niet te pruimen. En natuurlijk sluit iedereen weer vrede.. Eind goed, al goed.. maar niet meer dan 2,5 sterren van mij


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Het blijft een Spielberg-produktie he. Dat eind goed al goed had je moeten zien aankomen.