• 15.738 nieuwsartikelen
  • 177.886 films
  • 12.199 series
  • 33.965 seizoenen
  • 646.886 acteurs
  • 198.954 gebruikers
  • 9.369.845 stemmen
Avatar
 
banner banner

Asoka (2001)

Drama / Actie | 180 minuten / 155 minuten (internationale versie)
3,23 42 stemmen

Genre: Drama / Actie

Speelduur: 180 minuten / 155 minuten (internationale versie)

Alternatieve titel: अशोक

Oorsprong: India

Geregisseerd door: Santosh Sivan

Met onder meer: Danny Denzongpa

IMDb beoordeling: 6,4 (16.132)

Gesproken taal: Hindi

  • On Demand:

  • Netflix Bekijk via Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Asoka

"Only the dead have seen the end of war"

In de derde eeuw voor Christus verklaart de Indiase keizer Asoka na zijn troonsbestijging de oorlog aan een buurprovincie. Later krijgt hij spijt van zijn daden en trekt de wijde wereld in - doet afstand van zijn gewelddadige verleden en wijdt zijn leven aan het boeddhisme.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Emperor Ashoka Maurya / Pawan

Prince Aryan

Susima Maurya

Emperor Bindusara Maurya

Queen Dharma

Emperor Chandragupta Maurya

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Lord Flashheart

Lord Flashheart

  • 6454 berichten
  • 2375 stemmen

Niet te vergelijken met westerse 'epic' movies zoals Gladiator of werken zoals Hero uit het echte verre oosten. Dit is onbeschrijfelijk veel slechter.

Het is niet direct mijn favoriete genre, omdat de storyline vaak een onderschikte rol speelt, maar als ook de cinematografie al zuigt blijft er weinig over. Mijn god, wat is dit slecht in beeld gebracht. De gevechten lijken echt nergens op. Ik las op de wiki dat ze wel 6000 figuranten hadden gebruikt bij het eindgevecht, nou daar viel niets van te zien. Geen enkele keer krijg je een wide angel overzicht shot te zien, wat zorgt voor dat epische en overweldigende gevoel. Alles wordt van dichtbij gefilmd, waarbij je alleen kleine groepjes vechters in beeld krijgt. Geen enkele keer krijg je een tracking shot van boven, waardoor je als kijker niet alleen weet dat ze van locatie A naar B gaan, maar waarbij je ook wat van de omgeving te zien krijgt. Het lijkt werkelijk wel alsof de hele strijd zich op één of twee locaties afspeelt: een berghelling en een rivieroever met rietpluimen.

En de ergernissen stapelen zich steeds verder op. Er komen op een gegeven moment tijdens het gevecht strijders op olifanten in beeld, maar tien tellen later zijn ze verdwenen en komen ook helemaal niet meer terug. Eén van de hoofdpersonen zien we het ene moment nog vrolijk huppelen, een kwartier later ligt ie met 5 pijlen in z'n rug dood te gaan. Wanneer is dat gebeurd vraag je je af. Het in beeld brengen van de gevechten zelf is zo mogelijk nog treuriger: statische slow motion shots, waarbij al het echte geweld off screen blijft. De kadering is zoals de poster. Eerste jaars filmstudenten werk .

Met alleen al deze punten scoort de film een dikke onvoldoende en dan heb ik het nog niet gehad over acteerwerk, storyline, historische correctheid of de liedjes. Wat mij betreft scoort hiervan alleen het acteerwerk een voldoende. Het drama is redelijk overtuigend en Asoka's overgang van krijger naar vredesstichter is goed in beeld gebracht. De rest? Kut met peren! Het verhaal is dikwijls niet te volgen door de plotselinge locatiewisselingen (nooit zie je de karakters een keer daadwerkelijk van locatie wisselen, ze zijn er gewoon "ineens"). Kleinere ergernissen zijn de hinderlijke comic reliefs en de slechte introductie van sommige wél belangrijke karakters. Historisch gezien klopt de film al helemaal niet (strijdende vrouwen in bikini met techno muziek op de achtergrond ) en de liedjes tot slot deden me niets.

Kortom: deze Bollywood kun je links laten liggen. Gisteravond was ik nog royaal met mijn 2,5*, maar dat is echt veel te veel eer: 1,5*.