• 15.761 nieuwsartikelen
  • 178.104 films
  • 12.215 series
  • 33.986 seizoenen
  • 647.148 acteurs
  • 199.025 gebruikers
  • 9.373.111 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Order (2003)

Horror / Thriller | 102 minuten
2,30 210 stemmen

Genre: Horror / Thriller

Speelduur: 102 minuten

Alternatieve titel: The Sin Eater

Oorsprong: Verenigde Staten / Duitsland

Geregisseerd door: Brian Helgeland

Met onder meer: Heath Ledger, Mark Addy en Shannyn Sossamon

IMDb beoordeling: 5,1 (19.031)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 13 november 2003

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Order

"Every soul has its price."

Eeuwenlang bestaat er een geheim occult genootschap binnen de Kerk. Na een aantal mysterieuze sterfgevallen, gaat de jonge priester Alex Bernier op onderzoek uit. Hij komt op het spoor van de zogenaamde Sin Eater, een gevaarlijke en onsterfelijke figuur die als een soort God op aarde vergeving kan schenken aan de meest verdorven zondaars. De Sin Eater neemt alle zonden op zich waardoor het kwaad ongestraft blijft. In zijn zoektocht ontdekt Alex dat er een veel erger noodlot bestaat dan de Dood.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van NERD

NERD

  • 1719 berichten
  • 1431 stemmen

duidelijk niet de originele poster, maar een zelf gefabriceerde


avatar van Phooze

Phooze

  • 2544 berichten
  • 597 stemmen

Trailer op Apple.com

Leuke basis voor een (mogelijk) goed verhaal...


avatar van dartviper

dartviper

  • 164 berichten
  • 1890 stemmen

Na het zien van de trailer leek het mij na stigmata weer eindelijk een goede gelovige film. Maar niets blijkt minder waar te zijn, de trailer maakt je lekker voor een goede film met echt een goed verhaal en goed wat aktie. Nou zit het verhaal heel erg goed in elkaar dat moet ik toegeven maar de aktie blijkt er toch nauwelijks te zijn. Het einde daarentegen is echt geweldig bedacht.

Heath Ledger die van priester een man wordt en van een man weer een sin eater.

Ik geef hem 2 sterren.


avatar van supergalo

supergalo

  • 13 berichten
  • 39 stemmen

waarneer komt deze in de bioscoop????????


avatar van sjob

sjob

  • 140 berichten
  • 110 stemmen

redelijke thriller


avatar van Zombie McGruder

Zombie McGruder

  • 353 berichten
  • 64 stemmen

Dit is zonder enige twijfel één van de slechtste horrorfilms die ik ooit heb gezien. Zelfs als je 'em snel doorspoelt op je video/dvd-speler is 'ie niet om aan te zien.


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23441 berichten
  • 76927 stemmen

Warig verhaal en nergens boeiend, kort om een draak van een film, een magere 3 dus 1.5*


avatar van moviefreak#1

moviefreak#1

  • 14390 berichten
  • 25163 stemmen

Totaal oninterressant en veel te moeilijk te volgen. Daarbij net allemaal iets TE. ik kan er niet meer als een 2 van maken.


avatar van René8

René8

  • 90 berichten
  • 445 stemmen

Vond hem niet slecht. Gegeven is interessant, goed script, aardig spel. Jammer wel dat de film niet echt spannend was. 3*


avatar van jassonn

jassonn

  • 5303 berichten
  • 3233 stemmen

Vond de film weinig boeiends hebben,ook wordt hij niet echt spannend.Was gewoon vervelend om naar te kijken.1*


avatar van pietje punk

pietje punk

  • 191 berichten
  • 496 stemmen

best leuk gedaan, soort van donkere exorcist. beetje raar en onduidelijk maar de onduidelijke stukken zijn ook niet echt belangrijk. goeie sfeer en mooie locaties! soms alleen beetje gaap-hoe-lang-duurt-hij-nog.

best te doen film 3*


avatar van Aidan

Aidan

  • 12 berichten
  • 26 stemmen

Mensen klagen dan altijd over hoe onorigineel een film wel niet is maar als er dan wat anders uitkomt dan begrijpen ze er weer geen bal van.Ze willen wel vertrouwelijke situaties om niet al teveel te moeten nadenken maar ze verwachten dan ook nog is een plot dat hen werkelijk achterover buigt,iets waar ze zelf nooit zouden opgekomen zijn.Ze hopen dat het dan nog prachtig in beeld wordt gebracht zodat ze nadien kunnen zeggen iets te hebben gezien wat nog nooit te voren werd gedaan,originaliteit met een kroontje...Klinkt fair maar het is vrij hypocriet om dan een film als deze af te doen als ware CRAP want hij krijgt toch al een voldoende voor de niet-alledaagsheid.Ook de acteurs stijgen uit boven het gemiddelde en maken het een goede film die zijn eigen pad bewandeld...prima...


avatar van wackyboy

wackyboy

  • 547 berichten
  • 468 stemmen

Ik vond het uitgangspunt van het bestaan van een Sin Eater, als een loophole om zonder de kerk toch absolutie te kunnen krijgen, wel redelijk orgineel.

Ik ben er dan ook nog niet helemaal uit waar de film mislukt. Wat mij zelf erg irriteerde is dat niemand in de film in staat is om op een normale manier te communiceren. Iedere zin die er wordt gezegd lijkt een metafoor, een raadsel, of een raadsel in een raadsel te zijn. Dat maakt het redelijk vermoeiend om de film te volgen.

Verder vond ik de acteerprestaties van Heath Ledger nou niet echt om over naar huis te schrijven. Ik denk dat als je de DVD in je speler stopt met de verwachting een horror film te gaan zien, dat je dan bedrogen uitkomt. Eigenlijk is het meer een religieuze thriller die niet helemaal uit de verf komt.


avatar van nirvana

nirvana

  • 212 berichten
  • 219 stemmen

Veel heb ik er niet van verstaan, te weinig spanning en het verhaal is gewoon veel te warrig en veel te ver gezocht, moeilijk om volgen. 2 *


avatar van Terrorkaple

Terrorkaple

  • 15 berichten
  • 17 stemmen

Het is toch wel weer bedenkelijk dat diegenen met de meeste kritiek de kortste zinnen schrijven. Het is jammer dat de meeste mensen die een film bekritiseren geen concrete argumenten geven. Dat geeft deze naar mijn mening goede maar vooral originele film een slechte naam. Misschien heb ik wel een buitengewone smaak wat films betreft en misschien is mijn smaak volgens de meeste mensen slecht, maar als ik kritiek geef op een film, dan doe ik dat met argumenten en niet met 2 of 3 zinnetjes.

Kortom deze film is meer voor mensen die echt een film willen volgen, dus niet voor mensen die gewoon een filmpje willen zien.


avatar van Horrorfanaat

Horrorfanaat

  • 231 berichten
  • 0 stemmen

Terrorkaple schreef:

Het is toch wel weer bedenkelijk dat diegenen met de meeste kritiek de kortste zinnen schrijven. Het is jammer dat de meeste mensen die een film bekritiseren geen concrete argumenten geven. Dat geeft deze naar mijn mening goede maar vooral originele film een slechte naam. Misschien heb ik wel een buitengewone smaak wat films betreft en misschien is mijn smaak volgens de meeste mensen slecht, maar als ik kritiek geef op een film, dan doe ik dat met argumenten en niet met 2 of 3 zinnetjes.

Kortom deze film is meer voor mensen die echt een film willen volgen, dus niet voor mensen die gewoon een filmpje willen zien.

Wat is de reden dat je dit gedrocht maar liefst 4,5 ster geeft?


avatar van dikmans

dikmans

  • 13 berichten
  • 16 stemmen

Alle bovenstaande kritiek ten spijt, vind ik deze film heel aardig. Wat mij betreft mogen er meer films gemaakt worden die gebaseerd worden op de christelijke mystiek. Ook als die verzonnen is. De raadselachtigheid die door deze film heen speelt, draagt m.i. bij aan de mystieke, vage sfeer waarin het verhaal zich afspeelt. Mooi contrast is er overigens met die kardinaal die de paus op wil volgen. Keihard issie, terwijl de rest allemaal vrij wazig is. Kortom ik vind deze film een ruime voldoende waard. 4 koekjes


avatar van TheRisingSun

TheRisingSun

  • 1140 berichten
  • 2261 stemmen

Een vrij aparte,doch verrassende film! Brian Helgeland met zijn derde film, die de hoodfrolspelers uit zijn tweede film ( A Knight's Tale) ook hier de hoofdrollen laat vertolken.Tel daar ook Robocop (Peter Weller) nog bij op en je hebt een aardige cast.

Het verhaal is misschien ietwat sloom uitgewerkt,maar als je toch de energie kunt opbrengen om deze film uit te zien,heb je toch een redelijk goed filmpje gezien. Vond hem echt niet tegenvallen! Heath Ledger zet een goede rol neer evenals Benno Fürmann die William Eden speelt.

't Is wel een film die niet iedereen zal liggen,zoals al te lezen is aan de andere reacties,maar ben je een beetje geïnteresseerd in het 'hogere' (Of hoe ze dat ook noemen ) is dit toch een boeiende film.

3,5 ster


avatar van Max 69

Max 69

  • 11 berichten
  • 10 stemmen

Onderhoudende thriller met een goede cast. Een alternatieve vorm van absolutie , is weer eens wat anders.The Sin Eater als titel is beter dan The Order.


avatar van CAPIpsv

CAPIpsv

  • 766 berichten
  • 628 stemmen

een waardeloze film. Letterlijk genomen.

Heb hem van begin tot eind gezien. Vandaar dat ik hem een stem geef, weliswaar 0,5.

Zal de film trouwens nog wel 3 keer moeten zien wanneer ik hem wil snappen.


avatar van tjp1994

tjp1994

  • 196 berichten
  • 162 stemmen

is toch niet zo lastig? gewoon wel een leuk verhaal. sin eaters bestonden vroeger echt, best leuk


avatar van Vader81

Vader81

  • 82 berichten
  • 118 stemmen

Leuke thriller, zal hem zeker nog eens bekijken in de toekomst!


avatar van animalkrullie

animalkrullie

  • 546 berichten
  • 658 stemmen

Trailer was veelbelovend.

Na het zien was mijn eerste reactie: is dit alles?

Het had zoveel beter kunnen zijn.

De cast is oké maar het verhaal kon in de trailer al verteld kunnen zijn.

2,5*


avatar van Ché Cliché

Ché Cliché

  • 575 berichten
  • 9190 stemmen

Raar, vreemd, vaag, onzinnig... Een verschrikkelijk slechte film. 1 ster voor die wanproduct.


avatar van sjowel

sjowel

  • 14 berichten
  • 32 stemmen

Persoonlijk vond ik dit een moeilijk te begrijpen en niet boeiende film. Het verhaal verloopt langzaam maar een plotwending maakt de schade nog enigszins goed. Ik heb dan ook niet echt veel verstand van het geloof

2*


avatar van Reticulated

Reticulated

  • 163 berichten
  • 0 stemmen

zijn er nog saaiere films dat deze?


avatar van wolfsheim

wolfsheim

  • 10 berichten
  • 23 stemmen

Een goed te volgen christelijke mystieke film. Zo als velen hier voor schreven vind ik het verhaal wel boeiend en duidelijk te begrijpen.

Het moet je smaak wezen dus vandaar de heel hoge en - lage stemmen


avatar van Beitel

Beitel

  • 415 berichten
  • 0 stemmen

Oké, een goede film is het gewoonweg niet. Het neemt zichzelf te serieus, waardoor een bijzonder aardig concept een beetje verloren gaat binnen het serieuze, bijna sci-fi achtige gebeuren. Het doet me denken aan Highlander, maar dan nét iets te serieus. De makers hadden zich óf meer moeten richting op het christelijke gedeelte of juist dat plot met enigszins interessante mogelijkheden. Nu valt het allemaal een beetje plat, terwijl het toch intrigeert...


avatar van Dridge

Dridge

  • 297 berichten
  • 1304 stemmen

Afschuwelijk ding.


avatar van JGB

JGB

  • 33 berichten
  • 257 stemmen

snapt niet zo goed waarom hij zoveel slechte punten krijgt..

oké dat het geen gigantische topper is!

maar de rol is goed neergezet door Ledger... ook de andere acteurs doen het goed in deze film..

het verhaal zit goed in elkaar

een beetje te weinig actie wel misschien en de momenten dat hij de "sin eat", zeg maar, zijn overdreven.. ik bedoel dat het even goed een sliert kan zijn die via zijn mond naar binnen glijd zonder al de kleuren etc....

3