• 15.790 nieuwsartikelen
  • 178.169 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.240 acteurs
  • 199.053 gebruikers
  • 9.374.065 stemmen
Avatar
 
banner banner

Les Aventures Extraordinaires d'Adèle Blanc-Sec (2010)

Avontuur / Fantasy | 107 minuten
3,00 209 stemmen

Genre: Avontuur / Fantasy

Speelduur: 107 minuten

Alternatieve titel: The Extraordinary Adventures of Adèle Blanc-Sec

Oorsprong: Frankrijk

Geregisseerd door: Luc Besson

Met onder meer: Louise Bourgoin, Mathieu Amalric en Gilles Lellouche

IMDb beoordeling: 6,3 (24.315)

Gesproken taal: Frans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Les Aventures Extraordinaires d'Adèle Blanc-Sec

1912. Adèle Blanc-Sec is een jonge, onverschrokken journaliste die op reis is naar Egypte om oudheden te onderzoeken. In de tussentijd staat Parijs op haar kop: het ei van een pterodactylus, 136 miljoen jaar oud, is opengebroken in een Botanisch Museum en dit vliegende wezen zaait paniek boven de stad. Tijd voor Adèle om terug te keren...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Adèle Blanc-Sec

Inspecteur Caponi

Justin de Saint-Hubert

Marie-Joseph Espérandieu

Professeur Ménard

Andrej Zborowski

Président Armand Fallières

Ferdinand Choupard

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Walkure

Walkure

  • 1690 berichten
  • 0 stemmen

Hehe. Yes, dan kan ik eindelijk weer terug jong zijn!

Overigens, dit affiche zou ik toch wel graag aan mijn wand willen hebben: Les Aventures Extraordinaires d'Adèle Blanc-Sec


avatar van Brix

Brix

  • 19677 berichten
  • 5115 stemmen

Wow, prachtige affiche inderdaad


avatar van robinb

robinb

  • 396 berichten
  • 271 stemmen

Ga hem vanavond kijken, trailer ziet er geweldig uit. Ben dol op indiana jones achtige films.


avatar van robinb

robinb

  • 396 berichten
  • 271 stemmen

Net gezien en weet eigenlijk niet wat ik er nou van moet vinden haha en dat is niet zozeer negatief bedoeld.

Het is een vreemde film die ik niet echt in een hokje kan plaatsen, maar die meer neigt naar de humor kant dan naar een avonturenfilm a la indiana jones. Zoals in veel franse films zit ook hier weer die typische franse humor in a la "taxi" en "louis de funes", maar die kan ik persoonlijk wel waarderen.

De film bevat ook wel wat aardige actie en een beetje avontuur, maar de hilariteit en bizarre (humoristische) zaken hebben toch de boventoon.

Dat laatste zorgt ervoor dat je vaak met een bedenkelijke glimlach naar het scherm kijkt waardoor je niet weet of je nou moet lachen vanwege de humor of vanwege de domheid van de verhaallijn, maar dat is aan de andere kant ook weer het positieve van de film.

Verder is het allemaal mooi gefilmd en zitten er best wat leuke karakters in. De film deed me af en toe een beetje denken aan de librerian, ook zo'n indiana jones kloon die zo slecht is dat hij zelfs leuk word....

Al met al heb ik me er toch prima mee vermaakt, film kakt nergens in en door de humor blijft alles boeiend genoeg.

3 sterren


avatar van hedu

hedu

  • 7 berichten
  • 40 stemmen

Een bijzondere film, dat is het. Kijk niet naar geloofwaardigheid en geniet van de humor en de rare bedenksels. Overigens erg mooi gefilmd en zonder meer verrassend, je zult je niet snel vervelen.. Adele Blanc-sec is een soort vrouwelijke Indiana Jones en heeft maar één doel, haar zus genezen. Daar zet ze alles voor opzij.


avatar van Walkure

Walkure

  • 1690 berichten
  • 0 stemmen

robinb schreef:

maar die meer neigt naar de humor kant dan naar een avonturenfilm a la indiana jones.

Idiana Jones heeft echt bitter weinig te maken met de avonturen van Isabella Avondrood en met het idee van Jacques Tardi, de tekenaar van de oorspronkelijke stripboeken reeks. De wereld van Isabella is totaal anders, beter.


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7291 berichten
  • 0 stemmen

Op zich ziet het er best goed uit, echt de sfeer van 1910 hebben ze goed over weten te brengen, maar toch miste ik wat aan deze film. Er zat wel veel humor in, teminste dat moest voor humor door gaan. En om een keer gezien te hebben is wat mij betreft wel genoeg.


avatar van Muyo

Muyo

  • 155 berichten
  • 1192 stemmen

Ik geef deze film net geen voldoende.

Grotendeels uit nieuwsgierigheid heb ik deze film afgekeken, maar als ik hem helemaal niet gezien had, had ik daar geen probleem mee gehad.

Van begin tot eind heeft deze film me niet echt geïnteresseerd.

Puur vanwege het feit dat er een 136 miljoen jaar oud ei uit zou komen en daar een soort dinosaurus uit kwam wilde ik deze film zien.

Het acteren is onder niveau, er zit geen spanning in de film en de actie met de pterodactylus is ook niet de moeite waard.

Overigens waren sommige beelden van het oude Parijs en de uitstraling van de pterodactylus nog wel aardig mooi gemaakt.

In ieder geval raad ik je deze film niet aan !

Matige 2,5 ster.


avatar van puckb96

puckb96

  • 1849 berichten
  • 0 stemmen

Dit kan best wel mooi zijn. Nog nie gezien however.


avatar van IcU

IcU

  • 6783 berichten
  • 3051 stemmen

Fantasie- en sfeervol vormgegeven, maar dan houd het ook wel op. Het scenario heeft last van kinderlijke humor en tergende traagheid. Dit doordat het middenstuk in herhaling valt, en er weinig vooruitgang te bespeuren is. Erg bijzonder wordt het ook nergens, doordat het veelal nietszeggendheid uitstraalt.


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23443 berichten
  • 76930 stemmen

Onbeduidende nooit leuke familiefilm die ook nog eens erg traag was.


avatar van sdr

sdr

  • 106 berichten
  • 47 stemmen

Ik vond dit een geweldig leuke familie film, we hebben er met veel plezier naar zitten kijken.

Je moet wel van dit soort films houden.

Maar wij zijn er gek van.

Zeer goed geacteerd , vele leuke momenten kwamen er in voor.


avatar van psycholamp

psycholamp

  • 1960 berichten
  • 580 stemmen

Ik lees hier dat het om een familiefilm gaat. Jammer want de stripboeken van Tardi zijn verre van kinderachtig. Wist trouwens niet eens dat er een film was gemaakt van Adele Blanc-Sec (vertaald in het NL als Isabelle Avondrood). Vliegt zij trouwens op die pterodactylus in die film, zoals op de poster is te zien?


avatar van Brix

Brix

  • 19677 berichten
  • 5115 stemmen

Is deze nu al op DVD met Ned. ondertiteling te koop of niet?


avatar van Walkure

Walkure

  • 1690 berichten
  • 0 stemmen

De vraag der vragen!


avatar van Brix

Brix

  • 19677 berichten
  • 5115 stemmen

Zie zojuist dat de film sinds 22 april in Engeland in de bioscopen loopt.

Een Engelstalige DVD release zit er dan t.z.t. ook wel in lijkt mij.


avatar van Walkure

Walkure

  • 1690 berichten
  • 0 stemmen

Ik hoop het.

Ik heb het gevoel dat ik dit wel een goede film ga vinden, afgaande op de trailer en stills. Als ik het zo zie zijn de personages geweldig overgezet naar het witte doek.


avatar van Noodless

Noodless

  • 10042 berichten
  • 6178 stemmen

Toffe familiefilm met een leuk verhaal dat vlot verloopt met heel wat droge humor. Louise Bourgoin speelt haar rol ' droogjes ' goed. Ook de andere personages zijn leuk om te zien.

7/10


avatar van Betamax

Betamax

  • 1256 berichten
  • 1231 stemmen

Leuke film.

De animaties vielen wat tegen.

Verhaal zeker origineel.


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31148 berichten
  • 5448 stemmen

Eigenaardige film die ik meer aan Jean-Pierre Jeunet zou toeschrijven dan aan Luc Besson.En daar loopt het al mis denk ik, omdat het uiteindelijk geen van twee is geworden. Een bizarre film die niet echt wil lopen, dan weer 5 minuten leuke humor bevat en opnieuw verder kabbelt. De ene moment zag ik de irritante sfeer die je kan vergelijken met een La Cité des Enfants Perdus en een ander moment staat de rollway even stil om tijd te maken voor een leuke scène. Ik denk dan aan de mummie die ontwaakt of de tennismatch. Weinig geheel en uiteindelijk niet echt een geweldige film, op die twee netgenoemde scènes na.


avatar van Walkure

Walkure

  • 1690 berichten
  • 0 stemmen

Luc Besson heeft toch wel echt z'n best gedaan om de typetjes die de Avondrood albums bevolken over te zetten, ze kloppen echt. Naar deze film ben ik ook persoonlijk 150 keer nieuwsgieriger dan de Spielberg adaptatie van Kuifje.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

avatar van Brix

Brix

  • 19677 berichten
  • 5115 stemmen

Ziet er m.i. toch geweldig uit, en Louise Bourgoin weet mij in die korte fragmenten al te overtuigen als (AB-S) 'Isabelle Avondrood'.


avatar van Decec

Decec

  • 6743 berichten
  • 8586 stemmen

Een redelijk Fantasy film...

Redelijk verhaal volgen...

Geen actie spannend verhaal...

Redelijk acteerwerk...

Over een ei van een pterodactylus, dit is perfect goed gemaakt...

Mooi HD kwaliteit...

Geen moeite waard...


avatar van Mr_White

Mr_White

  • 2067 berichten
  • 0 stemmen

De film hangt de hele tijd op het randje van 'net wel, net niet', maar omdat ik me uiteindelijk niet verveeld heb en een aantal keer best heb moeten grinniken toch maar een krappe voldoende voor deze avonturenfilm. Het grootste probleem is dat de film niet echt weet wat het wil zijn. Luc Besson speelt hier duidelijk leentjebuur bij Jean-Pierre Jeunet maar komt daarmee in conflict met zijn eigen stijl. Zo kon ik niet achterhalen voor welk publiek de film bedoeld is. Met (sporadisch) naakt en wat zwarte humor (de guillotine scene) is de film eigenlijk niet geschikt voor jonge kinderen, terwijl het gros van de 'humor' juist alleen maar tot jonge kinderen gericht lijkt te zijn (die wetenschapper die even de pterodactyl nadoet). Een beetje een allegaartje dus dat puur vanwege Besson's vakkundige regie en een prettige cast nog wel te hebben is voor een keer.


avatar van Dynamovie

Dynamovie

  • 260 berichten
  • 1673 stemmen

Aparte film, echt een beetje Frans maar dat is juist zo leuk.


avatar van Celciusz

Celciusz

  • 7 berichten
  • 9 stemmen

Heerlijke film!

Lekker typisch Luc Besson, zijn genre is my cup of tea, dus lekker 'Frans-droog', snel goed acteerwerk.

Chapeau Luc voor de effecten, mooi gedaan!


avatar van Nohands

Nohands

  • 315 berichten
  • 288 stemmen

leuke fantasie film, goede cast en leuk geacteerd, echte franse manier van humor. Vooral de tijd en sfeer is heel mooi gedaan!! Zelfs de special effects zijn mooi gedaan. leuke film, mogen er van mij meer vervolgen op komen!!


avatar van blurp194

blurp194

  • 5495 berichten
  • 4194 stemmen

Veel idioterie in het script en een warrig verhaal. Wat veel erger is is dat de humor niet echt werkt, waardoor een hele serie van de grappig bedoelde elementen eerder irriteren. De hoofdpersoon, want dat zou Adele toch moeten zijn, huppelt wel door het beeld maar komt net zo min tot leven als de film zelf. Van de genialiteit van Luc Besson's vroegere films is niets terug te vinden.

Jammer.


avatar van BS

BS

  • 853 berichten
  • 673 stemmen

Leuke wegkijkfilm.

Wat ik wel leuk vind is dat de hoofdrolspeelster me erg doet denken aan Evelyn 'Evy' Carnahan ( de vrouw van Rick in de eerste 2 Mummy-films ) Leuk personage en dus een goed begin.

Verder is het een leuk verhaal met over het algemeen wel aardige effecten ( sommige zijn wel slecht, maar de rest is wel oke ) en het tempo van de film is wel lekker.

Verwacht niet al te veel diepgang, maar zoals gezegd een leuke wegkijkfilm met leuke actie, voldoende humor en dus een leuke 1,5 uur om naar te kijken.

Krap aan, maar wel net 3*