• 15.735 nieuwsartikelen
  • 177.886 films
  • 12.199 series
  • 33.965 seizoenen
  • 646.802 acteurs
  • 198.947 gebruikers
  • 9.369.673 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Universe of Keith Haring (2008)

Documentaire / Biografie | 90 minuten
3,62 8 stemmen

Genre: Documentaire / Biografie

Speelduur: 90 minuten

Oorsprong: Frankrijk / Italië

Geregisseerd door: Christina Clausen

Met onder meer: Fab 5 Freddy, David LaChapelle en Yoko Ono

IMDb beoordeling: 7,4 (490)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Universe of Keith Haring

"Art is for everyone"

Portret van de wereldberoemde kunstenaar Keith Haring, een van de populairste en meest belangrijke kunstenaars die de twintigste eeuw heeft voortgebracht. Geen enkele New Yorkse kunstenaar heeft het gat tussen de intrigerende New Yorkse straatcultuur in de jaren 80 en de downtown kunstgalerieën zo briljant weten te dichten als het icoon Keith Haring. Hij wist zich enorm snel op te werken van provinciale mislukkeling tot internationaal bewonderd Pop Art evangelist en sociaal activist. De documentaire bevat interviews met zijn vrienden, familie en collega's verwoven met bijzonder archiefmateriaal van Haring zelf, in actie, zijn kunstwerken makend in metrostations en andere publieke plekken.

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Zichzelf (archiefmateriaal)

Zichzelf (archiefmateriaal)

Zichzelf (archiefmateriaal)

Zichzelf

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Ebenezer Scrooge

Ebenezer Scrooge

  • 2150 berichten
  • 3092 stemmen

Veel dingen waren me al bekend, andere weer niet. Bijvoorbeeld wanneer Haring zijn kwast in een pot met zwarte verf doopt en aan het schilderen gaat, de vlugheid waarmee dat gebeurt, ongelooflijk, rats rats… en klaar! Hij maakte wel zo'n dertig tekeningen in een uur en gaf ze ook nog eens gratis weg! Later toen het werk van Haring steeds bekender raakte hebben ze hem wel geadviseerd zijn vrijgevigheid wat te temperen. Deed me overigens denken aan de bekende beelden van Picasso die van allerlei dieren op een glasplaat tevoorschijn tovert.

Ook een interessant stukje over Madonna die bevriend was met Haring en ergens begin 1984 in de Paradise Garage, een homodiscotheek in New York, haar nieuwe hit Like A Virgin ten gehore brengt. Ook Haring was daarbij aanwezig. Wanneer Bill T. Jones (choreograaf en danser) lauwtjes op dat optreden reageert met: 'What's the big deal?' zegt Haring: 'Andy (Warhol) says she's gonna be the biggest thing ever, you'll see.' Die laatste twee woorden vormen trouwens een van Madonna's beste songs, maar dit geheel terzijde. Bill T. Jones geeft overigens wel toe dat hij er faliekant naast zat.

Keith Haring werd als kind sterk beïnvloed door Walt Disney. In zijn werk zie je veel Mickey Mousjes terug. In 1984 maakte hij een schilderij van Cruella de Vil, afschuwelijk lelijk ziet ze eruit, die een puppy ondersteboven houdt en haar sigaret op het arme hondje uitdrukt.

Al met al een redelijk aardige documentaire, maar ik mis toch iets van een intelligente, scherpe visie op zijn kunst.