• 15.760 nieuwsartikelen
  • 178.094 films
  • 12.212 series
  • 33.984 seizoenen
  • 647.094 acteurs
  • 199.021 gebruikers
  • 9.372.714 stemmen
Avatar
 
banner banner

Jerusalema (2008)

Actie / Misdaad | 120 minuten
3,64 448 stemmen

Genre: Actie / Misdaad

Speelduur: 120 minuten

Alternatieve titel: Gangster's Paradise: Jerusalema

Oorsprong: Zuid-Afrika

Geregisseerd door: Ralph Ziman

Met onder meer: Rapulana Seiphemo en Ronnie Nyakale

IMDb beoordeling: 7,3 (11.105)

Gesproken taal: Afrikaans en Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Jerusalema

"Welcome to the promised land."

Lucky Kunene is een ongeschoolde tankstationsbediende uit de sloppenwijken van Soweto, Zuid-Afrika. De apartheid is net afgeschaft en de jongen ziet een nieuwe wereld opengaan. Maar Lucky wil niet voor de rest van zijn leven benzine pompen. Samen met zijn beste vriend Zakes begint hij auto’s te stelen, een lucratief zaakje dat hem voldoende cash oplevert om een ijskast en een mooi kostuum te kopen. Maar door hun extravagante levensstijl beginnen de twee dieven al snel op te vallen. Bovendien komen ze in het vaarwater terecht van de Nigeriaanse drugskoning Tony Ngu…

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Josh Freidlander

Inspector Blakkie Swart

Zakes Mbolelo

Leah Friedlander (as Shelly Meskin)

Young Kunene

Loretta Dlamini

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Hullek

Hullek

  • 19 berichten
  • 48 stemmen

Zeer sterke film en een must om naar te kijken. In september op DVD


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11813 berichten
  • 3316 stemmen

Trailer ziet er wel retecool uit. Ik kan niet wachten.


avatar van Troeno

Troeno

  • 9 berichten
  • 4 stemmen

Absoluut een hele goeie film. Een van de betere misdaaadfilms.

Geen Hollywood productie en dat is zeker geen nadeel.

5.0


avatar van tal1b

tal1b

  • 2596 berichten
  • 2329 stemmen

goeie film, in het begin deed het me een beetje denken aan city of god.


avatar van Eibmoz

Eibmoz

  • 283 berichten
  • 2637 stemmen

Prachtige film vooral in combinatie met de muziek, echt prachtig


avatar van Raffael77

Raffael77

  • 1891 berichten
  • 0 stemmen

Aardig geslaagde film die het leven van Lucky goed in beeld heeft gebracht. Hier en daar wat minder goed acteer werk en jammer dat de film niet zoveel diepgang heeft.

Toch een mooi uitgewerkt verhaal.


avatar van JAV

JAV

  • 1 berichten
  • 324 stemmen

Erg boeiend om te zien. De film brengt je midden in de Zuid-Afrikaanse wijken (of dit de echte sfeer is weet ik niet). Dat geeft zowel een heel vrij en 'cool' gevoel, als bedreigend en onderdrukt.


avatar van GroovyDrummer

GroovyDrummer

  • 150 berichten
  • 146 stemmen

Geweldige mooie film ! Zeker kijken!


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7282 berichten
  • 0 stemmen

dit vind ik nou een 5 sterren film, het verhaal is goed en een niet amerikaans produkt. Deze film raad ik iedere filmliefhebber aan. Maar je kunt het al zien aan de stemmen hierboven tot nu toe krijgt ie hoge waardering, en terecht.


avatar van Dragoontje

Dragoontje

  • 15 berichten
  • 50 stemmen

Pracht film! mooie muziek, goede actie en een prachtig verhaal!

echt een aanrader

verdiend een 4!


avatar van eses_26

eses_26

  • 52 berichten
  • 510 stemmen

Met één woord: Prachtig!


avatar van driebier

driebier

  • 2 berichten
  • 3 stemmen

Erg genoten van deze film maar zeker niet uniek in zijn soort. Acteerwerk was in mijn ogen redelijk sterk (met een enkele uitzondering). Einde van de film was voor mij een beetje ongeloofwaardig en onwaarschijnlijk maar dat mocht het plezier niet bederven.


avatar van mixmaster

mixmaster

  • 1288 berichten
  • 1215 stemmen

erg goeie film die het levensverhaal van lucky kunene laat zien.

op ware gebeurtenissen gebaseerd en uitstekend verfilmd.

vanaf zijn jeugd laat men schitterend zijn levensverhaal zien en alle ellende en verschrikkingen die zich in zuid afrika afspelen.

geweldig acteerwerk en zeer realistisch gefilmd.


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7282 berichten
  • 0 stemmen

Oke het is dus gebaseerd op ware gebeurtenis? dat wist ik niet


avatar van ralfsjam

ralfsjam

  • 2144 berichten
  • 1345 stemmen

aangrijpende film. maar mijn gedachte dwaalde ook vaak af...

heb er van genoten, maar het greep me niet naar de strot, en dat miste ik. had dat wel zo geweest had hij een 4.5 gekregen.

4 dus


avatar van Pamos

Pamos

  • 5 berichten
  • 37 stemmen

Zeer goede en realistische film!


avatar van Tomsheep

Tomsheep

  • 152 berichten
  • 247 stemmen

Verhaal is goed dat zeker.....

Maar mensen wat wordt er armzalig geacteerd in deze film. Ik kreeg totaal geen band met de hoordrolspeler en voor mij is dat toch wel een must. Kreeg bij een hoop scènes het gevoel naar de repetitie te zitten kijken.

Film kon me hierdoor helaas niet pakken en ik had moeite mijn ogen open te houden.

Vind dit geen topper !


avatar van N811

N811

  • 1459 berichten
  • 913 stemmen

heb hem gehuurd en ben beniewd


avatar van Mondragon

Mondragon

  • 565 berichten
  • 801 stemmen

Schitterende film, met zeer veel plezier naar gekeken. Echte aanrader.


Was een leuke film maar komt toch niet in de buurt van city of god


avatar van N811

N811

  • 1459 berichten
  • 913 stemmen

het is allemaal niet zo bijzonder meer, we kennen het eigenlijk allemaal al...


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11813 berichten
  • 3316 stemmen

Weer een zeer sterke film met de term Zuid-Afrika en appartheid. Alleen hebben ze hierin ook nog even een stevig potje actie ingegooit en de hoofdrolspeler Lucky is weer een nieuwe Scarface geworden. De film vind in het begin plaats in 1994 net na de appartheid in de groezelige maar zonovergoten Townships. Het begint dan ook allemaal met jongens die beginnen als een simpele werknemer maar uitgroeien tot een misdadiger, het begint dan met auto's stelen en uiteindelijk met overvallen. Ook het verhaal eromheen had een boodschap. De film oogt ook soms als een documontaire. Het acteerwerk is uitstekend gedaan en het verhaallijn zit goed in elkaar en de decors zijn ook erg meeslepend. Ook de actie (die er toch keigoed uitzag) mocht niet ontbreken.

Ook maken we naderhand ook een sprong in de tijd waarbij onze Zuid-Afrikaanse Scarface Lucky naast een misdadiger ook nog een held word nadat hij besluit heeft genomen om alle Junks, Hoeren, Parasieten enz allemaal uit zijn grote flat te laten trappen. Ook die rol van die corrupte blanke politieagent vond ik ijzersterk waar Lucky zo nu en dan erge last van krijgt. En natuurlijk ook Lucky's misdaadvrienden. Vooral die ene die die 2 zakenmannen alleen maar vanwege menings verschil midden op straat neerschiet. Ook mocht de term familiedrama niet ontbreken.

Ook de eindscene in die nachtclub was erg tof en die actiescenes zagen er prachtig uit. En dat moment waarbij Lucky in de gevangenis raakt en uiteindelijk toch weer door een slim trucje vrij weet te komen.

Gewoon weer een prachtige film met de onderwerp waar ik altijd wel pap van lust: Zuid-Afrika of Appartheid. Jerusalema is een film met een boodschap vermomd als een stevige stoere actie/misdaad-film. Wat mij ook opviel is dat bepaalde plaatjes uit American Gangster zijn gejat: Oa waarbij Lucky met zijn kamaraden in een verspreide groep over straat loopt en natuurlijk waar Lucky en zijn maten klaar staan voor de eindaanval bij die nachtclub. Maar voor de rest gewoon ijzersterk. Prachtige meeslepende decors ook die het belangrijkste waren. Sterke aanrader!

4,0* (met kans op verhoging)


avatar van mayhemblik

mayhemblik

  • 1389 berichten
  • 731 stemmen

Erg goeie film, maar ik heb eigenlijk al zoveel films als deze gezien, alleen was het nu in Zuid-Afrika.

Ik heb evengoed erg genoten en af en toe met schaamte zitten kijken vanwege mijn colaatje en chips, wat ben ik toch blij dat mijn vader en moeder me hier hebben gemaakt!!!


avatar van dikkop

dikkop

  • 360 berichten
  • 617 stemmen

Zeer interessante film met een boeiende kijk op Zuid-Afrika. Een kant die ik niet kende...


avatar van mayhemblik

mayhemblik

  • 1389 berichten
  • 731 stemmen

dikkop schreef:

Zeer interessante film met een boeiende kijk op Zuid-Afrika. Een kant die ik niet kende...

Jij kent alleen de goeie kanten van Zuid-Afrika?


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11813 berichten
  • 3316 stemmen

mayhemblik schreef:

Ik heb evengoed erg genoten en af en toe met schaamte zitten kijken vanwege mijn colaatje en chips, wat ben ik toch blij dat mijn vader en moeder me hier hebben gemaakt!!!

Waarom zou je je daarvoor moeten schamen?


avatar van mayhemblik

mayhemblik

  • 1389 berichten
  • 731 stemmen

Nou dat ik naar hun diep trieste leven zit te kijken, lekker op mijn bank met eten en drinken in overvloed binnen hand bereik, dat is wat ik bedoelde.

Zo nu ga ik lekker shoarma halen en dan naar mijn warme bedje.


avatar van nairobi

nairobi

  • 206 berichten
  • 431 stemmen

Een zeer realistische verfilming van het 'nieuwe Zuid-Afrika'.

Hier kan bijna geen enkele hedendaagse Amerikaanse misdaadfilm aan toppen. Dit is een hele pure film, je word 2 uur lang helmaal in de film gezogen. Echt een goed verhaal!!

4,5*

AANRADER!!!


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11813 berichten
  • 3316 stemmen

mayhemblik schreef:

Nou dat ik naar hun diep trieste leven zit te kijken, lekker op mijn bank met eten en drinken in overvloed binnen hand bereik, dat is wat ik bedoelde.

Zo nu ga ik lekker shoarma halen en dan naar mijn warme bedje.

Dus als je bv naar een film kijkt over de Afrikaanse rimboes hoor je eigenlijk krekels en sprinkhanen te eten als tv-snack.


avatar van mayhemblik

mayhemblik

  • 1389 berichten
  • 731 stemmen

Lieve Sinterklaas, zou je dit jaar mijn huisje wél voorbij willen rijden?