

Genre: Thriller / Actie
Speelduur: 96 minuten / 111 minuten (director's cut)
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Donald Cammell
Met onder meer: Anne Heche, Christopher Walken en Joan Chen
IMDb beoordeling:
5,6 (2.382)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Wild Side
"It's Not About Sex, It's About Power!"
De wereld van het grote geld heeft Alex Lee in de problemen gebracht. Ze werkt op een bank, maar heeft veel schulden. Als deze last haar te zwaar wordt, moet ze in de avonduren haar lichaam verkopen als exclusieve callgirl. Tijdens een van deze nachten krijgt ze bezoek van een zekere Bruno, een man die ze kent als schatrijke klant van de bank. Hij probeert Alex te strikken voor een gigantische witwas-operatie.
Externe links
Acteurs en actrices
Alex Lee / Johanna
Bruno Buckingham
Virginia Chow
Tony
Dan Rackman
Lyle Litvak
Federal Agent
Agent James Reed
Agent Morse Jaeger
The Chief
Video's en trailers
Reviews & comments

donnie B.
-
- 632 berichten
- 0 stemmen
vond hem wel ok, dit is een versie van ong. anderhalf uur terwijl de film oorspronkelijk bijna 2 uur duurt. jammer dat die versie niet (in ned.) is uitgebracht. Was het geheel iets meer uitgediept geweest waarschijnlijk. Ook leuke rol van Steven Bauer trouwens.

sel
-
- 56 berichten
- 82 stemmen
leuke film, met een mooie sfeer vooral tussen de twee vrouwelijke personages. oke geen oscar matriaal maar wel leuk om een keer te zien. vooral voor de lesbische kijker onder ons.

CinemAvanti.nl
-
- 282 berichten
- 97 stemmen
Heb me erg goed vermaakt met deze off-beat psycho thriller waarin vooral Christopher Walken schittert als geflipte gangster. Hij kruipt echt in zijn rol en is af en toe helemaal van de wereld. Steven Bauer is ook opvallend goed als zijn sadistische lijfwacht die zijn eigen agenda heeft. Anne Heche en Joan Chen maken het plaatje compleet en hebben vooral oog voor elkaar. De film heeft een apart, soms verontrustend sfeertje en doet soms in de verte wat denken aan Blue Velvet. Niemand is wat hij lijkt en iedereen wordt eigenlijk flink geneukt, letterlijk en figuurlijk.
Als je deze film gaat kijken zorg dan wel dat je de in 2000 gerestoreerde versie te pakken krijgt. De originele release werd namelijk volledig verknipt en ingekort door de studio waardoor de visie van Donald Cammell totaal verloren ging. Dit was volgens sommigen ook de reden dat hij in een diepe depressie belandde en in 1996 zelfmoord pleegde. Of dat echt zo is blijft de vraag want Cammell was altijd al bijzonder gefascineerd door de dood en leed daarnaast ook aan een gespleten identiteits-stoornis. Niet echt een fijne combinatie.

gotti
-
- 14016 berichten
- 5588 stemmen
De eerste Cammell die ik zag. Walken is bij vlagen meesterlijk aan het schmieren, blijft altijd een acteur die een film 9 van de tien keer beter maakt. Jammer dat het allemaal wel wat lelijk gedraaid is.
3*

Mescaline
-
- 6970 berichten
- 2658 stemmen
Een degelijke film met een redelijk simpel verhaal..
Onderandere door Christopher Walken die erg goed en overtuigend in zijn rol zit.
Simpel verhaal maar toch niet slecht uitgewerkt..
De lesbische scenens zijn erg mooi gefilmt.. en zeker de moeite waard!
3,5 sterren

sinterklaas
-
- 11595 berichten
- 3200 stemmen
Wat begint de film ongelofelijk sloom en vervelend zeg! Met als dieptepunt die ellenlange lesbiescene. Het lijkt in het begin net een een of andere suffe soft pornofilm. Pas op de helft komt de vaart er een beetje in. Steven Bauer en Christopher Walken speelde trouwens veel beter dan Joan Chen en Anne Heche.
2,0*

Thomas83
-
- 3615 berichten
- 3275 stemmen
Misschien heb ik gewoon een goedkope DVD-uitvoering (zo ziet het DVD-menu er in elk geval nogal uit) maar de eerste scène is direct nogal apart met een ietwat slecht hoorbare dialoog en een vrouw die een man laat klaarkomen zonder echt wat te doen als ik goed begrijp. Anders snap ik ook dat gekreun van hem niet. En dit is nog binnen de eerste minuut van de film. De tweede scène na de openingscredits bevat ook weer een rare dialoog waarin seks centraal staat. Die dialogen blijken uiteindelijk een van de zwakke punten te zijn. Ik stond af en toe echt versteld. Ook de situaties waren vaak slecht geschreven.
Het verhaal klinkt op zich al nogal apart, maar ik kan me nog best voorstellen dat in heel extreme gevallen een nymfomaan ingesteld persoon als chique callgirl zou willen werken. Alleen hebben ze het hier op een manier uitgewerkt die geen enkele geloofwaardigheid heeft. Een baas van een bank die boos is op een medewerkster omdat ze geen seks wil met een belangrijke klant? Walken speelt wel een grappige rol en is het enige wat nog de moeite waard is aan Wild Side. Leuk coupe en kleren ook. Verder zijn de acteerprestaties hooguit middelmaat. Walken en Bauer overacteren continu en maken het weer grappig. De plot is zo slecht dat je het gelijk weer vergeet, de laatste scène is totaal overbodig. De openingsscène dus eigenlijk ook al, net als soms net wat te lange seksscènes die maar niet zwoel willen worden.

eavymetal
-
- 397 berichten
- 529 stemmen
Grappige rol van Walken, verder was er niet zo veel aan.
Christopher Walken is altijd goed omdat hij nu eenmaal een topacteur is. Ik vond de film trouwens best vermakelijk.

madmax1
-
- 2216 berichten
- 711 stemmen
Hopeloze triller uitgebluste Walker en de rest bakt er ook niks van,een verhaal van niks
En die seks scènes wordt je niet warm of koud van ,slappe hap.

yorgos.dalman
-
- 980 berichten
- 0 stemmen
Laatste film van Donald Cammell voor hij er, (zo wordt gezegd) hopeloos gefrustreerd door de filmwereld, een einde aan maakte.
Wie houdt van vreemde, broeierige thrillers zou diens White of the eye zeker moeten kijken.

Dk2008
-
- 10114 berichten
- 797 stemmen
Ik heb deze dvd via ruil, maar ben er weer best tevreden mee, de enige aanleiding was eigenlijk Anne Heche (Six days seven nights) en Christopher Walken (meerdere films). Simpel verhaal, er zit een lange erotische lesbische scène in. Enfin, ik vind Heche, ook met de kleren aan toch best knap hoor en ze speelt wel aardig. Walken, zoals vaker is ook leuk en die zet hier de rol van een geschifte neer. Steven Bauer als ruwe FBI-agent en Joan Chen als de vrouw van Bruno (Walken) doen het ook niet slecht. Wordt eigenlijk alleen maar aan het eind nog een beetje actie/thriller. Inhoudelijk weinig omvattend met een dun verhaal, het acteren is ook maar zo zo maar toch allemaal goed te doen, ik vond het vaak eerder grappig dan spannend maar gewoon leuk om naar te kijken. Prima, 4.0.

Fransman
-
- 2756 berichten
- 2099 stemmen
Gekeken met een big smile. Is natuurlijk behoorlijk over de top en lekker Amerikaans. Is ook wel eens leuk voor een keertje. Niet te vaak. Het gaat natuurlijk niet om het verhaaltje. Maar vooral om de vaart, de twists, het spelplezier van Walken en de rest, die lekker hun gang mogen gaan. Anne Heche is best een stuk en Steven Bauer is een genot om naar te kijken. Die zes minuten durende lesbische vrijpartij tussen Anne Heche en Joan Chen is inmiddels een klassieker en voor Amerikaanse begrippen behoorlijk expliciet en erotisch.
Kortom, er valt genoeg te genieten. Maar dan moet je niet kijken naar de Director's Cut, want daarin is van die lesbische scène niet veel meer overgebleven. De rest is trouwens ook behoorlijk rommelig en van het sterke begin bleef niets over. Dat begin heeft Thomas83 niet goed begrepen. Anne Heche laat haar belager niet klaarkomen, maar ze bijt in z'n oor, voordat ze hem toefluistert: fuck off. Kijk maar goed. Mooi, die Queen Mary in de haven, die regelmatig opduikt. Heb ooit geprobeert die te bezoeoekn, maaar dat mislukte door tijdgebrek. Heb ik nog steeds de pest over in. Maar dat terzijde.

Basto
-
- 9754 berichten
- 6737 stemmen
Sterk hysterisch misdaadwerkje met een fantastische rol van Walken! Maar eigenlijk is de hele cast enorm op dreef.
Broeierige laatste film van Cammel, die hiermee zijn kwartet van unieke, sexy en surrealistische films afsluit.
Ruime 4* voor deze director's cut.

frans123
-
- 3696 berichten
- 949 stemmen
Wat een B -erotische thriller rommel en een drol verhaal. Natuurlijk houdt Walken zich , in deze verschrikking , staande. Topacteur . Anne Heche verbleekt natuurlijk bij de schoonheid van Chen ( zeer matige actrice). De eerste scenes zijn zo slecht dat ik gelijk wilde stoppen Walken hield mij bij de les. Vervolgens een onzin dialoog in het restaurant en de daarop volgende stompzinnige vrijpartij van de dames , waar geen man of vrouw koud of warm van wordt.. Je moet wel een heel slechte regisseur zijn als je niets doet met de schoonheid en sensualiteit van Chen. Chen is een absolute beauty . Gevolg ; een gaaap a- seksuele vrijpartij van een minuut of twaalf, die een ieder doorzapt. Bij de scene waar Bauer- wat een vreselijke acteur met een irritant accent - op Heche wacht in haar huis, heb ik hem maar uitgezet.
Heche ( naar mijn mening een matige actrice) en Walken ( topacteur) zijn een paar jaar geleden overleden, de regisseur las ik , is uit het leven gestapt, nadat zijn "meesterwerk"" Wild Side door de studio , helemaal verknipt is. ( Kan het nog erger??). Cammel bleek zelf ook verknipt te zijn, dus er was weinig nodig .
Wij missen hem al mens maar niet als regisseur

frans123
-
- 3696 berichten
- 949 stemmen
Sterk hysterisch misdaadwerkje met een fantastische rol van Walken! Maar eigenlijk is de hele cast enorm op dreef.
Broeierige laatste film van Cammel, die hiermee zijn kwartet van unieke, sexy en surrealistische films afsluit.
Ruime 4* voor deze director's cut.
Ik vond het ook erg kut.

blurp194
-
- 4241 berichten
- 3423 stemmen
Vreemde film.
Wellicht vooral omdat ik de 96-minuten versie zag, de 111-minuten DC heb ik niet kunnen vinden. Hopelijk komt het plot daar meer in tot zijn recht, want in de geknipte versie gaat dat nogal onnavolgbaar - die is eigenlijk alleen interessant vanwege de cast, die dan wel weer stuk voor stuk een stel memorabele types neerzet. Wat had daar uit kunnen komen als Cammell de ruimte had gekregen zijn plan te volvoeren - we zullen het wel nooit weten. Jammer, want in potentie was dit echt een topfilm. Waarvan acte, als je de commentaren op imdb naloopt.
Het laatste nieuws

Talkshow 'Op1' verdwijnt van de buis: 'De verslagenheid is groot'

Angelina Jolie (48) kondigt vertrek uit Hollywood aan, Gabberfilm 'Hardcore Never Dies' met Jim Deddes deze week te streamen | MovieMeter Recap

Televisieschrijver, producent en 'All in the Family'-bedenker Norman Lear (101) overleden

Apple TV+ deelt nieuwe trailer voor 'Band of Brothers'-vervolg 'Masters of the Air'
Bekijk ook

A Slight Case of Murder
Komedie / Misdaad, 1999
5 reacties

Desert Hearts
Drama, 1985
18 reacties

If These Walls Could Talk 2
Drama, 2000
13 reacties

Foxfire
Drama, 1996
12 reacties

The Burning Plain
Drama / Misdaad, 2008
105 reacties

Sex & Drugs & Rock & Roll
Drama, 2010
18 reacties
Gerelateerde tags
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes | Publishing Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes | Publishing Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2023 MovieMeter B.V.