

Audrey Rose (1977)
Genre: Horror
Speelduur: 113 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Robert Wise
Met onder meer: Marsha Mason, Anthony Hopkins en John Beck
IMDb beoordeling:
5,8 (6.487)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Bekijk via Google Play
Bekijk via iTunes
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op meJane
Plot Audrey Rose
"Suppose a stranger told you your daughter was his daughter in another life? Suppose you began to believe him? Suppose it was true?"
Een koppel uit New York heeft een probleem met een bizarre man die zich als een stalker gedraagt. Hoewel ze hem proberen weg te krijgen uit hun omgeving, weet hij in hun huiselijke kringen binnen te dringen. Dan probeert de man hun ervan te overtuigen dat hun dochtertje een reïncarnatie is van zijn dochtertje, genaamd Audrey Rose.
Externe links
Acteurs en actrices
Janice Templeton
Elliot Hoover
Bill Templeton
Ivy Templeton
Dr. Steven Lipscomb
Scott Velle
Brice Mack
Judge Langley
Mary Lou Sides
Russ Rothman
Reviews & comments

ichi
-
- 749 berichten
- 6680 stemmen
Bevat best wel wat creepy scenes, een latere Robert Wise film en die gast leeft nog steeds meen ik, ik zag hem laatst in een docu.

mikey
-
- 28024 berichten
- 4790 stemmen
Lijkt op de exorcist. Maar lang niet zo goed. Deze film kan saai worden. Het meisje doet af en toe eng.

Jennifer
-
- 69 berichten
- 28 stemmen
Ik heb deze film ooit gezien, als kind. Het enige dat ik me kan herinneren was het kind dat met ogen naar één kant gedraaid door een kamer heensloop, al sissend "Audrey rose". IK vond dat toen behoorlijk eng. Toch nog maar eens een keer kijken. Maar ik denk zo dat ik hem nu, zo een 20 jaar later, niet meer zo eng zal vinden.

Waku
-
- 5066 berichten
- 6197 stemmen
Sterke psychologische thriller.
Ookal staat de film niet de volledige 120 minuten boordevol spanning, het geheel en de mysterie zijn intrigerend genoeg om de aandacht vast te houden.
4*

Dennis Evahi
-
- 842 berichten
- 565 stemmen
Het begin van de film vind ik wel sterk, je voelt dat er wat gaat gebeuren...regenachtige dag, auto, ruitenwissers en dan het begin van een noodlot..... Een hele jong uitziende Hopkins. Ik zelf ben niet echt kapot van deze film. Ik heb de film weten uit te kijken maar ik vind het niet echt bijster interessant. Niet slecht, dat niet maar niet een film die ik nog een 2e keer hoef te zien.
** en een halve ster.

ranja1
-
- 20 berichten
- 700 stemmen
Ik was erg benieuwd naar deze film nadat ik het boek in een adem uit heb gelezen... en hij viel me niet tegen.

FillumGek
-
- 8987 berichten
- 3073 stemmen
Niks nieuws maar ik heb toch ruim 90 minuten geboeid zitten te kijken. Hopkins begint hier al goed te acteren. De rest doet het ook niet verkeerd.

Filmkriebel
-
- 8628 berichten
- 3969 stemmen
De film verlaagt zich tot een uitzichtloze discussie tussen de ongelovige ouders van Ivy en Elliott Hoover, die hen probeert te overtuigen. Het stoort wel dat die ouders niet overtuigd raken, terwijl ze de feiten onder ogen zien. En dan vergalt de regisseur de film door er een rechtszaak van te maken.

niethie
-
- 7307 berichten
- 6420 stemmen
De wat minder bekende tegenhanger van films als The Exorcist en The Omen.
Echt spannend of eng wordt het nergens maar dit maakt het plot er zeker niet minder interessant op. Aardige rollen ook van de jonge Hopkins en het meisje uit de titelrol.
3 sterren

the prowler
-
- 55 berichten
- 70 stemmen
Een horrorfilm kan je dit niet echt noemen maar eerder een thriller. Audrey rose heeft hier en daar wat overeenkomsten met the excorcist. Het verhaal kon naar mijn mening iets beter worden uitgewerkt. Het was allemaal een beetje langdradig vond ik. Vele dode momenten in deze film die te wijten waren aan ellenlange dialogen. Ook de montage van de verschillende scenes liet soms te wensen over in het eerste deel van de film. Hierdoor werd er af en toe echt van de hak op de tak gesprongen. Die lange rechtbankscene zou ik er ook uitgelaten hebben. De hypnose-scene in de finale van de film vond ik niet zo heel slecht, maar het bleef allemaal wat braafjes. Wel een pluspunt waren de acteerprestaties van een nog jonge Anthony Hopkins.
2,5*

Roelandus
-
- 18 berichten
- 10 stemmen
Originele occulte thriller. Eén van de besten die ik heb gezien en dat waren er wat.
Het boeiende zit hem niet in bloedige scenes maar in het krankzinnige verloop van het verhaal.
Ook de ijzig formele van Hopkins doet het goed.
Naar het boek boek van Frank De Felitta die ook verantwoordelijk was voor o.a. het boek waarnaar de film The entity is gemaakt. Ook als regiseur van films als scissors en The dark night of the scarecrow geen onbekende. Vier sterren!

scorsese
-
- 11435 berichten
- 9997 stemmen
Goeie film waarvan een man een gezin achtervolgt, omdat hij is overtuigd dat hun dochter de reïncarnatie is van zijn eerder overleden dochter. Ondanks dat het soms wat in herhaling valt, blijft het geheel wel redelijk boeiend. Sommige scenes bevatten zeker horror/thriller-elementen, maar vanwege de vrij serieuze aanpak van reïncarnatie is dit toch meer een drama.

alexspyforever
-
- 20851 berichten
- 2328 stemmen
Lange tijd geleden het boek eens gelezen. De film heb ik een 2-tal keer gezien en blijft vrij trouw aan het boek. De beklemmende sfeer uit het boek kan de film evenwel niet evenaren. Wel een pluim voor de jonge actrice die Ivy speelt. De momenten dat ze als reïncarnatie optreedt van Audrey Rose zijn erg sterk. Dat sommigen deze vergelijken met exorcist is ergens wel te begrijpen omdat Ivy bij momenten overkomt alsof ze bezeten is. Ik denk dat ik zonder het lezen van het boek deze film een onvoldoende zou hebben gegeven.

Dievegge
-
- 2904 berichten
- 7517 stemmen
De benaming horror betekent niet noodzakelijk dat je om de twee minuten onder je stoel moet kruipen van angst. Als een verhaal over onrustwekkende paranomale fenomenen gaat, valt dat altijd onder horror.
Onvermijdelijk wordt hier de vergelijking gemaakt met The Exorcist, onder meer omdat het in beide gevallen over een minderjarig meisje gaat. Ivy (Susan Swift) is echter niet bezeten van de Duivel, maar ze is de reïncarnatie van Audrey Rose, het overleden dochtertje van Elliot Hoover (Anthony Hopkins).
Kindactrice Susan Swift doet het schitterend, vooral wanneer ze onder hypnose is en regressietherapie ondergaat. Hoewel ik totaal niet in reïncarnatie geloof, slaagt Anthony Hopkins erin het onderwerp aannemelijk te maken. Suspension of disbelief heet dat. Marsha Mason speelt een personage dat een verandering ondergaat. Aanvankelijk ziet ze Hoover als een vies mannetje en wil ze haar kind tegen hem beschermen, maar geleidelijk aan raakt ze overtuigd dat hij niet zo gestoord is als hij lijkt. In de rechtzaak zitten een paar leuke bijrolletjes voor goede tv-acteurs uit die tijd: John Hillerman (Higgins in Magnum) en Robert Walden (Rossi in Lou Grant).
Wat me opviel was het mooie Engels van Frank de Felitta, die het script baseerde op zijn eigen roman.

james_cameron
-
- 5643 berichten
- 8888 stemmen
Sporadisch spannend maar vaak nogal suf reïncarnatie-drama, met Anthony Hopkins als een door verdriet verteerde vader die ervan overtuigd raakt dat de ziel van zijn overleden dochter is teruggekeerd. De rustige opbouw is sfeervol gedaan en redelijk boeiend, maar zodra de plot verzandt in een dik aangezette rechtzaak valt het geheel amper nog serieus te nemen. Valt qua kwaliteit duidelijk niet in dezelfde categorie als genregenoten Rosemary's Baby en The Exorcist. En eng is de film al helemaal niet.

j0enne
-
- 9543 berichten
- 3510 stemmen
Wat een zeer aangename verrassing. Zwaar ondergewaardeerd werkje.
Het laatste nieuws

De vijf best beoordeelde films van Tom Felton (36) buiten de 'Harry Potter'-reeks

Guillermo Del Toro en David S. Goyer hadden bijna samen een 'Star Wars'-film gemaakt

'De Veroordeling' over roemruchte Deventer moordzaak vanavond zonder reclame op televisie

Netflix onthult met nieuwe beelden de startdatum van spelshow gebaseerd op 'Squid Game'
Bekijk ook

Invasion of the Body Snatchers
Sciencefiction / Horror, 1978
162 reacties

Mutter Küsters' Fahrt zum Himmel
Drama, 1975
8 reacties

The Medusa Touch
Drama / Mystery, 1978
20 reacties

Burnt Offerings
Horror, 1976
46 reacties

White Dog
Drama / Horror, 1982
67 reacties

The Little Girl Who Lives Down the Lane
Mystery / Thriller, 1976
32 reacties
Gerelateerde tags
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes | Publishing Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes | Publishing Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2023 MovieMeter B.V.