• 17.551 nieuwsartikelen
  • 182.856 films
  • 12.623 series
  • 34.943 seizoenen
  • 658.211 acteurs
  • 200.654 gebruikers
  • 9.483.498 stemmen
Avatar
 
banner banner

Morrison Krijgt een Zusje (2008)

Familie | 72 minuten
2,94 73 stemmen

Genre: Familie

Speelduur: 72 minuten

Alternatieve titels: Morrison Gets a Babysister / Morrison

Oorsprong: Nederland

Geregisseerd door: Barbara Bredero

Met onder meer: Tobias Lamberts, Barry Atsma en Bracha van Doesburgh

IMDb beoordeling: 6,1 (131)

Gesproken taal: Nederlands

Releasedatum: 23 april 2008

Plot Morrison Krijgt een Zusje

Morrison is een aandoenlijk jongetje van vijf jaar. Een heel gelukkig jongetje, totdat de nieuwe baby komt. Want dan is er geen plaats meer voor Morrison, dan moet hij naar zijn tante in het klooster. Morrison stelt alles in het werk om dat te voorkomen. Eerst loopt hij weg, maar als dat mislukt heeft hij een beter plan. Niet hij moet weg, de baby moet weg. En dat plan lukt. Alle grote mensen zijn in paniek.

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van gotti

gotti

  • 14094 berichten
  • 5963 stemmen

Niet onaardig. Van hetzelfde soort problemen als bijvoorbeeld het paard van sinterklaas. Morrisson is uitermate aandoenlijk, Brache even leuk als altijd (zelfs als ze zwanger is) en vooral Kees Boot rolletje doet je meerdere malen glimlachen. Helaas is het script wel wat uitleggerig en het plot wellicht net wat te mager, zodat er zo nu en dan naar dingen wordt gegrepen om het plot aan te vullen zonder dat er verder nog veel mee gedaan wordt.

3*


avatar van Quido

Quido

  • 14650 berichten
  • 6151 stemmen

Ging erg snel inderdaad, paar enorme plotgaten ook, maar daar zullen de kleintjes niet over vallen. Best charmant en aandoenlijk, maar had wel iets intelligenter gekund zonder de doelgroep onrecht aan te doen.


avatar van tommykonijn

tommykonijn

  • 5233 berichten
  • 2426 stemmen

Dit leek me eerst niet veel meer dan een hele kinderachtige film. Bij het begin kreeg ik ook die indruk maar dat veranderde...

Erg vermakelijke film is het uiteindelijk toch geworden. Het einde kun je toch wel een beetje dromen, maar het stoorde echt niet. Met plezier heb ik de film uitgekeken. Hij haalt niet het niveau van de 'Het Paard van Sinterklaas' films, maar zeker leuk genoeg.

3,5*


avatar van Dreiecke

Dreiecke

  • 2768 berichten
  • 902 stemmen

Ik vond het een mooi gemaakte en goede Nederlandse film.

Mooie beelden en goed geacteerd en af en toe komisch.

Of het verhaal geschikt is voor kinderen? Vanaf een jaar of 6 zou het wel kunnen, denk ik.

Aangezien het jongetje in de film nogal onder de omstandigheden lijdt is het aan te raden om als ouder mee kijken. Ook al om je eigen kind dan duidelijk te kunnen maken dat het riskant kan zijn om weg te lopen en ook om als klein kind zomaar met een baby op stap te gaan (+ wat andere dingen die voorbijkwamen).


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74753 berichten
  • 5988 stemmen

Wel een lief filmpje en een grappig kereltje, die Morrison.

Vooral gericht op kleine kinderen en wat minder onderhoudend voor volwassenen.

Het verhaaltje stelt niet zoveel voor. Soms wat onlogische en kolderieke wendingen, maar het vermaakt wel. Toch komt deze film wat te kort in vergelijking met andere vergelijkbare jeugdfilms / Bos Bros titels. Het is allemaal net niet inventief genoeg, net iets te simpel om echt indruk te maken.


avatar van Roger Thornhill

Roger Thornhill

  • 6227 berichten
  • 2561 stemmen

Meer een film óver kinderen dan een kinderfilm in de zin van "een film vóór kinderen", want de verontrusting van de hoofdpersoon voor wat de komst van zijn nieuwe zusje impliceert lijkt me zeer invoelbaar. Eén en ander wordt ook niet echt als een komedie gebracht, dus voor de doelgroep lijkt me dit eigenlijk gewoon te zwaar. De ouders pakken het niet bijzonder slim aan en Morrison maakt zelf ook wel wat aparte keuzes (ook/zelfs voor een vijfjarige), dus überhaupt lijkt het me wel goed om een kind deze film alleen onder begeleiding te laten zien, zoals iemand hierboven ook al suggereert, maar juist die in een kinderfilm onverwachte complicaties en plotlijnen houden deze film voor mij als volwassene toch interessant. Mooi ook om te zien dat het gezicht van Kees Boot zich voor zowel creepy als vriendelijke personages leent (hij viel mij voor het eerst op als de moordenaar Jaro in De brief voor de koning, toevallig uit hetzelfde jaar). Belangrijkste minpunt is wat mij betreft dat Tobias Lamberts niet best intoneert ("Die lieve mama! De mooiste kamer van de hele wereld!") hetgeen bij mij de echte vereenzelviging met Morrison behoorlijk in de weg zit.