• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.914 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.886 acteurs
  • 198.968 gebruikers
  • 9.370.253 stemmen
Avatar
 
banner banner

Riparo (2007)

Drama | 98 minuten
3,14 22 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 98 minuten

Alternatieve titel: Shelter

Oorsprong: Italië / Frankrijk

Geregisseerd door: Marco S. Puccioni

Met onder meer: Maria de Medeiros, Antónia Lišková en Mounir Ouadi

IMDb beoordeling: 6,2 (538)

Gesproken taal: Italiaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Riparo

De Italiaanse Anna en Mara zijn een lesbisch stel dat op terugreis is van een vakantie in Marokko. Anna (Maria de Medeiros) is directeur van een schoenenfabriek, egoïstisch en gewend dat ze haar zin krijgt. Mara (Antonia Liskova) is één van haar arbeidsters, veel jonger dan Anna en een stuk onafhankelijker dan Anna graag zou zien. In hun kofferbak houdt zich de Marokkaanse jongen Anis schuil. Anna weet dit en wil de jongen mee naar huis nemen, Mara is hier aanvankelijk niet van op de hoogte. Nadat Mara hun verstekeling ontdekt vormt zich een vreemde driehoeksverhouding tussen de twee vrouwen en de jongen en komt de relatie van Anna en Mara op scherp te staan.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Movsin

Movsin

  • 8264 berichten
  • 8426 stemmen

Film die een interessant sociaal gebeuren als achtergrond heeft en in de beginne dat ook knap uitwerkt, maar daarna de emotionele toer opgaat.

Blijft beslist inhoudelijk maar er zat meer in.


avatar van voskat78

voskat78

  • 510 berichten
  • 829 stemmen

Zeker geen slechte film,maar had gehoopt *zoals boven genoemde al zegt* op iets meer inhoud.

Goed toch een 3.5 na er een nacht over geslapen te hebben.


avatar van timelezz

timelezz

  • 99 berichten
  • 464 stemmen

Vermakelijk filmpje wat lekker wegkeek..


avatar van Fransman

Fransman

  • 3022 berichten
  • 2267 stemmen

Dit is zo'n film die onder je huid kruipt en daar maar niet weg wil. Die een beetje blijft schuren. Dat heb ik alleen met films van vier en sterren en meer. Te weinig inhoud, zoals hierboven wordt geklaagd? Me dunkt. Het verschil tussen 'maatschappelijke' en emotionele inhoud zie ik ook niet. Het gaat hier niet om een maatschappelijk probleem, zoals over gelukzoekers en bootvluchtelingen uit Afrika. Die beide vrouwen hadden die jongen ook niet uit vrije wil meegenomen en kwamen pas bij de grens tot de ontdekking dat hij in hun auto zat. Als ik goed heb opgelet. De een alleen wat eerder dan de ander. De vraag is dan, wat doe je dan. Daar reageren die vrouwen heel verschillend op. Dat is het leuke juist. En heel begrijpelijk. Want wat zouden wij doen?

Het is natuurlijk veel meer een botsing van culturen en van 'maatschappelijke' opvattingen. Die jongen vind alles prima, behalve dat zijn redsters lesbisch zijn. Een vrouw heeft een man nodig en kinderen, vindt hij. Klaar uit. Maar hij is een Marokkaan. Andere cultuur. Maar de moeder van Anna denkt er precies zo over. Ook een andere cultuur? Of de onze? Film geeft genoeg stof tot nadenken. Het open einde is daarom wellicht onvermijdelijk. Maar eigenlijk net zo onbevredigend als een happy end.


avatar van ThomasVV

ThomasVV

  • 1117 berichten
  • 498 stemmen

Ik sluit me aan bij Movsin. Mooie thematische elementen, maar al gauw te slap en te weinig overtuigend uitgewerkt.