Genre: Misdaad / Thriller
Speelduur: 110 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Matthew Bright
Met onder meer: Reese Witherspoon, Kiefer Sutherland en Dan Hedaya
IMDb beoordeling:
6,8 (33.943)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Freeway
"Her life is no fairy tale."
Nadat haar moeder en stiefvader gearresteerd zijn besluit de 15-jarige Vanessa Lutz op zoek te gaan naar haar grootmoeder die ze nooit ontmoet heeft. Onderweg krijgt ze autopech, en wordt ze opgepikt door Bob Wolverton, die werkt op een school voor jongens met problemen. Langzaam wint Bob Vanessa's vertrouwen, en begint ze te vertellen over het seksuele misbruik door haar stiefvader. Dan realiseert Vanessa zich echter dat Bob een beruchte snelwegmoordenaar is.
Externe links
Acteurs en actrices
Bob Wolverton
Vanessa Lutz
Detective Breer
Detective Wallace
Ramona
Mrs. Wolverton
Larry
Chopper
Flacco
Rhonda
Reviews & comments
Demoniac
-
- 413 berichten
- 1458 stemmen
Deze film was veel harder dan ik vantevoren verwacht had. Toch zitten er ook wel grappige stukjes in. Het is soms wat overdreven, maar dat geeft niet. Echte verrassingen zitten er ook niet in. De actie en het hoge tempo van deze film zorgen ervoor dat ik hem 3,5* geef.
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31154 berichten
- 5451 stemmen
Reese Witherspoon acteert hier zeer sterk en draagt de film zonder problemen. Qua script is het niet vet, maar de uitwerking valt goed mee.
Mescaline
-
- 7089 berichten
- 3230 stemmen
Film voor de 2de maal gezien blijft goed maar men stem verlaag ik toch van 4,5 naar 4 
niethie
-
- 7319 berichten
- 7246 stemmen
Inderdaad een beetje vreemd, maar dan wel in de zin van erg leuk en vreemd.
Het hele verhaaltje in de film slaat natuurlijk nergens en moet het van zijn ontzettend scherpe grappen, zelfspot en dialogen hebben.
Witherspoon was hilarisch in haar rol van opvliegend trailertrash meisje en ook sutherland was erg leuk als de ietswat dom overkomende seriemoordenaar.
Verder heb ik af en toe ontzettend in een deuk gelegen om de hilarisch dialogen en de vele zelfspot (vooral die scene in die rechtbank was geweldig)
maar toch had ik de hele film het idee dat er iets aan onbreekt. 3 sterren
Prudh
-
- 3124 berichten
- 1874 stemmen
Het hele verhaaltje in de film slaat natuurlijk nergens en moet het van zijn ontzettend scherpe grappen, zelfspot en dialogen hebben
Hoe bedoel je 'het verhaaltje slaat nergens op'? Het lijkt me duidelijk dat het juist ergens op slaat toch? Erg leuke interpretatie van Roodkapje. Chapeau.
niethie
-
- 7319 berichten
- 7246 stemmen
Die verwijzingen naar roodkapje waren ook wel leuk hoor (begrijp me niet verkeert) maar een echt duidelijk plot heeft het geheel niet echt een meisje dat in een soort ghetto woont, een moeder die tippelt voor drugs een een stiefvader die haar misbruikt en over haar krijgen ook nog eens te horen dat ze sinds haar dertiende jaar voor straathoertje speelt ook heeft ze een vriendje die bij een drugsdeal dood geschoten wordt, onderweg lift ze mee met een op eerste opzicht normaal lijkende man die uiteindelijk een seriemoordenaar blijkt te zijn met al een grote lijst slachtoffers op zijn kerfstok dan slaat het geheel om in een pikzwarte komedie het meisje schiet de man neer die later nog blijkt te leven en een extreem gehandicapt gezicht aan over houd, het meisje verwijnt in een tehuis waar ze zich ineens ontpopt tot de grote baas onder de gedetineerde uiteindelijk ontsnapt ze door samen met wat andere meiden de bewakers neer te steken later gaat ze verder opweg naar haar oma waar ze ondekt dat bob de seriemoordenaar haar oma heeft vermoord waarna ze hem overmeestert en doodschiet en daarna nog begint te lachen ook.
Hele zware korst natuurlijk alleen wordt het geen enkel moment serieus genomen, ik vond het gewoon allemaal veels te ver gezocht.
Prudh
-
- 3124 berichten
- 1874 stemmen

Ik moet al enorm hard lachen om enkel je uiteenzetting van het verhaal. Prachtig! Jammer dat je het zelf niet zo leuk vindt 
veron35
-
- 4768 berichten
- 0 stemmen
Hele goede film en heel goed geacteerd. Heerlijke sfeer ook. Appart, maar niet te appart. Ik had eerder een soort ripp-off van The Hicher verwacht, maar dit was wel meer dan ik had gedacht. Ik vind vooral het karakter van Reese Witherspoon goed gedaan. Sutherland was natuurlijk weer heel goed (nog beter dan zijn vader ooit was zelfs), maar dat karaktertje is al zo vaak gedaan.
Schiedammer
-
- 442 berichten
- 438 stemmen
Een film die mij totaal niet kon boeien. Verhaallijn was raar en totaal niet spannend. Ik had eerlijk gezegd heel wat anders verwacht. Kortom in mijn ogen was het zeker geen thriller. Beeldkwaliteit van de dvd is voldoende maar het geluid had in mijn ogen beter verdient dan alleen een 2.0 spoor. Wat ook wel een beetje storend was is dat het de ondertiteling niet gelijk loopt met de film. Ik vond de film een beetje goedkoop eruit zijn. Voor mij is de film zeker niet meer waard dan 2* en ben ik zeker verbaast dat op dit moment de film op moviemeter een voldoende scoort.
lovelymariaa
-
- 5 berichten
- 4 stemmen
Wat een vreselijke film die mij echt totaal niet kon boeien. Er werd heel veel in gescholden, waar ik echt niet van houd. Fucking dit, fucking dat. Ik heb eigenlijk alleen maar om deze film gelachen, omdat het de meest belachelijke film is die ik ooit gezien heb. Dat deze film een voldoende krijgt, snap ik niet. Toen ik de achterkant van de film las, dacht ik: dat wordt wat. Maar na de eerste vijf minuten had ik al zin om de film uit te zetten. Nee, echt geen leuke film.
Spartaan1986
-
- 3612 berichten
- 2168 stemmen
Erg vermakelijk maar neem de film wel met een flinke korrel zout.4 kogels in je lichaam waarvan 1 in je hoofd van dichtbij overleef je normaal gesproken niet
3,5*
glimmerman2000
-
- 354 berichten
- 2249 stemmen
Pfff domme film zeg!..zoveel dingen waren niet realistisch.Ook een stom verhaal, en ik irriteerde me aan dat mondje (manier van praten) van reese witherspoon.
Slynkin
-
- 268 berichten
- 454 stemmen
Roodkapje met een cynische ondertoon. Apart... maar origineel is het zeker.
Thorak
-
- 6354 berichten
- 1887 stemmen
Goede film met Kiefer Sutherland in een ietwat andere rol dan 24. Reese Witherspoon op weg naar oma, hoe kom je erop.
Tja moeilijk te bevaten ik weet het, maar Sutherland heeft nog meergedaan dan '24'!
En mensen gaan wel eens naar hun oma hoor, ook niet heel erg vreemd ofzo...
sinterklaas
-
- 11816 berichten
- 3317 stemmen
Het verhaal opzich is goed. Alleen word alles zo beroerd weergeven in deze film. Het acteerwerk vooral is om te gillen en veel dingen zien er nep en goedkoop uit. Ook word alles naderhand ook erg ongeloofwaardig. Freeway heeft is als eindresultaat gewoon een vaag rommeltje dat beter uitgewerkt had mogen worden.
2,0*
boozebelly
-
- 1428 berichten
- 1908 stemmen
Reese Witherspoon speelt in deze film héél overtuigend een jong, naief, dom slettebakje met een te grote bek die schaars gekleed door het leven gaat. Hierdoor ga je als kijker begrijpen waarom Kiefer op een bepaald moment zijn handjes niet thuis kan houden en met zijn tampeloerus begint te zwaaien. Als mannelijke kijker kan ik mij dan ook prima vinden in het personage van Kiefer, ik denk dat iedere man dit wel zal herkennen.
Dat ze dan vervolgens moeilijk gaat lopen doen en zelfs gemeen word jegens Kiefer is ook goed gespeeld. Want hierdoor kom je als mannelijke kijker in complete verwarring (waarom doet ze nou zo...?) en krijg je steeds meer respect voor Kiefer. Het einde komt dan ook zéér hard en onrechtmatig over 
Al met al een redelijke film.
BlueVelvet
-
- 1316 berichten
- 785 stemmen
Erg leuke film, bij vlagen zelfs hilarisch. Prachtige samenvatting ook van niethie hierboven
Het verhaal springt van de hak op de tak, inderdaad een rommeltje (cf. sinterklaas), maar dat komt de film wat mij betreft ten goede.
Ik heb trouwens een nieuw woord geleerd (van de ondertiteling dan): kolenbrander.
Loki87
-
- 228 berichten
- 0 stemmen
Matige. Geen inhoud, alleen geschreeuw. Ook erg gedateerd qua camerawerk/beeldkwaliteit
panax
-
- 885 berichten
- 876 stemmen
reese witherspoon speelde geweldig,veel zwarte humor,gewoon best wel een aparte mooie film zonder veel pretenties!!! 
sinterklaas
-
- 11816 berichten
- 3317 stemmen
kolenbrander.
Is toch al een vrij bekend woord.
ViperlLars²
-
- 4 berichten
- 14 stemmen
Leuke film met deze keer een stoute vuilbekkende Witherspoon.
Bij deze film dacht ik dat het meer een allerdaagse film ging worden die iedereen kan overkomen. Tot een slank, blond meisje van 15 brand begint te stichten en mensen vermoord :O. Wie had ooit een moordende Witherspoon gezien ? 
Dat vond ik best wel leuk aan de film.
Vond dit eigenlijk een vooral grappige film : 2 mislukte dedectives die er niet veel van kunnen een moordende paris hilton in het klein en een misvormde man met een robotstemmetje .. Zeer grappig had andere verwachtingen bij deze film.
kanjertje
-
- 522 berichten
- 585 stemmen
Leuk om Reese eens in een ander genre te zien.
Doch wel beetje te geweldadig en niet geloofwaardig voor me.
Daarom verkies ik haar toch een romantische komedies of drama's.
2,5
(verwijderd)
-
- 1010 berichten
- 0 stemmen
Wat had ik nou in mijn DVD-speler gestopt? Bij de Blokker lag ie voor de weggeef-prijs van €1,--: met Sutherland en Witherspoon, dat moest toch wel iets van waarde hebben. De introductie wilde ik haast meteen overslaan, en eigenlijk was dit een gevalletje van "het gras voor iemands voeten wegmaaien". Beter had geweest als de kijker zelf op het idee mag komen dat dit een Barok-moderne versie is van Rood Kapje. De sfeer en de hele setting deden me denken aan een ander bizar sprookje: Wild At Heart.
Zo lieflijk en vredig als het in het 'echte sprookje' gaat, zo duister en geweldadig gaat het in deze briljante uitvoering. Het bos vervangen door een eindeloze 'Freeway', de wolf als psychopaat, de hoer als moeder, de vader als criminele seks-geobsedeerde aan drugsverslaafde niksnut; ze staan allemaal garant voor een extreem hilarisch donker avontuur.
Alleen de oma leek onaangetast... En ze leefde nog kort en eenzaam in de treurige voetsporen van haar moeder. Precies zoals het in sprookjes behoort te eindigen.
Bxian32
-
- 526 berichten
- 313 stemmen
Zo lieflijk en vredig als het in het 'echte sprookje' gaat, zo duister en geweldadig gaat het in deze briljante uitvoering. Het bos vervangen door een eindeloze 'Freeway', de wolf als psychopaat, de hoer als moeder, de vader als criminele seks-geobsedeerde aan drugsverslaafde niksnut; ze staan allemaal garant voor een extreem hilarisch donker avontuur.
Alleen de oma leek onaangetast... En ze leefde nog kort en eenzaam in de treurige voetsporen van haar moeder. Precies zoals het in sprookjes behoort te eindigen.
Prudh
-
- 3124 berichten
- 1874 stemmen
Een wolf eet een oude vrouw op en wordt op daarna levend opengesneden, om vervolgens te verdrinken in een waterput met een maag vol stenen! Lekker lief en vredig 
Orlibloompje
-
- 21 berichten
- 0 stemmen
3,5 sterren, omdat ik er veel minder van had verwacht. Soms een beetje langdradig
606
-
- 23876 berichten
- 12268 stemmen
De naam freeway is misleidend want je verwacht een Hitcher film.
Maar daarmee is de film niet verloren.
De rest van film is toch sterk neem dan het acteerwerk dat is erg goed.
Einde is dom en kan gewoon niet.
3,5 ster
Pre- en sequels

Freeway II: Confessions of a Trickbaby
1999
8 reacties
Het laatste nieuws

De meeslepende misdaadthriller 'JFK' met Kevin Costner is gratis te zien op RakutenTV

Horrorfilm 'Together' met Alison Brie en Dave Franco is vanaf nu te zien op Prime Video

Waargebeurde avonturenfilm 'Everest' met Josh Brolin wordt donderdagavond uitgezonden op televisie

Vierde seizoen van 'Bridgerton' wordt goed bekeken op Netflix: 'Werkelijk schitterend'
Bekijk ook

The Last Picture Show
Drama, 1971
160 reacties

Sling Blade
Drama, 1996
141 reacties

An American Crime
Biografie / Misdaad, 2007
183 reacties

Bound
Thriller / Misdaad, 1996
201 reacties

Thirteen Days
Drama / Historisch, 2000
131 reacties

Una Magnum Special per Tony Saitta
Thriller / Misdaad, 1976
4 reacties
Gerelateerde tags
gevangeniscaliforniëprostituerendetectiverunawayseksueel misbruiklittle red riding hood attempt to escapestepfathermoorddisfunctioneel gezinseriemoordenaartienermeisjeliftergeweldjeugddelinquentdrugspredator turns victim juvenile detention centerbased on fairy talerunaway teenstreet smartsteen runaway
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









