• 159.512 films
  • 9.819 series
  • 29.126 seizoenen
  • 608.889 acteurs
  • 355.375 gebruikers
  • 8.901.600 stemmen
Avatar
 
banner banner

Flic ou Voyou (1979)

Actie / Komedie | 107 minuten
2,63 35 stemmen

Genre: Actie / Komedie

Speelduur: 107 minuten

Alternatieve titel: Cop or Hood

Oorsprong: Frankrijk

Geregisseerd door: Georges Lautner

Met onder meer: Jean-Paul Belmondo, Georges Géret en Jean-François Balmer

IMDb beoordeling: 6,5 (3.015)

Gesproken taal: Tsjechisch en Frans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Flic ou Voyou

Nice wordt beheerst door een Corsicaanse gangsterbende die een politiecommissaris ongestraft doodt. Een commissaris van een speciale afdeling van de politie komt undercover een onderzoek instellen. Als hij ontdekt dat de inspecteurs van de zedenpolitie connecties met de onderwereld hebben, zet hij zijn plan in werking om zowel de corrupte agenten als de gangsters uit te schakelen.

logo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Stanislas Borovitz / Antonio Cerutti

Théodore Musard, aka 'L'Auvergnat'

Inspector Georges Massard

Achille Volfoni, aka 'Le Corse'

Marcel Langlois

Inspector Rey

Simone Langlois

Mrs. Bertrand

Video's en trailers

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10102 berichten
  • 6837 stemmen

Frans actiefilmpje met vaak flauwe humor. Belmondo is de absolute ster maar het verhaal heeft weinig om het lijf met uitzondering van de actie en idiote stunts. Zeker niet de beste uit Belmondo's oeuvre. Gemiddeld.


avatar van thunderball

thunderball

  • 5637 berichten
  • 1353 stemmen

Deze vanmiddag bekeken, ooit op Nederland uit gezonden, maar kon me er eigenlijk niks meer van herinneren.

Doorsnee Franse misdaadfilm, eigenlijk serieus bedoeld, maar de enige die dit duidelijk niet doet is hoofdrolspeler Belmondo, die bijna iedere scene met een olijk gezicht staat te (over-)acteren.

Ook de zeer kalme, vaak vrij jazz achtige muziek ondermijnd de spanning voortdurend.

Een paar aardige stunts en actiescene's.

Niet slecht, maar nergens buitengewoon.

Alleen voor echte Belmondofans... en dan nog is het maar een krappe voldoende.

Een zes, ofwel drie sterren.


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 22054 berichten
  • 64447 stemmen

ARD (Flic ou voyou, maandag 16 januari, 1:05 uur)


avatar van Grindhouse62

Grindhouse62

  • 2062 berichten
  • 15179 stemmen

Ik heb vroeger redelijk wat films van Belmondo gezien, waarvan de meeste op tv. Flickr ou Voyou had ik nog niet gezien, maar heb hem zojuist op Netflix gekeken. Wederom weer een kluchtige actie misdaad film, die mij redelijk heeft vermaakt maar geen voldoende haalt. Ik mag graag o.a. naar oude films kijken en dit was er weer eentje.


avatar van Bobbejaantje

Bobbejaantje

  • 1689 berichten
  • 1748 stemmen

De eerste samenwerking tussen Georges Lautner en Belmondo, en ook een kassucces. Niet te verwonderen dat er nog enkele films zouden volgen met deze equipe. Flic ou Voyou is een combinatie van actie en komedie, en voor mij werkt het hier prima. De actie is bij momenten spectaculair en de humor hilarisch. Belmondo heeft er ook gewoon de geschikte kop voor. Goeie pulp is dit.


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 8749 berichten
  • 4034 stemmen

Een vreselijk tegenvallende misdaadkomedie met Bébel. Een commissaris met ongewone werkmethodes zet twee notoire gangsters in Nice tegen elkaar op nadat een corrupte flik en een prostituée vermoord zijn teruggevonden. Ik vond de humor geweld doen aan de film. Als het nog leuk geweest was, kon ik er nog mee leven. Helaas blijft het vrij flauw allemaal. De zaken beginnen wat minder leuk te worden voor Borowitz/Cerruti wanneer zijn eigen dochter ontvoerd wordt. Dan wordt het zowaar nog even iets pittiger. Ik heb al wat films met Belmondo gezien maar dit beschouw ik als één van zijn minste. Ik vind hem prima in iets rauwere actiefilms, maar van zodra hij grappig probeert te doen wordt hij enorm irritant.