• 158.157 films
  • 9.645 series
  • 28.790 seizoenen
  • 607.441 acteurs
  • 353.091 gebruikers
  • 8.846.468 stemmen
Avatar
 
banner banner

Amor de Hombre (1997)

Komedie / Drama | 94 minuten
3,21 7 stemmen

Genre: Komedie / Drama

Speelduur: 94 minuten

Alternatieve titel: The Love of a Man

Oorsprong: Spanje

Geregisseerd door: Yolanda García Serrano en Juan Luis Iborra

Met onder meer: Loles León, Andrea Occhipinti en Pedro Mari Sánchez

IMDb beoordeling: 6,3 (524)

Gesproken taal: Frans, Spaans, Zweeds en Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Amor de Hombre

"Friendship is above everything, everything and all."

Esperanza is veertig geworden en haar verjaardag viert ze omringd door een grote schare knappe kerels. Leuk voor hen, maar helaas voor haar, zij zijn allen homoseksueel. Blijkbaar doet ze iets verkeerd om de ware liefde te vinden. Haar hartsvriend Ramon zwelgt daarentegen in de vriendjes, alleen dumpt hij ze vrijwel allemaal de volgende ochtend. Beiden willen ze daar verandering in brengen en ze besluiten elkaar te helpen. Ramon komt met een cliënt van hem op de proppen. En Esperanza weet een wel erg leuke collega over te halen. Is er hoop voor hen beiden?

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van gauke

gauke

  • 9852 berichten
  • 13069 stemmen

Leuk maar af en toe is de humor ook wel wat oubollig.


avatar van Leviwosc

Leviwosc

  • 871 berichten
  • 325 stemmen

Een knappe homoseksuele advocaat en zijn wanhopige fag hag, die beiden op zoek zijn naar de ware. Doet dit je denken aan Will & Grace? Vreemd is het niet, Amor de Hombre is dan ook niet bijster origineel van opzet. Maar wel luchtig en grappig, met een vleugje dramatiek. Een Spaanse homofilm gefilmd door de roze bril van regisseursduo Yolanda Garcia Serrano en Juan Luis Iborra.

Eindelijk eens een homofilm die niet zo dramatisch is! Amor de Hombre (De liefde van een man) is een vrolijke Spaanse homofilm die wordt ondersteund met vrolijke Spaanstalige liedjes welke betrekking hebben op het verhaal. De twee hoofdpersonen zijn Ramón en Esperanza. Ramón is een aantrekkelijke Madrileense advocaat en (niet geheel onbelangrijk in dit verhaal) homo. Esperanza is zijn fag hag; beiden zijn op zoek naar de ware man, maar hebben die nochtans niet gevonden. Ramón weet vrij gemakkelijk de ene na de andere man in zijn bed te lokken, maar de gescheiden 40-jarige Esperanza staat alweer een hele tijd droog. Ramón en Esperanza delen alles met elkaar: roddels, blijdschap, verdriet, kalverliefdes en de ontevredenheid over hun seksleven of juist het gebrek daaraan. Wanneer Ramón een verkeersongeluk krijgt en tijdelijk is uitgeschakeld, trekt Esperanza bij hem in om hem te verzorgen. Esperanza, een lerares, weet de aantrekkelijke gymleraar Roberto te strikken voor een massagesessie bij Ramón. Ramón die gewend is dat hij elke man gemakkelijk in zijn bed weet te lokken heeft nu een probleem, Roberto ziet hem namelijk niet staan. De onbereikbare Roberto wordt een ware obsessie voor Ramón die niets liever wil dan Roberto aan zijn borst sluiten en passioneel beminnen. Door de obsessie van Ramón komt de vriendschap tussen hem en Esperanza onder druk te staan.

Zoals al eerder gezegd, is Amor de Hombre geen dramatische film. Er zijn geen pijnlijk gênante momenten zoals we die kennen uit films als "Get Real" of problematiek rondom (zelf)acceptatie zoals in "Beautiful Thing", "Sebastian" (När alla vet), "Like it is" of "Eternal Summer" (shèng xià guāng nián). Hier zien we een positieve afspiegeling van de gayscene, eigenlijk ook weer een beetje té positief. Overal in de film zien we mooie fitte jongens die rond paraderen in nogal strakke shirtjes die de abs en de pecs goed accentueren. Dat is natuurlijk heel erg leuk en lekker maar niet heel realistisch. Gelukkig zijn de vrienden van Esperanza - overigens ook enkel homo's - heel normale mannen, maar het lijkt wel alsof de wereld waarin Amor de Hombre zich afspeelt is gevuld met homo's, een hetero is nergens te vinden. Tussen de mannen onderling is regelmatig oogcontact, de ene keer zwoel en heet, de andere keer vol van afgunst en jaloezie.

Het regisseursduo Yolanda Garcia Serrano en Juan Luis Iborra heeft met Amor de Hombre een leuke luchtige homofilm gemaakt. Het verhaal is niet heel bijzonder, iets vergelijkbaars kun je ook vinden in een aantal afleveringen van Will & Grace, alleen nu met iets meer drama en betere humor. Ramón (Andrea Occhipinti) en Esperanza (Loles león) spelen hun rol met verve, zij geven in hun spel echt de indruk dat ze goede vrienden zijn en voor elkaar door het vuur gaan. Die vriendschap, samen met de oh zo herkenbare zoektocht naar de ware, maakt deze film tot een heerlijk luchtige film die vooral erg leuk is om met een groepje te kijken, liefst met een aantal homo's erbij natuurlijk.


avatar van gauke

gauke

  • 9852 berichten
  • 13069 stemmen

gauke schreef:

Leuk maar af en toe is de humor ook wel wat oubollig.

Een Will & Grace thema want het luchtige, grappige verhaal, vermengd met een tikje drama, gaat over de vriendschap tussen een heteroseksuele vrouw en een homoseksuele man en de zoektocht naar de ware liefde. Maar de vrouw in kwestie (van middelbare leeftijd) staat centraal en ze laat zich graag omringen door homoseksuele mannen. De regisseurs hebben zich duidelijk laten beïnvloeden door Pedro Almodóvar. Er wordt goed geacteerd.