• 159.521 films
  • 9.825 series
  • 29.137 seizoenen
  • 609.040 acteurs
  • 355.420 gebruikers
  • 8.902.803 stemmen
Avatar
 
banner banner

I Vizi Morbosi di una Governante (1977)

Horror | 85 minuten
2,33 3 stemmen

Genre: Horror

Speelduur: 85 minuten

Alternatieve titels: Crazy Desires of a Murderer / The Morbid Habits of the Governes

Oorsprong: Italië

Geregisseerd door: Filippo Walter Ratti

Met onder meer: Corrado Gaipa en Isabelle Marchall

IMDb beoordeling: 5,1 (479)

Gesproken taal: Italiaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot I Vizi Morbosi di una Governante

Na een vakantie keert de dochter van een rijke baron met enkele van haar jonge vrienden terug naar haar kasteel. De baron is niet erg opgetogen met haar gezelschap. Kort nadien worden binnen het slot diverse afgrijselijke moorden gepleegd. Bij alle slachtoffers zijn de ogen verwijderd. Een inspecteur verschijnt op het toneel en zegt dat niemand het kasteel mag verlaten vooraleer de moordenaar is gevonden.

logo tmdbimage

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van pippo il buffone

pippo il buffone

  • 2745 berichten
  • 0 stemmen

Je zou deze giallo gemakkelijk kunnen afdoen als zinloze bocht en daar gelijk in hebben ook, maar giallo buffs hebben na grondige research ontdekt dat dit werk ernstig verminkt is en oorspronkelijk al uit 1972 stamt. Dat verklaart waarom er veel begin jaren 70 elementen inzitten zoals dat lounge gedoe of de bijbehorende score van Piccioni. Bovendien begrijpen we nu waarom cast en crew bestonden uit c- garnituur: er zaten oorspronkelijk ook minstens mediumcore sequenties in de film, waar de gekendere giallo gezichten waarschijnlijk voor bedankten.
Hij werd dus pas in 77 uitgebracht, draaide schijnbaar nergens en moest het doen met enkele VHS releases, voorzover ik weet niet hier.
Hoe dan ook, wat rest is een matig broddelwerkje, opgenomen omg. Würzburg en schijnbaar ook in DE spelend, meer bepaald in het gebruikelijke gotische kasteel dat wordt bewoond door vernoemde baron, een connaisseur van antiquiteiten die zoals gezegd bezoek krijgt van zijn dochter Marchall plus de usual suspects, een stel sinistere jonge lieden die zijn betrokken bij heroinesmokkel.
Ook de huishouding bestaat uit merkwaardige lieden, waaronder de malicieuze arts, de eponieme hitsige bonne en bovenal de prime suspect, het zoontje van de baron , een genreconforme psychoot en allicht taxidermist behept met allerhande trauma's en een serieuze bruinverslaving . Moet ik er nog bij vermelden dat het kasteel vervloekt is en zich er al eerder een gruwelijke familietragedie afspeelde waarvan de suggestie reeds voor de credits werd gewekt ? Lijkt me overbodig.
Volgt het gekende 10 litlle niggah spelletje, waarbij de negertjes hier dus alla Fulci worden ontoogd, maar zoals gezegd dateert deze film van voor de gekende Fulci goreklassiekers en ook van voor eyeball van Lenzi. Dit alles zal gorehounds anno 2013 wat knullig overkomen, zoals ook niemand nog rode oortjes zal krijgen van de sex scènes, waar echter druk in geknipt is- helaas ook in de beroemde scène met de kaarsdildo.
Het is aan inspecteur Gaipa- genreregular en de beroemdste poliopatient uit de Italiaanse filmgeschiedenis- om dit zaakje te ontrafelen, zoals u begrijpt met hulp van de onvermijdelijke sullige sidekick.
Completistenvoer kortom, voorzien van een score door Piccioni, die eerder als een 67 dan 77 soundtrack aanhoort, maar dat is reeds verklaard.
Tenslotte een waarschuwing: de Italiaanse titel is een mega-spoiler.