• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.031 films
  • 12.206 series
  • 33.975 seizoenen
  • 647.003 acteurs
  • 198.997 gebruikers
  • 9.371.563 stemmen
Avatar
 
banner banner

La Semana del Asesino (1972)

Horror / Drama | 98 minuten
3,17 53 stemmen

Genre: Horror / Drama

Speelduur: 98 minuten

Alternatieve titels: The Cannibal Man / Cannibal Man / Week of the Killer / The Apartment on the 13th Floor

Oorsprong: Spanje

Geregisseerd door: Eloy de la Iglesia

Met onder meer: Vicente Parra, Emma Cohen en Eusebio Poncela

IMDb beoordeling: 6,3 (2.061)

Gesproken taal: Spaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot La Semana del Asesino

"When the butcher goes berserk...."

De simpele Marcos (Vicente Parra) werkt in een Madrileens slachthuis en woont in een krot aan de rand van de stad. Na een uitje met zijn vriendin krijgt hij mot met een agressieve taxichauffeur, die na een handgemeen ongelukkig ten val komt en overlijdt. Marcos is doodsbang dat de politie hem vindt. In de dagen erna draait Marcos langzaam maar zeker door...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Ralfke

Ralfke

  • 764 berichten
  • 2075 stemmen

Ik had eigenlijk niet zo'n hoge verwachtingen van deze film, maar al met al reikt 'ie toch gemakkelijk tot ***. Leuke tussendoorhorror met (voor die tijd) aanvaardbare FX (lees: make upwerk).


avatar van djelle

djelle

  • 6070 berichten
  • 0 stemmen

Grimmige, ietwat bizarre film met een interessant concept dat jammer genoeg wat mankementen had in de uitwerking. De spannig werd goed opgebouwd tot het op een bepaald moment niet meer werkte en het plot precies vastgeroest zat in een vicieuze cirkel waarbij de kijker telkens geconfronteerd werd met gelijkaardige taferelen.

Zoals reeds gezegd, het concept had veel meer potentie. Ik apprecieer de film enerzijds erg alszijnde het een redelijk fraai portret voorsteld van een doodeenvoudige man die na een stom voorval veranderd in een koelbloedige psychopaat die zijn slachtoffers heel berekend (maar natuurlijk op ziekelijke wijze) weet te liquideren. Je kan ook goed zien hoe alles toch erg aan zijn geweten knaagt en hoe hij serieuze moeilijkheden begint te krijgen om vrede te nemen met zichzelf...

Globaal gezien kan ik de prent echter niet volledig waarderen omdat men buiten dit pluspunt, zoals reeds vermeld, dus een erg matige uitwerking serveerde.

Ik heb trouwens de DVD gezien met in koeieletters "UNCUT" en "UNCENSORED" erop, maar ik kan me echt niet inbeelden dat er zo'n gruwelijke of onjuiste fragmenten getoond werden dat dit ooit moest geknipt worden... Heel raar. 2,5*


avatar van mikey

mikey

  • 28986 berichten
  • 5138 stemmen

Stemmingmakende/ zwaarmoedige lijkenverberger met een sociaal/ economische tintje. 2.5 of 3 *** en waarom heette hij eigenlijk de cannibal man?

van djelle: Ik heb trouwens de DVD gezien met in koeieletters "UNCUT" en "UNCENSORED" erop, maar ik kan me echt niet inbeelden dat er zo'n gruwelijke of onjuiste fragmenten getoond werden dat dit ooit moest geknipt worden... Heel raar

Geen idee, ik weet wel dat hij een video-nasty was in engeland. Dat maakt deze film meteen al beruchter dan andere. En waarschijnlijk heb je daar verknipte versies. dat 'uncensored/uncut' hoort volgens mij in de tekening. In de VS heb je dezelfde hoes.


avatar van djelle

djelle

  • 6070 berichten
  • 0 stemmen

mikey schreef:
en waarom heette hij eigenlijk de cannibal man?
Was me ook niet erg duidelijk. Hij verwerkte wel zijn slachtoffers tot vlees in dat slachthuis volgens ik me herinner...

Geen idee, ik weet wel dat hij een video-nasty was in engeland.
Inderdaad, maar ik zie niet goed in waarom (en dat heb ik vaker met films uit die lijst).


avatar van mikey

mikey

  • 28986 berichten
  • 5138 stemmen

Late Mary Whitehouse (ik heb dit je al eens geschreven maar nooit publiekelijk), de selfproclaimed fighter against violence and sex on tv, bande waarschijnlijk alle titels met 'cannibal' erin. Ik ken de censuur-regels eigenlijk ook niet. maar mensen die ze toepassen, zijn toch al wereldvreeemd.

En idd: volgens mij was hij helemaal geen kannibaal


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Een man die telkens een moord pleegt om de vorige moord te verdoezelen, het zou perfect voer zijn voor een horrorkomedie, maar de manier waarop de regisseur dit gegeven in Cannibal Man aanpakt is onverwijld grimmig en bikkelhard. De groezelige en zweterige beelden in deze film zetten een bepaald onaangenaam sfeertje neer waarbij je je al gauw ongemakkelijk gaat voelen. En al van bij het begin doet een snelle en daarom misschien ook ongeloofwaardige metamorfose van een brave werkman die plotsklaps in een onstopbare moordmachine verandert, er nog een schepje bovenop.
Het uitgangspunt is op zich wel in orde, maar zoals djelle reeds aanhaalde gaat het in feite om niets anders dan een zich steeds herhalende lus aan brutaliteiten zonder veel diepgang. Cannibal Man is zeker geen slechte film, maar mist toch net die extra kwaliteiten die wel aanwezig zijn in bijvoorbeeld Henry: Portrait of a Serial Killer.


avatar van niethie

niethie

  • 7319 berichten
  • 7243 stemmen

Alles wt ik wil zeggen is daaoor oa mijn voorganger al gezegt, de film heeft een heel onaangenaam sfeertje en dat is wat de film boeiend houd en ook de transformatie van normaal mens in moordenaar is mooi in beeld gebracht maar voor de rest is het nergens echt boeiend of speciaal zoals het soortgelijke door Halycon al genoemde Henry: Portrait of a Serial Killer wel was.

3 krappe sterren


avatar van Die Hard,Willis

Die Hard,Willis

  • 4005 berichten
  • 1360 stemmen

Nog even terug komen op dat hele 'wie was de cannibal man' gebeuren. Hij zelf was inderdaad niet de kannibaal in deze film. Maar de jongen die in het appartement woont, is de kannibaal.

Verder een erg vermakelijke Italiaans genre werkje. Goede make-up effecten, goede sfeer.


avatar van Friac

Friac

  • 1323 berichten
  • 1056 stemmen

Een beetje een flauwe film, waar veel betere varianten van bestaan (o.a. Repulsion en Henry: Portrait of a Serial Killer). Her en der vallen er kleine opflakkeringen te bespeuren (de scène in het zwembad bv., vrij sfeervol gefilmd), maar voorts sleept de film zich echt voort tot aan de eindmeet. Verder dan een erg magere 2,5* komt hij echt niet.

2,5*


avatar van Mac Hammer Fan

Mac Hammer Fan

  • 6014 berichten
  • 7444 stemmen

Marcos, een arbeider die als schakel fungeert in de ketting die koeien omzet in soepballetjes, doodt per ongeluk een taxichauffeur. Zijn verloofde wil hem aangeven aan de politie en hij wurgt haar. Wanneer zijn broer hem wil aangeven slaat hij zijn hersens in. Dan komt de verloofde van zijn broer opdagen... en zo worden steeds meer lijken aan het logement van Marcos toegevoegd.

Grauwe horrorfilm zonder humor, waarin de suspense wreed is en de personages enkel oppervlakkig worden uitgediept. Maar niettemin is de sfeer bij momenten beklemmend en zijn de effecten best geslaagd.


avatar van movie acteurs

movie acteurs

  • 3086 berichten
  • 3244 stemmen

Grimmige Spaanse Horror uit de Video Nasties.

Geslaagde film van Eloy de la Iglesia die men vroeger als heel erg typeerde. Maar dat is natuurlijk wel glashelder. Aardige horror film met een erg goed sfeertje. 3.5 voor dit redelijk onbekende Spaans werk.


avatar van gauke

gauke

  • 9852 berichten
  • 13069 stemmen

In tegenstelling met wat de titel doet vermoeden is Cannibal Man een bedachtzaam, intelligent en weloverwogen portret van een man die afglijdt in razernij, die er mentaal geheel onder doorgaat. Een man die uit wanhoop en angst verschrikkelijke misdaden begaat. Een donkere, sombere film.


avatar van Boeikens

Boeikens

  • 4467 berichten
  • 5318 stemmen

De titel zette me op het verkeerde spoor waardoor de film niet aan mijn verwachtingen voldeed. Alsnog had de prent een goede beklemmende en lugubere sfeer te bieden maar buiten een goed voorgestelde wreedheid bleef alles eerder matig uitgewerkt en oppervlakkig.

2,5*


avatar van movie acteurs

movie acteurs

  • 3086 berichten
  • 3244 stemmen

De film kwam donderdag bij mij aan, dus ik wilde hem gelijk weer herzien.

Deze geweldige Spaanse grimmige film is behoorlijk goed gemaakt. Het verhaal over een eenzame man die langzamerhand mensen vermoord waarvan de reden bijvoorbeeld is dat ze naar de politie moeten etc. is behoorlijk goed uitgewerkt. Ook de sfeer van deze film is geweldig. Niet alleen eenzaam en luguber maar ook dat Spaanse sfeertje met die cultuur, landschap, herkenbare huizen/flats zijn heerlijk. Net zoals ook de geweldige muziek in deze film. Ik vroeg me trouwens af waarom mensen niet snappen dat dit The Cannibal Man wordt genoemd. Dat lijkt me toch heel duidelijk met een scene waarin Marcos een lekker bord soep krijgt, waarvan het vlees afkomstig is van Marcos fabriek waar hij werkt, terwijl hij ondertussen zijn slachtoffers gemalen heeft tot vlees. De rest van de film is behoorlijk goed gemaakt. Wel jammer is dat wanneer Marcos z'n broer dood in het bed ligt (als je goed kijkt) het zogenaamde lijk met z'n rechteroog knippert. Dit is jammer. maar persoonlijk vind ik dit eigenlijk het enige minpuntje van deze film. 4,5.

mikey schreef:
Geen idee, ik weet wel dat hij een video-nasty was in engeland.

djelle schreef:
Inderdaad, maar ik zie niet goed in waarom (en dat heb ik vaker met films uit die lijst).


Dit is een oud bericht van alweer 5 jaar geleden, maar ik wil er toch even op in gaan. Het feit dat deze film in de "video Nasties" terecht kwam is volgens mij vanwege het begin. Daar laten ze een scene zien waar een koe wordt geslacht. Dat was sowieso een bloedbad en waar ze laten zien hoe een beest werd geslacht was sowieso al onacceptabel dus nastie.


avatar van Phantasm

Phantasm

  • 7584 berichten
  • 7493 stemmen

Ik verwachtte hier niet veel van, maar het viel me nog best mee, voor een film die al 40 jaar oud is. Voor dit jaartal is het toch nog een vrij aardige horror geworden, leuk opgebouwd.


avatar van RuudC

RuudC

  • 4636 berichten
  • 2529 stemmen

Klein vermakelijk cultfilmpje. Zoals wel vaker bij grindhouse horror, zitten er compleet overbodige scenes in. Het begin in het slachthuis waarin koeien geslacht worden, is niet voor zwakke magen. De rest is visueel duidelijk minder schokkend. The Cannibal Man is een slecht gedubd horrorfilmpje met een vrij simpel verhaal. De acteurs zijn niet goed genoeg om degelijk karakterontwikkeling in beeld te brengen, maar verder is het een heel aardige film om te zien. De hoofdpersoon werkt zich steeds verder in de nesten door steeds weer te doden. Het kannibalenaspect viel overigens erg tegen. Het kan zijn dat ik het net gemist heb, maar volgens mij is er geen persoon direct opgegeten. Het acteerwerk en de dialogen zijn eigenlijk nog best vermakelijk en soms zelfs (onbewust) grappig. Volgens mij is deze film alleen beschikbaar met Cannibal Of The Mountain God. Die is overigens wel een stuk beter.


avatar van mikey

mikey

  • 28986 berichten
  • 5138 stemmen

movie acteurs schreef:

Dit is een oud bericht van alweer 5 jaar geleden, maar ik wil er toch even op in gaan. Het feit dat deze film in de "video Nasties" terecht kwam is volgens mij vanwege het begin. Daar laten ze een scene zien waar een koe wordt geslacht. Dat was sowieso een bloedbad en waar ze laten zien hoe een beest werd geslacht was sowieso al onacceptabel dus nastie.

Er worden wel meer beesten geslacht zonder het nastie label. Apocalypse Now o.a.


avatar van movie acteurs

movie acteurs

  • 3086 berichten
  • 3244 stemmen

Weet ik. Maar de scene met de koeien hier in het slachthuis is wel beter in beeld en komt wat heftiger over. Voor de rest vind ik de manier waarop de hoofdrolspeler met de slachtoffers om gaat, redelijk schokkend te noemen voor toentertijd. Maar "video nasty"of niet, persoonlijk vind ik het een erg goede film.


avatar van alexspyforever

alexspyforever

  • 21517 berichten
  • 2328 stemmen

Het plot en concept is simpel, protagonist Marcus wordt samen met zijn vriendin uit een taxi gezet omdat ze net wat te intiem zijn op de achterbank naar de zin van de taxichauffeur. Marcus weigert te betalen en het leidt tot een handgemeen waarbij Marcus onopzettelijk de taxichauffeur vermoord. Marcus wil het geheim houden, maar zijn vriendin wil naar de politie stappen en uitleggen dat het om een ongeluk ging. Marcus bang dat de politie dit verhaal nooit zal geloven maakt aldus zijn volgende slachtoffer. Vervolgens duikt zijn broer op aan wie hij de situatie uitlegt. Als ook die zegt dat naar de politie stappen de enige optie is, moet ook hij er aan geloven. Marcus komt uiteindelijk in een neerwaartse spiraal terecht waarbij eenieder die achter de waarheid dreigt te komen het met zijn of haar leven moet bekopen. Een van zijn buren Nestor heeft zo zijn vermoedens en geeft hem wat hints. Dat hij Marcus niet aangeeft, zal waarschijnlijk zijn omdat hij een oogje heeft op Marcus. Dit wordt nooit uitgesproken, maar het is in een aantal scènes overduidelijk dat Nestor onderdrukt homoseksueel is. Qua concept wel goed, maar de film valt uiteindelijk teveel in herhaling en het blijft ook allemaal te oppervlakkig qua uitdieping om van een goede karakterstudie te spreken. Andere users noemden al Henry: Portrait of a serial killer als een betere film in dat opzicht en dat moet ik beamen.


avatar van John Milton

John Milton

  • 24220 berichten
  • 13385 stemmen

De afgelopen 13 jaar is er slechts één bericht bij deze film geschreven, dat is niet veel. Die ervoor dateert van 2012, geen ontzettend levend film dus onder de MovieMeter users. De enige reden dat ik hem tegenkwam en op heb gezet, is de BFI's 100 European Horror Films lijst, waar ik er de lopende horrorchallenge in elk geval een handjevol van wil kijken.

We zien een niet al te groot licht langzaam doordraaien en wegzakken in een neerwaartse spiraal van geweld, die hij uit zelfbehoud niet meent te kunnen ontsnappen. Niet vervelend, deze Spaanse misdaadthriller slash horrordrama. Maar hij maakt evenmin een blijvende indruk.

2,8*