• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.079 films
  • 12.212 series
  • 33.983 seizoenen
  • 647.065 acteurs
  • 199.010 gebruikers
  • 9.372.024 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Caveman's Valentine (2001)

Drama / Thriller | 105 minuten
2,66 193 stemmen

Genre: Drama / Thriller

Speelduur: 105 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Kasi Lemmons

Met onder meer: Samuel L. Jackson, Ann Magnuson en Colm Feore

IMDb beoordeling: 5,8 (8.308)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Caveman's Valentine

Romulus Ledbetter is een verwarde man die in een grot woont. Hij wordt dan ook door zijn omgeving "Caveman" genoemd. Als op een dag één van zijn dakloze vrienden dood wordt aangetroffen besluit hij zijn dochter, die politieagente is, te helpen in het onderzoek. Hij wordt hierin echter gehinderd door zijn waanideeën.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van handelaar

handelaar

  • 269 berichten
  • 79 stemmen

Dat Samuel L. Jackson een goed acteur is hoeven we niet over te discuseren maar dat hij niet echt selectief is en de ene rol naast de andere rol aanneemt (wat hem zeker een van de productiefste acteurs maakt) spreekt nou niet echt in zijn voordeel. Een film met Jackson kan dus alle kanten opgaan!


avatar van KILLERBEE99

KILLERBEE99

  • 330 berichten
  • 785 stemmen

Af en toe een beetje saai, wel een aparte film vind ik, weet niet echt waarom


avatar van Karl van H.

Karl van H.

  • 2812 berichten
  • 2253 stemmen

Hij is helemaal op YouTube te vinden overigens, voor de liefhebber. Heel aardige film, maar na het eerste halfuur dubbel liggen omdat Samuel L. Jackson een grotbewoner is, heb je het leukste gedeelte wel gehad.


avatar van Left4Dead

Left4Dead

  • 3240 berichten
  • 3691 stemmen

Het begin was meteen geweldig, mijn aandacht op 100% dankzij het geweldig acteerwerk van Jackson en de camerapunten plus muziek. Een schot in de roos dacht ik meteen ook al ben ik geen dramaliefhebber. Vanaf minuut één denkend aan Conspiracy Theory, een wacko die overal gespuis in ziet maar nooit éénmaal serieus genomen zal worden.

Alles wordt leuk in beeld gebracht en gevoelens worden prima weergegeven, schaamte woede en onmacht verdriet enz. prima op het doek gebracht. Dankzij de prima muziekkeuze/soundtrack wordt dit nogmaals onderstreept, de nieuwsgierigheid in het eerste half uur wordt enorm getriggerd. leuke karakters wisselen elkaar af rond onze hoofdrolspeler die terug in een wereld vol decadentie valt om een moord op te lossen. Dit brengt daarmee wel zijn grootste vijand terug in zijn leven.

Best een interessant werkje te noemen, het wil ergens hangen tussen Vanilla Sky / Abre los Ojos en eerder genoemde Conspiracy Theory. Prima tempo in de prent doet hem snel uitkijken en dat is vooral door het leuke script plus de geweldige casting. Prima binding met de personages waren er te leggen waardoor je betrokken raakte met die personages.

De prent heeft me eerlijk verrast en wat me nog meer verrast heeft ie het feit dat de film (nu op het moment van schrijven) slechts 2.61** scoort. Mijn beoordeling kom terecht bij 3.5** en deze zal nog wel even nawerken in het hoofd.


avatar van frans123

frans123

  • 4459 berichten
  • 1184 stemmen

Wat een rommel ...14 min. volgehouden. Enorme over-acting van Jackson ""Kijk mij eens gek zijn".


avatar van joolstein

joolstein

  • 10829 berichten
  • 8915 stemmen

Bijzonder en verbazingwekkend filmpje! Een film waarin het Chrysler Building (of was het Empire State Building?) werd voorgesteld als was het de Barad-dûr met Oog van Sauron. Romulus Ledbetter (Samuel L. Jackson) is een pianist die geplaagd wordt door een psychische aandoening en in een grot in New York City woont. Hij gelooft dat iemand genaamd Cornelius Gould Stuyvesant alles bestuurt met behulp van y-stralen. Een thriller met een script waar vermoedelijk Plato's allegorie van de grot in verwerkt is. Misschien is het moordmysterie voor sommigen een beetje voorspelbaar, maar Kasi Lemmons fantasierijke regie en Samuel L Jacksons geweldige optreden van schizofrene waanzin helpen om boeiend en meeslepend te maken. Het feit dat dit toentertijd flopte en bijna vergeten werd, is echt jammer, echter nu springt dit er echt uit als een echt juweeltje!