• 15.735 nieuwsartikelen
  • 177.873 films
  • 12.196 series
  • 33.962 seizoenen
  • 646.802 acteurs
  • 198.941 gebruikers
  • 9.369.485 stemmen
Avatar
 
banner banner

Endless Night (1972)

Drama / Misdaad | 99 minuten
2,90 51 stemmen

Genre: Drama / Misdaad

Speelduur: 99 minuten

Alternatieve titel: Agatha Christie's Endless Night

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Sidney Gilliat

Met onder meer: Hayley Mills, Hywel Bennett en Britt Ekland

IMDb beoordeling: 6,0 (2.872)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Bekijk via Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Endless Night

"Victim... or killer?"

Michael Rogers, een jongeman van het type 12 ambachten en 13 ongelukken, ontmoet bij een te koop staand, oud Engels landhuis een Amerikaans meisje, Ellie Thomsen. Ze leren elkaar beter kennen en besluiten dan te trouwen. Ellie blijkt schatrijk te zijn en koopt het huis en de grond waar ze Michael voor het eerst heeft gezien. Het oude huis wordt afgebroken en samen laten ze een modern droomhuis bouwen. Maar wat hebben de waarschuwingen van het vreemde, oude vrouwtje te betekenen. Verfilming van het boek 'Endless Night' van Agatha Christie.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van wendyvortex

wendyvortex

  • 5196 berichten
  • 7268 stemmen

Jongeman trouwt met meisje dat rijke erfgename blijkt te zijn en hun hi-tech-huis op het Engelse platteland wordt plots omgeven door Amerikaanse familieleden, een helderziende en een zich permanent in het huis vestigende vriendin van zijn vrouw.

Wat steviger dan gebruikelijk bij Agatha Christie al zijn de (beschaafde) sexscenes er ondanks bezwaren van de schrijfster door de filmmakers in gestopt.

Beetje Hitchcock-achtig terrein hier, jammer genoeg met net iets te weinig full-time suspense, maar het hele plot zit wel lekker in elkaar.


avatar van Quentin

Quentin

  • 10202 berichten
  • 8537 stemmen

Poeh, die ontknoping zag ik al van mijlen ver aankomen vooral eigenlijk omdat Bennett zo'n onbetrouwbare kop heeft. Beetje flauw allemaal, ook technisch weinig indrukwekkend.

2,25*


avatar van scorsese

scorsese

  • 13150 berichten
  • 11067 stemmen

Redelijke film over een jongeman die zijn droomhuis wil bouwen, maar eerst verliefd wordt. Niet bepaald een typische whodunit van Agatha Christie. En hierdoor laat het verloop van deze licht-mysterieuze film zich niet gemakkelijk voorspellen. Een nogal onsympathiek hoofdpersonage. Een kleine 3.0 sterren voor deze toch wat eigenaardige film.


avatar van david bohm

david bohm

  • 3074 berichten
  • 3439 stemmen

Een wat suffe maar toch ook wel onderhoudende film. Door het mysterie blijft het interessant en de intrede van Britt geeft de film wat pit.

Redelijk al met al.


avatar van Kuck-x

Kuck-x

  • 438 berichten
  • 755 stemmen

Het is een tijdje geleden dat ik het boek voor het laatst las (het is binnenkort weer aan de beurt), maar volgens mij volgt deze verfilming het verhaal van Agatha Christie redelijk getrouw. Niet met succes, vind ik. Alles zit ernaast, voor mijn gevoel. De casting, de sfeer, het huis... En ik had mij de geniale Santonix heel anders voorgesteld, maar ja.

Het raakt allemaal niet de juiste snaar. Michael Rogers deugt van meet af aan niet, Ellie blijft een kaal personage, zelfs George Sanders, die ik zo vaak heb zien schitteren, brengt geen enkele toewijding over. De goede bedoelingen waren er vast, het eerbetoon aan mijn queen of crime was vast wel oprecht, maar helaas.