• 15.802 nieuwsartikelen
  • 178.295 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.091 gebruikers
  • 9.376.895 stemmen
Avatar
 
banner banner

Niwemang (2006)

Drama / Komedie | 114 minuten
3,62 28 stemmen

Genre: Drama / Komedie

Speelduur: 114 minuten

Alternatieve titel: Half Moon

Oorsprong: Iran / Irak / Oostenrijk / Frankrijk

Geregisseerd door: Bahman Ghobadi

Met onder meer: Ismail Ghaffari

IMDb beoordeling: 7,2 (3.297)

Gesproken taal: Perzisch

Releasedatum: 9 augustus 2007

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Niwemang

Een groep Koerdische musici reist als nomaden door Iraans Koerdistan om er een concert te geven. Graag willen ze ook een zangeres meenemen. Maar omdat vrouwen in Iran niet mogen zingen, veranderen allerlei obstakels deze reis in een magisch avontuur.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Koekebakker

Koekebakker

  • 2540 berichten
  • 3981 stemmen

Dat laatste is zeker terecht. De film ziet er geweldig uit. Het verhaaltje is net als in eerdere Ghobadi-films weer erg laagdrempelig, zodat het voor een groot publiek toegankelijk is.

Zeer cru is dat Ghobadi tijdens het maken van de film al veel concessies had gedaan om de film maar te mogen vertonen in Iran, en ook nog eens meerdere minuten eruit heeft gesneden, maar toch geen toestemming kreeg van de Iraanse autoriteiten. Wat voor film had het opgeleverd als hij die concessies niet had gedaan, vraag je je dan af.


avatar van Mug

Mug

  • 13981 berichten
  • 5969 stemmen

Koekebakker schreef:

Wat voor film had het opgeleverd als hij die concessies niet had gedaan, vraag je je dan af.

Hoogstwaarschijnlijk een betere, zonder al te platte grappen.

De bus-chauffeur was zo gruwelijk irritant, dat ik buikpijn kreeg van ergernis. Flauwe grappen, die overigens alleen door de Iranezen in de zaal warm onthaald werden.

Gelukkig schotelt Ghobadi 'een magisch avontuurtje' voor. Er zitten weer prachtige scenes in. En de muziek is fantastisch.

De humor verpest het, ik kan het nog steeds niet geloven. Een magere 3 sterren.


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

Ik wilde deze film zien vanwege het meespelen van Golshifteh Farahani. Achteraf gezien heeft zij niet meer dan een bijrol als een soort reddende engel voor het hopeloos verdwaalde en verdeelde muziekgezelschap van een oude man en zijn zonen.

Het is een bijzonder soort road movie, waarin het rijkelijke gebruik van (soms absurde) humor de dramatische lotgevallen van de Koerden niet kan verhelen. Een beetje aan de lange kant, maar net als in eerdere films van Ghobadi zijn de beelden van de bergachtige, nagenoeg verlaten omgeving heel mooi.