

The Fourth Protocol (1987)
Genre: Thriller
Speelduur: 119 minuten
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: John Mackenzie
Met onder meer: Michael Caine, Pierce Brosnan en Julian Glover
IMDb beoordeling:
6,5 (10.257)
Oorspronkelijke taal: Engels
Releasedatum: 26 maart 1987
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
-
Claim tot 100 euro bonus bij Jacks.nl
Heb je nog geen account bij Jacks.nl? Dan wordt in samenwerking met MovieMeter je eerste storting verdubbeld tot 100 euro!Claim je welkomstbonus van €100,- bij Jacks.nl
Wat kost gokken jou? Stop op tijd, 18+
Plot The Fourth Protocol
Een KGB-agent (Pierce Brosnan) is vastbesloten de NAVO te vernietigen en de wereld in nucleair gevaar te brengen. Een Britse agent (Michael Caine) ontdekt het plan en probeert hem tegen te houden.
Externe links
Acteurs en actrices
John Preston
Valeri Petrofsky / James Edward Ross
Borisov
Irina Vassilievna
Brian Harcourt-Smith
Sir Bernard Hemmings
General Karpov
Sir Nigel Irvine
George Berenson
Angela Berenson
Video's en trailers
Reviews & comments

narva77 (crew films)
-
- 12089 berichten
- 6271 stemmen
Spannende Engelse thriller tijdens de koude oorlog met Michael Caine.

FisherKing
-
- 18696 berichten
- 0 stemmen
Ja spannend; met Caine die altijd wel goed speelt en een jonge Pierce Brosnan

kras van zwienen
-
- 238 berichten
- 820 stemmen
was wel spannend maar vind het verhaal een beetje simpel! Russen die elkaar in het engels codes geven etc. 3*

Fangs (crew films)
-
- 1401 berichten
- 4370 stemmen
Vermakelijke thriller met goede rollen van Caine en Brosnan. Na een dik uur zakt de film een beetje in, maar de achtervolging en het einde maken een boel goed. > 3*

Leno
-
- 5787 berichten
- 4101 stemmen
Weinig spectaculaire thriller met een redelijk verhaal en goede vertolkingen. De film is wat aan de lange kant, maar het einde is prima. Jammer dat de Russen Engels praten.

Silvio Dante
-
- 2943 berichten
- 2090 stemmen
Een prima einde? U maakt een grap toch?
Het veel the happy einde en de sloomheid van de film vond ik juist de minpunten aan deze film.
Het verhaal was wel van degelijke kwaliteit.
2.5*

Ace Hanlon
-
- 577 berichten
- 496 stemmen
Geen onaardige film, maar als je het boek van meester-schrijver Frederick Forsyth hebt gelezen, kun je (zoals bijna altijd) alleen maar zeggen:"Ik vond het boek beter".
2,5*

Zinema (crew films)
-
- 10026 berichten
- 6726 stemmen
Prima vertolkingen van Caine en Brosnan maar de film ontaard in langdradigheid en voelt bij vlagen onevenwichtig. Er zijn betere verfilmingen van Forsyth. Redelijk.

Tenshinhan
-
- 347 berichten
- 731 stemmen
Goed geacteerd en er zitten paar goede scènes in, maar er zit absoluut geen vaart in de film en het wist mij niet constant te boeien. Jammer, want met dit materiaal hadden ze zeker met iets beters kunnen komen.

606
-
- 23690 berichten
- 11496 stemmen
Goeie thriller waarin overtuigend geacteerd wordt.
Leuk verhaal en wordt spannend gebracht.
3,5 ster

mnrk
-
- 1876 berichten
- 1733 stemmen
Weinig spectaculaire thriller met een redelijk verhaal en goede vertolkingen. De film is wat aan de lange kant, maar het einde is prima. Jammer dat de Russen Engels praten.
Hier sluit ik me helemaal bij aan. Caine is prima in deze film en Brosnan speelt ook zij rol goed.
Maar het engels van de Russen is inderdaad wel heel erg Engels.

Tarkus
-
- 6407 berichten
- 5312 stemmen
Frederick Foresyth is een van mijn favoriete auteurs en ook 'Het Vierde Protocol' heb ik van hem gelezen. En waarschijnlijk kan U het al raden, juist ja.... het boek is beter dan deze film.
Er zit in deze prent maar weinig spanning, alles verloopt veel te traag om er een topthriller van te maken.
Wel een goede Michael Caine en een iets minder goede Pierce Brosnan, die ook amper een woord zegt.
Wat me trouwens tot een van de grote fouten van deze DVD brengt (of misschien wel de film zelf), de dialogen zijn bijzonder stil opgenomen in verhouding tot de omgevingsgeluiden en de muziek. Op bepaalde momenten hoor je voetstappen boven een gesprek waardoor dat laatste zelfs onverstaanbaar wordt, U kan zich dus wel inbeelden waar de dialogen naartoe gaan als er een vliegtuig overvliegt, dan hoor je ze helemaal niet meer... een grote fout dus..
Misschien, in deze tijden van remakes, dat deze film ook zo'n remake verdient !!

jordybeukeboom
-
- 6785 berichten
- 2413 stemmen
Wat onderschatte film. Ik vind het verhaal soms wat lastig te volgen (veel personages en veel lastige namen), maar de rode draad is duidelijk.
Erg sfeervol, spannend en een fraaie bombastische soundtrack

Sergio Leone
-
- 3651 berichten
- 2436 stemmen
Degelijk.
The Fourth Protocol is wat je van een Britse spionagethriller mag verwachten: een bij momenten ingewikkeld plot (althans zonder ondertitels, kan ik u verzekeren), grauw, kil maar ook gewoon erg degelijk. Wanneer de film naar het einde toe wat actiegerichter wordt daalt het niveau wel een beetje.
De cast acteert unaniem naar behoren, al had ik op meer Michael Caine gehoopt. Die is eigenlijk niet bijster veel in beeld, terwijl hij de reden was waarom ik deze film wilde zien.
Een jonge Pierce Brosnan is ook wel oké, al zet hij ook hier weer een personage neer dat als James Bond zou kunnen doorgaan. Het enige verschil is de kant van de wet.
De regisseur houdt de teugeltjes strak in handen en zorgt voor een meer dan degelijke eerste helft met genoeg afwisseling tussen de verschillende locaties. Met de finale doet hij zichzelf evenwel een beetje te min.
3

Film Pegasus (moderator films)
-
- 29613 berichten
- 5025 stemmen
De verhalen van Frederick Forsyth staan altijd wel borg voor een stevige thriller. Dat is ook de basis van deze film en ik ben blij dat de filmvertaling niet vervallen is in 80's cliché/kitch toestanden. Het is een echte koude oorlog spionage thriller geworden zonder de nodige poespas. Het is de eerste film van John Mackenzie die ik zie, maar ik moet toegeven dat hij een goeie sfeer kan weergeven. Misschien omdat het voor één keer geen Amerikaanse film is in dit genre, maar een Britse.
De cast valt ook best mee. Pierce Brosnan zit hier in één van z'n eerste filmrollen na z'n carrière bij Remington Steele. Te bedenken dat hij rond die tijd al werd gevraagd om Roger Moore op te volgen als James Bond. Als je hem hier bezig ziet kan ik daar wel inkomen, maar was hij toch te jong voor 007. Goldeneye dateert van 8 jaar na deze film. Michael Caine is natuurlijk de ster van deze film. Hij is spion met een grote dosis Britse detective. Dit gaat hem zeker goed af. Verder merken we nog Ned Beatty, Julian Glover (James Bond vijand geweest in For your eyes only) en Michael Cough (net als Michael Caine ooit nog Alfred gespeeld voor Batman in de Burtonversies).
De film is zeker niet slecht gemaakt, maar is ook niet meer dan dat. Ik veronderstel dat dit als boek veel beter werkt, als film is het niet zo overweldigend goed. Toch nog mijn complimenten voor componist Lalo Schifrin, een geweldige man die ooit nog afgewezen is als componist van The Exorcist omdat het publiek zijn muziek te eng vond. Over sfeer gesproken.
Conclusie is dat deze film zeker niet slecht is. Misschien een wat sterker einde en hier en daar wat meer pit. Maar uiteindelijk is The Fourth Protocol een wat onderschatte film, die beter is dan z'n score doet geloven.

FILM!BOY!
-
- 246 berichten
- 1561 stemmen
Michael Caine... Net zo'n hopeloze opgave als een film met Robert De Niro afkijken. 0,5

Left4Dead
-
- 3244 berichten
- 3691 stemmen
Michael Caine... Net zo'n hopeloze opgave als een film met Robert De Niro afkijken. 0,5
Grappenmaker dat je bent...........
En met de Titanic op de eerste plaats in je top 10 blijf ik maar lachen.

Tarkus
-
- 6407 berichten
- 5312 stemmen
Frederick Foresyth is een van mijn favoriete auteurs en ook 'Het Vierde Protocol' heb ik van hem gelezen. En waarschijnlijk kan U het al raden, juist ja.... het boek is beter dan deze film.
Er zit in deze prent maar weinig spanning, alles verloopt veel te traag om er een topthriller van te maken.
Wel een goede Michael Caine en een iets minder goede Pierce Brosnan, die ook amper een woord zegt.
Wat me trouwens tot een van de grote fouten van deze DVD brengt (of misschien wel de film zelf), de dialogen zijn bijzonder stil opgenomen in verhouding tot de omgevingsgeluiden en de muziek. Op bepaalde momenten hoor je voetstappen boven een gesprek waardoor dat laatste zelfs onverstaanbaar wordt, U kan zich dus wel inbeelden waar de dialogen naartoe gaan als er een vliegtuig overvliegt, dan hoor je ze helemaal niet meer... een grote fout dus..
Misschien, in deze tijden van remakes, dat deze film ook zo'n remake verdient !!
Nog eens bekeken en hoef niets aan mijn eerste commentaar te wijzigen, helaas is een remake er nog niet gekomen.

Lovelyboy
-
- 2512 berichten
- 1815 stemmen
Derde Forsyth in korte tijd na The Dogs Of War en The Day Of The Jackel en zeker niet de beste. In dit geval ook niet bekend met het boek, dus ook geen feedback in hoeverre die goed of juist niet gevolgd wordt.
Een paar mooie Russische landschappen, daar moet het voor door gaan, wisselen de lange aanloop af. Vooral de introductie, contraspionage, en werkwijze van Preston heeft veel voeten in de aarde en voegt niet altijd veel toe. De film begint pas na een minuut of vijftig te leven met Petrofsky terplaatse en de uitvoering van zijn plan. Het is dezelfde fase waarin Preston het nodige op het spoor komt, iets dat niet altijd even logisch lijkt een eerder op natte vinger werk en intuïtie gebaseerd lijkt dan bewijs, en gewerkt wordt aan een redelijk spannend tweede deel.
Toch is het allemaal, op het betere tweede deel na, net wat aan de magere kant, ook al is Caine in goede doen en weet Brosnan ook eens te overtuigen, en heeft de afwikkeling tussen de de beide geheime diensten het nodige van vriendjes politiek en strategische keuzes voor eigen eer, glorie en status. Mja...redelijk, maar meer ook zeker niet. 2.6 was op zijn plaats geweest.

Het laatste nieuws

HBO Max kondigt nu al tweede seizoen 'The Last of Us' aan, Amazon wil cinematic 'Tomb Raider'-universum creëren | MovieMeter Recap

Eddie Murphy zou graag terugkeren als Donkey in eventuele 'Shrek 5' of een spin-off

Netflix heeft besloten twee volledig afgeronde genrefilms te annuleren

Psychologische thriller 'Split' van M. Night Shyamalan vanavond op Paramount Network
Bekijk ook

Mississippi Burning
Misdaad / Drama, 1988
179 reacties

The Day of the Jackal
Thriller / Drama, 1973
123 reacties

Marathon Man
Thriller / Drama, 1976
207 reacties

Music Box
Drama / Thriller, 1989
19 reacties

Eye of the Needle
Thriller / Romantiek, 1981
31 reacties

The Constant Gardener
Drama / Thriller, 2005
356 reacties
Gerelateerde tags
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes | Publishing Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes | Publishing Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2023 MovieMeter B.V.