• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.914 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.886 acteurs
  • 198.966 gebruikers
  • 9.370.161 stemmen
Avatar
 
banner banner

Our Brand Is Crisis (2005)

Documentaire | 87 minuten
2,92 6 stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 87 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Rachel Boynton

Met onder meer: James Carville, Gonzalo Sánchez de Lozada, Tad Devine

IMDb beoordeling: 6,9 (661)

Gesproken taal: Spaans en Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Our Brand Is Crisis

De film tracht verdieping te geven in hoe de Amerikaanse marketing en campagnetactieken van presidentskandidaten werken. Hiervoor wordt verslag gedaan van de Boliviaanse race om het presidentschap, waarbij de Amerikanen één van de kandidaten willen steunen en hem een team van adviseurs, onder leiding van James Carville, ter beschikking stelt. De gevolgen van deze Amerikaanse tactieken na de verkiezingen blijken niet altijd even succesvol.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van otherfool

otherfool

  • 18519 berichten
  • 3403 stemmen

Weinig verheffende donderdagavonddocu. Ik kwam net van een lezing van Charles Groenhuysen met als thematiek onder andere het exporteren van democratie door de VS maar daar ging deze docu niet echt over. Het leek me bovendien interessant om te zien hoe een campagneteam werkt maar ook daar kregen we maar weinig inzichten in; een paar spotjes en wat gesprekken met een focusgroep en dat was het dan wel weer. De Boliviaanse situatie trekt de meeste aandacht naar zich toe en juist dat was niet echt boeiend.

1,5*.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11374 berichten
  • 9897 stemmen

Deze documentaire toont enerzijds welke trukendoos managers van politieke campagnes inzetten om de massa te manipuleren, maar ook wat de gevolgen kunnen zijn wanneer het electoraat zich beseft dat het is gemanipuleerd en voorgelogen. De centrale kandidaat in de Boliviaanse presidentsverkiezingen van 2002 is Gonzalez Sánchez de Lozada, die van 1993 tot 1997 ook al president was en het beschadigde vertrouwen van veel van zijn toenmalige kiezers moet zien te herstellen. Lozada's grootste concurrenten zijn de gladde, welbespraakte Manfred Reyes Villa en de 'populist' Evo Morales die zich sterk maakt voor de jarenlang uitgebuite minderheden. Deze documentaire was de inspiratie voor een gelijknamige speelfilm uit 2015 met Sandra Bullock in de rol die James Carville in deze documentaire speelt. Het is de moeite om die twee in tandem te kijken, want deze documentaire toont vooral het effect van de campagne op het politieke debat, terwijl de speelfilm profiteert van scherpere karakteriseringen. Want hoewel James Carville zeer open is over zijn manier van werken, zijn de andere campagnemedewerkers wat kleurloos.