• 15.792 nieuwsartikelen
  • 178.171 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.240 acteurs
  • 199.056 gebruikers
  • 9.374.385 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Looking Glass War (1969)

Actie / Thriller | 108 minuten
2,56 17 stemmen

Genre: Actie / Thriller

Speelduur: 108 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Frank Pierson

Met onder meer: Christopher Jones, Pia Degermark en Anthony Hopkins

IMDb beoordeling: 5,8 (1.591)

Gesproken taal: Duits, Engels en Fins

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Looking Glass War

""Why do we listen to them? Why do we fight their wars for them?""

Een Poolse zeeman vaart met zijn schip naar Groot-Brittannië onder toeziend oog van de Britse geheime dienst. Nadat hij het vertrouwen heeft gewonnen van de Britten, vragen ze hem om een gunst. Hij zou informatie en foto's moeten gaan maken van een raketinstallatie in Oost-Berlijn. Na enige twijfeling neemt hij deze gevaarlijke opdracht aan, niet wetende wat hem te wachten staat. Gebaseerd op John Le Carre's best-seller.

logo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Een tamelijk goed verhaal, maar de film is veel te traag en het scenario is niet zo goed uitgewerkt.

Anthony Hopkins staat in het groot op de hoes vermeld maar heeft eigenlijk niet de hoofdrol, maar toch merk je hier al wat voor een talent de man heeft.

Helaas kan het niet gezegd worden van de hoofdrolspeler Christopher Jones, waarvan ik nooit had gehoord en blijkbaar heeft hij hier ook zijn grootste rol gespeeld, en zijn enige vermoed ik.

Toch leuk om de jonge Hopkins eens aan het werk te zien en dat was ook de reden waarom ik deze film eens heb gehuurd, en hij heeft me, zoals steeds, niet teleurgesteld.


avatar van Richard1074

Richard1074

  • 3 berichten
  • 2 stemmen

Ik heb de film gehuurd omdat het verhaal me wel aanstond, maar ik vind ook de film veel te traag gaan. Dit was ook iets van die tijd, maar het verhaal staat af en toe helemaal stil.

Ik heb hem na een kwart uitgezet, ik had er geen geduld meer voor.



avatar van Fransman

Fransman

  • 3022 berichten
  • 2267 stemmen

Met een roman van John Le Carre heb je in feite goud in handen. Daar moet je dan tenminste een spannende film mee kunnen maken. Dat is dit dus niet geworden. Integendeel, de film is traag, heeft een plot met gaten, een slechte opbouw en een afgeraffeld slot. En inderdaad, het lijkt wel of het verhaal af en toe stilstaat. Ik ken het verhaal van Le Carré nier (meer), maar hier heb ik wel erg veel onwaarschijnlijkheden gezien.

Wat ook al niet helpt: een weinig aansprekende 'held': nogal mager gespeeld door Christopher Jones, later aan de drank geraakt en z'n carrière verkloot. Iedereen laat het hier trouwens afweten, behalve Anthony Hopkins. De (mooie) Susan George is nog even te zien als het vriendinnetje van de spion, maar ze mocht alleen maar op haar rug liggen. Het leukste van de film vond ik nog die vrachtwagen .