Genre: Komedie / Drama
Speelduur: 93 minuten
Oorsprong:
België
Geregisseerd door: Hans Herbots
Met onder meer: Jan Decleir, Koen De Bouw en Wouter Hendrickx
IMDb beoordeling:
6,5 (1.010)
Gesproken taal: Nederlands
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Verlengd Weekend
"Two ex-factory workers hijack their former manager in his own luxurious villa in an effort to force him to pay damages. When the manager's mistress shows up, things start to get out of hand."
Deze sociale tragikomedie vertelt het verhaal van twee ontslagen werknemers van een Kempisch familiebedrijfje (Jan Decleir en Wouter Hendrickx) die hun ex-werkgever (Koen De Bouw) gijzelen in zijn eigen huis. Het duo heeft het plan opgevat om zichzelf en hun gedupeerde werkmakkers een schadevergoeding af te dwingen. Maar niets loopt zoals gepland.
Externe links
Video's en trailers
Reviews & comments
Pieter Montana
-
- 6678 berichten
- 2287 stemmen
Koen De Bouw & Jan Decleir 
Wordt dit een TV-film of verschijnt deze in de bioscoop?
koenhuysse
-
- 9 berichten
- 181 stemmen
deze film is in belgie (vlaanderen) op 11/10/2005 in de bioscoop in premiere gegaan mrt het filmfestival van Gent
JoeCabot
-
- 2682 berichten
- 1785 stemmen
Ziet er toch een leuke zaterdagavondfilm uit. Hopelijk komt ie binnenkort op TV.
bioscoopzaal
-
- 2805 berichten
- 4325 stemmen
20.000 mensen keken al naar ‘Verlengd Weekend’
BRUSSEL - De nieuwste Vlaamse film ‘Verlengd Weekend’ met ondermeer Jan Decleir, Wouter Hendrickx, Koen De Bouw en Veerle Baetens, heeft van woensdag tot zondagavond 20.000 mensen naar de bioscoop gelokt. Daarmee is de film van Hans Herbots in die periode de nummer twee in de Vlaamse box office.
‘Verlengd Weekend’ beleefde vorige week maandag zijn première als vooropener van het Filmfestival van Gent. De film loopt momenteel op 33 kopieën in 28 bioscopen in Vlaanderen en in Kinepolis-Brussel. In het Frans ondertitelde kopieën zijn er nog niet.
‘Verlengd Weekend’ is een tragikomedie over de gijzeling van een fabriekseigenaar die anders verloopt dan gepland. De film is oorspronkelijk een tv-drama dat voor VTM gedraaid is en door het Vlaams Audiovisueel Fonds betoelaagd werd. Het werd knap genoeg bevonden om eerst in de bioscopen te worden vertoond.
Herbots (35) maakte in 2001 al de speelfilm ‘Falling’ en regisseerde afleveringen van diverse tv-reeksen. Begin volgend jaar draait hij de speelfilm ‘Windkracht 10’ naar de bekende televisiereeks.
Bron: De Standaard, maandag 17 oktober
Dead01
-
- 1167 berichten
- 1977 stemmen
Moet zeggen wil deze film toch ook zien.
Als je de vorige film zag met de Cleir en De Bouw speelde ze dat zeer goed.Ben wel echt benieuwd.
olano
-
- 138 berichten
- 432 stemmen
Moet zeggen wil deze film toch ook zien.
Als je de vorige film zag met de Cleir en De Bouw speelde ze dat zeer goed.Ben wel echt benieuwd.
Inderdaad, "de zaak alzheimer" doet je naar meer verlangen. Ben ook zeer benieuwd naar deze.
JoeCabot
-
- 2682 berichten
- 1785 stemmen
Deze heeft zelfs een prentje op imdb.
sonyjh
-
- 546 berichten
- 570 stemmen
ik had weinig verwachtingen van deze film (heb ik altijd met vlaamse films) maar hij viel nog wel mee.
Was ook hier en daar wel grappig.
Maar niets speciaals ofzo.. Ik denk niet dat ik deze film vlug een 2de keer zal bekijken.
Maar hij is vermakelijk
bioscoopzaal
-
- 2805 berichten
- 4325 stemmen
'Verlengd Weekend’ kreeg al 100.000 toeschouwers
BRUSSEL - De Vlaamse film ‘Verlengd Weekend’ van Hans Herbots, met acteurs Jan Decleir, Wouter Hendrickx, Koen De Bouw en Veerle Baetens, heeft al 100.000 toeschouwers naar de bioscoop gelokt, zo meldt filmverdeler Lumière vandaag.
De film, die vorige maand zijn première beleefde als vooropener van het Filmfestival Gent, loopt nog altijd op 33 kopieën. Lumière hoopt de prent zeker tot het eind van het jaar op de affiche te houden.
’Verlengd Weekend’ is een tragikomedie over de gijzeling van een fabriekseigenaar die anders verloopt dan gepland. De film is oorspronkelijk een voor VTM gedraaid (en door het Vlaams Audiovisueel Fonds betoelaagd) tv-drama dat knap genoeg bevonden werd om eerst in de bioscopen te worden vertoond.
Bron: De Standaard, 17 november 2005
Freud
-
- 10772 berichten
- 1153 stemmen
Misschien geen echte hoogvlieger, maar wel een erg amusante, onderhoudende en goed gemaakte film met meer dan goede acteerprestaties. De karaktertekeningen zijn heerlijk naief en staan mooi in contrast met de harde sociale achtergrond, zodat de film naast erg leuk om kijken ook nog iets te zeggen heeft. Misschien nogal simplistisch, maar ik moet toegeven dat ik er wel helemaal in mee ben gegaan. Een ongelooflijk ontspannende film dus, en eigenlijk echt wel een aanrader.
Pieter Montana
-
- 6678 berichten
- 2287 stemmen
Een aantal geslaagde grappen in de eerste 45 minuten met leuke conversaties tussen Hendrickx en Decleir.Spijtig zwakt de film hier na al snel af naar een saai sociaal drama.
bioscoopzaal
-
- 2805 berichten
- 4325 stemmen
Een publieksfilm zoals het moet. Heerlijk gefilmd (Danny Elsen doet alweer wonderen, ook met een karig budget), prima geacteerd en met een opvallend goed uitgewerkt scenario. Strak, rechtlijnig en vol slimme ideeën, goed getimede humor en vlotte twists. Eigenlijk was Verlengd Weekend bedoeld voor Jan Verheyens afgevoerde tv-film project op VTM, maar de producenten besloten terecht dat dit ideaal was voor de bioscoop.
De vlotte regie van Hans Herbots belooft in elk geval veel goeds voor de peperdure Windkracht 10-film die begin volgend jaar in productie gaat. Hopelijk blijft er ook in die film voldoende plaats voor de kleine persoonlijke momenten. Want in Verlengd Weekend zijn het net die intieme scènes die het meest blijven hangen. Vooral het kaartspel tussen Jan Decleir en Koen De Bouw (waarin ze gaandeweg hun ware identiteit onthullen) is ontzettend goed opgebouwd. Die 115.000 bezoekers waren wat mij betreft meer dan verdiend.
3.5 sterren.
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31149 berichten
- 5449 stemmen
Waarschijnlijk werd voor het VTM-publiek het verhaal nogal simpel gehouden. Het script is dan ook vrij dun. Toch is het een goeie film geworden, door de acteerprestaties die van de personages toch iets goed maken. De film moet het zoals ik al zei, niet van het verhaal hebben, maar wel van de gags en amusante scenes. Herbots heeft van dit slechts script toch een leuke film kunnen maken, alhoewel de eer toch vooral naar de acteurs gaat.
Over het algemeen een leuke zaterdagavondfilm in het genre van Hector of Team Spirit.
Freud
-
- 10772 berichten
- 1153 stemmen
Over het algemeen een leuke zaterdagavondfilm in het genre van Hector of Team Spirit.
Laten we daarvan maken: 'Over het algemeen een leuke zaterdagavondfilm, in tegenstelling tot Hector of Team Spirit' en ik geef je helemaal gelijk
.
Henry Spencer
-
- 468 berichten
- 1197 stemmen
Toch een beetje lastig hoe hij heen en weer zwaait tussen slapstick-humor en tragisch drama. Bij de humoristische scènes wil je niet lachen, omdat het eigenlijk triest is en bij de emotionele scènes kun je je moeilijk inleven, omdat je net hebt zitten lachen met de hele affaire.
Het is moedig, maar ik geloof dat dit toch een heel moeilijke opgave was, komedie en drama combineren. Je moet dat bijzonder subtiel kunnen verweven tot een harmonieus geheel waar de beide aspecten elkaar niet verdringen of verstoren en dat vraagt wel om een heel ervaren regisseur, denk ik. Enfin, ze deden het niet slecht, maar ik vond de emotionele ommezwaaien nogal moeilijk te volgen. Het acteerwerk is wel degelijk voor een Vlaamse film.
Dead01
-
- 1167 berichten
- 1977 stemmen
Heb hem nu gezien en moet zeggen zeker geen slechte film. Het is niet de zaak alzheimer maar hier bewijs Jan Deleir dat hij een zeer goede vlaamse acteur is.
Ik vind wel persoonlijk dat het genre mag komedie/drama zijn, want naar het einde toe is het meer drama vind ik en dat maakt deze film goed. Het begin is wat "komedie" maar het einde maakt veel goed voor mij.
Zo bewijzen de belgen dat ze toch goede films kunnen maken nog in deze tijd.
3.5 sterren
Multivitamine
-
- 187 berichten
- 616 stemmen
Een ongelooflijk geweldige film, echt eentje die je gezien moet hebben.
jimbo79
-
- 274 berichten
- 3427 stemmen
platte stompzinnige gijzelingfilm, met zelfs een jan decleir die zwak is
helleke
-
- 967 berichten
- 1168 stemmen
Leuke onderhoudende film met 2 van de beste Vlaamse acteurs Jan Decleir en Koen De Bouw.
Niet echt een topfilm maar zeker het bekijken waard, alleen al omdat 't een Vlaamse productie is.
Er zaten ook heel wat grappige momenten in.
3 sterren.
seth gecko
-
- 499 berichten
- 785 stemmen
er wordt sterk geacteerd en er zit af en toe wel een leuke vondst of grap in (de hof zit vol smurfen)
maar het scenario valt net iets te zwak en gemakzuchtig uit om het onderwerp echt te laten leven bij de kijker.
mijn grootste kritiek op de film is echt de muziek van Fonny De Wulf.
net als bij flikken trekt zijn muzikale omlijsting weer op niks. waarom die man zich nog componist mag noemen en vlaamse producties blijven verzieken met zijn op syntheziser en computer gemaakte rommel blijft mij een raadsel.
laat ons hopen en bidden dat hij niet instaat voor de muziek van Windrkracht 10 of we krijgen weer overdreven synthpathos bij emotionele momenten en frivole deuntjes bij een grap om toch maar te benadrukken dat het om te lachen is.
gruwelijk!!!!
2**
Nieke
-
- 588 berichten
- 477 stemmen
Een gewone Belgische film die bij een Amerikaanse regisseur nog niet eens in zijn hoofd voorbij zou flitsen.
Daar is niks mis mee, soms zijn andere films beter dan grote hollywood producties.
Waar ik me ongelooflijk aan erger bij deze film: er staan geen nederlandse ondertitels op. Net zoals bij 'Dennis van Rita'.
Nu beschik ik zelf over een prima gehoor, al is het gewoonte dat ik wel subtitles opzet. Maar als hoofdpunt:
mogen dove mensen deze film dan misschien niet bekijken of moeten ze gewoon goed kunnen liplezen?
2.5*
danny61
-
- 266 berichten
- 504 stemmen
ik had er veel meer van verwacht.
eigenlijk een saaie bedoening allemaal.
de vlaamse en de nederlandstalige film's spreken mijn wel aan.
maar deze hoefde echt niet
mijn score 0,5
GroovyDrummer
-
- 150 berichten
- 146 stemmen
Vermakelijke film met een dikke voldoende voor Jan Decleir !
black_shadow
-
- 113 berichten
- 5 stemmen
De Vlaamse filmproducties worden de laatste tijd steeds beter en beter ook deze is het bewijs dat de Belgen wel degelijk goede films kunnen maken, prachtige prestaties trouwens van Koen De Bouw en Jan Decleir.
Multivitamine
-
- 187 berichten
- 616 stemmen
Wat een ongelooflijk geweldige film, de eerste 20 minuten denk je wat een bagger film maar dan gaat het gebeuren...
Wat mij betreft zou het een komedie / drama mogen zijn.
Waar ik me ongelooflijk aan erger bij deze film: er staan geen nederlandse ondertitels op.
Op de DVD die ik heb staan toch echt NL subs, en ja die zijn idd af en toe erg handig.
Het laatste nieuws

Netflix neemt binnenkort afscheid van de horrorfilm 'The Watchers'

Historische dramafilm 'The King's Speech' met Colin Firth morgen te zien op televisie

Kijktip? Netflix komt eind maart met horrorserie 'Something Very Bad is Going to Happen'

Door waarheid geïnspireerde misdaadserie '1985' is een kijktip op NPO Start Plus: 'Angstwekkend'
Bekijk ook

Loft
Thriller / Mystery, 2008
851 reacties

Niet Schieten
Drama, 2018
70 reacties

Hasta la Vista!
Komedie / Drama, 2011
276 reacties

De Helaasheid der Dingen
Drama / Komedie, 2009
418 reacties

De Hel van Tanger
Drama, 2006
168 reacties

Rundskop
Drama / Misdaad, 2011
490 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.


