• 15.805 nieuwsartikelen
  • 178.333 films
  • 12.225 series
  • 34.005 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.097 gebruikers
  • 9.377.249 stemmen
Avatar
 
banner banner

Terminus (2015)

Sciencefiction | 94 minuten
2,46 65 stemmen

Genre: Sciencefiction

Speelduur: 94 minuten

Oorsprong: Australië

Geregisseerd door: Marc Furmie

Met onder meer: Jai Koutrae en Kendra Appleton

IMDb beoordeling: 5,3 (6.422)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Terminus

"The End Begins Here"

Verblind door het licht van een vallende meteoor, heeft David een ernstig auto-ongeluk, wat leidt tot een grote ontdekking: een buitenaards organisme dat het geheim van het leven zelf kan bevatten. Wanneer David vermist is voor twee dagen, zoekt Annabelle haar vader en vindt hem zwervend door de bossen, zonder dat hij ook maar een schrammetje heeft. David's mysterieuze terugkeer trekt de aandacht van de federale overheid en geeft Annabelle reden om te twijfelen aan zijn geestelijke gezondheid. Maar David heeft een nieuw gevoel van doelgerichtheid, gevoed door nachtmerrieachtige visioenen. Gedreven door een naar zijn overtuiging buitenaards doel, moet David, Annabelle overtuigen om hem te geloven en hem zijn taak laten uitvoeren vooraleer de overheidsagenten hem kunnen stoppen en voor de wereld zichzelf vernietigt.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

David Chamberlain

Annabelle Chamberlain

Agent Stipe

Agent Lubinski

Sherrif Williams

Tony Cerillo

Agent Epstein

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11521 berichten
  • 2865 stemmen

Ben erg benieuwd naar deze!


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11521 berichten
  • 2865 stemmen

Kondoro schreef:

Ben erg benieuwd naar deze!

Trailer zag er gaaf uit dus deze komt op mijn kijk lijst


avatar van only1ELEANOR

only1ELEANOR

  • 187 berichten
  • 360 stemmen

Kondoro schreef:

(quote)

Trailer zag er gaaf uit dus deze komt op mijn kijk lijst

mee eens

Mijn interesse is ook gewekt


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7302 berichten
  • 0 stemmen

Vanavond ga ik Terminus kijken, veel zin in.


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11521 berichten
  • 2865 stemmen

mcdaktari schreef:

Vanavond ga ik Terminus kijken, veel zin in.

Veel plezier


only1ELEANOR schreef:

(quote)

mee eens

Mijn interesse is ook gewekt

Ik zie dat het op IMDB een score heeft van 5.8. Heb de trailer niet bekeken, ik kijk uberhaupt nooit trailers. Gebruikers van IMDB zitten er nog wel eens naast is mijn persoonlijke ervaring. Maar een vette trailer en zo'n lage score, lijkt mij weinig goeds te beloven.


avatar van kuiponok

kuiponok

  • 144 berichten
  • 2123 stemmen

Gisteravond gezien en ondanks dat ik niet echt een SF-fan ben was deze nog wel redelijk te pruimen.

Geen hoogvlieger met hele goede special effects, maar ook zeer zeker niet slecht en het verhaal viel me ook nog behoorlijk mee.

Ik denk dat deze film voor meer kijkers die niet heel erg van SF houden toch wel vol te houden is en ze achteraf denken: "Dit was nog wel een redelijk goede film i.t.t. mijn verwachting."

Maar goed, oordeel zelf en laat het ook weten.

Overall gezien een 6- en met de MM-sterren rond ik dat af naar 3*, maar is eigenlijk net iets minder.


avatar van devilsarea666

devilsarea666

  • 20 berichten
  • 12 stemmen

Wat een slechte film echt zeer zeker niet de moeite waard

Slecht acteerwerk en slecht verhaal

1/2 ster niet eens waard


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12273 berichten
  • 5515 stemmen

Dit is inderdaad een vrij slechte Sciencefiction film (best flauw en zeer saai) en hij neigt ook behoorlijk na een -B-film. Hier verspil ik ook geen lang bericht aan, want dat is de film gewoon niet waard.

Het flauwe en eenvoudige clichématige verhaal omtrent de meteoriet met helende krachten, waar hoofdrolspeler David (gespeeld door Jai Koutrae) mee in aanraking komt via een auto ongeluk, was eigenlijk nog wel leuk gevonden, maar de hele verfilming van het verhaal is gewoon zeer beroerd (het oogt ook allemaal best goedkoop). Zo komt het verhaal eigenlijk nooit lekker op gang, weet het nauwelijks te boeien, is het behoorlijk saai (zeg maar gerust slaapverwekkend) en speelt de gehele onbekende cast ook nog eens waardeloos (zonder enige overtuiging en charisma), waardoor je totaal geen band met ze krijgt. De enige die me nog een beetje kon bekoren qua uiterlijk was Katherine Hicks (niet verwarren met de bekende Amerikaanse actrice Katherine Hicks, die inmiddels ook aardig op leeftijd is) die in dit verhaal de overleden vrouw van hoofdrolspeler David speelt.

Het einde vond ik nog wel aardig, maar daarbij vond ik het jammer dat de film niet nog een paar minuten langer duurde. Ik had namelijk wel de reacties willen zien en horen van Annabelle (gespeeld door Kendra Appleton) en Zach (gespeeld door Todd Lasance), als ze uit het omhulsel zouden komen en zien wat er met de wereld is gebeurt na de nucleaire aanval (schot vanuit de ruimte zag er wel aardig uit). De film duurt met nog geen 90 minuten gelukkig niet lang, waardoor hij wel nog enigszins lekker wegkijkt, maar veel stelt het helaas allemaal niet voor. De film is zo te zien gemaakt in Australië, maar het verhaal speelt zich ergens af in Amerika in een dun bewoond gebied.

Al met al dus gewoon een vrij slechte Sciencefiction film, die het aankijken eigenlijk niet waard is. Maar omdat de film maar kort van duur is, kan je wel een poging wagen (maar je bent bij dezen wel alvast gewaarschuwd )


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11521 berichten
  • 2865 stemmen

Terminus

Vanmiddag Terminus maar aangezet maar mijn voorgevoel heeft mij in de steek gelaten en de film was gewoon saai en niks aan. Ik ben altijd een groot fan van Sci-Fi films dus ik had een hele vete film verwacht, zoals ik ook al vermelde eerder vond ik de trailer erg vet en daarom had ik een zeer vette film verwacht.

Het verhaal was simpel en saai. Je gaat mee in het leven van Jai Koutrae die in een auto ongeluk te maken krijgt met een meteoriet. Het meteoriet heeft helende krachten waardoor je eigenlijk geen schrammetje ergens aan overhoud. Todd Lasance speelt de rol van een oorlog-veteraan die zijn been kwijt was geraakt in de strijd. Dankzij deze meteoriet krijgt hj zijn been weer terug maar er zijn ook een paar 'bad-guys' opzoek naar deze meteoriet, ze gaan samen de strijd aan om deze meteoriet te pakken, wat mislukt dankzij nucleaire aanvallen.

Het verhaal was saai en het concept was nou ook niet om te genieten. Tussendoor zou de film prima zijn maar voor een avondje film kijken is hij echt afgeraden. Jammer dit, mislukt project.

1.5*


avatar van Antonev

Antonev

  • 1804 berichten
  • 1186 stemmen

livingroom191 schreef:

(quote)
Ik zie dat het op IMDB een score heeft van 5.8. Heb de trailer niet bekeken, ik kijk uberhaupt nooit trailers. Gebruikers van IMDB zitten er nog wel eens naast is mijn persoonlijke ervaring. Maar een vette trailer en zo'n lage score, lijkt mij weinig goeds te beloven.

Ieder z'n mening hoor, maar waarom zouden de gebruiker van IMDB er naast zitten en niet de gebruikers van MM? 642 stemmen tegen 13 stemmen....Mijn persoonlijke ervaring is juist dat Nederlanders altijd zeer, zeer kritisch zijn, zo ook hier op MM.


avatar van knusse stoel

knusse stoel

  • 3285 berichten
  • 4320 stemmen

Beetje vreemd allemaal, ben ik nu het type geworden dat van "domme saaie films" houdt?

Ik meende altijd van mijzelf dat ik van het type was dat van "goede films" hield. Moet je de horror niet mee tellen, dat is mijn zwakte altijd al geweest.

Maar om nu van deze film te zeggen dat ik (en vriendin) deze film niet leuk vond, nee, dat zou een leugen zijn. Oké, super was hij niet maar viel toch best te pruimen.

Een 6+, vandaar de 3*.


avatar van Pazmaster

Pazmaster

  • 2776 berichten
  • 5882 stemmen

B film met een verhaal dat niet weet te boeien, het gaat me allemaal een beetje te traag waardoor ik moeite had de aandacht vast te houden. Het gezeur van de dochter vond ik ook best ergerlijk, ik vond hele manier van vertellen behoorlijk deprimerend. Het acteerwerk is soms redelijk maar soms ook erg matig en het camerawerk is rommelig. En van de special fx hoeft de film het ook niet te hebben want die zijn echt minimaal. Leuk geprobeerd maar het is toch niet goed genoeg.


avatar van DragQueen

DragQueen

  • 3224 berichten
  • 4069 stemmen

Toch wel enigszins vermakelijk kijkvoer. Visueel ziet het er wel onderhoudend uit, en ook het acteerwerk kan ermee door. Het verhaal is helaas niet al te sterk uitgevoerd. Dit had beter gekund. 2,5 Ster.


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11521 berichten
  • 2865 stemmen

knusse stoel schreef:

Beetje vreemd allemaal, ben ik nu het type geworden dat van "domme saaie films" houdt?

Niks mis mee toch? Ik heb ook wel eens een film die door anderen verafschuwt word maar ik hem zelf gaaf vind. Zo heeft iedereen zijn eigen mening.


avatar van knusse stoel

knusse stoel

  • 3285 berichten
  • 4320 stemmen

Kondoro schreef:

(quote)

Niks mis mee toch? Ik heb ook wel eens een film die door anderen verafschuwt word maar ik hem zelf gaaf vind. Zo heeft iedereen zijn eigen mening.

Hèhè, die oppepper hadden we nou net nodig, BEDANKT!!!


avatar van leroytje1989

leroytje1989

  • 63 berichten
  • 2237 stemmen

Ik zet hem net op ben wel benieuwd naar alle goeie reacties en de cijfers..


avatar van kampsie1

kampsie1

  • 254 berichten
  • 263 stemmen

Ik vond het best een goede film, zeker 3 sterren waard.


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11521 berichten
  • 2865 stemmen

leroytje1989 schreef:

Ik zet hem net op ben wel benieuwd naar alle goeie reacties en de cijfers..

Zo heel veel goeds is er nog niet gezegd over deze film, tenminste binnen MovieMeter.


avatar van leroytje1989

leroytje1989

  • 63 berichten
  • 2237 stemmen

Mijn excuses ik zette de verkeerde reactie bij de verkeerde film. Die reactie was bedoeld op de film ' martyrs'


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11521 berichten
  • 2865 stemmen

.


avatar van Emrof

Emrof

  • 17 berichten
  • 37 stemmen

Best een vermakelijke film voor druilerige zondagmiddag.


avatar van filmkul

filmkul

  • 2480 berichten
  • 2252 stemmen

Gemiddelde sci fi film. Het verhaal is niet bijster origineel. De opbouw is goed, alhoewel in het eerste deel best wat meer pit en vaart had mogen zitten. De eerste helft is best saai. Het tweede deel is een stuk beter en het tempo wordt aardig opgeschroefd, met daarbij wat spanning. Als je wat verder nadenkt blijft de film uiteindelijk een groot vraagteken. De acteerprestaties zijn eveneens gemiddeld. 2.5


avatar van Film Fan

Film Fan

  • 940 berichten
  • 2187 stemmen

De film deed mij op een zeker moment erg aan de film Cocoon (1985) denken. De strekking komt dan ook erg overeen. De karakters zijn redelijk uitgewerkt en de dialogen zijn verre van verrassend. De film neemt je wel mee naar het einde maar eindigd dan weinig verrassend wat een beetje een domper is.


avatar van bjerik76

bjerik76

  • 2358 berichten
  • 1806 stemmen

na 10 minuten afgezet, geen beoordeling dus ( wat genoeg zegt)


avatar van aSMoDeuS

aSMoDeuS

  • 1120 berichten
  • 5049 stemmen

Nu houd ik sowieso wel van wat pulp, maar dit was toch eigenlijk boven verwachting. Ingetogen verteld, redelijke effecten en een aardig verhaal.

Alleen hadden die FBI agenten wel wat minder gaar gemogen en hadden de laatste vijf minuten niet gehoeven voor mij, als niet-Amerikaan.


avatar van Collins

Collins

  • 7301 berichten
  • 4315 stemmen

“All things must end”

Een sci-fi die niet draait om grootse effecten, maar eentje die een meer psychologische insteek heeft. De film draait om een gebeurtenis die beroering veroorzaakt. Om een gebeurtenis die grote impact heeft op een gebroken gezin. Het is een vertelling met een apocalyptische ondertoon.

Het thema en de plot zijn op zich best aardig en boeiend. Het verhaal komt er helaas nogal gebrekkig uit en intrigeert maar matig. De film is langdradig en op momenten veel te vaag in bedoeling en uitwerking.

Veel in de film wordt gedaan met omtrekkende bewegingen. Veel nietszeggende dialogen en schimmige scenes. De spanning is dan ook niet alomtegenwoordig. Het valt wat tegen.

Meer kern, meer spice in de scenes en de dialogen, zou de film boeiender hebben gemaakt. Het zou de nietsigheid wat meer hebben opgeheven. De langdradigheid verpest een hoop. Het verhaal is an sich echt boeiend genoeg, maar gaat nu ten onder in langgerektheid en verveling.

De sfx die er zijn, zijn niet indrukwekkend. Eerder amateuristisch. Op zich niet erg, maar in deze film zonder spice, valt dat natuurlijk wel extra op.

De minimalistische muziek in combinatie met fraai camerawerk (paar sfeervolle shots gezien) werkt als onheilspellende factor goed.

Het acteerwerk is redelijk.


avatar van cor1946

cor1946

  • 1182 berichten
  • 1603 stemmen

Prul film 30 min. gekeken toen viel ik in slaap.


avatar van ikkegoemikke

ikkegoemikke

  • 3449 berichten
  • 4896 stemmen

“You're like every other hick in this town.

Full of opinions on things you know nothing about.

Scared shitless of losing what you think you have.

And what's that?

A future.”

Heb je eens zin om zo’n ouderwetse SF te kijken waarbij je telkens moet terugdenken aan klassiekers zoals “Cocoon” of “The invasion of the bodysnatchers”, dan moet je deze Australische low-budget indie eens een kans geven. Op voorhand dan wel gezegd dat het niet bepaald vernieuwend is in dit genre en dat het niet werd volgestopt met adembenemende speciale effecten. Maar toch vond ik het aangename film om tussendoor mee te pikken. Spijtig genoeg was het allemaal redelijk voorspelbaar, waren bepaalde vertolkingen niet echt je van het en was het een voortborduren op het welbekende post-apocalyptische concept.

Het hele verhaal draait rond de mecanicien David (Jai Koutrae) en zijn dochter Annabelle (Kendra Appleton). Het verlies van zijn vrouw heeft David opgezadeld met een serieus drankprobleem in een redelijk uitzichtloze familiale situatie. Een conflictsituatie in het Midden-Oosten zorgt ervoor dat de economie in het slop geraakt en de algehele wereldvrede in gevaar wordt gebracht. Als David tijdens een nachtelijke rit getuige is van een neerstortende meteoriet, verliest hij de controle over zijn stuur en eindigt in het ziekenhuis. De volgende morgen blijken zijn verwondingen genezen en op een wonderbaarlijke manier is de nier die hij heeft afgestaan om zijn vrouw te redden weer miraculeus teruggekeerd. Na een aantal visioenen neemt hij de taak op zich om met behulp van Zach (Todd Lasance), een invalide oorlogsveteraan, een capsule te bouwen. Een beetje zoals Noah de goddelijke opdracht kreeg om een ark te bouwen om het voortbestaan van het menselijke ras veilig te stellen.

Ondanks dat deze film zich afspeelt in de V.S., is het merendeel van de acteurs Australisch en werd alles gefilmd in Portland en Sydney. Had ik het niet gelezen, dan zou ik het nooit geweten hebben, want aan de uitspraak van de deelnemende acteurs is dit alleszins te horen. Het merendeel van de films waar buitenaardse specimen onze planeet bezoeken, hebben deze meestal geen vriendschappelijke bedoelingen. In “Terminus” daarentegen is het buitenaardse fenomeen alles behalve vijandig en eerder hulpvaardig en beschikt het over geneeskrachtige eigenschappen. Het is deze keer alweer een agentschap (National Science Agency) die er alles voor over heeft om het in handen te krijgen, zodanig dat het gebruikt kan worden om onverslaanbare gevechtstroepen te bezitten.

Dat deze film het moest doen met een beperkt budget, is er aan te merken. Maar ondanks deze beperking werd er toch een degelijke film afgeleverd. Het doemscenario is subtiel in het geheel verwerkt met strategisch geplaatste nieuws-flashes over de ontwikkelingen in het Midden-Oosten. Alleen het einde was nogal vanzelfsprekend. Qua vertolkingen vielen alleen de NSA agenten tegen en werden ze clichématig voorgesteld. Het was vooral de interactie tussen David en Zach die voor enkele hoogtepunten zorgde. Een goede raad. Verlaag je verwachtingen alvorens deze film te bekijken.

2.5*


avatar van Sammie959

Sammie959

  • 7 berichten
  • 2 stemmen

Antonev schreef:

(quote)

Ieder z'n mening hoor, maar waarom zouden de gebruiker van IMDB er naast zitten en niet de gebruikers van MM? 642 stemmen tegen 13 stemmen....Mijn persoonlijke ervaring is juist dat Nederlanders altijd zeer, zeer kritisch zijn, zo ook hier op MM.

Mee eens, Nederland heeft niet alleen 16,8mljn coaches, maar ook 16,8mljn recensisten XD

Je moet een film kijken en niet teveel op het commentaar letten op al die sites, teveel meningen.