

Genre: Actie / Avontuur
Speelduur: 119 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Michael Curtiz
Met onder meer: Errol Flynn, Olivia de Havilland en Basil Rathbone
IMDb beoordeling:
7,7 (15.323)
Gesproken taal: Engels, Frans en Spaans
On Demand:
Bekijk via Google Play
Bekijk via iTunes
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op meJane
Plot Captain Blood
"A million dollars worth of adventure!"
Engeland, 1685. Dokter Peter Blood wordt veroordeeld voor verraad na het behandelen van een gewonde rebel. Hij wordt als slaaf naar de Jamaicaanse havenstad Port Royal gestuurd, waar hij de aandacht trekt van Arabella Bishop, de knappe dochter van kolonel Bishop. Ze koopt hem voor amper 10 pond en schakelt hem later in als lijfarts van de gouverneur. Tijdens een aanval van het Spaanse leger op Port Royal ziet Peter zijn kans om samen met enkele lotgenoten te ontsnappen. Hij kan een schip veroveren en kiest voor een bestaan als piraat.
Externe links
Acteurs en actrices
Dr. Peter Blood
Arabella Bishop
Colonel Bishop
Levasseur
Jeremy Pitt
Hagthorpe
Lord Willoughby
Wolverstone
Dr. Bronson
Dr. Whacker
Video's en trailers
Reviews & comments

You_bastard
-
- 552 berichten
- 2201 stemmen
Echt zo'n film waar je lekker op een zondagmiddag naar kan kijken (als er geen GP is natuurlijk)

Lenn
-
- 114 berichten
- 48 stemmen
geen meesterfilm maar tof in elkaar gestoken.
Vooral de effecten en gesprekken zijn soms amusant.
ik heb de film ingekleurd gezien en dat charmeert een oude film als deze.
2.90

eerdekes
-
- 1529 berichten
- 587 stemmen
Prachtige (oude) film.
Hele goed acterende Errol Flynn.
Prachtig plot dat me deed denken aan PotC.
Allicht 4*

neo
-
- 15392 berichten
- 9276 stemmen
De plot deed mij dus juist veel denken aan vele andere swashbuckle films met Flynn Korngold muziek is legendarisch, net als de rol van Flynn. 4 sterren

eerdekes
-
- 1529 berichten
- 587 stemmen
De plot deed mij dus juist veel denken aan vele andere swashbuckle films met Flynn Korngold muziek is legendarisch, net als de rol van Flynn. 4 sterren
Het deed me enkel en alleen denken aan PotC vanwege piraten en caraïbben .
Maar bon, in derdaad. Muziek is fenomenaal
wel leuk is zo'n film van 1935 gezien te hebben :d.

Gompie84
-
- 22 berichten
- 23 stemmen
Helaas worden dit soort juweeltjes nooit meer uitgezonden. Maar lang leve de DVD nietwaar?!

Theatertje
-
- 1235 berichten
- 1143 stemmen
Omwille van Flynn, natuurlijk. Die heeft een hoofd dat ik niet kan uitstaan (met alle respect, mijn oordeel is dus puur persoonlijk en niet zakelijk).

Movsin
-
- 7441 berichten
- 7968 stemmen
Actie, avontuur, romance en....bewegende en sprekende beelden met bovendien ster Errol Flyn in de heldenrol. Dit moet in 1935 een spektakelstuk van jewelste geweest zijn. Vergelijken met nu is onbegonnen werk. Dit kan op geen enkel domein : film, sport, muziek...
Filmisch gezien amateuristisch (heeft men de studio ooit verlaten ?) maar toch met goede vondsten.
Heb er leergierig naar gekeken, niet zonder bewondering.

rick@themovies
-
- 276 berichten
- 0 stemmen
Eerste grote hoofdrol voor Errol Flynn, en de eerste keer dat hij samenspeelt met Olivia de Haviland, en ook voor het eerst dat dat onder regie van Michael Curtiz (Casablanca) is.
Het enorme succes van deze film leidde tot nog veel meer samenwerkingen tussen deze drie, waarvan The Adventures of Robin Hood uit 1938 waarschijnlijk wel de beroemdste is.
Captain Blood is op zich een heerlijke, uitbundige avonturenfilm, met helden, schurken, en schoonheden op prachtige sets. De film kent niet eens zo gek veel actie, maar is met zoveel flair en energie geregisseerd door Curtiz dat de spanning er goed in blijft. Hij speelt ook weer volop met belichting om scenes prachtig in beeld te brengen.
Een hele belangrijke rol is ook weggelegd voor componist Erich Korngold die voor een opwindende score bij de film zorgt. (Het schijnt trouwens dat hij al bezig was met iets anders en deze score in de avonduren erbij deed.)
Errol Flynn (nog zonder markante snor) komt nog niet helemaal lekker uit de verf, een beetje geforceerd en houterig. De Haviland is een snoepje, maar heeft nog geen echte chemie met Flynn.
Jammer is dat Basil Rathbone als Levaseur maar heel weinig speeltijd heeft. Zijn rol had wel wat meer body mogen hebben. Het degengevecht tussen hem en Flynn is leuk, maar veel te kort.
Al met al, prima kennismaking met het trio Flynn, De Haviland en Curtiz, en zonder meer een inspiratie voor veel piratenfilms die daarna nog zouden volgen.

mister blonde
-
- 12347 berichten
- 5258 stemmen
Geweldig leuke film. Heerlijk volgestouwde film met zeeslagen, zwaardgevechten, ontsnappingspogingen, piraterij, humor, actie en avontuur. Top vermaak van een top regisseur. 4,5 sterren.

kos
-
- 45854 berichten
- 8338 stemmen
Inderdaad een fijne ouderwetse avonturenfilm. Beetje vergelijkbaar met Mutiny on the Bounty.
Zeilende helden, machtsstrijd, veel exotische locaties natuurlijk, actie en gevechten aan boord en aan land en een verhaal dat enorm snel gaat met allerhande subplotjes.
Enige probleem is toch wel Errol Flynn, ben er nooit een fan van geweest en hier ook niet. Iets te bijdehante acteur vind ik het.
Scheelt toch wel een half sterretje.

louisvf
-
- 1462 berichten
- 2520 stemmen
De plot deed mij dus juist veel denken aan vele andere swashbuckle films met Flynn Korngold muziek is legendarisch, net als de rol van Flynn. 4 sterren
Toevallig ook niet mogelijk voor in de pakketservice? Wil hem graag ook eens bekijken .

Vinokourov
-
- 3143 berichten
- 2909 stemmen
Mooie avonturenfilm met Errol Flynn en Olivia de Haviland, twee toppers uit de jaren '30. Er zit behoorlijk veel schot in het verhaal, waardoor alles erg vermakelijk blijft. Ik heb trouwens bewondering voor die laatste scenes met al die schepen. Wat een onderneming moet dat geweet zijn om dat te filmen.

Spetie
-
- 38582 berichten
- 5256 stemmen
Aardige avonturenfilm uit de oude doos, waarin Errol Flynn en regisseur Michael Curtiz voor het eerst met elkaar samenwerken. Dat zouden ze nog een paar keer doen, waaronder o.a. het meesterlijke “The Adventures of Robin Hood”. Dat niveau wordt in Captain Blood nooit gehaald, maar los daarvan is het wel een vermakelijke film.
Flynn is wel een leuke acteur moet ik zeggen. Hij heeft iets kwajongensachtigs over zich, wat goed van pas komt bij een avonturenfilm als deze. Olivia De Havilland is vooral een mooie verschijning, die een redelijk goede chemie met Flynn heeft, al vond ik haar verder niet zo sterk spelen. Verder hoopte ik op iets meer actie. Soms bleef het allemaal wat te lang hangen in de gesprekken tussen de personages. De actie die er in zat is verder wel goed, terwijl ook de regie en aankleding meer dan in orde zijn.
Kortom best vermakelijk en voor zo’n oude avonturenfilm, nog steeds goed de moeite van het kijken waard.
3,0*

BBarbie
-
- 12366 berichten
- 7441 stemmen
Negen films hebben Errol Flynn en Olivia de Havilland samen gemaakt, zeven daarvan onder leiding van Michael Curtiz. Dit is de eerste met een nog erg jonge De Havilland en een onervaren Flynn. Hoewel al hun films meer dan de moeite waard zijn (i.h.b. The Adventures of Robin Hood) is deze avonturenfilm naar mijn smaak meteen hun beste, dankzij de formidabele actiescènes en het romantische sausje waarmee de film overgoten is. Jammer alleen van het wat slappe einde, maar afgezien daarvan erg vermakelijk.

Mochizuki Rokuro
-
- 18912 berichten
- 14279 stemmen
Ach ja, de altijd schattige Olivia. Alleen kan ik die Errol Flynn niet uitstaan. Moeilijk te verteren voor mij dus dat die lieftallige Olivia in al die negen films juist voor hem valt. Blijkbaar vond ik dit dus weer een van de mindere. Ik kijk liever een film mét Olivia en zonder Flynn - dat in elk geval.

BBarbie
-
- 12366 berichten
- 7441 stemmen
Ik kijk liever een film mét Olivia en zonder Flynn - dat in elk geval.
Als ik moet kiezen, dan is de keuze voor mij ook niet moeilijk. Olivia (inmiddels 98 jaar oud) komt in de meeste van haar films zeer bekoorlijk over, maar off screen schijnt het geen lievertje te zijn (New Details About the Joan Fontaine-Olivia de Havilland Feud Revealed).

Mochizuki Rokuro
-
- 18912 berichten
- 14279 stemmen
Het artikel spreekt over acht films waarin ze samen spelen, dat scheelt al weer een ergernis

BBarbie
-
- 12366 berichten
- 7441 stemmen
Het artikel spreekt over acht films waarin ze samen spelen, dat scheelt al weer een ergernis
Ik denk dat men "Thank Your Lucky Stars (1943)" over het hoofd ziet, een musical waarin beiden een cameo-achtig optreden hebben.

Flavio
-
- 4304 berichten
- 4528 stemmen
Degelijke avonturenfilm met Errol Flynn in de hoofdrol. Die is als altijd onverschrokken, eerlijk, kloek, trots, slim enzovoort, een nogal saaie rol eigenlijk. In Captain Blood zet hij een soort communistisch systeem op waarbij de winsten eerlijk worden gedeeld, een drijvende kolchoz als het ware. Verder verloopt de film na een aardig begin redelijk voorspelbaar, met veel heldendom, degengekletter en juichende matrozen.

Woland
-
- 3928 berichten
- 3280 stemmen
Een Hollywood-blockbuster uit de oude doos. Captain Blood is leuk, licht vermaak, nergens verrassend maar desalniettemin lekker doorstomend. Captain Blood is een piratenfilm uit de jaren '30, en was schijnbaar de doorbraak van Errol Flynn; daarnaast zien we ook andere bekende gezichten als Olivia de Havilland en Basil Rathbone. En zoals het een piratenfilm betaamt zien we alle te verwachte elementen terug. De piraterij wordt (uiteraard) geromantiseerd waarbij Captain Blood een eerzaam, eerlijk man is met scherpe tong die door omstandigheden gedwongen is te rebelleren tegen de tirannie van de Engelse koning. Met zijn gezellige bende aan medestrijders toert hij door het Caribisch gebied, met natuurlijk grootse kapingen, zwaardgevechten, een wat minder eerzame rivaliserende piraat, en natuurlijk een damsel in distress. Echt, het zou zo een jaren '30 Pirates of the Caribbean kunnen zijn, maar dan zonder het overdreven gedoe van Johnny Depp en zonder bovennatuurlijke zaken. Leuk om eens zo'n echte ouwe swashbuckler te zien, weliswaar met zat clichés maar uiteindelijk gewoon een prima gemaakte avonturenfilm. Zelfs met het wat overdreven Hollywood-einde.

joolstein
-
- 8695 berichten
- 7286 stemmen
Deze film is gebaseerd op een populaire roman van Rafael Sabatini en gebruik beelden van de stille film The Sea Hawk (1924), die was gebaseerd op een andere roman van Rafael Sabatini. Dus over een echte remake kunnen we niet praten maar het zit er niet ver vandaan. Het was tevens de start van de glansrijke carrière van Errol Flynn en Olivia de Havilland die in deze film hun eerste hoofdrollen spelen. Uiteindelijk zullen ze nog in zeven films samen te zien zijn. Ook is het de eerst die ze onder regie van Michael Curtiz speelde, ook dit kreeg meerdere vervolgen. Het is een erg leuke actiefilm geworden vol koninklijke intriges, revolutie, slavernij, piraterij, wraak, verraad, en patriottisme uit een lang vervlogen tijd.
Het was mijn eerste film waarin ik Errol Flynn zag en ook al doet hij het hier erg goed het zal niet mijn favoriete acteur worden. Naast de twee genoemde zit de film verder ook vol met andere bekende. Zo is Lionel Atwill de slaven bezittende aanhanger van koning Jacobus II, kolonel Bishop en is Basil Rathbone te zien als schelmse Franse piraat Levassuer. Als de twee piraten slaags raken, zorgen ze voor één van de hoogtepunten uit de film.
Op de achtergrond van de film speelt er de geschiedenis vanaf 1685. Hierdoor krijg de film ook nog een leuk Nederlands tintje. Aangezien in 1688 Willem III van Oranje koning over Engeland en Ierland was geworden. En voor die Hollandse koning willen de kapers uiteindelijk wel vechten. Alles eindig natuurlijk met de in Hollywood gebruikelijke kus. Ik vond de film een heerlijke avonturenfilm uit de oude doos.

scorsese
-
- 11444 berichten
- 10001 stemmen
Goeie film waarin een dokter als slaaf verkocht wordt nadat hij is veroordeeld voor verraad. Een prima piratenfilm die zich afspeelt in 1685. Een goed werkende mix van actie, avontuur, romantiek en een vleugje humor. De eerste van een reeks films waarin Errol Flynn en Olivia de Havilland samen gecast werden. Het had misschien wat korter gekund, maar 3.5 sterren zijn wel op zijn plaats.

Film Pegasus (moderator films)
-
- 30207 berichten
- 5130 stemmen
Errol Flynn, de enfant terrible van Hollywood, werd in de jaren '30 de opvolger van actie acteur Douglas Fairbanks. En je kan wel zeggen dat het echt begon voor hem in deze Captain Blood, de eerste van vele degenfilms als Sea Hawk en Adventures of Robin Hood, waarmee hij bekend werd. Bad guy is Basil Rathbone, ironisch genoeg één van de beste schermers van Hollywood die als slechterik net elke keer moest verliezen. En dan nog een 19-jarige Olivia de Havilland die enkele jaren later in Gone With the Wind zou spelen. Ze zou 104 worden, dubbel zou oud als Errol Flynn die ten onder ging door zijn zware leven vol alcohol en schandalen.
Captain Blood kwam op een moment dat het genre het goed deed, op dat vlak zijn er altijd al zekerheden geweest in de filmindustrie. Errol Flynn als rebelse held die piraat wordt. Vooral deze film werd de inspiratie voor de attractie Pirates of the Caribbean waar dan nog veel later de gekende franchise op gebaseerd werd. Voor een groot deel is dit ondertussen gedateerd, een genre als dit wordt in de latere jaren nog grootser door een groter budget en de nodige effecten. Flynn is niet de beste acteur, maar als hij in actie schiet valt dat best nog wel mee. De film kent dan de nodige charme is best leuk om te zien. Duidelijk eentje uit de ouwe doos, maar best genieten voor de liefhebbers.
Het laatste nieuws

'8 Mile'-acteur Nashawn Breedlove (46) overleden

Moeder 'Euphoria'-acteur Angus Cloud over moment dat ze hem dood aantrof, Vrouw Bruce Willis betwijfelt of hij ziekte zelf doorheeft: 'Het is zwaar' | MovieMeter Recap

Taika Waititi's langverwachte voetbalfilm 'Next Goal Wins' met Michael Fassbender krijgt hartverwarmende nieuwe trailer

Chevy Chase denkt bijna nooit aan 'Community' en is niet betrokken bij aankomende film: "De show was niet grappig genoeg voor mij"
Bekijk ook

Young Mr. Lincoln
Biografie / Drama, 1939
15 reacties

Sons of the Desert
Komedie, 1933
68 reacties

Hush...Hush, Sweet Charlotte
Drama / Thriller, 1964
20 reacties

Lost Horizon
Avontuur / Fantasy, 1937
63 reacties

The Mortal Storm
Drama, 1940
8 reacties

The Adventures of Robin Hood
Actie / Avontuur, 1938
84 reacties
Gerelateerde tags
jamaicaexilegovernorzwaardgevechttreasonpiracy piraatdokterslavephysicianswashbuckleririshmanbuccaneer sea battlepirate shiprebel leader 17e eeuwsold into slavery buitenlandse films in de sovjet-unie
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes | Publishing Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes | Publishing Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2023 MovieMeter B.V.