Staatsgevaarlijk (2005)
Genre: Drama
Speelduur: 82 minuten
Oorsprong:
Nederland
Geregisseerd door: Marcel Visbeen
Met onder meer: Sylvia Hoeks, Pierre Bokma en Romijn Conen
IMDb beoordeling:
6,5 (83)
Gesproken taal: Nederlands
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Staatsgevaarlijk
De 21-jarige Nicolette is net in Rotterdam gaan samenwonen met Mohammed, een jongen van Marokkaanse afkomst. De verhuisdozen zijn nauwelijks uitgepakt of er lijkt een zware aanslag plaats te vinden in de Rotterdamse haven. Na veel speculaties gebeurt het nu dan toch echt in Nederland: tientallen dodelijke slachtoffers, enorme paniek en chaos. De ramp blijkt voor Nicolette nog indringender gevolgen te hebben als Mohammed wordt gearresteerd op verdenking van medeplichtigheid. Volledig overtuigd van de onschuld van haar vriend trekt Nicolette ten strijde tegen de vooroordelen, chaos en rechteloosheid, die plots in Nederland heerst. Gaandeweg stapelen zich echter aanwijzingen op dat Mohammed wel degelijk bij de zaak betrokken zou kunnen zijn. Nicolette wordt gedwongen een keuze te maken tussen het geloof in de liefde en de harde realiteit...
Externe links
Acteurs en actrices
Nicolette
Van der Sande
Doekes
Fleur
Mohammed
Aisha
Abdulchafur
Heleen
Secretaresse Abdulchafur
Video's en trailers
Reviews & comments
FisherKing
-
- 18696 berichten
- 0 stemmen
zeer slecht script, .
Dustyfan
-
- 5607 berichten
- 0 stemmen
Nog een erg mooi detail: Op het moment dat Nicolette die strengbewaakte gevangenis bezoekt, hoor je op de achtergrond (een autoradio?) een discussie over 'of het moet kunnen/mogen, dat mensen zonder verdenking zomaar worden opgepakt om terreur tegen te gaan. En dat het 'publiek' daarop reageert met: "ja, dat moet kunnen."
Dat maakt op een pijnlijke manier duidelijk dat Nederland in mijn ogen een erg verkeerde kant op gaat...
Heel erg sterk vond ik dat in deze film.
jordybeukeboom
-
- 6797 berichten
- 2423 stemmen
Vind 't ook een beetje politiek correcte film.
Politiek correct? Waar?
De film op zich, omdat de vermeende terrorist uiteindelijk onschuldig blijkt te zijn
Dustyfan
-
- 5607 berichten
- 0 stemmen
Als een verdachte die wordt doodgeschoten in plaats van gearresteerd politiek correct is, dan wordt het voor mij tijd om te gaan emigreren....
RolfWolf
-
- 1016 berichten
- 1230 stemmen
Ja, die overspannen reacties zie ik continue in de huidige discussies, vond ik erg passen. Je lijkt je wellicht niet te realiseren dat we 1 stapje verwijderd zijn van de politiestaat zoals in de film beschreven wordt.
We raken inderdaad behoorlijk verhit met z'n allen in Nederland. Dat we nu één stapje verwijderd zijn van een politiestaat vind ik ook overdreven, al zie ik wel het gevaar.
En om even persoonlijk te zijn RolfWolf , tijdens de dood van mijn vader heb ik die medici gezien, en tijdens mijn beoogde ontslag zag ik dezelfde rechtsadvocaten, dus dichter op de huid kan nauwelijks.
Veel sterkte.
RolfWolf
-
- 1016 berichten
- 1230 stemmen
Vind 't ook een beetje politiek correcte film.
Politiek correct? Waar?
De film op zich, omdat de vermeende terrorist uiteindelijk onschuldig blijkt te zijn
Nee hoor, dat werd in het midden gelaten.
FisherKing
-
- 18696 berichten
- 0 stemmen
We raken inderdaad behoorlijk verhit met z'n allen in Nederland. Dat we nu één stapje verwijderd zijn van een politiestaat vind ik ook overdreven, al zie ik wel het gevaar.
Maar soms vraag ik me wel af of ik overdrijf 
Bedankt overigens.
FisherKing
-
- 18696 berichten
- 0 stemmen
Hebben jullie trouwens Joop van Zijl herkend
die jarenlang het nieuws deed vroeger. En Minister Timmer via de radio 
cornelis
-
- 4744 berichten
- 681 stemmen
Nee hoor, dat werd in het midden gelaten.
Uiteindelijk niet hoor. Op de radio hoor je in de "epiloog" dat Harouni geen enkele link met terroristische organisaties had en dat de aanslag zelfs geen aanslag bleek en dat er wat politici en topambtenaren worden weggestuurd.
RolfWolf
-
- 1016 berichten
- 1230 stemmen
Uiteindelijk niet hoor. Op de radio hoor je in de "epiloog" dat Harouni geen enkele link met terroristische organisaties had en dat de aanslag zelfs geen aanslag bleek en dat er wat politici en topambtenaren worden weggestuurd.
Owww, die epiloog heb ik gemist.
RRT
-
- 241 berichten
- 4920 stemmen
Als een verdachte die wordt doodgeschoten in plaats van gearresteerd politiek correct is, dan wordt het voor mij tijd om te gaan emigreren....
De term "politiek correct" slaat er niet op, dat de politiek correct handelde, maar dat deze film politiek correct is. Ik zal de laatste zijn die mee gaat in de massa hysterie die ontstaan is na 11-9. Maar je ogen sluiten voor dat wat er leeft onder extremischtische moslims is ook niet goed. Dat we 1 stap weg zijn van een politiestaat, vind ik dan ook 'n beetje kort door de bocht. Daarvoor zou onze hele grondwet op de schop moeten. Het is hier wat dat betreft gelukkig nog geen Amerika. Een zaak tegen een verdachte moet hier wel zo dicht gespijkerd zijn, anders lopen ze zo weer op straat. (zie de verdachte die laatst is vrij gelaten, m.b.t. de hofstadgroep)
Had m.b.t. deze film het voor mij meer de moeite waard gemaakt, als verdachte echt betrokken was geweest bij een aanslag.
Verder nog m.b.t. het acteren, vond ik Pierre Bokma erg tegenvallen in zijn rol als vader.
Daangerous
-
- 39 berichten
- 16 stemmen
wat is precies de connectie tussen het script van staatsgevaarlijk slecht vinden, en een liefhebber van costa zijn? ik heb costa overigens niet gezien, en heb de intentie ook niet
BoordAppel
-
- 14274 berichten
- 3282 stemmen
Aardige telefilm. Het begin vond ik erg goed maar het verhaal loopt niet helemaal lekker naar het einde toe. Wat onwaarschijnlijkheden werden hier al aangehaald die een beetje jammer zijn. Ik werd ook een beetje moe van die shots waarin mensen ergens naartoe liepen, die zaten er onevenredig veel in.
Veel mensen hebben het ook over het slechte acteerwerk maar dat vond ik eigenlijk wel meevallen. Sylvia Hoeks deed het helemaal niet onaardig, al speelt ze wat eentonig. Maar het is ook haar eerste filmrol.
3*

Die paranoia toch, heerlijk.
Larude
-
- 134 berichten
- 193 stemmen
Film die niet van de spanning overloopt; dat is wel wat je verwacht als deze aangekondigd staat in de gids als thriller. Hier op moviemeter staat hij wel goed vermeld als drama; het is misschien zelfs gewoon een romantisch drama. Het scenario vond ik best geloofwaardig, de acteerprestaties helemaal niet zo slecht als hier verteld wordt. Vond eigenlijk Pierre Bokma het minste. Er zaten wel 2 zaken in die me enorm stoorden: De hele neppe beelden van de ontploffing terwijl vriendje en vriendinnetje door het raam keken. Zeer ongeloofwaardig was ook hoe slecht Mohammed wel niet beveiligd werd toen hij in het ziekenhuis lag; eerst zit hij in een militaire basis, vervolgens zou de beveiliging tot een minimum van een agent zijn gegaan; absoluut belachelijk met een verdachte van terrorisme!!!! . Niettemin had de film wel iets meeslepends in zich waarmee deze je kon binden; een 3.
RolfWolf
-
- 1016 berichten
- 1230 stemmen
Er zaten wel 2 zaken in die me enorm stoorden: De hele neppe beelden van de ontploffing terwijl vriendje en vriendinnetje door het raam keken. Zeer ongeloofwaardig was ook hoe slecht Mohammed wel niet beveiligd werd toen hij in het ziekenhuis lag; eerst zit hij in een militaire basis, vervolgens zou de beveiliging tot een minimum van een agent zijn gegaan; absoluut belachelijk met een verdachte van terrorisme!!!! .
Of wat dacht je van dat urenlange gekeuvel op het strand, tot zonsondergang. Hoe romantisch en symbolisch ook.
Terwijl iedereen hem op zijn hielen zit. En zo kent deze film nog wel meer clichés en ongeloofwaardigheden.
starbright boy (moderator films)
-
- 22407 berichten
- 5077 stemmen
Weer een boeiend uitgangspunt, maar weer een beetje net niet.
Het script was over het geheel vrij goed en had af en toe mooie details in stukjes op de radio e.d. Het zweefde af en toe op het randje van geloofwaardigheid, maar dat is dit soort films wel eigen. Meestal zat het aan de goede kant van de streep, helaas niet altijd. Een paar van de ongeloofwaardigheden die hier genoemd werden deel ik.
Hoeks acteerde helaas op GTST-niveau en ook in de rest van de cast maakte niemand echt indruk. De beelden van de ontploffing waren zo nep dat je het budget van de film ineens heel duidelijk gaat zien en dat is jammer. Had die paar seconden er dan uitgegooid en vooral met een geluidseffect gewerkt denk ik dan. Ook een groot bezwaar was de weinig interessante manier waarop het geheel in beeld werd gebracht. Visbeen maakt er echt een TV-film van. Veel pratende hoofden, te weinig sfeertekening. Er werd ook weinig met muziek gedaan. Daardoor ging een deel van de film een verloren.
Nog krap 3.0*, vanwege het zeer boeidende en actuele (en zelfs belangrijke) gegeven, maar toch een wat onvoldaan gevoel.
jordybeukeboom
-
- 6797 berichten
- 2423 stemmen
De beelden van de ontploffing waren zo nep dat je het budget van de film ineens heel duidelijk gaat zien en dat is jammer. Had die paar seconden er dan uitgegooid en vooral met een geluidseffect gewerkt denk ik dan.

Menni
-
- 1762 berichten
- 0 stemmen
Die naïviteit toch, heerlijk! 
Emoticons, vriendelijk! 
Ook al zijn het twéé kleine stapjes, of vier grote (een ramp/aanslag telt voor vier, denk ik), ze worden op het moment gezet en dat maakt deze fictiefilm actueel, betrokken en wat mij betreft zeer goed. Beschouw het anders als 'VS in NL', artistieke vrijheid heet dat. Prima karakterontwikkelingen, mooie contrasten tussen verschillende thema's, gepaste muziek en leuke details. Het niveau van de Telefilms blijft uitermate in orde!
BoordAppel
-
- 14274 berichten
- 3282 stemmen
Ja dat hoor ik dan wel vaker, dat het naïf is. Maar ik zie nog geen politiestaat hoor.
FisherKing
-
- 18696 berichten
- 0 stemmen
Zoiets zie je niet. Zoiets constateer je als je zonder enig recht wordt opgepakt en vastgezet. Die legitimatieplicht is hierin al een grote stap. En wat menni zegt overigens 
jordybeukeboom
-
- 6797 berichten
- 2423 stemmen
Maar of dat nou een staat een politiestaat maakt: overal worden mensen toch ten onrechte opgesloten, ook in democratieen. Dat komt gewoon omdat de politie/recherche ook maar mensen zijn die ook fouten maken. Niet zo leuk voor de benadeelden, maar goed...
BoordAppel
-
- 14274 berichten
- 3282 stemmen
Zo ver is het dus nog lang niet.
Menni
-
- 1762 berichten
- 0 stemmen
Zo ver is het dus nog lang niet.
Daarom begint de film met de 'aanslag'. Reken maar dat Nederland in een dergelijk geval qua aanpak precies dezelfde insteek hanteert als de States. En met 'hij of zij is ook maar een mens dat fouten maakt' is me net iets te veel wangedrag en -beleid goedgepraat.
Los van politieke praat, hoor ik nog maar verdomde weinig over waar Staatsgevaarlijk voor mij vooral over gaat: de complexiteit van vertrouwen, zowel in media als in geliefden. Hier worden geen baanbrekende nieuwe dingen over verteld (dat verwacht ik ook helemaal niet), maar 't is wel waardoor ik ontroerd raakte.
kos
-
- 46695 berichten
- 8851 stemmen
Het is sowieso lachwekkend dat men in Nederland altijd over Amerika zit te zeiken, maar als hier een filmmaker wordt neergestoken meteen allerlei onschuldige mensen het doelwit worden van achterlijken die denken het recht in eigen hand te nemen.
Dat heb ik in Amerika niet echt zien gebeuren en 9-11 had echt wel iets meer impact als een moord op een filmmaker lijkt me.
Of wat te denken van Spanje, werden daar ook meteen alle moslims over 1 kam geschoren en doelwit van aanslagen? Lijkt me niet.
Zo briljant slim zijn we hier echt niet hoor.
jordybeukeboom
-
- 6797 berichten
- 2423 stemmen
Het is sowieso lachwekkend dat men in Nederland altijd over Amerika zit te zeiken, maar als hier een filmmaker wordt neergestoken meteen allerlei onschuldige mensen het doelwit worden van achterlijken die denken het recht in eigen hand te nemen.
Dat is toch juist wat Theo van Gogh is overkomen? 
En als Spanje na 9/11 misschien iets meer paranoia waren geweest op Islamitische radicalen hadden ze de aanslag misschien kunnen voorkomen. Ze hadden ook onschuldigen kunnen oppakken, maar dat voorkom je toch (bijna) niet
jordybeukeboom
-
- 6797 berichten
- 2423 stemmen
Nee maar jij zegt
´allerlei onschuldige mensen het doelwit worden van achterlijken die denken het recht in eigen hand te nemen´
Dat is toch wat Theo is overkomen? Of bedoel je dat niet? Wat bedoel je dan met
´als er een filmmaker wordt neergestoken...´
Hij is overigens doodgestoken, maar goed
kos
-
- 46695 berichten
- 8851 stemmen
Oke, gestoken.
Over terroristen zijn we het allemaal wel eens. Ik bedoelde meer gewone burgers die onschuldige mensen dan gaan veroordelen, en een moskeetje platbranden enzo.
Moet je nagaan als er hier echt een grote aanslag plaatsvindt, dan lijkt deze film me nog een vrij onschuldig beeld geven...
jordybeukeboom
-
- 6797 berichten
- 2423 stemmen
Ja die zogenaamde Lonsdalers zijn echt gestoord, net als al die Neo/Nazi´s die nu weer een spambom over het net hebben gegooid.
Maar vanuit Spanje of de VS zijn inderdaad weinig geluiden gehoord over aanslagen op moskees en dergelijke, terwijl met name in de VS (Klu Klux Clan) toch ook wel gekken wonen...
Het laatste nieuws

Netflix verwijdert de dramafilm 'It Ends With Us' met Justin Baldoni en Blake Lively

WOII-film 'The Boy in the Striped Pyjamas' wordt donderdag uitgezonden op televisie

Van 'The Lincoln Lawyer' tot aan 'Unfamiliar': alle nieuwe titels op streaming van deze week

Spaanse Netflix-film '100 Metros' doet het ontzettend goed: 'IJzersterk drama'
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
