• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.495 films
  • 12.239 series
  • 34.026 seizoenen
  • 647.800 acteurs
  • 199.139 gebruikers
  • 9.379.579 stemmen
Avatar
 
banner banner

La Fille du Puisatier (1940)

Komedie / Drama | 170 minuten
3,36 11 stemmen

Genre: Komedie / Drama

Speelduur: 170 minuten

Alternatieve titel: The Well-Digger's Daughter

Oorsprong: Frankrijk

Geregisseerd door: Marcel Pagnol

Met onder meer: Raimu, Fernandel en Josette Day

IMDb beoordeling: 7,4 (777)

Gesproken taal: Frans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot La Fille du Puisatier

Wanneer de Tweede Wereldoorlog uitbreekt, vertrekt piloot Jacques Mazel naar zijn eenheid aan het front. Hij weet niet dat zijn vriendin Patricia, de dochter van putdelver Pascal Amoretti, zwanger is.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Pascal Amoretti

Félipe Rambert

Patricia Amoretti

Marie Mazel

Jacques Mazel

Amanda Amoretti

Maxime Exbrayat

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van pippo il buffone

pippo il buffone

  • 2745 berichten
  • 0 stemmen

Wat zie ik?? nog geen stemmen voor deze Pagnol-klassieker met Fernandel, Raimu en Charpin ?
Mijn zoveelste Pagnol-Fernandel alweer en eentje die reeds duidelijk voortborduurt op wat die 2 eerder voor ons in petto hadden, vooral Angèle.
Wederom dus een verhaal over een gevallen jongedame, gespeeld door niemand minder dan la belle Josette Day, wier afwezigheid van een Provencaals accent wordt verklaard doordat ze zgn. in Parijs werd opgevoed door de nonnekes.
Net als in Angele speelt Fernandel hier wederom een simpele goeiige sukkel-speelde hij wel vaker overigens- die best bereid is om met de heldin te huwen mocht het nodig zijn, iets waar haar vader Raimu nu ook weer niet op zit te wachten.
Beroemd is de scène waarin Raimu namens zijn dochter Gerechtigheid opeist bij Charpin, een idd, briljante sequentie die Welles deed orakelen dat Raimu de beste acteur aller tijden ware, iig bereikt Raimu de putjesschepper een effect dat Welles zelf wanhopig zou proberen te bereiken.
Oorspronkelijk plande Pagnol een film die eigenlijk zou gaan over klassenverschillen en die vooral de bijdrage van Italiaanse arbeiders aan de Provence zou bezingen, maar zoals gekend brak er een oorlogje uit die de film een geheel andere richting gaf en bovendien de eenheid ervan verstoorde. Berucht is de scene waarin de authentieke stem van Petain over de radio te beluisteren is en waarin hij de capitulatie bekendmaakt, oproepend tot berusting.
Het laatste deel wordt dan ook ontsierd door theatrake retoriek waarin de protagonisten hun humanitaire riedeltjes mogen afraaien. Wel dient zeker nog de scène daarvoor gememoreerd te worden rond de wieg, die zo gefilmd is dat hij op een grafzerk lijkt.
Door de problemen die het productieproces ondervond agv de oorlogsberoeringen is de film eigenlijk soort van onvoltooid en nooit uitgebracht in een versie van 170 minuten, de DVD duurt er iig slechts 140, ik weet niet of er ooit 1 van 170 in de bioscoop heeft gedraaid.
Zoals gebruikelijk een en plein air geschoten film, meer bepaald in Salon de Provence en omgeving.
En nee, die remake van Auteuil die bagger schijnt te zijn heb ik niet gezien.


avatar van Movsin

Movsin

  • 8286 berichten
  • 8433 stemmen

Daniel Auteuil maakte er in 2011 een remake van en wist heel goede de Provençaalse sfeer weer te geven, zoals nu in deze historische versie van Marcel Pagnol met kleppers als Raimu en Fernandel.

Het is een "komisch melodrama" met heel veel belang voor de volkse dialoog waarbij aardig wordt theater gespeeld (ietsje te), gefantaseerd...en van mening veranderd, hetgeen onvermijdelijk zal leiden naar het voorspelbare einde.

Hoe dan ook niet zwaarwichtig, sympathiek en ook wat emotie moest er bij horen.

Merkwaardig aan deze film, die toch bij voorkeur de kaart trekt van de gewone man, is dat bij het maken ervan het script diende aangepast waneer bleek dat Frankrijk niet als overwinnaar uit de strijd met nazi-Duitsland zou komen. De radioboodschap van de maréchal Pétain die dergelijk nieuws voorzichtig aankondigt is dan ook authentiek.