• 15.829 nieuwsartikelen
  • 178.405 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.671 acteurs
  • 199.114 gebruikers
  • 9.378.230 stemmen
Avatar
 
banner banner

Saint Ange (2004)

Thriller / Fantasy | 98 minuten
2,84 144 stemmen

Genre: Thriller / Fantasy

Speelduur: 98 minuten

Alternatieve titel: House of Voices

Oorsprong: Frankrijk

Geregisseerd door: Pascal Laugier

Met onder meer: Virginie Ledoyen, Lou Doillon en Catriona MacColl

IMDb beoordeling: 5,0 (5.173)

Gesproken taal: Frans en Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Saint Ange

Saint Ange is een verlaten weeshuis ergens in de Franse Alpen. Vlak voordat het werd gesloten kreeg een weeskind een dodelijk ongeval. Anna heeft de taak het vervallen tehuis schoon te maken, maar tijdens haar werk hoort ze voetstappen, gefluister en gelach.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Ralf81

Ralf81

  • 714 berichten
  • 682 stemmen

Saint Ange is prima aangekleed met sfeervolle muziek, een mysterieuze sfeer, en mooie geluidseffecten (het onweer knalde bijvoorbeeld aan alle kanten uit mijn home cinema setje ).
Helaas blijft het verhaal achter en gebeurt er weinig in de film, zeker in verhouding tot bijvoorbeeld El Orfanato. Saint Ange bevat ook weer de nodige cliché's. Veel elementen hebben we al zo vaak gezien, bijvoorbeeld de schrikmomenten via spiegels en het hele verhaal rondom kinderen die gestorven zijn, maar nog altijd rondwaren.

Desalniettemin verdient de film in elk geval een voldoende!
Ik snap trouwens niet wat er aan het einde niet te snappen valt: Anna is door haar overmatige betrokkenheid/nieuwsgierigheid in de wereld van de dode (vermoorde?) kinderen terecht gekomen, misschien wel via de geboorte van haar eigen kind. Meer zou ik er niet achter willen zoeken. Een einde dat typisch bij een dergelijke film past! De film laat inderdaad wat vragen onbeantwoord, maar is het werkelijk nodig om deze beantwoord te hebben? Denk het niet!


avatar van Judithboes

Judithboes

  • 38 berichten
  • 115 stemmen

Ik vond dit een zeer geslaagde film, de sfeer was mooi, de muziek en geluids effecten nog mooier. Er zaten een ook aantal prachtige beelden tussen.

Ook de acteer prestaties vond ik goed vooral Lou Doillon (Judith, hoe kan het ook anders) vond ik erg goed.

het mysterieuze aan deze film vond ik juist wel erg mooi.

Toch blijven El Orfanato en The Others inderdaad nog beter. Die hadden een nog beter uitgewerkte sfeer en een beter verhaal naar mijn mening.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Mooie sfeervolle horrorfilm. Prachtige fotografie en montage. Helaas wordt het verhaal net iets te afstandelijk verteld, waardoor de film te weinig suspence heeft. Ook had het wat meer shock en horror mogen hebben voor mijn smaak. Maar dat maakt het talent Laugier meer dan goed met zijn volgende film, die veel overeenkomsten hiermee kent.

3,5*


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Saint Ange, de eerste film van de regisseur die mij met het geniale Martyrs van de vloer veegde. In dit geval is dat niet helemaal gebeurd, maar zie je wel hints naar wat Laugier met zijn tweede film zou perfectioneren. Wat mij het eerste voornamelijk bezighield, was de bevestiging dat een standaard spokenfilm niet is besteed aan Laugier. Nergens werd de film spannend of eng en het geheel stevende af op een teleurstelling. De belabberde engelse dub hielp hier ook niet echt bij. Tot het laatste kwartier waar Laugiers klasse ineens boven komt drijven. Visueel en ook auditief ineens bijzonder indrukwekkend. Beetje rare switch die de film uiteindelijk wel redt, maar in zwaar contrast staat met het slappe eerste uur. Het einde geeft de hele film een totaal andere lading en zien we hier de voorloper op El Orfanato en ook Vinyan, waar de moederrol een plaats in de spotlight krijgt. En zo toch nog een gepaste film gevonden op moederdag . De film lijkt mij trouwens niet nagesynchroniseerd, maar elke scène ervan tweemaal op film gezet. De accenten zijn overduidelijk en het geluid liep m.i. synchroon met de mondbewegingen. Jammer dat ik net de Engelse dub in huis moest halen. De Franse herziening zorgt eventueel voor een hogere score. Voor nu, 3*.


avatar van flut

flut

  • 23 berichten
  • 100 stemmen

Mooie beelden, mooie muziek, maar erg SAAI.

Sorry 2 sterretjes meer kan ik hier niet van maken ( begin is wel sterk )


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Met Martyrs liet Laugier al zien zijn plaatsje bij de horrorsensaties van de laatste vijf jaar te verdienen. Zijn compromisloze visie op het genre sloeg in als een bom en wist zowel schokkend als vernieuwend te zijn. Een goede reden om zijn debuutfilm even onder de loep te nemen. Hoewel de parallellen tussen Martyrs en Saint Ange duidelijk herkenbaar zijn, verschillen beide films als dag en nacht.

Saint Ange laat zich het best vergelijken met de moderne Spaanse spookfilm (zoals bijvoorbeeld El Orfanato en Frágiles) waarin weeshuizen en een piekfijne stilering de constante vormen. In dat opzicht is deze prent weinig origineel of opzienbarend, maar desondanks erg goed gemaakt. Net zoals in Martyrs zien we twee getormenteerde hoofdpersonages met mentale en fysieke littekens die steun vinden bij elkaar. Onder impuls van Anna gaan ze op zoek naar het gruwelijke geheim dat het weeshuis herbergt. Niets nieuws natuurlijk, maar Laugier weet zich staande te houden door de sfeervolle decors met een rustieke cameravoering en passende kleurtinten helemaal tot leven te brengen. Zo kent Saint Ange vele scènes om duimen en vingers af te likken, waarvan de bevreemdende scène in de "dodenwereld" best de climax genoemd mag worden.

Verhaaltechnisch haalt Laugier niet altijd het onderste uit de kan. Vaak laat hij na om zijn film van een onderhuidse spanning te voorzien die in dit subgenre toch een meerwaarde biedt. Ook is de dreiging die van bepaalde personages zou moeten uitgaan niet altijd even goed voelbaar. Met het mysterieuze kan Laugier echter beter overweg en dat blijkt ook uit het vage maar schitterende einde. Enkel jammer van dat allerlaatste shot dat compleet overbodig was.

Hopelijk zal deze regisseur binnenkort aan het roer van de Hellraiser-remake gaan staan, want met de films die hij nu al achter zijn naam heeft, bewijst hij rijp te zijn om de macabere fantasie van Barker van een eigen interpretatie te voorzien.


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Als het goed is is Laugier van het project afgehaald. Zeer treurig als je het mij vraagt.


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Ja, heb er iets van gelezen. Maar officieel was het nog niet dacht ik ... ?


avatar van s0062423

s0062423

  • 682 berichten
  • 1739 stemmen

Knap debuut.

Best een moeilijke film ook om te beschrijven. Zoals Halcyon al aanhaalt bevat het geen originele setting en/of verhaaltje, maar toch slaagt Laugier er in om het allemaal naar zijn hand te zetten. Dit resulteert in een bij momenten tamelijk brute, doorgaans rustige, maar bovenal bevreemdende film.

Naar analogie met Minimal Techno, zou men kunnen spreken van Minimal Horror; gekenmerkt door de lange uitgerekte melodieuze scènes, die op onverwachte momenten onderbroken worden door de paar schaarse schrikmomenten en gebroken soundtracks. Logica is dan ook eerder zoek dan prominent aanwezig of voorspelbaar, maar toch voelt het allemaal gebalanceerd en heerlijk uitgedokterd aan. Niet voor iedereen weggelegd dus, zeker niet voor de fans van voorgekauwde hitjes.

4*


avatar van wibro

wibro

  • 11590 berichten
  • 4098 stemmen

Deze film die ik vanmorgen weer eens heb herzien moet het helemaal hebben van de mysterieuze sfeer, die extra weergegeven werd door het schitterende camerawerk, het geweldig goede acteren van Virginie Ledoyan en vooral de magistrale soundtrack van Joseph Loduca. Aan de stijl is heel duidelijk te zien dat deze film van dezelfde regisseur is als van "Martyrs" en net zoals bij "Martyrs" geeft deze film zijn geheimen niet prijs. Kant en klare antwoorden worden niet gegeven. Door de meeste users die deze film gezien hebben werd dit duidelijk niet op prijs gesteld gezien de zeer lage waarderingen die imo volledig onterecht zijn. Visueel is deze film gewoon een pareltje. Mijn waardering voor deze film gaat daarom ook fors omhoog waarbij het niet uitgesloten is dat bij de volgende herziening het hoogste cijfer (5,0*) gegeven wordt.

N.B. De DVD van dit pareltje voor slechts € 4,99 gekocht bij Boudisque in Utrecht!!

Waardering: Verhoogd van 3,0* naar 4,5*


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Kwam hem net toevallig tegen bij de videotheek, ben benieuwd..


avatar van maerk

maerk

  • 4249 berichten
  • 2702 stemmen

Laugier weet, ondanks dat de film bijna geen verhaal heeft en de setting van het weeshuis erg achterhaald is, toch een erg goede film af te leveren.

Een jong meisje komt in een weeshuis en merkt langzamerhand dat er iets niet pluis is. Ze gaat op onderzoek uit en ontdekt wat voor gruwelijke dingen zich hier hebben afgespeeld. Er moeten al wel honderden films zijn die dit concept hebben gebruikt. Saint Ange moet het ook niet hebben van een goed of origineel verhaal. Sterker nog, het verhaal is eigenlijk best slecht. Maar er is meer. Visueel ziet de film er bijvoorbeeld fantastisch uit. Een beetje duister en dat zorgt voor een onaangenaam sfeertje. Het acteerwerk is ook helemaal in orde en het geluid is ook erg goed.

Saint Ange is niet zo overdonderend als Martyrs. Je wordt nergens echt verrast en de film heeft al zeker niet zoveel inhoud als Martyrs. Maar toch kun je hier gewoon van genieten. Saint Ange is een prima film, maar voor een écht sterke ‘horror’film met een diepgaand verhaal moet je wel bij Martyrs zijn.

3,5*


avatar van Avitas Sibannac

Avitas Sibannac

  • 521 berichten
  • 621 stemmen

Sterke horrorprent met een schandalig laag gemiddelde.

Film komt traag op gang maar je zit er wel vrij snel in. Er heerst een sterke, mysterieuze stijlvolle sfeer die wel wat weg heeft van The Others.

Saint-Ange blijft min of meer hetzelfde tempo behouden tot ongeveer het laatste kwartier, de laatste twintig minuten. Visueel zitten we dan met een climax van jewelste. Denk bijvoorbeeld aan de scène in de lift en vooral wat daarop volgt. Waanzinnig gewoon.

Wat dat einde verder betreft. Echt eng wordt het niet en het valt misschien wat moeilijker te plaatsen dan menig ander horrorvertier.

Hoe dan ook, de spanning zit er in tot de aftiteling. En voorspelbaar kan de film ook al niet genoemd worden.

Dikke 3,5 *.


avatar van mayhemblik

mayhemblik

  • 1389 berichten
  • 731 stemmen

Deze film vond ik op het einde na een bloedeloze 13 in een dozijn film.

De dubs deden de film ook geen goed en er zat totaal geen spanning in, nee hoor niks voor mij.

Geef mij Saint Anger maar


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Kwam hem net toevallig tegen bij de videotheek, ben benieuwd..
Nou, dat kwam er toen niet van, maar nu alsnog bekeken, zeer behoorlijk!

Helaas een behoorlijk formule-werkje dat nergens buiten de lijntjes gaat en braaf alles uitvoerd. Wat dan de film red is de geweldige sfeer en samenspel van muziek met de prachtig in beeld gebrachte scénes. Anna is een nogal karakterloos personage en de nodige clichés zijn er weer bijgetrokken maar dat neemt niet weg dat het geheel gewoon meer dan prima is uitgevoerd.

De sfeer is echt voelbaar en dat is knap voor elkaar gekregen, aangezien het gehele concept alles behalve verassend is, wat de meeste films in dit sub-genre missen is hier wel aanwezig en dat is sfeer, Saint ange presteert dan ook boven gemiddeld.

Concluderend, er zit een duidelijke vleug Laugier doorheen en dat maakt het als fan van zijn ''martyrs'' toch het bekijken meer dan waard. Het mag dan niets bijzonders zijn, vermakelijk en mooi is het wel en als debuut nog knapper.

3.5*


avatar van Gnocci

Gnocci

  • 12 berichten
  • 0 stemmen

Voor € 1,66 gekocht bij de Mediamarkt. Na het zien van deze film blijft er één vraag door mijn hoofd spelen... 'waar ging deze film nou eigenlijk over?'


avatar van Bottleneck

Bottleneck

  • 8233 berichten
  • 2117 stemmen

Mooie sfeer-film: decor, belichting, sound, camera. Duidelijk met veel zorg gemaakt, maar met minder smaak gekeken; vond het verhaaltechnisch namelijk nogal saai.

Het begin en het einde kennen een paar erg sterke scenes, maar daar tussenin is het echt volhouden geblazen. Te weinig ontwikkelingen en voelbare beklemming, die het audiovisuele daardoor te kort doen.

Het enige spannende halverwege is een veel te kort shot van de sideboob van Anna, maar dat wordt later gelukkig wel goed gemaakt. Leuke verschijning, die Anna.


avatar van Shaky

Shaky

  • 3736 berichten
  • 13055 stemmen

Mooi vormgegeven film die echter ieder mogelijke vorm van spanning mist.

De film begint zeer aardig met een prettig tempo. Helaas zakt dit tempo na de intro compleet in en trekt de film zich tergend langzaam voort om uiteindelijk eigenlijk nergens te eindigen.

Deze film mist verhaal en spanning en het feit dat er alleen maar Engels gesproken wordt in een niet Engelstalige setting maakt het er ook allemaal niet beter op.

Had hier veel meer van verwacht. 2,5 sterren.


avatar van Friday the 13 th

Friday the 13 th

  • 2558 berichten
  • 2023 stemmen

Een paar jaar geleden gehuurd, kan er mij niet meer veel van herinneren. Inwisselbaar met andere spookfilms.


avatar van Inland Rabbit

Inland Rabbit

  • 3286 berichten
  • 2159 stemmen

Ook ik heb de Engelse versie, maar goed hij was 3 euro, dus ja. Ga hem zo kijken, maar ik heb wel gelezen dat scenes hier 2x zijn opgenomen, beetje Eden Log verhaal dus. Kan me wel voorstellen dat de film in het Engels wat raar klinkt, uit de mond van Franse acteurs, maar alles beter dan dub.

Edit:

Dat Engels met Frans accent was inderdaad soms niet om aan te horen. Sommige acteurs verdenk ik er van op zn minst Engels te zijn, of al langer met de Engelse taal bezig te zijn wel.

Verder, tsjah het veranderd de film niet echt. Ook niet echt een film waarbij dialoog echt belangrijk is. Was er in ieder geval niet op gefocust.

Mooi rustig geschoten filmpje. Sfeervol. Sfeervol ook vooral door de soundtrack, die me vaak een beetje aan Danny Elfman deed denken, al is dat misschien wat flauw. Mooi in ieder geval.

Zie echter niet echt in wat het boven andere genre filmpjes uit tilt, al heb ik me er zeker mee vermaakt.


avatar van Perry Meer

Perry Meer

  • 276 berichten
  • 356 stemmen

in het begin dacht ik nog dit belooft wat, mooi huis, fraai beelden, spannend sfeertje, kalme gruwel

helaas het pakte anders uit, de film kijkt wel lekker weg enzo maar er ontbreekt iets...

een verhaal met kop en staart wellicht


avatar van Boeikens

Boeikens

  • 4467 berichten
  • 5328 stemmen

Weeshuizen en spoken, niet nieuw.

Weinig spanning en soms wat de doodse momenten maar de sfeer redt alsnog het geheel.

2,5*


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12273 berichten
  • 5515 stemmen

Ook in deze film zaten alle typische ingrediënten voor een spoken film zoals een enorm groot kil en bouwvallig weeshuis afgelegen van de buitenwereld. De film opent best aardig maar zakt daarna toch snel weg en het duurt ook een behoorlijke tijd voordat film zich herpakt en enigszins boeiend (laatste 30 minuten) wordt. Het verhaal is opzicht best aardig gevonden en er zitten ook een paar schrikmomenten in. Het einde (best belachelijk eigenlijk) was overigens best bizar. De sfeer (althans voor dit soort films) in de film is goed en hoofdrolspeelster Virginie Ledoyen (vond haar wel wat weghebben van Natalie Portman) deed het best aardig en ze zag er ook best mooi uit (zeker in de scene waarbij ze uit bad stapte).

Wat wel maf is dat dit een Franse film is welke zich ook afspeelt in Frankrijk maar iedereen praat gewoon Engels maar dan met een Frans accent erin. Praat dan gewoon Frans.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87598 berichten
  • 12853 stemmen

Doen ze ook, moet je de dub niet opzetten ...


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12273 berichten
  • 5515 stemmen

Ik kon geen andere taal kiezen. Ligt misschien aan de versie die ik heb gepindakaasd. Was maar weinig keuze ook, welgeteld eentje.


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2567 stemmen

Morgen ff checken.........ben erg benieuwd


avatar van dvanhezik

dvanhezik

  • 23 berichten
  • 16 stemmen

Tonypulp schreef:

Kwam hem net toevallig tegen bij de videotheek, ben benieuwd..

videotheek damn wist niet dat die nog bestonden


avatar van dvanhezik

dvanhezik

  • 23 berichten
  • 16 stemmen

depaepe dario schreef:

Ik heb deze film onlangs gezien en vond dat het einde heel verwarend is. Eigenlijk een minderwaardige film

ps: Trailers zeggen niet veel van een film

trailers kijk ik niet soms zeggen ze teveel en laten ze de mooiste stukken uit de film zien


avatar van knusse stoel

knusse stoel

  • 3285 berichten
  • 4323 stemmen

Theunissen, moet je de dvd ook niet in "pindakaas vorm" aanschaffen,

zelf heb ik deze film al een tijdje geleden gezien en herinner me niet meer alles.

Dus binnenkort nog maar eens kijken, toen was hij wel leuk.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87598 berichten
  • 12853 stemmen

Als je hier de legale DVD aanschaft heb je ook maar één dub (de Engelse).