• 13.053 nieuwsartikelen
  • 169.542 films
  • 11.118 series
  • 31.844 seizoenen
  • 630.234 acteurs
  • 196.319 gebruikers
  • 9.177.870 stemmen
Avatar
 
banner banner

When Eight Bells Toll (1971)

Avontuur / Mystery | 94 minuten
2,72 39 stemmen

Genre: Avontuur / Mystery

Speelduur: 94 minuten

Alternatieve titels: Goud voor de Haaien / Alistair Maclean's When Eight Bells Toll

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Etienne Périer

Met onder meer: Anthony Hopkins, Robert Morley en Nathalie Delon

IMDb beoordeling: 6,0 (2.857)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot When Eight Bells Toll

"Danger runs deeper than the sea bed!"

Nadat een aantal schepen met een lading goud aan boord is gekaapt en daarna spoorloos verdwenen krijgen twee geheim agenten van de Britse marine de opdracht de gang van zaken te onderzoeken. Twee van hun medewerkers vinden daarbij de dood en voor de luitenant-ter-zee Calvert (Anthony Hopkins) is dan de maat vol. Op geheel eigen wijze gaat hij tot actie over.

logo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Philip Calvert

Uncle Arthur

Sir Anthony Skouras

Lord Charnley

Lt. Williams - Helicopter Pilot

Tim Hutchinson

Sue Kirkside

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van ags50

ags50

  • 778 berichten
  • 7426 stemmen

Kan iemand mij vertellen (heb het boek van Maclean niet gelezen) wat de titel over de inhoud vertelt (letterlijk vertaald: Als het acht glazen slaat)? Ik weet dat in de marine vanouds de tijd wordt verdeeld in "bells" (in het Nederlands: glazen), voor elk half uur 1x luiden van de bel, waarbij de dag verdeeld wordt in perioden van wachtlopen van 4 uur (= 8 glazen). Echter, kon in de film de verbinding niet leggen.


avatar van Brix

Brix

  • 19494 berichten
  • 4873 stemmen

Vannacht op TV te zien, ZDF > 1:45 uur


avatar van Uzza_Sparta

Uzza_Sparta

  • 1195 berichten
  • 2138 stemmen

ags50 schreef:

Kan iemand mij vertellen (heb het boek van Maclean niet gelezen) wat de titel over de inhoud vertelt (letterlijk vertaald: Als het acht glazen slaat)? Ik weet dat in de marine vanouds de tijd wordt verdeeld in "bells" (in het Nederlands: glazen), voor elk half uur 1x luiden van de bel, waarbij de dag verdeeld wordt in perioden van wachtlopen van 4 uur (= 8 glazen). Echter, kon in de film de verbinding niet leggen.

eight bells zou middernacht moeten zijn in de film. hoe dat verder verdeeld zou zijn in marine termen zou ik niet weten.

Hopkins doet zijn best als geheimagent Phillip Calvert maar de film had veel beter kunnen zijn, omdat de boek uit 1966 een bestseller was en schrijver Alistair MacLean had de scenario ook zelf gedaan voor de film.

Het was ook de bedoeling dat dit de eerste zou zijn van een reeks films met Hopkins als Phillip Calvert in de hoofdrol, en als de vervanger voor James Bond!!!

In begin jaren 70 was Sean Connery van plan om te stoppen met zijn rol als Bond en er was toen gedacht dat dit zou ook de einde van Bond zijn. Maar Connery besloot om toch Diamonds Are Forever te maken en de plannen voor Phillip Calvert waren voorbij.

op Imdb gebruiken ze de frans/Belg poster

When Eight Bells Toll (1971) - IMDb

over de poster en alternatieve titels van deze film, in Belgie was het: "Goud voor de Haaien"

De film speelt af op de westkust van Schotland


avatar van adso

adso

  • 472 berichten
  • 9735 stemmen

Leuk om een relatief jonge Hopkins eens aan het werk te zien

en inderdaad er is sprake van een 007 sfeertje. Maar daar is ook alles mee gezegd;

film rammelt en rommelt aan alle kanten…


avatar van kathmandu

kathmandu

  • 288 berichten
  • 686 stemmen

Klopt maar als ik Captain America en Antman en Iron Man bekijk, vind ik deze stukken beter want bij eerstgenoemde films rammelt en rommelt er veel meer......


avatar van joolstein

joolstein

  • 9911 berichten
  • 8187 stemmen

Onderhoudende film naar een verhaal van Alistair Maclean. Waarin Anthony Hopkins geheimagent Phillip Calvert speelt.Dit is ook direct het meest opvallende aan de film. Verder is de film vooral zeer sympathiek en was er waarschijnlijk geen groot budget. Het geheel deed sterk aan als een James Bond -light. Anthony Hopkins viel weliswaar op toch vond ik de gevatte antwoorden die Calvert (Hopkins ) soms deed een beetje geforceerd overkomen. Verder deden Jack Hawkins en Robert Morley ook mee aan de film. Niet echt een noemenswaardige film maar gewoon leuk.


avatar van pierre18

pierre18

  • 720 berichten
  • 600 stemmen

Geen indrukwekkende film. Behoorlijk voorspelbaar en zelfs voor die tijd, behoorlijk matig gefilmd met goedkope decors. Jammer. Hopkins kan me niet overtuigen. Zal wel door zijn leeftijd komen


avatar van Roger Thornhill

Roger Thornhill

  • 5792 berichten
  • 2314 stemmen

...en als we nog niet begrepen hadden dat het hier gaat om een film die maar al te graag in de voetsporen van zekere fameuze geheim-agent zou willen treden, dan maakt de soms belachelijk drukke soundtrack dat wel duidelijk. De jonge Hopkins doet het goed, Robert Morley is altijd grappig en de lokaties zijn prachtig, maar de plot lijkt teveel op een jongensboek (op mysterieuze wijze verdwenen schepen met goud?!), de setting blijft te beperkt en het whodunit-element is niet erg intrigerend. Een sympathieke poging om een reeks met een nieuwe held te lanceren, maar kwalitatief ondermaats; Hopkins zou nog even (twee decennia) moeten wachten op sterrenstatus.


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9454 berichten
  • 4374 stemmen

Leuke avonturenfilm die soms aan Bond doet denken. Inmiddels een halve eeuw oud, dus dat geeft wel een idee van de lengte van Anthony Hopkins' loopbaan. Ik geef 'm 3;5*, niet omdat hij technisch zo briljant is.. nee, een Bondfilm vind ik nog altijd veel beter. Ook de bad guys komen hier niet goed naar voren. De 3,5 geef ik omdat ik het een ontspannende, amusante film vond met mooie Schotse scenery op de achtergrond. Kastelen, wilde kustlijnen, bootjes die op onstuimige golven varen, moderne piraten. Kan ik allemaal waarderen. De Britse humor wordt ook niet vergeten met Robert Morley als "Uncle Arthur", de superieur van Calvert.


avatar van Lovelyboy

Lovelyboy

  • 3476 berichten
  • 2568 stemmen

En op de maandagmiddag nog maar even een filmpje en daarbij viel de keuze op deze Alistair MacLean verfilming. Vorig jaar eind maart zat ik aan de Puppet On A Chain, een film die niet veel hoger scoort dan deze When Eight Bells Toll, toch gaf ik Puppet On A Chain het voordeel van de twijfel en vond het op zijn minst een redelijke film waar ook het nodige aan sentiment bij kwam kijken omtrent het boek. Eens kijken of dat ook gold voor deze film waar ik het boek, Ondergang Om Middernacht, niet van ken. Wellicht met de tijd eens oppikken bij de kringloop.

Vlot gaat het geheel van start met een erg jong ogende Hopkins die toch al stiekem ver over de dertig is, en valt de muziek op als frivool die daarnaast een James Bond achtige vibe heeft. Dan is er natuurlijk de fantastische filmposter, echt briljant, alleen al daarom zou ik een voldoende willen geven. Toch loopt de film al meteen tegen een wat rare tijdsprong/flashback aan die even heel onduidelijk aanvoelt. Gelukkig is het van korte duur en vervolgt de film zich met een prima beeld omtrent het undercover agenten die zich voordoen als biologen. En dat voelt toch wel goed aan. Geen ronkende bolides, wulpes dames en een glamerous bestaan maar geen opsmuk en mannen in een serieuze rol. De zoektocht naar het schip met goud kan beginnen en geeft een mooi beeld van de fraaie maar ook grillige natuur en kustlijn.

Uiteraard, het is een MacLean verhaal, speelt er nog veel meer met bedrog en dubbelspionage, verschillende partijen die samen werken of willen helpen en mensen die niet te vertrouwen zijn. Temidden van dit zoekt Calvert naar de dader en oplossing en het schijnt dat dit ooit gezien is als poging een tegenhanger voor James Bond met dit karakter en toon qua film te ontwikkelen maar nooit van de grond is gekomen door verschillende rederen. En het moet gezegd dat de film alleszins redelijk is maar behalve dat toch zeker nergens hoogvlieger. Mevrouw Dellon is nog een redelijk pluspunt maar soms duurde de film in fases allemaal net wat te lang en was het materiaal om goed van in slaap te vallen en die slaap lag behoorlijk op de loer. Afijn het mag duidelijk zijn, Puppet On A Chain ga ik nog wel eens aan een herkijk onderwerpen, maar in het geval van deze When Eight Bells Toll zit dat er toch echt niet in. Één keer was voldoende zo mag duidelijk zijn met tweeënhalve ster.


avatar van mrklm

mrklm

  • 9693 berichten
  • 8990 stemmen

In het jaar waarin Sean Connery afscheid nam van James Bond met Diamonds Are Forever, lijkt het alsof Anthony Hopkins auditie doet voor de rol van 007 met deze actiethriller over de zoektocht naar een verdwenen schip en diens waardevolle lading. Inderdaad, Thunderball in Schotland waarin Hopkins zowaar de nodige klappen uitdeelt en incasseert. Maar met zijn wrede ogen en zijn stoïcijnse benadering van het personage is Hopkins weinig charismatisch. Robert Morley is vermakelijk als Calverts leidinggevende en Périer zou niet misstaan hebben als regisseur van een Bondfilm. Al met al best vermakelijk, maar je begrijpt meteen waarom Hopkins geen actieheld is geworden. Gelukkig maar, zou ik zeggen.