Genre: Thriller / Misdaad
Speelduur: 75 minuten
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Alfred Hitchcock
Met onder meer: Leslie Banks, Edna Best en Peter Lorre
IMDb beoordeling:
6,7 (23.214)
Gesproken taal: Duits, Engels, Frans, Italiaans en Arabisch
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Man Who Knew Too Much
"Knowledge can be a deadly thing."
Bob en Jill Lawrence zijn op wintersport met hun tienerdochter Betty. Wanneer hun vriend Louis Bernard neergeschoten wordt, vertelt hij Jill nog net over een op hande zijnde moord in Londen. Bang dat de plannen naar buiten komen kidnappen de moordenaars Betty, om zo de familie Lawrence stil te houden. Bob en Jill keren terug naar Londen en nemen het heft in eigen hand.
Externe links
Acteurs en actrices
Bob Lawrence
Jill Lawrence
Abbott
Ramon Levine
Clive
Betty Lawrence
Louis Bernard
Nurse Agnes
Binstead
Gibson
Video's en trailers
Reviews & comments
Jordy
-
- 22567 berichten
- 2952 stemmen
Interessant verhaal dat helaas volzit met wat inmiddels clichés zijn. Paar mooie shots en sterke scenes, ben benieuwd naar de remake
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5981 stemmen
Ik ken alleen de remake en die vind ik erg goed.
neo
-
- 15435 berichten
- 10035 stemmen
die remake met james stewart vond ik ook erg goed.deze heb ik nog niet gezien.
Zavo
-
- 6392 berichten
- 1616 stemmen
Eindelijk heb ik deze versie eens gekeken. Erg moeilijk te beoordelen, omdat ik de remake meerdere malen heb gezien. Ik vond de remake in ieder geval een stuk beter. De beroemde Albert Hall-scene is hier toch minder en het einde (na die scene) duurt te lang (die schietpartij bij dat huis). 3,5* dan maar.
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5981 stemmen
Ik vind deze versie beduidend minder dan de gelijknamige remake.
Zeer begrijpelijk en terecht dat Hitchcock zijn eigen film heeft geremaked.
De misdaadscenes zien er erg knullig uit. De regie is rommelig en het script niet goed doortimmerd.
De Royal Albert Hall scene is inderdaad niet zo indrukwekkend en de eindscene duurt veel te lang.
Zeer onevenwichtige en wisselvallige Hitchcock film.
Ik kom niet verder dan 2,5 ster.
Claus
-
- 117 berichten
- 968 stemmen
Dit was de derde Hitchcock die ik zag en hij viel me zwaar tegen. In 'Rear Window' en 'The lady vanishes' raakte ik al snel geboeid door het verhaal, hier eigenlijk geen moment. Ben dan ook zeer benieuwd naar z'n remake.
jassonn
-
- 5303 berichten
- 3233 stemmen
Waarom heeft hij er eigenlijk een remake van gemaakt,was deze zo slecht dan?
gotti
-
- 14075 berichten
- 5885 stemmen
Was niet zo ondersteboven van de remake. Bij vlagen was deze dan ook wel beter, alleen jammer van die korte speelduur... 3*
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5981 stemmen
Was niet zo ondersteboven van de remake. Bij vlagen was deze dan ook wel beter, alleen jammer van die korte speelduur... 3*
Vreemd. Hoe langer ik er bij stil sta, deze film is bij vlagen toch erg amateuristisch. De film kan dan wel kort zijn, aan het langdradige slot wil maar geen eind komen.
gotti
-
- 14075 berichten
- 5885 stemmen
Vond dit einde niet minder slecht dan die van het origineel hoor...
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5981 stemmen
Dat is me duidelijk ja. (je bedoelt niet minder dan de remake)
Ik vond dit een einde ontzettend slapstick. Met volkomen achterhaalde actiescenes.
EmDee
-
- 7192 berichten
- 1417 stemmen
Helemaal op nul begon ik niet bij deze film omdat ik de remake al had gezien.
Banks is geen Stewart en het verhaal is ook een beetje afgeraffeld. De eindscene vind ik nogal belachelijk.
007
-
- 202 berichten
- 170 stemmen
dit is een erg goede film, maar het is wel geen meesterwerk. Er word ook niet zo goed geacteerd, maar peter lorre zet wel een erg goede, geniale, kwade, geloofwaardige slechterik neer. Het verhaal is een zeer sterk gegeven, zeker voor in die tijd. Ik mis alleen het 'plot' effect zoals in HITCHCOCK'S andere films. En toen ik voor het eerst van de film hoorde had ik me er iets anders bij voorgesteld. De scene in de albert hall is meetsterlijk gefilmd. krijgt 3sterren en half.
mister blonde
-
- 12694 berichten
- 5828 stemmen
wederom een prima film van Hitchcock. het script is wat rommeliger dan dat van de remake en Leslie Banks is geen James Stewart, maar verder is deze film minstens gelijkwaardig aan de remake. Wat opvalt is dat Hitchcock in zijn jaren ’30 films al enorm de vaart erin houdt. Er zitten weer veel goede scènes in; die vriend van Bob die zich met elke scène meer in de nesten werkt, is erg humoristisch. Verder vond ik de badguys stukken beter dan die uit de remake. Peter Lorre is geniaal, zelfs. De shootout op het eind, vond ik juist geweldig. Tuurlijk nogal achterhaald, maar daar stoorde ik me geen moment aan. Een prima ganster/ thriller, die dus alleen een beter uitgewerkt plot verdiende (daar zat idd. wel meer in). 3,5 sterren.
Poisonthewell
-
- 4939 berichten
- 13401 stemmen
De remake is beter, maar dit is zeker ook een goede film. Zoals gezegd kunnen Leslie Banks en Edna Best niet opwegen tegen Jimmy Stewart en Doris Day, maar Peter Lorre is wel tien keer beter/cooler als bad guy in deze oudere versie. 4*
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Met de gedachte dat ik de remake zou gaan kijken werd waarschijnlijk door een fout het origineel. Ik zal het maar zien als teken dat ik deze gewoon eerst moest zien.
Wat mij al erg opviel is dat de film flink wat vaart heeft, wat ook zeer prettig kijkt. Banks is inderdaad geen Stewart maar Lorre is het zeker waard, erg genoten van hem. 3,5*
Guyke
-
- 298 berichten
- 253 stemmen
Ik ben eigenlijk wel een heimelijke fan van dit soort “ouderwetse” films. Ik heb dan ook genoten. Ik moet toegeven dat Hitchcock indertijd nog niet zijn latere niveau haalde. Het verhaal vertoont heel wat hiaten. In zijn latere, Amerikaanse periode, klopten zijn scenario’s steeds als een bus. Dat was nu niet het geval. In zijn betere werken kon hij ook de spanning alsmaar opdrijven. Nu zwalpt hij een beetje doorheen de film. Soms erg melodramatisch, dan weer erg spannend, dan weer vol actie… maar een echt geheel wist hij er niet echt van te maken. Het valt ook op hoe de Britten indertijd zichzelf afspiegelden als de heersers van de wereld. Zelfs in de scènes in Zwitserland komt de locale bevolking over als barbaren tegenover het uiterst geciviliseerde Britse Empire. Wanneer later een groep terroristen (avant la lettre) iedereen beschiet die durft naderen, stapt een echt Britse inspecteur, met regenjas en bolhoed en met zijn handen in zijn zakken, onverschrokken de woning binnen. Ik kan me indenken dat hij bij het binnenkomen zelfs om een cup of tea zou vragen.
Ik had de Amerikaanse remake al meermaals gezien. En eigenlijk had ik een oudere, slechtere versie verwacht van dezelfde film. Maar deze “oude” versie is toch heel anders dan de meer bekendere latere film. Qua intrinsieke kwaliteiten kan hij absoluut niet tippen aan zijn opvolger. De film met James Stewart en Doris Day is een klein meesterwerk. Deze film kan alleen boeien omwille van de nostalgie.
2.5*
Poison
-
- 35 berichten
- 0 stemmen
Leuke film 
Niet spannend, maar wel ontspannend
3,5
boerenpummel
-
- 1012 berichten
- 3637 stemmen
Een van de mindere Hitchcocks, vond er weinig aan en irriteerde me vooral aan die dochter. Wel een goede rol van Peter Lorre.
2,5*
Angrod_Pallanén
-
- 6687 berichten
- 1042 stemmen
Voor de geïnteresseerden:
Deze film is nu gratis te bekijken op deze site. De auteursrechten zijn vervallen, dus het bekijken is volkomen legaal.
Ik heb er een stukje van gezien, maar hij interesseerde me niet echt...
waleed
-
- 9 berichten
- 27 stemmen
Hij is zelf gratis te downloaden via archive.org omdat volgens deze site de auteursrechten zijn verstreken.
valentino
-
- 126 berichten
- 901 stemmen
Jongens, waren zijn jullie allemaal zo streng. Dit is wel een film uit 1934!!! Meer dan zeventig jaar oud dus.
Natuurlijk zijn sommige dingen dan een beetje slordig en lelijk gedaan, gemeten naar moderne maatstaven. Maar zo moet je ook niet naar zo'n film als deze kijken.
Spannende film, met de beste bad-guy ooit!
3,5*
soom
-
- 24919 berichten
- 2751 stemmen
Ik vond de bijrol/hoofdrolspeelster wel wat van m'n moeder in haar jongere jaren weghebben..
Dit vind ik echt beter dan Rear Window, op hetzelfde niveau als the Birds. 3*.
niethie
-
- 7319 berichten
- 7243 stemmen
Heb de remake jammer genoeg nooit gezien maar deze film is in mijn herrinering (het is al zeker vier jaar geleden dat ik hem zag) niet echt hoogstaand, gewoon een standaard en vermakkelijk Hitchcock filmpje uit zijn jonge jaren, maar jammer genoeg nergens hoogstaand of meesterlijk zoals zijn latere werken, ik houd het op een krappe drie sterren tot ik hem weer zie-
3 sterren
Zinema (crew films)
-
- 10270 berichten
- 7278 stemmen
Volgens puristen is deze beter dan de remake maar eigenlijk is het net andersom. Deze film heeft namelijk de tand des tijds niet goed doorstaan en boet hierdoor helaas aan kracht in. Toch nog 'n zeer goed te aanschouwen klassieker die bovengemiddeld is.
Het laatste nieuws

Netflix-hits ingehaald door dramafilm 'Materialists' van Celine Song

'Blind Sherlock' is een kijkcijferhit op Netflix: dit zijn de best bekeken series van dit moment

Netflix voegt onverwachts alle seizoenen van 'The Vampire Diaries' toe aan het aanbod

Derde 'Yellowstone'-spin-off over personage Kayce Dutton in maart al op SkyShowtime
Bekijk ook

Shadow of a Doubt
Film noir / Thriller, 1943
197 reacties

Lolita
Drama / Romantiek, 1962
203 reacties

The Lady Vanishes
Komedie / Mystery, 1938
130 reacties

The Sweet Hereafter
Drama, 1997
60 reacties

L'Atalante
Komedie / Drama, 1934
42 reacties

The 39 Steps
Thriller / Misdaad, 1935
152 reacties
Gerelateerde tags
ontvoeringconcertmoordschietpartijzwart en witscreamcrimineelcluedentisthypnotismski resortbrawlassassination plancorrupt churchcymbalssharpshootingworship servicesaint moritz, switzerland
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.



