• 15.825 nieuwsartikelen
  • 178.404 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.671 acteurs
  • 199.112 gebruikers
  • 9.378.158 stemmen
Avatar
 
banner banner

Bluebird (2004)

Drama | 83 minuten
3,38 351 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 83 minuten

Oorsprong: Nederland

Geregisseerd door: Mijke de Jong

Met onder meer: Elske Rotteveel, Kees Scholten en Elsie de Brauw

IMDb beoordeling: 7,4 (597)

Gesproken taal: Nederlands, Engels en Frans

Releasedatum: 10 februari 2005

  • On Demand:

  • NPO Start Bekijk via NPO Start Plus
  • NLZIET Bekijk via NLZIET
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Bluebird

"Merel, a talented young girl, is suddenly getting bullied at school."

Bluebird gaat over Merel, een meisje van twaalf. We volgen haar op de huid en zien wat er gebeurt als ze zomaar, van de ene op de andere dag, gepest wordt. Merel zwijgt over het pesten - tegen haar ouders, en ook tegen Kasper, haar gehandicapte broertje met wie ze een hechte band heeft en veel tijd doorbrengt. Het pesten geeft haar leven een harde duw in de verkeerde richting, maar Merel blijft balanceren, net op het randje...

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Merel de Leeuw

Kasper de Leeuw

Mrs. De Leeuw

Mr. De Leeuw

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Menni

Menni

  • 1762 berichten
  • 0 stemmen

Ja fuck, wat moet ik NOU met m'n jaarlijsten? Aan de andere kant.. ach


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

Terecht. Een echte release of op dvd in de docuzonetheaters?


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

"Dit najaar wordt Bluebird door distributeur 1 More Film in circa 35 filmtheaters digitaal uitgebracht."

Fuck. DVDtje dus.


avatar van 020

020

  • 39 berichten
  • 39 stemmen

Volgens mij nu ook geselecteerd voor Berlijn.


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

Kan dat dan? De film heeft bijv. ook al in Toronto gedraaid, toch?


avatar van narva77

narva77 (crew films)

  • 12734 berichten
  • 6540 stemmen

De film '"Bluebird" is gekozen voor het Kinderfilmfest van het Internationale Filmfestival van Berlijn.

Ook is de film genomineerd voor Beste Jeugdfilm en maakt daarmee kans op de Glazen Beer bij het festival van Berlijn .


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5984 stemmen

Officiële poster geplaatst. Het ontwerp is van Gijs Kuijper.

Klik hier voor grotere versie.


avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

Prachtposter !


avatar van reveal

reveal

  • 86 berichten
  • 1326 stemmen

wat is er zo speciaal aan de poster?


avatar van Webby

Webby

  • 861 berichten
  • 846 stemmen

Doet me een beetje denken aan een Scandinavische poster alá Fucking Åmål, Lilja 4-ever.

Wel vaag dat ie nu in eens opduikt bij allerlei festivals e.d. omdat hij allang op tv is geweest.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5984 stemmen

Een blijk van waardering. Ik vind dat alle goede films een bioscooproulement verdienen. Veel mensen hebben de film nog niet gezien, dus mooi dat er voor hen nog een mogelijkheid komt op festivals en in filmhuizen om de film alsnog te zien.


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

FisherKing schreef:

Prachtposter !

Bleh....


avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

reveal schreef:

wat is er zo speciaal aan de poster?

Heb de film gezien en vind hem erg treffend.


avatar van cell

cell

  • 37 berichten
  • 63 stemmen

hij was wel mooi ja in het echte leven gaat het ook zo dus nog eens 3.5 sterren van mij


avatar van D0N4LD

D0N4LD

  • 91 berichten
  • 904 stemmen

zowat men halve klas heeft in deze film een bijrol gehad.....het ljikt m voor de rest wel een grappige film, maar ja je hoort toch hele droge verhalen dat de hoofdrolspeelster bijvoorbeeld heel minachtend tegen andere mensen deed en dat past nie echt bij het thema


avatar van Webby

Webby

  • 861 berichten
  • 846 stemmen

Bluebird wint prijs op filmfestival Berlijn

BERLIJN - De Nederlandse film Bluebird heeft op het filmfestival in Berlijn de prijs voor beste jeugdfilm gekregen. Regisseuse Mijke de Jong, producent Hans de Wolf en hoofdrolspelers Elske Rotteveel en Kees Scholten kregen de Glazen Beer zaterdag uitgereikt, aldus Holland Film.

De film is gekozen door de kinderjury van het Kinderfilmfest, het programmaonderdeel van het filmfestival waarin Bluebird is opgenomen. Het filmevenement duurt nog tot en met zondag.

Bluebird vertelt het verhaal van brugklasser Merel, die van de ene op de andere dag het slachtoffer wordt van pestende medeleerlingen. Het meisje verandert van een vrolijke tiener in een in zichzelf gekeerd kind. De film draait momenteel in de bioscoop.

Bron: Telegraaf.nl


avatar van jordybeukeboom

jordybeukeboom

  • 6797 berichten
  • 2423 stemmen

AMSTERDAM - De Nederlandse jeugdfilm Bluebird van regisseur Mijke de Jong heeft maandag op het Montreal International Children's Film Festival de Grand Prix gewonnen. Eerder sleepte Bluebird al de Glazen Beer in de wacht op het Filmfestival van Berlijn.

Bron: de Telegraaf


avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

Blijft prijzen winnen, toch maar even de bioscoop bezoeken.


avatar van Quido

Quido

  • 14649 berichten
  • 6106 stemmen

Verschijnt 18 augustus op dvd (Paramount).


avatar van Quido

Quido

  • 14649 berichten
  • 6106 stemmen

Quido schreef:

Verschijnt 18 augustus op dvd (Paramount).

Verschoven naar 27 oktober. Hoe hebben ze dat hier dan eigenlijk gedaan met de muziekrechten ? (idee voor Suzy Q ? )


avatar van Menni

Menni

  • 1762 berichten
  • 0 stemmen

Er zijn betaalbaardere nummers gebruikt dan in de eerste televisie-versie, tenminste, dat vertelde Mijke de Jong me. Na afloop van de IFFR-voorstelling vroeg ze me nog of ik met de verandering kon leven. Dat wel, jammer is het niettemin.


avatar van Quido

Quido

  • 14649 berichten
  • 6106 stemmen

Jammer ... ben benieuwd dan.


avatar van Menni

Menni

  • 1762 berichten
  • 0 stemmen

Ik heb de originele, van tv opgenomen versie maar zelf op dvd gezet, als soort van director's cut .


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

...maar die heeft dan weer de verkrachte aftiteling


avatar van Sannepan

Sannepan

  • 181 berichten
  • 124 stemmen

Sleutel er zo aan dat je de aftiteling van de uitgebrachte dvd achter de officiele film plakt Gaat dat lukken, denk je?


avatar van Menni

Menni

  • 1762 berichten
  • 0 stemmen

Wouter schreef:

...maar die heeft dan weer de verkrachte aftiteling

Ach, die zie ik door mijn tranen toch niet.


avatar van Quido

Quido

  • 14649 berichten
  • 6106 stemmen

De Nederlandse inzending voor de Oscars hoorde ik ?


avatar van Quido

Quido

  • 14649 berichten
  • 6106 stemmen

Staat nu ook in de Oene Kummer:

'Bluebird' wordt Nederlandse Oscar-inzending

De film Bluebird van regisseur Mijke de Jong is dit jaar de Nederlandse inzending voor de Oscar voor beste, niet Engelstalige film. Dat heeft Holland Film, de organisatie die Nederlandse films in het buitenland promoot, woensdag bekendgemaakt. De film kan nu genomineerd worden voor een Oscar. Het ontroerende Bluebird vertelt over de dertienjarige Merel, die op school wordt gepest. Ze vertelt niets aan haar ouders of aan haar gehandicapte broertje, met wie ze een hechte band heeft. De vroeger zo spontane meid keert zich door de treiterijen steeds meer in zichzelf. De film doet het erg goed in het buitenland. Hij was onder meer te zien op het Filmfestival van Toronto, waar eerder Nederlandse Oscarwinnaars te zien waren.

Onder meer Antonia (1995) en Karakter (1997) begonnen hun internationale zegetocht op het Canadese festival.

Ook werd Bluebird vertoond op het Filmfestival van Berlijn. Hier werd de productie bekroond met een Glazen Beer, de prijs voor de beste kinderfilm. De hoofdrollen in Bluebird worden gespeeld door Elske Rotteveel, Kees Scholten, Jaap Spijkers en Elsie de Brauw. Het scenario is geschreven door Helena van der Meulen. De film is eind september te zien op het Nederlands Filmfestival in Utrecht.

De bekendmaking van de Oscarnominaties is op 31 januari. De uitreiking zelf vindt plaats op 5 maart in het Kodak Theatre in Hollywood. De laatste keer dat een Nederlandse film genomineerd werd was twee jaar geleden: toen kreeg de film De Tweeling een nominatie. De laatste Nederlandse productie die daadwerkelijk het beeldje mee naar huis nam, was Karakter in 1998.

(Bron: ANP)

Ik dacht dat films die al op TV waren geweest niet mee mochten doen ?


avatar van Queto Yurlunyur

Queto Yurlunyur

  • 4775 berichten
  • 3110 stemmen

Voor de Best Foreign Language Film Award gelden andere eisen dan voor de andere categorieën, dus tv-uitzending is hier geen bezwaar (zo mogen hier bijvoorbeeld ook films die nooit in de VS zijn uitgebracht meedingen). Zie hier.


avatar van I.K.

I.K.

  • 2 berichten
  • 0 stemmen

Queto Yurlunyur schreef:

...tv-uitzending is hier geen bezwaar...

Ik denk dat er wel degelijk een probleem kan zijn met deze nominatie. Zo staat er in de algemene regels (eligibility):

Films which, in any version, receive their first public exhibition or distribution in any manner other than as a theatrical motion picture release will not be eligible for Academy Awards in any category. (This includes broadcast and cable television, as well as home video marketing and internet transmission.)

Dat gaat over Academy Awards in *alle* categorieën, dus ook beste buitenlandse film.

Verder staat er onder eligibility voor "Best Foreign Language Film Award":

The film must be first released in the country submitting the film between October 1, 2004 and September 30, 2005, and first publicly exhibited by means of 35mm or 70mm film for at least seven consecutive days in a commercial motion picture theater

De release date was vóór 1 oktober 2004, tenzij we de film release apart zien van de tv vertoning. Echter de film was ook niet eerst publiekelijk vertoond in een filmtheater, niet?

Ik heb maar een e-mailtje naar Hollandfilm gestuurd dat ze de nominatie met AMPAS (organisatie achter de Academy Awards) moeten verifieren...