La Vida Que Te Espera (2004)
Genre: Drama
Speelduur: 100 minuten
Alternatieve titels: The Life Awaiting for You / Your Next Life
Oorsprong:
Spanje
Geregisseerd door: Manuel Gutiérrez Aragón
Met onder meer: Juan Diego, Marta Etura en Luis Tosar
IMDb beoordeling: 6,5 (842)
Gesproken taal: Spaans
Releasedatum: 9 juni 2005
On Demand:
- Niet beschikbaar op Netflix
- Niet beschikbaar op Pathé Thuis
- Niet beschikbaar op Videoland
- Niet beschikbaar op Amazon Prime
- Niet beschikbaar op Disney+
- Niet beschikbaar op Google Play
- Niet beschikbaar op meJane
Plot La Vida Que Te Espera
Het sobere leven van de agrariërs wordt er door de strenge Europese regels niet gemakkelijker op. Twee buurmannen krijgen ruzie vanwege een mooie productieve melkkoe. Deze ruzie loopt behoorlijk uit de hand en is voor één boer fataal. Rai, de zoon van de vermoorde man komt naar het dorp voor de begrafenis. De overgebleven boer Gildo (Juan Diego) stuurt één van zijn dochters, Val (Marta Etura), op Rai af om te achterhalen wat hij weet over de moord. Rai (Lois Tosar) toont om dezelfde reden zijn interesse. Langzamerhand ontdekken zij het geheim achter de moord. Maar nog veel belangrijker, zij ontdekken de echte liefde.
Externe links
Acteurs en actrices
Video's en trailers
Reviews & comments
Redlop
-
- 8961 berichten
- 3566 stemmen
Beauty van een film. Het rauwe leven van twee dochters van een hardwerkende boer in de afgesloten gebieden van Cantabria die de vernieuwingen niet kan verdragen. Een moord, een spannend plot maar bovenal een prachtig meeslepend liefdesdrama. Voorlopig 4*
mstoffer
-
- 129 berichten
- 1089 stemmen
Het zeer onbevredigende semi happy end bedierf een verder wel sympathieke maar zeker niet grootse film.
DannyUitDordt
-
- 1 berichten
- 15 stemmen
Ook ik vond het einde onbevredigend. Het verhaal was nog niet echt "af". Jammer, want verder een aardige film.
neo
-
- 15411 berichten
- 9704 stemmen
Nu de derde film met Luis Tosar die ik heb gezien en begin die acteurs meer en meer te waarderen. Een hele sterke acteur in ieder geval die vaak goed uit voeten kan met een personage wat nogal moeilijk in elkaar zit of gewoon (voor een gedeelte) een gewetenloze klootzak. Hier is de chemie met Marta Etura fantastisch.
JanReintjens
-
- 33 berichten
- 382 stemmen
Op zich een onderhoudende film met mooie beelden, mooie mensen en goede acteerprestaties.
Alleen het verhaal heeft een paar aparte momenten die ik niet begreep;
Een koe loopt weg naar de buurman, de eigenaar gaat de koe terug halen en de buurman beweert dan dat de koe nu van hem is???....
Hij zegt dan op een gegeven moment dat het eerste kalf van deze koe voor hem moet zijn????
Op een gegeven moment krijgt de koe een kalf, dat kalf wordt door de mooie dochter gebracht naar de buurman en vervolgens wordt door de buurman beweerd dat dit niet het goede kalf is om vervolgens de dochter op een nogal brute wijze te gijzelen, vast te binden met ook nog een houten ring om haar nek en op te sluiten in een stal.
Dat haar vader daar vervolgens kwaad wordt en flipt ligt voor de hand, en dat de buurman vervolgens het loodje legt ook.
Toch blijft de film boeien tot het einde.
3 sterren
zombie
-
- 987 berichten
- 6098 stemmen
De koe was uit vrije wil op zijn erf gewandeld, dus blijkbaar gaf dat hem het recht de koe te claimen. Als gebaar van "goede wil" mag hij zijn koe terug nemen, maar als tegen prestatie moet hij een kalf afstaan. Zo werkt dat nou eenmaal in de wereld van boeren
Uiteindelijk komt het er op neer dat die boer een enorme verbitterde hufter was!
zo zit dat dus...
En een halve ster erbij, want hij heeft wel een goede indruk achter gelaten.
pikas
-
- 74 berichten
- 191 stemmen
Een prachtige film met mooie beelden, goed verhaal en vooral zeer goed vertolkt.
Spiff
-
- 28 berichten
- 389 stemmen
Hou die Luis Tosar in de gaten want het is een pracht van een acteur. De chemie tussen hem en Marta Etura werkt écht, wat een luxe is in de moderne film.
Film die eenvoud combineert met kwaliteit en prachtige beelden. Zoals steeds heeft Gutiérrez Aragón ook weer enkele magisch-realistische knipoogjes in zijn film gestopt (b.v. melken van de koe m.b.v. muziek).
Freud
-
- 10772 berichten
- 1153 stemmen
Ineens bedacht ik dat ik hier nooit op gestemd had, heeft nog even geduurd voor ik hem terugvond . Inderdaad een heel mooie film, met goede acteurs en vooral een schitterende setting. Opnieuw een bewijs voor de revival van de Spaanse cinema, die blijkbaar net als de Franse opnieuw aan het opkomen is, net nu Ierland zijn pluimen aan het verliezen is .
thomzi50
-
- 1973 berichten
- 2449 stemmen
Ik vond het einde ook een domper, verder een wel aardige film. Net gezien op het filmkanaal. Meer ook niet. 3*
Maaltje
-
- 84 berichten
- 0 stemmen
Het is wel een mooie film maar erg traag en een supervaag einde
93.9
-
- 3124 berichten
- 4203 stemmen
Het is wel een mooie film maar erg traag en een supervaag einde
Vreemde wending, maar vaag.....
Nee, vaag vind ik meer films van David Lynch.
*Lise
-
- 45 berichten
- 49 stemmen
Een mooie film die de gesloten gemeenschap waarin de twee dochters leven mooi weergeeft. De setting (Cantabria) is prachtig, en is heel belangrijk voor de sfeer van de film. Het hele verhaal rond de koe was me ook niet helemaal duidelijk, en het einde was wat vreemd, maar verder zeker een geslaagde film! 3,5*
maxcomthrilla
-
- 15568 berichten
- 2761 stemmen
Mooie film om eens een keer te zien.
Vooral erg onderhoudend. Het verhaal stelt niet veel voor, maar houdt je wel bij de leest, aan het einde zelfs een flinke verrassing.
De film scoort bij mij vooral goed doordat de film zich afspeelt in een interessant landschap. De omgeving daar overrompelde mij meer dan in Jean de Florette.
Het hele liefdesgebeuren vond ik te geforceerd en daarnaast ook verre van romantisch. Dat kwam doordat het weer in deze film zeer slecht is waardoor ik mij niet helemaal kon inleven in romantische interventies. De 2 zusjes zagen er fraai uit en speelden naar behoren hun rollen, alleen kan ik buitenromantiek niet koppelen aan een omgeving waar de zon niet schijnt. Net zoals alle overige gebeurtenissen mij een beetje koud lieten, een beetje zonneschijn had de film vast goed gedaan.
De film kent wel een paar leuke momenten, vooral de scènes waarin de koeien gemelkt worden zijn aardig.
Toch is deze film veel te normaal om hem nog eens te herzien. De film moet het vooral hebben van het verhaal en bij een 2de keer zal de verveling toeslaan omdat er nauwelijks met de camera wordt geëperimenteerd.
Op sociaal - emotioneel vlak wat kil en op audiovisueel vlak, niet meer dan redelijk. 3*
Mads Smikkelsen
-
- 525 berichten
- 2976 stemmen
Mooie film met goed verhaal, goed geacteerd, mooie beelden, een aanrader (€ 7,00 bij Aldi)
y.A.S.d.
-
- 40 berichten
- 75 stemmen
ik snapte alleen niet waarom die dochter alles verraadde terwijl ze niet wilde dat haar pa opgepakt werd. Ze wist toch ook dat rai de politieagenten ging inzetten?
speranza
-
- 24668 berichten
- 0 stemmen
Prachtige film met adembenemend mooie beelden van het fraaie landschap in Cantabrië. Boeiend verhaal, mooie romantiek en sterk acteerwerk doen de rest.
manecas36
-
- 218 berichten
- 236 stemmen
Mooie film met goed verhaal, goed geacteerd, mooie beelden, een aanrader (€ 7,00 bij Aldi)
Helaas gemist deze film en bij Aldi zullen de dvd nu zeker niet meer hebben. Hopelijk is hij ergens te huur.
scorsese
-
- 12384 berichten
- 10547 stemmen
Matige film waarvan de opzet niet altijd even duidelijk is. Zo lijken er sommige belangrijke momenten uit de film verdwenen te zijn en zijn de acties van de personages ook niet even duidelijk. Verder wel mooie beelden van het landschap en ook een aardig kijkje in het huidige boerenleven.
ILDIB
-
- 3000 berichten
- 2336 stemmen
Toch enigzins indringende film, maar wel met wat veel hak op tak gedrag.
Hoe oud moesten rai en val voorstellen? Want ik vond het erg ongeloofwaardig dat ze elkaar leuk vonden.
ILDIB
-
- 3000 berichten
- 2336 stemmen
Een zoeken leert me dat er maar 7 jaar tussenzit. ('71 om '78). Ik vond val echter nog overkomen als een tiener en die rai al dertiger.
Regen
-
- 2 berichten
- 0 stemmen
Boeiende film, mooie beelden, goede acteurs.. maar het einde? Ik vind het een te grote offer.. je vader naar de gevangenis kunnen sturen.
Robi
-
- 2424 berichten
- 2477 stemmen
Uiteindelijk wel mooie film over de relatie tussen een vader en zijn twee dochters. Ook al wordt het verhaal wel misleidend en klungelig gebracht en opgebouwd. Alsof er belangrijke stukken van het verhaal in de film ontbreken. Was de director's cut soms een stuk langer?
Fransman
-
- 2901 berichten
- 2196 stemmen
Beauty van een film. Het rauwe leven van twee dochters van een hardwerkende boer in de afgesloten gebieden van Cantabria die de vernieuwingen niet kan verdragen. Een moord, een spannend plot maar bovenal een prachtig meeslepend liefdesdrama. Voorlopig 4*
Juist. Daarom 4*. Heb m'n ogen uitgekeken. Dit is dus Spaans drama Carlos Saura waardig. Wel twee mooie meiden trouwens. 't Oog wil ook wat. Juan Diego heeft een prachtige harde kop en Luis Tosar is de ster van vrijwel iedere Spaanse film tegenwoordig. Prachtige natuur, prachtige vergezichten, prachtige koeien ook. Die Vanessa, ze hield van muziek....
BBarbie
-
- 12893 berichten
- 7675 stemmen
Een mooie film, afwisselend spannend en romantisch. Opperbeste vertolkingen van Luis Tosar (heeft al vaker bewezen dat je op hem een film kunt bouwen), Marta Etura en Clara Lago (nog erg jong hier, maar al nadrukkelijk aanwezig). De regie en de fraaie omgeving doen de rest. Tezamen zorgen zij voor een onderhoudende film.
Boenga
-
- 2537 berichten
- 1479 stemmen
Een poepsimpel verhaal, twee buren/boeren van de oude stempel wiens ruzie over een van hun koeien uit de hand loopt: meer was er niet nodig om me meer dan een uur helemaal mee te slepen.
Daarna gaat het twee keer mis: eerst is er de glorieuze manier waarop de zussen Val en Genia op de wedstrijd voor de beste melkkoe komen binnengestapt - én die dan ook winnen: het lijkt een scene uit een Disneyfilm.
En dan de moord, wie ze pleegt, hoe ze gepleegd wordt, wat vader en dochter daar mee doen...: dit plattelandsdrama over burenruzie, met een portie romantiek, met grote en minder grote generatiekloven, en met vooral geweldige acteurs en mooie beelden in een heel realistische setting... deze mooie film had dààr helemaal geen nood aan.
Ruim een uur zou ik twijfelen tussen 4 en 4,5*; het eindresultaat is 3,5.
Het laatste nieuws
'The Tattooist of Auschwitz' gaat binnenkort van start, Martijn Krabbé wordt niet meer beter | MovieMeter Recap
'Smile' is morgenavond (16 januari) op televisie te zien: 'Interessant verhaal, leuke invalshoeken'
'Shaun of the Dead'-remaster wordt afgekeurd door fans: 'Het is veel grappiger om dat weg te laten'
Welke films worden vanavond uitgezonden op televisie?
Bekijk ook
El Silencio de Otros
Documentaire, 2018
8 reacties
Princesas
Drama, 2005
4 reacties
Salvador (Puig Antich)
Drama, 2006
30 reacties
La Bonne Année
Misdaad / Komedie, 1973
6 reacties
Caníbal
Thriller, 2013
7 reacties
La Enfermedad del Domingo
Drama, 2018
12 reacties
Gerelateerde tags
farmer family rural settingwidowed father
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API
© 2025 MovieMeter B.V.