• 15.761 nieuwsartikelen
  • 178.096 films
  • 12.215 series
  • 33.986 seizoenen
  • 647.146 acteurs
  • 199.025 gebruikers
  • 9.373.067 stemmen
Avatar
 
banner banner

Ni le Ciel ni la Terre (2015)

Drama / Oorlog | 100 minuten
2,59 38 stemmen

Genre: Drama / Oorlog

Speelduur: 100 minuten

Alternatieve titel: The Wakhan Front

Oorsprong: Frankrijk / België

Geregisseerd door: Clément Cogitore

Met onder meer: Jérémie Renier, Swann Arlaud en Marc Robert

IMDb beoordeling: 6,3 (1.266)

Gesproken taal: Frans en Perzisch

Releasedatum: 31 december 2015

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Ni le Ciel ni la Terre

Een divisie Franse soldaten is gestationeerd in Afghanistan, vlak tegen de grens met Pakistan. Kapitein Antarès Bonassieu staat op het punt zich terug te trekken met zijn troepen, maar krijgt nog een opdracht om de afgelegen vallei van Wakhan te gaan bewaken, in de grensstreek met Pakistan. Een routineklus, want dit is een kalme regio, zo wordt gezegd. Maar vanaf een bepaalde nacht in september 2014 verliezen Antarès en zijn mannen de controle. Soldaten beginnen op mysterieuze wijze te verdwijnen...

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Antares Bonnassieu

Jérémie Lernowski

William Denis

Jean-Baptiste Frering

Patrick Mercier

Etienne Baxer

Benjamin Julliard

Oscar Varennes

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Kreeg in Cannes prijs in de categorie 'La Semaine de la Critique'.

Vanaf 31 december in de bioscoop (Amstelfilm)

Jérémie Renier


avatar van leatherhead

leatherhead

  • 3556 berichten
  • 1813 stemmen

Aardig.

Dat de film afwijkt van de geijkte conventies van het genre juich ik absoluut toe, al had hier toch wat meer ingezeten. Voornamelijk tegen het einde aan begint de film te zwalken, waarbij de regisseur voorts bewijst er ook geen waardig einde aan te kunnen breien.

Wel fijn dat de film zijn pijlen bij vlagen erg op sfeer richt. Iets wat bij het gros van de oorlogsfilms welhaast uit den boze lijkt. De soundtrack is vaak sterk genoeg om een wat beklemmend, nijpend sfeertje te doen ventileren. Al had het natuurlijk nog veel mee doorgedreven mogen worden; dat blijft toch vaak een knelpunt voor veel filmmakers.

De unit Franse soldaten acteerden redelijk, niet geweldig, maar ze werden in ieder geval wel geloofwaardig neergezet. Hetzelfde kan niet gezegd worden over de Taliban strijders, wiens verschijningen meer van een farce weg hadden. Die Sultan was net een soort clowntje met dat gekke rooie baardje van hem. De manier waarop beide partijen in verzoening met elkaar raken vond ik ook wat ongeloofwaardig.

Maar toch een best apart filmpje, met als uitschieter trouwens die vreemde dans/spasme scene. Leuk om eens gezien te hebben deze. 3,0*.


avatar van vranque

vranque

  • 937 berichten
  • 3926 stemmen

Gewaagd.

Er is meer tussen hemel en aarde. Mooi gefilmd, en een heerlijke spanningsopbouw, met acceptabele acteerprestaties. Fraai debuut.

3.5*


avatar van broncode

broncode

  • 392 berichten
  • 0 stemmen

Heb mijn bedenkingen over deze film. Het verhaal werd vlot verteld en de acteurs speelde verdienstelijk, en de gekozen locaties waren ook perfect. Alhoewel Afghanistan beduidend groener is als altijd word vertoond in de films.

Maar toch met een kater achtergebleven, want het geheel eindigt in een dud en anti climax door de ontbrekende antwoorden.


avatar van brucecampbell

brucecampbell

  • 3315 berichten
  • 7368 stemmen

Kan me volledig vinden in de mening van broncode...begint zeer goed, maar eindigt zwak.