• 17.188 nieuwsartikelen
  • 182.029 films
  • 12.557 series
  • 34.722 seizoenen
  • 655.146 acteurs
  • 200.358 gebruikers
  • 9.458.661 stemmen
Avatar
 
banner banner

Lee Cronin's The Mummy (2026)

Horror | 134 minuten

Genre: Horror

Speelduur: 134 minuten

Alternatieve titel: The Mummy: A Lee Cronin Film

Oorsprong: Ierland / Verenigde Staten / Spanje / Canada

Geregisseerd door: Lee Cronin

Met onder meer: Jack Reynor, Laia Costa en May Calamawy

IMDb beoordeling: 6,2 (53.901)

Gesproken taal: Engels en Spaans

Releasedatum: 16 april 2026

  • On Demand:

  • HBO Max Bekijk via HBO Max
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Lee Cronin's The Mummy

"What happened to Katie?"

Acht jaar geleden verdween de jonge Katie, dochter van een journalist, spoorloos in de woestijn. Nu verschijnt ze plotsklaps weer voor haar familie, die in shock verkeert. Het blijde weerzien markeert echter het begin van een nieuwe nachtmerrie wanneer duidelijk wordt dat Katie niet helemaal de oude is.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Charlie Cannon

Larissa Cannon

Detective Dalia Zaki

Katie Cannon

Sebastián Cannon

Maud Cannon

Carmen Santiago

The Magician

Layla Khalil

Young Katie Cannon

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Freakje554

Freakje554

  • 127 berichten
  • 262 stemmen

Ik kijk niet snel weg tijdens een film, maar hier zaten er toch wel wat *** scènes in!

Gekke film. Lang geleden dat ik nog na een horror film met een WTF gevoel naar buiten ging

Zalige première avond, waar iedereen dezelfde mening had over de film

Meer van dit aub, ga ik hem nog eens zien? Ja absoluut maar nu in IMAX


avatar van Andersom123

Andersom123

  • 21 berichten
  • 175 stemmen

Eindelijk nog eens een film zonder grenzen, er mogen meer van dit soort films zijn. Gewoon lekker los gaan.

Jammer dat het verhaal en de acteurs wat minder waren.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13482 berichten
  • 11300 stemmen

Matige film waarin een koppel na acht jaar weer herenigd wordt met hun ontvoerde dochter. Je zou het een frisse blik kunnen noemen op de Mummy-films, maar ik vond het meer een misleidende titel (Nasmaranian of zelfs Exorcist was meer passend geweest wat mij betreft). Op sommige momenten wat langdradig en de film gaat te lang door. Qua horror en gore zit het wel redelijk goed.


avatar van Jojo 2

Jojo 2

  • 1 berichten
  • 2 stemmen

Ik heb deze net gezien en wát een mokerslag. De beelden hangen nog in mijn hoofd. Als het de bedoeling was om het publiek de stuipen op het lijf te jagen, dan zijn ze daar bij mij meer dan in geslaagd.
Verwacht geen luchtig avontuur zoals de oude films; dit is pure body horror. De combinatie van misselijkmakende gore, psychologische terreur en die onheilspellende muziek hield me de volledige film in een wurggreep. Ik heb constant met een opgejaagd gevoel gezeten.

Eén waarschuwing: kijk dit absoluut niet voor het slapengaan. Dat deed ik jammer genoeg wel Deze film is geen vermaak, het is totale waanzin.

Ook wel een minpunt, vandaar 4 sterren:

Hoewel de horror geweldig is, vond ik het gedrag van de ouders en die grootmoeder pijnlijk naïef. Het in huis nemen van hun dochter die op een monster lijkt en hun reactie op de dreiging ervan voelde voor mij onlogisch, wat soms botste met de verder ijzersterke sfeer. Collectieve blindheid


avatar van mjk87

mjk87 (moderator films)

  • 14824 berichten
  • 4654 stemmen

Ik ging zonder veel kennis hierheen behalve dat ik wel vermoedde dat het om horror ging en met een beetje voorkennis van de avonturenfilms van The Mummy waar deze film verder weinig tot niets mee vandoen heeft. De film begint sfeervol maar verzandt al snel in een typische horror met alle clichés en domme acties vandien - het duurt ook wel erg lang voor er een lampje gaat branden dat er iets mis is met dochterlief. Af en toe wordt er wel gespeeld met clichés en dat zijn de betere momenten hoewel irritatie in eerste instantie naar boven komt, als die agente bijvoorbeeld alleen een donkere tunnel en een huis ingaat maar dat leidt juist tot een doorbraak (in plaats van haar dood zoals je zou verwachten). Maar de film duurt vooral te lang, is niet bijzonder genoeg en sleept te vaak van scène naar scène. 2,5*.


avatar van MovieFreakje

MovieFreakje

  • 1 berichten
  • 72 stemmen

Eindelijk nog eens een horror film die echt horror is

Lee Cronin kent geen limiet, je kan er enkel maar positief over zijn. Kunnen er veel een voorbeeld aan nemen.

Je kan wel zeggen dat het verhaal wat minder is, maar maakt niet uit. We willen horror en krijgen echt horror


avatar van HearHear

HearHear

  • 51 berichten
  • 205 stemmen

Prima film, maar snap niet dat mensen dit extreem vinden.

Natuurlijk de meeste extreme verhalen komen uit Amerika, die mensen kunnen ook tegen niet veel

Plus het is ook weer voor volk te lokken.

Wel jammer, weer een film die overhyped wordt.

De sfeer en locatie in de film was wel weer goed dan, verhaal was eigenlijk ook goed.

Maar de meeste punten scoort de film bij Natalie Grace die Katie speelt. Heel sterk.

Lee Cronin mag zeker nog films maken.

Maar deze is niet zijn beste, Evil Dead Rise was bruter en vuiler.


avatar van UpSideDown

UpSideDown

  • 13 berichten
  • 178 stemmen

Sfeer en verhaal zijn goed, maar wat vind iedereen hier zo extreem aan?

Overhyped tot en met jammer genoeg, de verwachtingen lagen te hoog door mensen die tegen niet veel kunnen


avatar van mrklm

mrklm

  • 12319 berichten
  • 10434 stemmen

Acht jaar nadat Katie [Natalie Grace] spoorloos verdween in Caïro, duikt ze (levend) op in een sarcofaafgin een neergestort vliegtuig. Ondanks haar verminkingen en logische trauma’s vinden artsen het een uitstekend idee dat Katies vader [Jack Reynor] en moeder [Laia Costa] haar thuis verzorgen in het bijzijn van broer Sebastián [Shylo Molina] en zusje Maud [Billie Roy], die tot dan toe niet eens wist van Katies bestaan! Gaat snel ten onder dankzij het bespottelijke scenario en ondermaats acteerwerk, ook al mogen de visuele effecten en de make-up er zijn en vloeit er aardig wat gore. Eerder smerig dan eng, maar helaas niet op een goede manier.


avatar van orbital

orbital

  • 190 berichten
  • 639 stemmen

Leuke adaptatie van een oud genre. Itt wat veelal in de oude verfilmingen is te zien is hier het thema bezetenheid en een echt kwaadaardige entiteit of demon die de boel overneemt en families uit elkaar probeert te rukken. Lekker grof en vol op de horror. Ik kan deze versie prima hebben, heb met plezier gekeken.


avatar van joolstein

joolstein

  • 11221 berichten
  • 9229 stemmen

“I'm her Daddy now”

De productiemaatschappijen, Atomic Monster (James Wan) en Blumhouse Productions (Jason Blum) werkte samen aan deze prima commerciële Hollywood-horrorfilm "The Mummy" Echter heeft de film niets met avonturiers, catacomben en herrezen verdoemde geliefden te maken. Nee integendeel, vraag me zelfs af of iemand niet per ongeluk het script van een nieuwe The Exorcist reboot heeft verwart met deze film?

Het valt namelijk op hoeveel overeenkomsten er zijn met "The Exorcist" (1973) De demon Pazuzu werd vervangen voor Nasmaranian Noord-Irak voor Egypt en ook hier blijf de maaginhoud niet binnen. Sowieso gaat deze film flink los met scènes vol slijm en andere smerigheid. Ja er zit allerlei smerigs en leuks in! Echter leunt de film wel bijna geheel op dingen die je al eerder heb gezien met weinig originaliteit.

Ander dingetje is iets waar op het moment veel Hollywoodproducties last van hebben: een te lange speelduur. Hierdoor zakt de spanningsboog soms in scenes die net te lang doorgaan,, er zijn zijplotjes en opvulling. Gelukkig weet de film dit goed te compenseren met memorabele walgelijke horrorscènes! Ondanks die enkele minpunten blijft het wel een productie die zeer de moeite waard is om te bekijken.


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 7210 berichten
  • 9940 stemmen

Meer Exorcist en Evil Dead dan Mummy, maar evenwel de moeite waard, vooral door de overgave waarmee alles wordt gebracht. Regisseur Lee Cronin gaat er volledig voor en dat kan ik wel waarderen. Te lang en niet alle plotelementen werken naar behoren, maar de film is nergens saai en er valt gaandeweg heel wat te beleven. Als je van nare en smerige bedoeningen houdt, tenminste.


avatar van El  Loco

El Loco

  • 1308 berichten
  • 2552 stemmen

Dit soort van possession horror is al een tijdje niet meer mijn soort van horror. Het is The Exorcist in een nieuw jasje gegoten, maar dat jasje heeft niets vernieuwends te bieden.

Er zitten wel een aantal gore scènes in, maar over het algemeen is er te weinig spanning aanwezig in de film. Ook wordt de finale weer wat te lang gerekt en blijft het gezin halsstarrig vasthouden dat hun dochter beter zal worden als ze thuis bij het gezin is. De clichés fnuiken de film in dat opzicht ook een beetje.

2*


avatar van Agnimaatje

Agnimaatje

  • 220 berichten
  • 1359 stemmen

Ik wil geen spelbederver zijn, maar in ieder geval tot 40 minuten is de film veelbelovend dat ik dacht: 'Interessant, kijken waar dit heen gaat'.

Daarna zakt de geloofwaardigheid te veel, en verwordt het gemummificeerde geheel een drab en lekt het weg langs de naden van deze verfilmde sarcofaag....


avatar van filmkul

filmkul

  • 2629 berichten
  • 2340 stemmen

Redelijk sterke horrorfilm. Het verhaal is niet heel complex. De uitwerking is best geslaagd maar door het beperkte verhaal voelt de film soms wat lang aan. Wat horror betreft komt de film goed uit de verf, met name om de smerige bodyhorror scenes die als grootste pluspunt gezien kunnen worden. Met de spanning zit het ook wel goed, alhoewel het laatste gedeelte minder boeiend is door de iets wat overdaad aan effecten. Visueel is de film dik in orde met name de make-up is uitstekend. Het acteerwerk is verder prima waarbij Grace uitblinkt. 3.5/4.0


avatar van shugenja

shugenja

  • 718 berichten
  • 1692 stemmen

Dit was best een leuke film al is de titel mummy wel erg misleidend natuurlijk. Het is meer een bezetenheids griezelfilm. En met echt beroerde cgi effecten die wolven bijvoorbeeld oh god. Maar wel goed gemaakt de praktische effecten bloed en gorigheid is dik in orde. Ik heb wel zitten gruwelen. Alleen die speelduur, waarom moet dit weer een ruime 2 uur duren? Hierdoor is het veel te lang een "oh we gaan voor onze zieke dochter zorgen" bullshit filmpje wie hou je voor de gek? Al met al typisch Amerikaans dus je wordt als kijker een beetje als een idioot behandelt maar goed de sfeer is prima en voor zon soort horrorfilm vond ik het best prima. 3.5 ster. Technisch gezien is het best prima.. maaaarr.

Wanneer gaan lee cronin zijn talenten eens gebruiken voor iets origineels? Het lijkt er niet in te zitten. Misschien komt het ook door productiemaatschappijen hoeveel ruimte geven die voor een eigen stijl? Ik zie Blumhouse en James Wan en ja dit past in die stijl van insidious en the conjuring.

Maar is het effect niet dat er nooit meer een nieuwe John Carpenter komt? En dat we opgescheept zitten met de lee cronins van de wereld. Die je een script geeft vanuit een productiehuis en ga het maar doen. Persoonlijk hoeven dit soort films niet gemaakt te worden wat mij betreft brengt het weinig nieuws.


avatar van Corcicus

Corcicus

  • 2880 berichten
  • 4015 stemmen

Lee Cronin's The Mummy is een horrorpareltje zoals er weinig uitkomen. Een masterclass in sfeerschepping en opbouw, uitmuntende practical effects en gore en een constante spanning die allemaal rechtvaardigen dat hij zijn eigen naam in de titel heeft verwerkt.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11606 berichten
  • 6831 stemmen

Uitgesponnen, maar stabiele herinterpretatie van regisseur Lee Cronin op The Mummy. Met de originele films waarin Brendan Fraser destijds kwam opdagen heeft dit geheel weinig te maken, want Cronin is toch vooral met zijn eigen ding bezig. Dat werkt zeker goed in de eerste helft, met een onheilspellende opbouw, goed acteerwerk en een mysterie dat aardig in leven wordt gehouden. Een opvallend moment is wanneer Shylo Molina en Billie Roy 's nachts wakker worden en rondrennende geluiden horen in het huis. Dat soort akelige scènes zijn de stukjes waar deze film het van moet hebben, maar helaas blijven die aardig spaarzaam. Cronin compenseert dat voor een hele lange tijd met een gedetailleerd en doordacht verhaal, maar schiet in het laatste uur dan toch uit de bocht met een clichématige en veel te sensationele uitwerking en daaropvolgende finale. Daarbinnen verliest een figuurtje als dat van Natalie Grace alle dreiging en dat is jammer, want er wordt qua budget veelvuldig uitgepakt met bijzonder grootse en smerige effecten.


avatar van Collins

Collins

  • 7485 berichten
  • 4453 stemmen

Over een mummie dus. En als je (net als ik) denkt dat je dan een spannende film te zien krijgt met grafkelders, piramiden en bijbehorende griezelelementen dan kom je bedrogen uit. Wat is "Lee Cronin’s The Mummy" dan wel? Tja, een film over een gezin met een bezeten dochter. Een dochter die schokkerig beweegt, demonisch kakelt en overdreven kotst. We bevinden ons helemaal niet in een traditionele mummiefilm. We bevinden ons in een soort exorcismefilm. En niet eentje van het niveau The Exorcist (1973).

Het camerawerk is vanaf het begin vervelend opdringerig en draagt niet bij aan een sfeervolle opbouw. Vreemde perspectieven, ongemakkelijke close-ups en gekke vervormingseffecten. De cameraeffecten zijn erg gericht op de explosieve shock. De snelle kick. In combinatie daarmee valt een algeheel hoog geluidsniveau op dat tevens nadrukkelijk aanwezig is om het effect van de al vaak beproefde jumpscare te intensiveren. Ook andere middelen die worden ingezet zijn welbekend en weinig fantasievol. Men neme bijvoorbeeld stoffige geluidsopnamen, sinistere tekeningen en zwevende lichamen. Ook het welbekende lage en sonore stemgeluid, dat aan een demon wordt toegekend, weerklinkt. En zo worden in de loop van de film alle bekende elementen, attributen en middelen afgestreept.

Niet erg genietend van het bekende werk, dwalen de gedachten wat af. Ik verwonder me over het feit dat de bezeten dochter die zichtbaar niet herstelt en een groot gevaar vormt voor haar omgeving, niet in een daarvoor geëigende inrichting wordt opgenomen. Het demonische gedrocht wordt doodleuk thuis verpleegd als ware het slechts geïnfecteerd met een vervelende aanval van de griep. Waar blijven toch de priesters om het kwaad te verdelgen, riep ik tenslotte gefrustreerd uit. Dan kunnen we weer een bekend element afstrepen en de eindtune inzetten. Maar nee. De priesters komen niet. En ik had me er zo op verheugd. In plaats daarvan volgt het verhaal nog vele uiteengerekte omwegen voordat de verlossende eindtune wordt ingezet.

De film is te lang. Teveel melodramatisch gedoe dat veel te wijd wordt uitgesponnen en juist daarom niet erg interessant is. Het verhaal slaagt er niet in om een heuse spanningsboog te creëren. Ik heb althans geen spanning van enige betekenis ervaren. Ik vond er niet veel aan. Helemaal afkraken wil ik de film echter niet. Er zijn positieve elementen. Zo heeft de film een paar aardige scènes met gore. Zo is de make-up indrukwekkend uitgesmeerd. En tenslotte zorgde de escalatie tijdens oma’s begrafenis voor een lach. Kortom, er zijn zeker positieve elementen te benoemen. Het positieve bestaat echter uit weinig.


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11575 berichten
  • 2904 stemmen

"She's been missing for eight years. What was our daughter doing in a three thousand year old sarcophagus?"

Heerlijke Cronin dit hoor, beetje cliché dat hij zijn eigen naam er aan plakt, maar weet met deze 'The Mummy' film best een lekker prentje af te leveren, wat overigens niks met de 'The Mummy' films van doen heeft, wat je misschien wel kan verwachten. Ik snap dan echt wel dat je een beetje van de koude kermis thuis kan komen als je dat ook écht verwacht, want eigenlijk heeft deze film niet zo héél veel met mummies te maken, en dan heb je het inderdaad over de Oude Egypte.

Maar met het oogpunt op een horrorfilm is deze film meer dan geslaagd. Dit was echt een heerlijk én bloederige film die echt met vlagen lekker ranzig wist te worden. Ik heb me hoe dan ook echt fantastisch weten te vermaken met deze film, en dat terwijl ik van te voren best sceptisch was over wat ik nou hier zou gaan aantreffen. Qua verhaal niet zo héél spannend nee, maar over het algemeen prima kijkvoer!


avatar van lang pee

lang pee

  • 3649 berichten
  • 1546 stemmen

Een klein drietje, meer is deze film echt niet waard, en dat is ook hetgeen de meeste geven vij de filmsites. The Guardian geeft maar twee op vijf, Ebert twee op vier, de kenners van RT geven 45 procent, en op imbd krijgt hij 6,2. Hier op moviemeter zijn ze wel echt zeer positief, geen probleem voor mij, maar dit is nu toch echt geen topper. We hebben dit al duizend keer gezien, en hij duurt ook echt veel te lang.

Goed voor een warme dag, maar niets speciaal....


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27547 berichten
  • 4148 stemmen

Het eerste half uur was echt tenenkrommend. Debiel acteerwerk, een plot dat niet lekker loskomt en een score die heel amateuristisch door de film heen dendert. Het werkte compleet op mijn zenuwen. En als het de dochter uiteindelijk gevonden wordt en er letterlijk als een lijk uitziet gewoon mee naar huis mag alsof er niks aan de hand is....dat is gewoon too much bs voor mij om aan te kunnen. Audiovisueel wordt het beter. Maar de domme dingen in deze film zijn niet op twee handen meer te tellen. Verschrikkelijk. Had hier drie zitjes voor nodig om me doorheen te worstelen. Het is een goed jaar voor horror, maar deze film mag rechtstreeks de prullenbak in


avatar van Movie_Hvdm

Movie_Hvdm

  • 52 berichten
  • 51 stemmen

De film vond ik allemaal een beetje overdreven. In de mummie-gerne vond ik deze film niet de beste en ook niet de slechtste.

Voor mij duurde de film te lang. Het verhaal komt ook wat traag op gang en daarnaast is de film redelijk voorspelbaar. Hierdoor kon ik niet echt genieten van de film als ik had gehoopt.

En voor een horror genre vond ik een paar momenten redelijk schrikwekkend, maar over het algemeen was het niet echt eng.

Matige score wat mij betreft. Het scoort voor mij net geen voldoende 2.5*