• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.060 films
  • 12.206 series
  • 33.976 seizoenen
  • 647.065 acteurs
  • 199.001 gebruikers
  • 9.371.747 stemmen
Avatar
 
banner banner

Berlin Express (1948)

Drama / Thriller | 87 minuten
3,19 35 stemmen

Genre: Drama / Thriller

Speelduur: 87 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Jacques Tourneur

Met onder meer: Merle Oberon, Robert Ryan en Paul Lukas

IMDb beoordeling: 6,8 (4.029)

Gesproken taal: Duits, Engels, Frans en Russisch

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Berlin Express

"Trapped on a Train of Terror!"

In het verscheurde Duitsland, vlak na de Tweede Wereldoorlog, reist een groep mensen van verschillende nationaliteit met de trein. Eén van de reizigers, een Duitser met plannen voor de vrede, wordt ontvoerd door lieden die zijn ideeën willen verijdelen. De andere reizigers spannen samen en trachten hem te vinden zodat hij op tijd komt voor een belangrijke vredesconferentie.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van neo

neo

  • 15435 berichten
  • 10035 stemmen

Nog opgenomen in dat Frankurt en Berlijn onder puin van WOII bedolven lagen. Erg knap dat zo'n film als deze in die tijd gemaakt kon worden. Alles draait eigenlijk om een paar volkeren die samen de vrede willen bewaren en het zo typische element dat iedere Duitser wantrouwt wordt. De scenes in de trein zijn erg mooi en deden mij meteen weer denken aan het geweldige The Lady Vanishes en The Narrow Margin. 3sterren


avatar van empirekees

empirekees

  • 1597 berichten
  • 2401 stemmen

Kijken dus.


avatar van neo

neo

  • 15435 berichten
  • 10035 stemmen

Wat jij wilt kees


avatar van empirekees

empirekees

  • 1597 berichten
  • 2401 stemmen

Ik heb em opgenomen.


avatar van empirekees

empirekees

  • 1597 berichten
  • 2401 stemmen

Mooi verhaal, en de vertelstem soms maakt het nog een stukje boeiender. Door de speelduur zit er een mooie snelheid in de film.

De acteerpresaties verschilt per persoon, maar over algemeen was dat goed.

4*


avatar van Dogie Hogan

Dogie Hogan

  • 13381 berichten
  • 788 stemmen

Helaas op DVD-R.


avatar van trebremmit

trebremmit

  • 3014 berichten
  • 1465 stemmen

Odeon heeft hier een regio 2 release van, stukken goedkoper als die van Warner.

Ik weet alleen niet hoe de beeldkwaliteit is, maar dat zit vaak wel goed bij Odeon.


avatar van trebremmit

trebremmit

  • 3014 berichten
  • 1465 stemmen

Screencaptures van de odeon release.

Berlin Express odeon

Iets minder scherp als Warner release maar absoluut de moeite waard.


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23437 berichten
  • 76922 stemmen

WDR Fernsehen (Berlin Express, maandag 25 maart, 8:20 uur)


avatar van Biosguru

Biosguru

  • 1557 berichten
  • 5096 stemmen

Het verhaal is niet echt boeiend. Wat veel goed maakt zijn de beelden van Duitsland van net na de oorlog. Het meeste is op locatie geschoten. En er zitten wat zeer fijne vernieuwende shot's in. Die ik nog niet eerder zag in een Noir. een schietpartij in het donker uitlichten met de schoten. Voor Robert Ryan en de authentieke beelden ja. Voor een spannend verhaal. Nee.


avatar van gauke

gauke

  • 9852 berichten
  • 13069 stemmen

Jammer dat het fictieve verhaal van deze ideologische politieke spionagethriller, geschoten in zwart wit, zo flinterdun en tegelijk absurd was. Want de beelden van de puinhopen van het Duitsland (Frankfurt en Berlijn) van na de tweede wereldoorlog waren indrukwekkend en onwerkelijk en maakten deze film grimmig realistisch.


avatar van Movsin

Movsin

  • 8264 berichten
  • 8427 stemmen

Niet zo echt spannende spionnage thriller die, na het avontuur, een wens brengt voor beter samenhorigheid onder de volkeren.
Merle Oberon past het best in het plaatje van het spionage-gedoe al is het eigenlijk meer een politiek intrigue. Robert Ryan is de clevere Amerikaan die het uiteindelijk oplost en onvermijdelijk ook verliefd geraakt.
Mist kracht.


avatar van trebremmit

trebremmit

  • 3014 berichten
  • 1465 stemmen

Sfeervolle film met indrukwekkende beelden, helaas is het verhaal nogal vergezocht met al die wendingen en niet geloofwaardig, zodat het maar vreemd aanvoelt, geen moment leef je mee met de karakters, die zelfde karakters komen ook niet echt tot leven, het zijn poppetjes in een mooi decor.


avatar van Bobbejaantje

Bobbejaantje

  • 2260 berichten
  • 2062 stemmen

Berlin Express is een noir thriller die zich afspeelt in het politieke wespennest van Duitsland in 1948. Luttele tijd na het einde van WOII is het land verdeeld in diverse politieke zones waar de geallieerde partners (Britten, Amerikanen, Fransen en Russen) elk hun zeg hebben. De plot draait rond de zoektocht naar de verdwenen Duitse diplomaat Dr. Bernhardt door een groepje reizigers die mekaar per toeval op de Berlin Express ontmoeten.

Prima script van Curt Siodmak en geloofwaardige acteerprestaties van een internationale cast. In aflopende volgorde is in de film Engels/Amerikaans, Duits, Frans en Russisch te horen. Een goede keuze van de productie om het internationale karakter van de verhaallijn het nodige realisme te geven.

De film speelt zich af op 2 niveau's; enerzijds is er de speurtocht naar Bernhardt maar anderzijds is het toch een heel politieke film waarin men zich vragen stelt over de toestand van de mensheid.

Berlin Express behoort wat mij betreft tot één van de meest fascinerende films uit het oeuvre van Jacques Tourneur. Het verhaal speelt zich af tegen de achtergrond van een aan flarden geschoten Frankfurt en Berlijn. Deze stroom unieke beelden alleen al maakt het kijken van deze film de moeite waard. Voeg aan de indrukwekkende fotografie nog de voice-over toe en je krijgt helemaal een beklijvend docu-effect.

Tenslotte nog vermelden dat het eindshot een briljante metafoor is voor het idee waarop de hele film drijft.


avatar van cinemanukerke

cinemanukerke

  • 1821 berichten
  • 1037 stemmen

Bobbejaantje schreef:


Tenslotte nog vermelden dat het eindshot een briljante metafoor is voor het idee waarop de hele film drijft.


Right on the money ! De film heeft wel wat meer geniale scenes (de ontvoering in het treinstation of de wurging gezien door het raam van een voorbij rijdende trein - waw, wat een visueel idee !). Deze spionage film zit stevig in het zadel dankzij een ijzersterk script dat Hitchkock jaloers moet maken en er is die unieke locatie shoot die ongetwijfeld een historische waarde heeft. Tourneur had een uitstekend gevoel voor ritme, de film verveelt geen moment maar het is meer dan een thriller want inderdaad Bobbejaantje, Tourneur steekt zijn humanisme niet onder stoelen of banken. Deze vergeten parel is daardoor terecht een meesterwerk van de jaren '40.


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22403 berichten
  • 5070 stemmen

ERg bijnzonder, deze directe opvolger van Out of the Past van regisseur Jacques Tourneur. En een film die bekender zou moeten zijn, De film speelt zich namelijk af in een naoorlogs Europa. Op de trein en in Parijs, Frankfurt en Berlijn. En de film is niet alleen in de studio gemaakt maar ook deels in de steden vol oorloglittekens. Niet de eerste keer dat ik een film die die zich deels in het puin afspeelt, maar het voegt veel toe. Het plot gaat over een samenzwering om het vredes- en eenwordingsproces van Duitsland te verstoren. Aan de oppervlakte uitgewerkt op een enigszins simplistische manier. Maar de kracht zit hem wat er nog meer is.

Het bijna neo-realistische begin in Parijs (waar deels gewoon Frans gesproken wordt), het feit dat de film al in 1948 duidelijk vooruitwijst naar de Koude oorlog die er aan zit te komen. Een toffe, vrij vroege rol van de noir-regular Roibert Ryan=, die in deze periode de ene toprol na de andere speelde. Een prima Merle Oberon. Dat alles tot een geheel gesmeed door Jacques Tourneur. En gebaseerd op een verhaal van Curt Siodmak. En dat is weer de jongere broer van Robert Siodmak.