Genre: Horror / Thriller
Speelduur: 93 minuten
Alternatieve titel: The Undertone
Oorsprong:
Canada
Geregisseerd door: Ian Tuason
Met onder meer: Nina Kiri, Kristen Holden-Ried en Michèle Duquet
IMDb beoordeling:
6,0 (12.519)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Undertone
"It wants to be heard."
Evy Babic is de presentatrice van een podcast over alles wat griezelig is. Ze gaat bij haar stervende moeder intrekken om voor haar te zorgen in haar laatste dagen. Wanneer Evy's podcast tien vreemde audio-opnames ontvangt van een jong zwanger stel dat paranormale geluiden ervaart, beseft ze dat het verhaal van de vrouw een spiegel is van haar eigen situatie. Elke nieuwe opname knaagt echter aan haar geestelijke gezondheid en sleept Evy mee in een lot waaraan ze niet kan ontsnappen.
Externe links
Social Media
Acteurs en actrices
Evy Babic
Justin
Mama
Jessa
Mike
Darren
Dr. Ram
Nurse
Caller 1 (stemrol)
Caller 2 (stemrol)
Reviews & comments
mcdaktari
-
- 7486 berichten
- 0 stemmen
Was dit niet die film waar ze snachts niet van konden slapen?? Als dat gezegd wordt dan weet je al dat het waarschijnlijk niet heel veel bijzonders zal worden. Maar ik laat me graag van het tegendeel bewijzen.
MosquitoSmasher
-
- 763 berichten
- 6 stemmen
Volgens Google moet deze vanaf 13 maart draaien in de bioscoop, maar Pathe kan de film niet eens vinden. Het is een A24 film, dan verwacht je eigenlijk wel dat Pathe of andere bioscopen die zal draaien.
Nope!
Nice hoor 
HorrorfreakClay
-
- 5 berichten
- 2 stemmen
Hoge verwachtingen na de recensies en heb er lang naar gezocht. Gisteren eindelijk gezien maar hij viel echt enorm tegen. Ik zat 80 minuten te wachten naar spanning het kwam veel te langzaam op gang. Alleen de laatste 10 minuten waren het voor mij waard alleen dat trekt voor mij een film niet omhoog. Heel zonde!
Cupido
-
- 525 berichten
- 1915 stemmen
Hoge verwachtingen na de recensies en heb er lang naar gezocht. Gisteren eindelijk gezien maar hij viel echt enorm tegen. Ik zat 80 minuten te wachten naar spanning het kwam veel te langzaam op gang. Alleen de laatste 10 minuten waren het voor mij waard alleen dat trekt voor mij een film niet omhoog. Heel zonde!
Waar heb je hem gezien?
Vicksel82
-
- 293 berichten
- 277 stemmen
Waarom draaien dit soort films niet in onze bioscopen ? Deze wil ik echt graag zien ! Heel Horrorliefhebbend Amerika is laaiend enthousiast over deze film.
brave71
-
- 202 berichten
- 808 stemmen
Had er weer wat meer van verwacht.
Hij is wel beklemmend, maar er gebeurd weinig waardoor het een beetje saai word.
Een film die je blijft kijken om het einde te zien, maar die vond ik ook tegenvallend.
Horror zou ik het niet noemen.
Niet iets wat ik opnieuw zou willen kijken.
joolstein
-
- 11032 berichten
- 9112 stemmen
"Uozyba-ni-emoc"
ASMR-spul Tja...zodra je het logo van A24 en Slaap-kindje-slaap liedje hoort weet je het eigenlijk al...dit gaat een lange bijna slaapverwekkende zit worden. En jawel het werd wederom bevestigd; verzin een verkoopbaar idee, creëer een hype en laat het een beetje artistiek overkomen. Deze film gaat voor 90% over een meisje dat haar podcast opneemt, dingen opzoekt op Google en naar zogenaamde enge audiofragmenten luistert, Ooooooh... griezelige stemmen...de andere 10% van de film is dat ze door haar huis loopt...met de standaard geluidseffecten en overbekende wazige schaduwen achter het personage. Het is knap dat je dit weet te slijten als horrorfilm terwijl de enige schrikmomenten zijn gebaseerd op het achterstevoren afspelen van kinderliedjes en het langzaam inzoomen op afbeeldingen van Jezus. Kijkvoer voor kijkers die eigenlijk niets hebben met horror en al bang worden van het tikken van een klok of het knipperen van lichten.
perceived
-
- 1808 berichten
- 5630 stemmen
Best een aardig debuut van deze regisseur, al is het zeker geen ge-wel-di-ge film. Low-budget en one-location film die best fraai is geschoten, met helaas wel een gebrek aan visuele horror-elementen. Het beetje dat er wel is, is slechts simpel en clichématig. Het acteerwerk mag er zijn en zo nu en dan klinken de geluidsfragmenten best eng. Al met al een prima tussendoortje. Kleine 6/10*
JJmovienerd
-
- 56 berichten
- 57 stemmen
Brrrr heel eng ik ben echt wel wat gewend als het om horror movies gaat maar dit was echt the exorcist hereditary scary. Ook omdat het heel geloofwaardig over kwam. Waarschuwing: niet voor het slapen kijken voor de mensen die niks gewend zijn zou ik deze overslaan
jaxteller
-
- 115 berichten
- 45 stemmen
Heerlijke slowburn die mij contstant gespannen heeft gehouden. Nauwelijks jumpscares (of zelfs helemaal niet). Echt een geweldige sfeer.
Seam
-
- 1018 berichten
- 2351 stemmen
Cult classic in wording?
Eigen stijltje wat een hoop mensen gaat tegenzitten. Een slowburner, maar eentje wel die echt onder je huid kan gaan zitten. Horror is bij uitstek een horrorgenre wat voor veel verdeling zorgt, want wanneer is nu echt iets eng voor iemand?
Op Weapons na is het lang geleden dat ik zo geboeid was door een climax en ontknoping van een horror. Heerlijk hoor, maar je moet wel van ASMR houden. Misschien net zoals Skinamarink een film die de meesten niks gaan vinden, maar een klein gedeelte er absoluut van gaat houden. Ik zit sowieso in die laatste categorie (hoewel ik Skinamarink niet goed vond).
Camerawerk was heel treffend, continu ben je als kijker de omgeving aan het bespeuren om te zien of je een subtiele jumpscare kan spotten. Desondanks waren er toch een paar momenten dat ik schrok. Beetje cheesy qua verhaal, maar het is vooral de sfeer die goed uitpakt. Poster is trouwens ook echt prachtig!
Corcicus
-
- 2839 berichten
- 3984 stemmen
Een mislukking van jewelste. Dit was een horrorfilm, maar dan verstoken van alle horror. Dit lijkt wel een film opgenomen tijdens covid, waarbij elke acteur in zijn eigen kamer een rolletje speelt voor de webcam. Een film die je met de ogen toe kan bekijken, want The Undertone teert louter op het auditieve. Visueel valt er niks te beleven, behalve dat het trucje met de draaiende camera tot in den treure wordt herhaald. Bedoeling is allicht vermijden dat de kijker de kamer verlaat of in slaap valt. Eigenlijk had dit perfect kunnen dienen als een soort audio horror show, zoals er verschillende podcasts staan op Spotify. Ik denk bv. aan The No Sleep Podcast, die overigens meestal een pak sterker uit de hoek komt dan deze film. De ontknoping was ook nog eens beneden alle peil. Voor deze doorgewinterde horrorfan staat A24 naderhand gelijk aan barslechte films.
Vicksel82
-
- 293 berichten
- 277 stemmen
Waanzinnige Horrorfilm die helemaal onder je huid gaat zitten.
Ik kijk bijna alleen maar Horrorfilms maar deze film is veruit het beste wat ik het afgelopen jaar voorbij heb zien komen.
De sfeer is zo heerlijk creepy en men speelt heel erg op geluid in deze film of het nu de theepot is of het eten van cornflakes alles wordt bespeeld om de kijker helemaal te laten meeslepen in de film.
Ik raad je ook echt aan om deze film met koptelefoon te bekijken....doodeng! Geen jumpscares maar Horror op zn best ! Snap werkelijk echt niet dat sommige hierboven deze film niet goed vinden maar goed.........
orbital
-
- 123 berichten
- 559 stemmen
Erg matig, en dat heeft te maken met het feit dat dit tegen mijn irritatiegrens aanzat, haar vermoeiende gesprekken met die Justin en dat verschrikkelijke irritante hoofd van dat kind, daar is niet naar te kijken en zeker niet als het het enige is dat het scherm te bieden heeft! Die hele verweving met die stervende moeder en die vage opnames gaat mij ook te ver en de film suggereert weer een soort "betekenis" aan dit alles. Onzin!
Gerelateerd nieuws

Critici enthousiast over de nieuwe horrorfilm 'Undertone' van Ian Tuason: 'Lag er wakker van'
Gerelateerde tags
bovennatuurlijkevil spiritentitycaregivergevonden beeldensupernatural horrorscreenlifepodcast horror
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








