• 13.460 nieuwsartikelen
  • 170.831 films
  • 11.285 series
  • 32.138 seizoenen
  • 632.875 acteurs
  • 196.721 gebruikers
  • 9.201.382 stemmen
Avatar
 
banner banner

Broken Rage (2024)

Misdaad / Komedie | 62 minuten
3,25 20 stemmen

Genre: Misdaad / Komedie

Speelduur: 62 minuten

Oorsprong: Japan

Geregisseerd door: Takeshi Kitano

Met onder meer: Takeshi Kitano, Tadanobu Asano en Nao Omori

IMDb beoordeling: 6,1 (1.262)

Gesproken taal: Japans

  • On Demand:

  • Amazon Prime Bekijk via Amazon Prime
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Broken Rage

'Broken Rage' is een tweedelige film. De eerste helft is een gruizige actiefilm die zich afspeelt in een duistere criminele onderwereld en draait om een huurmoordenaar en zijn strijd om te overleven wanneer hij klem komt te zitten tussen de politie en de yakuza. De tweede helft volgt hetzelfde verhaal, maar dan getransformeerd in een komedie, een parodie op de eerste helft in zijn geheel, scène voor scène.

logo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Detective Inoue

Detective Fukuda

Coffee Shop Manager

Fitness Trainer

Game Presenter

Video's en trailers

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87426 berichten
  • 12463 stemmen

Zelden zo'n lange setup van een grap gezien.


avatar van davey400

davey400

  • 182 berichten
  • 151 stemmen

Niet mentaal voorbereiden.

Gewoon kijken.

Briljant.


avatar van Rvdz

Rvdz

  • 628 berichten
  • 2570 stemmen

In lange tijd niet zo hard gelachen als om de man in de koffer, het commentaar op de "runtime filler", de tweede ondervraging en de stoelendans. Ook een hilarisch einde.


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11742 berichten
  • 3279 stemmen

Takeshi Kitano krijgt de laatste twintig jaar maar geen licht meer in Nederland lijkt wel. Maar zijn nieuwste is toch nog te streamen op Amazon Prime. Alleen niet met NL-ondertitels.

Ja, de film is kort. Zoals de app-berichtjes tegen het einde daar al in ondersteunen, maar dan wel kort maar krachtig. Kitano is weer op oude kracht op zijn leeftijd en maakt weer eens gebruik van zijn absurde humor.

Broken Rage is eigenlijk een combinatie van zijn vanoudse gangsterfilms en zijn opzet in Takeshis'. Het omvat één verhaal, dat op twee manieren verteld wordt. In de eerste helft is Kitano een gangster op leeftijd die op de standaard wijze het verhaal doorloopt. Hij laat zijn geliefde Colt spreken; trekt dezelfde blik als hoe je die zou kennen in al zijn gangsterfilms; vervolgens gaat er is mis... enz enz enz. Een serieuze samenstelling.

In het tweede gedeelde wordt het verhaal herhaald, maar dan op een hele banale, cartooneske en absurde wijze en hebben we hier te maken met een behoorlijke klunzige gangster en zijn de personages die we hiervoor gekend hebben ook niet helemaal menselijk. Een hilarische opzet waarbij je geregeld op je lachspieren geraakt wordt en dat gewoon behoorlijk maar heerlijk fout is. Dan die nodige toet toet boing boing geluidjes die eraan zijn toegevoegd. Fenomenale scenes ook: Dat verhoor. In een dansend kringetje. De stoelendans. De verdachten die met nummers moeten verschijnen. Die verstandelijk gehandicapte in die koffer. Je zou zelfs aan nauwe banden met Miike denken.

En ja, het einde... Zo kan het ook.

Ja, ondanks de belachelijk korte speelduur heeft Kitano hier toch wel weer een klein meesterwerk afgeleverd waarbij hij de spot met zichzelf draait. Het ziet ernaar uit dat de man nog lang niet met pensioen gaat.

4,0*


avatar van jipt

jipt

  • 3447 berichten
  • 3353 stemmen

Kitano blijft toch wel heel grappig. Leuk en onvoorspelbaar filmpje; die toch wel scherp de huidige filmindustrie op de hak neemt. Kleine 4