

Genre: Actie / Avontuur
Speelduur: 121 minuten
Alternatieve titel: The Three Musketeers: D'Artagnan
Oorsprong:
Frankrijk / Duitsland / Spanje / België
Geregisseerd door: Martin Bourboulon
Met onder meer: François Civil, Vincent Cassel en Romain Duris
IMDb beoordeling:
6,7 (23.815)
Gesproken taal: Frans
Releasedatum: 21 september 2023
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Amazon Prime
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Les Trois Mousquetaires: D'Artagnan
D'Artagnan, een temperamentvolle jongeman uit Gascogne, wordt voor dood achtergelaten nadat hij heeft geprobeerd een jonge vrouw te redden van een ontvoering. Wanneer hij in Parijs aankomt, probeert hij met alle middelen zijn aanvallers te vinden. Hij weet niet dat zijn zoektocht hem naar het hart van een echte oorlog zal leiden waar de toekomst van Frankrijk op het spel staat. Samen met Athos, Porthos en Aramis, drie musketiers van de koning, staat D'Artagnan tegenover de duistere machinaties van kardinaal de Richelieu. Maar het is wanneer hij smoorverliefd wordt op Constance Bonacieux, de vertrouwelinge van de koningin, dat D'Artagnan zichzelf echt in gevaar brengt.
Externe links
Acteurs en actrices
D'Artagnan
Milady
Athos
Aramis
Porthos
Louis XIII
La Reine Anne d'Autriche
Constance Bonacieux
Le Duc de Buckingham
Le Cardinal de Richelieu
Reviews & comments

Pieter Montana
-
- 6651 berichten
- 2242 stemmen
Op basis van die trailer, heeft men niet op een euro meer of minder gekeken voor deze productie. Vooral Eva Green als Milady ziet er geweldig uit. Hoge verwachtingen voor deze!

Boneka
-
- 2536 berichten
- 1328 stemmen
Heerlijke trailer. Zie er al naar uit. De versie uit 1973 komt overigens op 4k uit half april.

Pieter Montana
-
- 6651 berichten
- 2242 stemmen
Er loopt weer een culturele grens door België waardoor de film enkel in Wallonië en Brussel verschijnt...(en zonder NL-ondertiteling, of wat dacht u?). Jammer. Ik besef dat niet elke Franse film breed wordt bezocht in Vlaanderen (en Nederland), maar ik had nu toch gehoopt dat men een uitzondering zou maken voor één van de duurste Franse films allertijden, met personages die tot ver buiten de grenzen van Frankrijk bekend zijn. Wie kent nu niet de drie musketiers? Alle Asterix films zijn tenslotte toch ook hier verschenen?
Dan maar naar Brussel en regelmatig "Plus lentement, svp!" naar het scherm roepen.

PietGriet2000
-
- 2 berichten
- 0 stemmen
Er loopt weer een culturele grens door België waardoor de film enkel in Wallonië en Brussel verschijnt...(en zonder NL-ondertiteling, of wat dacht u?). Jammer. Ik besef dat niet elke Franse film breed wordt bezocht in Vlaanderen (en Nederland), maar ik had nu toch gehoopt dat men een uitzondering zou maken voor één van de duurste Franse films allertijden, met personages die tot ver buiten de grenzen van Frankrijk bekend zijn. Wie kent nu niet de drie musketiers? Alle Asterix films zijn tenslotte toch ook hier verschenen?
Dan maar naar Brussel en regelmatig "Plus lentement, svp!" naar het scherm roepen.
Betekent dit dat de film niet zal gaan draaien in de Nederlandse bioscopen of dat de films pas een maand later te zien is?

Jotil (crew bioscoopreleases)
-
- 1879 berichten
- 426 stemmen
Betekent dit dat de film niet zal gaan draaien in de Nederlandse bioscopen of dat de films pas een maand later te zien is?
Vanaf 21 september 2023 in de bioscoop (Just Entertainment)

DreamTech
-
- 499 berichten
- 818 stemmen
Het bekende verhaal maar in een nieuw fris jasje, een lekkere actie avonturen film met een petit peux humor
Ook deze film komt een vervolg !!!
Film is al te vinden dus je hoeft niet te wachten tot september

IH88
-
- 9369 berichten
- 3150 stemmen
Eva Green! Tof dat er weer een drie musketiers film aankomt. Fijne trailer ook.

joolstein
-
- 9933 berichten
- 8217 stemmen
Het werk "Les Trois Mousquetaires" van de hoofdzakelijk historische romanschrijver Alexandre Dumas wordt al sinds de begin jaren van de film verfilmd. De eerste versies verscheen in 1898. Er volgde in 1921 een Franse en Amerikaanse stille film. Er kwamen tig versies in de volgende jaren. De versie uit 1948 was er één die bekender werd door zijn cast. Ook zijn er Indiase en Russische versie gemaakt. Er volgde parodieën, de Italianen gebruikte het voor een spaghetti Western-komedie, liet hen samen met Zorro ten strijde trekken, en uiteraard verschenen ze in animaties (Silly Symphony, Hanna & Barbera, Mickey Mouse, Barbie) en Anime. In 1973 en 1974 kwam er in twee delen een getrouwe humoristische versie. In 1993 volgde er een luchtige Disney-adaptatie De laatste grote film kwam in 2011 en was een in 3D-steampunk actie-versie. Wat al die films gemeen met elkaar hebben is dat ze bijna allemaal niet Frans waren (de uit 1961 Bernard Borderie-adaptaties wel!)
Echter nu in 2023 kwam daar verandering en keert dit eerste deel van een tweeluik, terug naar Frankerijk, serieus historische en er bestaat geen twijfel over dat deze film een van de meest respectvolle bewerkingen is die gemaakt zijn van het werk van Dumas. Alsof men wilde laten zien dat er maar één land is, dat recht kan doen aan het verhaal. De basis is vrijwel hetzelfde; Gascon D'Artagnan reist naar Parijs om aan te sluiten bij de musketiers van koning Lodewijk XIII Onderweg stuit hij op snode plannen van kardinaal Richelieu en zijn spionne Milady de Winter. Wel zijn er enkele discutabele beslissingen zo doet men het zonder Rochefort (redelijk belangrijke bijrol) en Planchet (speelt geen al te grote rol).
En zeg nu zelf een film met de echte Franse architectuur en omgeving, verhoogd de sfeer toch net iets meer!? Ook voelt de politieke achtergrond van die tijd (het conflict tussen katholieken en protestanten) en het naderende onheil van de oorlog meer tot zijn recht in een film van Franse makelij. Dat authentieke gaf het net wat meer spanning. Uiteraard zijn er actie-gevechtssequenties en die zijn niet mis. Vaak worden ze direct voor de camera gefilmd en in één lange opname.
En dan is er natuurlijk nog de cast. Alle gekozen acteurs zijn uniform uitstekend: Vincent Cassel speelde rol van de gekwelde Athos, Francois Civil was een goede D’Artagnan, de Aramis en Porthos van Duris en Marmaï doen het uitstekend maar vallen wat minder op maar daarvoor terug krijg je Louis Garrel als koning Louis XIII, Vicky Krieps die al eerder de weelderige jurken van een hooggeplaatste dame aantrok was koningin Anne van Oostenrijk, Lyna Khoudri (uit Wes Andersons The French Dispatch) is het lieve maar pittige meisje Constance Bonacieux en Eva Green (op dit moment) nog weinig te doen, maar toch weet ze Milady te spelen als de heerlijke fascinerende femme fatale!
De roman van Alexandre Dumas is natuurlijk al tig keren op het scherm verschenen of het een beteer of mindere film is dan andere zal ook een kwestie van smaak zijn, waarschijnlijk mede bepaald door nostalgische herinnering, maar er bestaat geen twijfel over dat deze film met zorg en talent werd gemaakt. Mede vormgeven door praktische effecten en opnames op locatie. Een avontuurfilm dus met klassiek flamboyant, opzichtig, groots filmwerk, misschien onbeschaamd ouderwets maar ook onverbeterlijk vermakelijk! De perfecte film voor liefhebbers van avonturenfilms van weleer!

Alathir
-
- 2107 berichten
- 1620 stemmen
Hier had ik wel meer van verwacht. Het is niet slecht, maar ik blijf toch wat op men honger zitten. Kostuums en decor, schmink, acting is allemaal wel in orde. Wel goed dat het verhaal wordt verfilmd in het land van herkomst. Dat doet de film toch het meest recht aan en dat er voldoende budget voor werd uitgetrokken ook. Er komen ook nog vervolgen op. Ik had ook eigenlijk totaal geen idee dat Eva Green een Franse is. Dat is me nooit opgevallen. De rest van de cast ken ik enkel Vincent Cassel van, al is D'Artagnan gespeeld door François Civil de hoofdrolspeler. Deze is arrogant maar het wordt nergens vervelend, hij doet dat voortreffelijk. Zeker benieuwd naar het vervolg want historische/fantasyfilms/oorlog ben ik altijd wel voor te vinden.

macrobody
-
- 2232 berichten
- 1850 stemmen
Fijne film waarin men met de casting trouw wil blijven aan het boek en aan de historie. Unicum in deze tijden.

Brix
-
- 19502 berichten
- 4878 stemmen
Hier heb ik nu eens echt geweldig veel zin in.
Duurt mij al te lang voordat hij hier in de bios draait...

Gerlof78
-
- 645 berichten
- 469 stemmen
Aardige verfilming van de Musketeers, het verhaal is prima en de locatie en cast is ook goed. Eva Green is zeker een plezier om naar te kijken, ik ben benieuwd hoe deel 2 die in December komt gaat worden.

BBarbie
-
- 12893 berichten
- 7675 stemmen
Zoveelste verfilming van Alexandre Dumas’ historische avonturenklassieker. De film voegt ondanks de sterrenbezetting weinig toe aan de eerdere verfilmingen. Bizar dat we ongeveer een half jaar moeten wachten op deel 2 (“Mylady”).

filmkul
-
- 2164 berichten
- 2056 stemmen
Matige avonturenfilm. Het verhaal is redelijk bekend en al vele malen eerder verfilmd. Deze film is niet de beste variant. De uitwerking is namelijk wat vlak en saai. De film balanceert continue op het randje van verveling. Wat de film wel sterk doet, is wachten met het laten zien hoe de vork precies in de steel zit, wat het overigens ook wel weer lastig maakt om er lekker in te komen. Verder is de film wat zoutloos. Weinig spectaculaire actiescenes en niet echt boeiende karakters, met uitzondering van de rol van Cassel. Visueel is de film wel geslaagd, met mooie settings en kostuums. 2.5

MosquitoSmasher
-
- 690 berichten
- 6 stemmen
Vond hem wel leuk. Deel 2 nog dit jaar en niet een heel jaar lang hoeven wachten? Want dat begin ik aardig zat te worden van sommige films. Langer nu ongetwijfeld door die stakingen.
Maar hoe zit dit..
Athos krijgt een pardon van de koning, maar wie heeft die jongedame gedood? Heb ik het gemist of wordt dit totaal niet duidelijk gemaakt?

Kees Draaihuis
-
- 84 berichten
- 76 stemmen
Jammer, jammer, jammer, op zich best een leuke film alleen zitten er teveel momenten in waarbij je denkt: "Huh? Ik wist ook niet dat er een vervolg kwam (waar misschien meer duidelijk zal worden) maar ik had het gevoel na afloop van de film: Het was beter geweest om een miniserie te maken in plaats van een film. En ik vind dat in deze tijd je niet meer van die onzin aan moet komen, ook al is het een film. Een musketier die 6 man doodsteekt in een gevecht maar later opzij wordt geduwd door een dame waardoor ze kan ontsnappen. Ja kom op zeg, verzin iets beters dan dat.

mjk87 (moderator films)
-
- 13818 berichten
- 4180 stemmen
Bij De Drie Musketiers denk ik toch aan een beetje vrolijkheid en avontuur, maar men heeft van deze versie een nogal duister geheel gemaakt. Een veel te serieuze toon waardoor de film vak wat gaat slepen maar ook met een donkere fotografie, alsof er constant een saai grijs donker filter voor de camera wordt gehouden. De film ziet er heel saai uit, ondanks alle mooie decors. Waarom? denk ik dan. De acteurs doen hun ding maar de film heeft veel meer tijd nodig (ook al is dit slechts deel 1 van de 2) waardoor geen van de personages echt de tijd krijg om echt te gaan leven. Dat hoeft in een vrolijke avonturenfilm geen probleem te zijn, in zo'n serieus ding als deze film is dat wel een issue. 2,5*.

jacobine_rodijk
-
- 2806 berichten
- 9511 stemmen
Waarom draait de film maar in zo weinig bioscopen?
Release datum was alweer 3 maanden geleden.

Clarencoo
-
- 199 berichten
- 681 stemmen
De beste versie tot nu toe. Topcast. Dumas zou er mee ingenomen zijn geweest.
Nu nog even wachten op het tweede deel.

blurp194
-
- 4837 berichten
- 3791 stemmen
De drie musketiers. In mijn herinnering draait dat om een stel vrolijke vrijbuiters met een buitengewoon sterk ontwikkeld eergevoel - zowel voor hun eigenwaarde als hun trouw aan, ja, wat ook alweer. Constant op jacht naar de mooiste vrouwen, het ene duel of gewoon zwaardvechten-zonder-reden na het andere, en als enige echte bad guy vanzelf de grote vijand Richelieu. Ongetwijfeld afgeleid van de versie uit 1973 met Michael York en Raquel Welch, en het tweede deel uit 1974.
Zo ongeveer alles wat die films tot een succes maakte - en een feest om naar te kijken - ontbreekt in deze Franse versie. Je zou je afvragen waarom er zonodig nog maar weer eens een versie gemaakt moest worden - er zijn er tenslotte al ruim dertig. Wellicht iets met nationale trots.
Helaas komt dat er toch niet echt uit, ondanks dat er overduidelijk niet op een sou gekeken is. De cast is ongekend rijk, maar heeft ook de voor de hand liggende Bekende Fransen in een paar hoofdrollen - en vooral Duris en Cassel irriteren enorm. Maar erger dan dat, het wordt eigenlijk nergens leuk of vrolijk, en dat was het nou juist wat de eerdere films tot een succes maakte. In plaats daarvan krijgen we een groots opgezette maar ook loodzware reconstructie van het bekende verhaal waar helemaal niets om te lachen valt, en hoewel de cinematografie best vakkundig is zijn de beelden ook erg grauw en donker.
Dat zet de toon, en daar kan alle pracht en praal niets meer aan verhelpen. Jammer.

umbra
-
- 3907 berichten
- 3633 stemmen
Nooit eerder iets vd 'drie musketiers' gezien, dus wat was mijn ervaring bij deze film? Wel kijkbaar, maar zeker niet wouw, integendeel, deed me vrij weinig. Ik ben op dit moment ook de serie 'Reign' aan het kijken, zowat in hetzelfde genre, maar vind ik veel beter.
Ik heb hier ook meteen het vervolg 'The Three Musketiers: Milady' liggen, ben er ni echt warm voor gemaakt door het eerste deel.

mrklm
-
- 9773 berichten
- 9039 stemmen
Eerste helft van een levendige verfilming van het al vaak verfilmde boek van Alexandre Dumas waarin de ambitieuze D’Artagnan [François Civil] zich in 1627 wil aansluiten bij de musketiers van koning Lodewijk XIII [Louis Garrell] nu Protestantse rebellen, gesteund door de Britten, hun macht proberen uit te breiden in het overwegend katholieke Frankrijk. Hij wint het respect van musketiers Athos [Vincent Cassell], Aramis [Romain Duris] en Porthos [Pio Marmaï], valt voor Constance [Lyna Khoudri] en raakt betrokken bij een complot van Kardinaal Richelieu [Eric Ruf] en spion Isabelle de Valcour [Eva Green]. Aandacht is vereist om de personages en hun loyaliteiten te kunnen onderscheiden en Civil is niet erg charismatisch, maar dit is een verzorgde productie, het tempo ligt hoog en vooral de actiescènes zijn indrukwekkend.

Luudje10
-
- 226 berichten
- 239 stemmen
Het wel bekende verhaal en nu een keer in het Frans. Met een geweldige Eva Green, die de rol van bitch altijd met ferme acteert. De film heeft geen verrassingen, maar mooie beelden en af en toe een beetje zoet. Maar toch, het blijft altijd leuk

Rodger
-
- 1754 berichten
- 1717 stemmen
Mooie film met veel passie gemaakt
Wist niet dat er al een tweede deel was
Snel deze ook beoordelen
3,5 ***

Brix
-
- 19502 berichten
- 4878 stemmen
Indrukwekkende verfilming van het alom bekende verhaal, duisterder van toon dan eerdere versies.
Geen kleurrijke kostuums hier.
Dat maakt het wel eens wat moeilijker om vriend en vijand te onderscheiden.
Overweldigende filmsets.
Ik zat soms met open mond te kijken.
De (rauwe) actie is perfect gefilmd, en overvloedig aanwezig.
Betere scherm scènes heb ik nooit gezien.
Adembenemende achtervolging te paard (langs steile afgronden)
Voor het stuntwerk te paard staan Franse specialisten op dit gebied sowieso al vele jaren bovenaan de wereldtop.
De cast is uitstekend gekozen.
Al moest ik wel even wennen aan Lyna Khoudri in de rol van Constance.
Zij kwam aanvankelijk wat te hedendaags op mij over.
Na een tijdje won ze het pleit wel met de fijne en lieflijke invulling van haar rol.
Dat dit een echte Franse versie is heeft voor mij ook een fikse meerwaarde,
Dit is niet de verfilming naar de letter van het boek, maar doet het wel eer aan.
Zonder mijn tot nog toe favoriete versie (The Three Musketeers -1948) te verloochenen, heeft deze nieuwe de eerste plaats ingenomen.
Op naar deel twee.

Filmreiziger
-
- 457 berichten
- 393 stemmen
Absoluut een goede film: prima in beeld gebracht, goede actie, goede stunts, prima acteerwerk, mooie decors. Ik blijf toch op 3 sterren hangen en dat kom om 2 redenen:
1. Iedereen lijkt zo op elkaar dat ik vaak de personages niet uit elkaar kon houden.
2. Ik kon het script gewoon niet goed genoeg volgen en snapte pas heel laat hoe het complet een beetje in elkaar stak. Te laat. Van mij had het echt wat explicieter kunnen zijn, dat had voor mij de spanning verhoogd.
Daarom dus 3 sterren in plaats van 4, waar het zeker de potentie voor heeft.
Waarschuwing: zorg dat je ook deel 2 beschikbaar hebt, want het einde van dit eerste deel gaat je geen bevredigend gevoel geven. Deel 1 en 2 zijn samen gewoon 1 film maar ze hebben 'm in twee stukken gehakt.
Tip: leuk om dan ook Elizabeth (1998) en Elizabeth: The Golden Age (2007) te kijken (nog beter vooraf). Deze films gaat over hetzelfde thema (de strijd tussen katholiek en protestant), maar dan zo'n 75 - 50 jaar eerder vanuit het Engelse (protestantse) perspectief. Geeft samen toch wel een mooi beeld van deze roerige en harde periode.

Puffy81
-
- 82 berichten
- 2493 stemmen
Ambitieus en groots opgezette avonturen film die in veel verschillende versies op het witte doek is geweest de afgelopen jaren.
De Fransen kunnen goed met de camera overweg.....beter dan Nederlanders. Het ziet er mooi en gelikt uit. Maar daar blijft het bij. De mooie actiescènes kunnen namelijk niet voorkomen dat het eigenlijk niks is. Een prul!
De casting is niet echt goed te noemen. Vincent Cassel is een goed Frans acteur die ook Internationaal bekend staat, maar is veel en veel te oud om Athos te spelen met z'n eind 50.....ongeloofwaardig en slecht. De personages in het boek zijn namelijk in hun 20er jaren.
Pio Marmaï is ook geen goede Porthos en ook François Civil is eerder saai dan geweldig als D'artagnan.
Er zijn 2 casting keuzes goed gegaan.....Eva Green is gevaarlijk en sensueel als Milady de Winter en Romain Duris is fantastisch als Aramis.
Al met al erg mooie beelden, mooie en spannende muziek, maar een suffe vertelling van het bekende verhaal. De film is in 2 delen gesplitst.
Het vervolg is nóg iets saaier.
De fantastische trailer heeft het dus verziekt dat het schijnbaar een goede verfilming ging worden. Helaas dus niet!
Pre- en sequels

Les Trois Mousquetaires: Milady
2023
18 reacties
Het laatste nieuws

'Yellowstone' krijgt concurrentie, 'Day of the Jackal' komt naar televisie | MovieMeter Recap

Judd Apatow denkt dat 16-plus komedies terug kunnen komen: 'Er is geen enkel obstakel'

Christopher Nolans 'The Dark Knight'-trilogie komt terug bij Netflix: 'Een stuk grootser dan bijna elke andere superheldenfilm'

Marvel deelt duistere nieuwe teaser voor 'Daredevil: Born Again' in aanloop naar release
Bekijk ook

Dungeons & Dragons: Honor among Thieves
Fantasy / Avontuur, 2023
101 reacties

De-Lovely
Drama / Muziek, 2004
20 reacties

To Catch a Killer
Misdaad / Drama, 2023
46 reacties

Evil Dead Rise
Horror, 2023
133 reacties

Here
Drama, 2024
33 reacties

Mon Crime
Komedie / Mystery, 2023
13 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2025 MovieMeter B.V.