• 155.424 films
  • 9.298 series
  • 27.660 seizoenen
  • 604.308 acteurs
  • 346.464 gebruikers
  • 8.761.662 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Little Mermaid (2023)

Fantasy / Muziek | 135 minuten

Genre: Fantasy / Muziek

Speelduur: 135 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Rob Marshall

Met onder meer: Halle Bailey, Jonah Hauer-King en Melissa McCarthy

IMDb beoordeling: 7,0 (49.345)

Gesproken taal: Engels en Duits

Releasedatum: 24 mei 2023

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

  • Bioscoop Te zien in 107 bioscopen
  • Claim tot 100 euro bonus bij Jacks.nl

    Heb je nog geen account bij Jacks.nl? Dan wordt in samenwerking met MovieMeter je eerste storting verdubbeld tot 100 euro! Jacks Claim je welkomstbonus van €100,- bij Jacks.nl
  • Wat kost gokken jou? Stop op tijd, 18+

Plot The Little Mermaid

"Watch and you'll see, some day I'll be, part of your world!"

De zeemeermin Ariel is de jongste dochter van koning Triton die over het onderwaterrijk heerst. Gefascineerd door de mensenwereld weet Ariel op een dag een prins te redden van verdrinking. Ze wordt verliefd en is vastbesloten hem beter te leren kennen. Dit zorgt voor spanningen met haar vader. De zeeheks Ursula beraamt intussen een sluw plan.

logo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Sebastian (stemrol)

Scuttle (stemrol)

Flounder (stemrol)

Queen Selina

King Triton

Sir Grimsby

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van mjk87

mjk87 (moderator films)

  • 12714 berichten
  • 3697 stemmen

Moderator: Engelstalige reviews verwijderd. Het is niet de bedoeling dat er hele teksten anders dan in het Nederlands gepost worden. Eventuele stemmen worden enkel verwijderd bij overduidelijk stemfraude of meerdere accounts vanuit één gebruiker.

Graag melden als men ze weer ziet, wij zien ook niet alles en kunnen dan niet acteren.


avatar van acsaczy

acsaczy

  • 141 berichten
  • 265 stemmen

Ik ging met 0 verwachtingen. Ik was 5 toen de film uitkwam en kreeg voor mijn verjaaardag het cassettebandje, de video, en de klok. Ik ken alles per seconde uit mijn hoofd. Helemaal grijsgedraaid de videoband en het cassettebandje. Ja er missen wat scenes(les poissons, jammerrrrrrr). Maar aan de andere kant zijn zeer kleine momenten 100% nagemaakt, en dat kun je alleen weten als je elke detail van de tekenfilm weet. En die kleine detail zijn aanwezig!

Waarom geef ik 5. Ik wilde 4.5 geven voor enkele ontbrekende kleine scenes. Maar ik heb erna de tekenfilm bekeken en zoveel gaat wel hand in hand. Het was echt een belevenis. Ik heb dus besloten om niet alles te vergelijken.

Ik geef een 5 omdat het me raakte. Omdat het echt eindelijk leek of een zeemeermin ter leven was gekomen. De stem, de zang, zelfs Prins Eric met de kuiltjes in zijn wangen. Het dansen, de hoed, dat gebeurt ook in de tekenfilm.

Zoveel gebeurt in deze film wat ook in de tekenfilm gebeurt, als je het weet!! En ook enkele extras, nieuw gemaakt. Als ik het apart van de tekenfilm bekijk maar ook op enkele vlakken vergelijk, ja het was mooi om een tekenfilm tot leven te zien komen. Heerlijk. Ik keek het 3d dolby atmos maar het was het waard.


avatar van tukkerstein

tukkerstein

  • 2093 berichten
  • 2900 stemmen

mjk87 schreef:

Moderator: Engelstalige reviews verwijderd. Het is niet de bedoeling dat er hele teksten anders dan in het Nederlands gepost worden. Eventuele stemmen worden enkel verwijderd bij overduidelijk stemfraude of meerdere accounts vanuit één gebruiker.

Graag melden als men ze weer ziet, wij zien ook niet alles en kunnen dan niet acteren.

Tsja, niet vreemd dat er Engelstalige reviews geschreven worden als de website ook Engelstalig beschikbaar is lijkt me (zie https://www.moviemeter.com/movies/music/the-little-mermaid


Mijn inziens een gedeelde bovenste plek, samen met de lion king remake, in de lijst met Disney's meest afschuwelijke "live action" remakes.

De CGI is zeer amateuristisch (voor een budget van 200M!), Flounder, Scuttle en Sebastian zijn ontzettend creepy en missen ook maar een greintje van de uitstraling van hun originele karakters, de aanpassing in het verhaallijn zijn onnodig en om te lachen! In het originele verhaal redt Ariel Eric eerst en wordt daarna zelf weer door hem gered, maar in de remake is Eric niets meer waard en moet constant door Ariel gered worden, want stel je voor dat vrouwen tegenwoordig nog gered worden door een man!

Ariel moet, net als zovele herkauwde Disney prinsessen, een ultieme girl boss zijn, terwijl ze in het origineel al badass genoeg was. Een rebelse tiener die haar eigen ding doet en uiteindelijk prinses van de zee en koningin op het land wordt! Wat was daar mis mee?

Heel geraffineerd van Disney om een donkere Ariel neer te zetten ipv een blanke, zo kan alle kritiek op de film netjes geparkeerd worden onder het kopje "racisme".


avatar van Fisico

Fisico (moderator films)

  • 6411 berichten
  • 3963 stemmen

De tekenfilm van De kleine zeemeermin uit 1989 is één van mijn favoriete Disneyfilms. Deze live action remake vond ik dan ook geslaagd. De makers slaagden er toch in grotendeels de magie terug te brengen in deze prent. Hoewel technisch niet altijd even secuur - het zag er soms echt wel nep uit - kon ik toch best genieten van de mooie kleurrijke onderwaterwereld.

Ook de casting was goed gekozen met Halle Bailey met haar prachtige stem. Kroonstuk was toch weggelegd voor de bevreesde Ursula door Melissa McCarthy. Een fenomenale vertolking! Verder stemde het me gelukkig dat de oorspronkelijke film zo goed als volledig werd gevolgd. De film duurt dan wel bijna een uur langer, dus alles werd iets langer uitgesponnen, maar verveelde eigenlijk geen seconde.

Hier en daar wel kleine verschillen. De geweldige keukenscène zat er jammer genoeg niet meer in. In de plaats wat meer aandacht voor de plaatselijke bevolking op het strand of de markt. Het geheel kreeg een Caraïbische vibe. De "harensnaaier" werd toegepast op de markt in plaats van de dineertafel en ook de slotbeelden zijn wat aangepast. Vreemd wel dat Ariel het schip in Ursula boorde en niet Eric. Verder was de film ook eigentijdser: de geweldige liedjes kregen het gezelschap van drie nieuwe nummers waaronder een rapliedje van Jutter (en Sebastiaan) al vond ik dat eigenlijk het minste van allemaal.


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 29850 berichten
  • 5071 stemmen

Je mag dit absoluut een slechte film vinden, maar berichten met haat tegenover een gekleurde actrice is niet toegelaten. Ook niet als je 'woke' roept. Graag over de film zelf.


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 29850 berichten
  • 5071 stemmen

Offtopic berichten verwijderd. Voor de eeuwige discussie over 'woke' (wat dat ook mag zijn) doe je maar op wokemeter.nl Hier graag terug over de film.


avatar van Bubblez

Bubblez

  • 1851 berichten
  • 2103 stemmen

Ik heb de originele animatie nooit gezien (evenals heel veel andere bekende Disney-films ), dus ik heb geen vergelijkingsmateriaal. Ik vond het een zeer aangename film die je meeneemt in een prachtige wereld en een redelijk vermakelijk verhaal. Het enige waar ik ontzettend over val is de uiteindelijke confrontatie met Ursula. De 'reuzen-Ursula' zag ik zó slecht uit, dat ik ervan schrok. Vóór dat moment zag alles er prachtig uit en hier leek haast het budget op te zijn. Flinke tegenvaller. Ook was ik niet erg onder de indruk van Melissa McCarthy. Buiten deze scène vond ik het een erg vermakelijke film!