

Genre: Horror / Thriller
Speelduur: 97 minuten
Alternatieve titels: Vikingwolf / Viking Wolf
Oorsprong:
Noorwegen
Geregisseerd door: Stig Svendsen
Met onder meer: Elli Rhiannon Müller Osborne, Liv Mjönes en Arthur Hakalahti
IMDb beoordeling:
5,1 (5.026)
Gesproken taal: Noors, Zweeds en Fins
On Demand:
Bekijk via Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
-
Claim tot 100 euro bonus bij Jacks.nl
Heb je nog geen account bij Jacks.nl? Dan wordt in samenwerking met MovieMeter je eerste storting verdubbeld tot 100 euro!Claim je welkomstbonus van €100,- bij Jacks.nl
Wat kost gokken jou? Stop op tijd, 18+
Plot Vikingulven
"All werewolves have a story. This is the Norwegian one."
De zeventienjarige Thale is net met haar familie verhuisd naar het stadje Nybo, omdat haar moeder een nieuwe baan heeft bij de plaatselijke politie. Kort daarna wordt op een strandfeest met lokale jongeren een student op brute wijze vermoord. Thale is een kroongetuige in de zaak. Niemand weet wie het gedaan heeft, maar volgens de aanwijzingen kan het een dier zijn. Misschien een wolf. Tijdens het onderzoek ontdekt Thale's moeder Liv dat ze mogelijk met heel iets anders en onbekends te maken hebben. Tegelijkertijd begint Thale opvallende dingen te zien en zich vreemd te gedragen. Wat gebeurt er in Nybo bij de volgende volle maan?
Externe links
Acteurs en actrices
Thale Berg
Liv Berg
Arthur Berg
Jenny Berg
William Nordvaag
Jonas Larson
Eilert Sundas
Lars Brodin
Torgersen
Tove Gran
Reviews & comments

umbra
-
- 3219 berichten
- 3111 stemmen
Best fijne weerwolf-film van Noorse makelij. Heb me er geen seconde mee verveeld, wat met weerwolven-films wel eens anders uitdraait. Nergens wow fzo, gewoon vermakelijk.

lang pee
-
- 868 berichten
- 469 stemmen
Man man man, wat een doffe ellende, is van het slechtste dat er ooit over een weerwolf is gemaakt. De special effects waren om te huilen, doet mij weer denken aan de film Sabretooth. Het acteren was verschrikkelijk, wachten op de camera, dit is te slecht om een b filmpje te noemen.....

joolstein
-
- 8107 berichten
- 6943 stemmen
Toen ik over deze film hoorde dacht ik dat het over langs de kust plunderende Middeleeuwse Noorse Viking-lycantropen zou gaan. Helaas was het de standaard weerwolf op een Noorse middelbare school. Het enige waar je Vikingen ziet is tijdens de openingsscène wanneer er een weerwolfmythe rond ene "Gudbrand the Grim" wordt verteld. Deze stuit tijdens het plunderen in Normandië op een verborgen deur in een abdij. Dit is direct het meeste interessantste aan de film!
Verder komen de makers nu niet met veel fantasierijke ideeën. Het verhaal is veilig en bevat zoveel dingen die al vaker zijn gedaan. Hum...een meisje dat net verhuisd is. Haar moeizame relatie met haar moeder (die uiteraard toevallig ook politieagente is) en stiefvader sinds haar vader stierf, doof jongere zus en ja...er is zelfs een expert op het gebied van wolven!
Even dacht ik dat de film voor een gewaagde climax aan boord van een bus ging. Helaas werd deze afgebroken zodra deze begint. Zodat de opgebouwde opwinding weer even snel werd ontkracht. Het wezen is ook niet bijzonder, het is niet veel meer dan een iets grotere CGI-wolf. Desalniettemin zijn de effecten wel redelijk. De film heeft een paar aardig scènes met een beetje bloed/gore en spanning. Ik kan niet zeggen dat ik het einde slecht vond maar het emotioneel einde had nu niet direct veel impact! Tja de film is niet slecht, maar het is ook niet echt van "WOW" Gewoon de doorsnee middelmaat.

teigertje
-
- 1039 berichten
- 2404 stemmen
Een prima film uit Noorwegen.
De film begint verwachtingsvol.
Maar hij is wat langzaam met spanning en wat traag.
Maar weet toch, te boeien.
Het laatste gedeelte is echt goed en spannend,en de hoofdrol spelers, spelen echt goed.
Het jonge meisje, wat het doofstomme zusje speelt, is talent vol.
Ook de Cgi van de wolf is niet van het beste niveau.
Maar zeker niet slecht.
Dit is een film, die zeker de moeite waard is.
Een goede kwaliteits film, met ook mooi camera werk.
Ook de film muziek is mooi.

Riddierid
-
- 258 berichten
- 869 stemmen
Jammer! Ik vond op zich een aardig deel echt wel goed en goed uitgewerkt maar de andere helft was gewoon slecht uitgewerkt en de film keek niet goed weg mede door het slechte acteerwerk van velen... Zonde want de special effects waren wel grotendeels goed

Tanguy
-
- 149 berichten
- 1131 stemmen
Het is precies wat je van een Netflix-film verwacht. Het is allemaal niet bijster origineel en het is zeker geen horrorfilm die je je jaren later nog zal herinneren, maar het biedt voor anderhalf uur prima vermaak. Ik kan toch ook altijd wel genieten van de Scandinavische omgeving in films als deze. Al met al een redelijk Noors filmpje die nergens in uitblinkt maar ook de plank niet volledig misslaat.

Peterjj
-
- 5 berichten
- 4 stemmen
flutfilm. 1e 10 minuten dacht ik: kan leuk worden. Daarna teleurstellend

Rodger
-
- 1592 berichten
- 1559 stemmen
Nou.. nee.. het is het net niet..
Maar moet je iets super goeds vand deze weerwolf film verwachten..?
2.0 **

james_cameron
-
- 5369 berichten
- 8731 stemmen
Wisselvallige maar wel onderhoudende noorse variant op An American Werewolf In London. Matige scenes worden afgewisseld door effectieve, resulterend in een onevenwichtig geheel. De sympathieke cast, het sfeervolle camerawerk en de redelijk geslaagde special effects houden de film nog net op de rails, maar vooral qua montage laat regisseur Stig Svendsen flink wat steken vallen. Hierdoor is er van spanningsopbouw amper sprake en gaan een aantal aktiescenes behoorlijk de mist in.

Collins
-
- 5519 berichten
- 3348 stemmen
De titel doet wellicht vermoeden dat het om een horrorfilm in een historische setting gaat. Nee dus. Slechts de proloog waarin wilde Vikingen een klooster binnenvallen, speelt zich in de historie af. De rest van de film is in het heden gesitueerd.
Behalve dat de proloog een fijn atmosferisch beeld oplevert, is de toegevoegde waarde overigens van generlei waarde. De proloog had net zo goed kunnen worden weggelaten. En die constatering is gezien de uitstekende kwaliteit van dit stukje historie werkelijk doodzonde. Een tweede constatering is dat de proloog het enige onderdeel van de film is dat zich onderscheidt van andere matige films die zich met het thema weerwolf bezighouden. Nu kan de film tenminste nog bogen op een onderdeel dat niet direct weer wordt vergeten.
Vikingulven is standaard. Een film met standaardpersonages en standaardachtergronden. De standaard valt extra op, omdat de film helemaal niet spannend is. Het scenario biedt totaal geen verrassingen. Bovendien zijn de speciale effecten erg matig. De momenten dat er wat te zien valt zijn schaars. En op die schaarse momenten valt vooral op hoe goedkoop en onecht de woeste dreiging eruit ziet. weerwolffilm
Toch zijn er wel wat puntjes te vinden waarop de film scoort. De setting is sfeervol. Een afgelegen gebied met veel bos doet het altijd goed. En er is het spaarzame gebruik van licht dat helpt bij het creëren van een onheilspellende sfeer. Over de proloog heb ik het al gehad. Die is goed. Dat is het wel. Beetje weinig eigenlijk. En daarom is Vikingulven een middelmatige weerwolffilm.

Sergio Leone
-
- 3686 berichten
- 2459 stemmen
Slecht.
Erg goedkoop aandoend en flauw horrorthrillertje. De wolf ziet er zowel in design als CGI niet uit en men slaagt er evenmin in om enige suspense te creëren. Ook van wat zelfspot - als spanning dan toch te veel gevraagd is - is geen sprake. Blijft een serieus, maar erg flauwe film over.
1

Boeikens
-
- 4331 berichten
- 4841 stemmen
De titel kan je op het verkeerde been brengen want de film heeft behalve de oorzaak, verder niets met Vikings te maken.
Die oorzaak geeft het verhaal wel een andere insteek dan de klassieke weerwolffilms, wat het wat origineler maakt maar niet perse beter.
Het verhaal is best sfeervol en goed onderhoudend, mist soms wat tempo en de spanningboog blijft weinig gespannen. Het acteerwerk is niet altijd denderend en het hapert vooral vaak bij de CGI.
De verplichte transformatiescène is aanwezig, niet slecht maar kort. De weerwolf valt dan wel regelmatig aan maar dat is op enkele scènes na weinig bloederig en vaak sugestief.
3*

mrklm
-
- 6435 berichten
- 7357 stemmen
Noorse thriller met horrorelementen neemt als uitgangspunt dat Gudbrand the Grim in 1050 het Noorse vasteland betrad in gezelschap van een weerwolf die spoorloos verdween en sindsdien niet meer is gezien. Thale [Elli Rhiannon Müller Osborne] heeft de pech dat ze oog in oog komt te staan met de wolf uit de titel en dat zowel zij als haar zusje [Mia Fosshaug Laubacher] door het beest worden gebeten. En hun moeder moet de zaak onderzoeken. Je kunt wel raden hoe het verder gaat. Aardig geacteerd en sfeervol geregisseerd, al zijn de special effects niet erg overtuigend.

Het laatste nieuws

Mishandelingszaak tegen 'Rick and Morty'-stemacteur Justin Roiland (42) geseponeerd

Acteur en komiek Dick van Dyke (97) gewond geraakt bij auto-ongeval

Gwyneth Paltrow voor de rechter, Fred Florusse overleden | MovieMeter Recap

De tien best beoordeelde films van de jarige Reese Witherspoon (47)
Bekijk ook

Utøya 22. Juli
Drama / Thriller, 2018
174 reacties

I Onde Dager
Actie / Thriller, 2021
60 reacties

De Uskyldige
Drama / Horror, 2021
56 reacties

What Happened to Monday
Sciencefiction / Thriller, 2017
129 reacties

Violent Night
Actie / Komedie, 2022
96 reacties

Venus
Horror, 2022
7 reacties
Gerelateerde tags
kleine stadnordic mythologymythical creaturevrouwelijke hoofdrolspelermythological beast weerwolflycanthropenordic folkloreviking agepractical special effectspractical effects
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes | Publishing Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes | Publishing Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2023 MovieMeter B.V.