• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.522 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 647.800 acteurs
  • 199.141 gebruikers
  • 9.380.004 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Weekend Away (2022)

Thriller | 89 minuten
2,61 252 stemmen

Genre: Thriller

Speelduur: 89 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Kim Farrant

Met onder meer: Leighton Meester, Luke Norris en Christina Wolfe

IMDb beoordeling: 5,7 (35.491)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Bekijk via Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Weekend Away

"Miles away from home. Where do you turn? Who can you trust?"

Kate en Orla zijn twee beste vriendinnen die persoonlijke tegenslagen hebben overwonnen. Wat het leven hen ook brengt, ieder keer kijken ze weer uit naar jaarlijkse weekendje weg. Dit jaar zijn ze op reis naar Kroatië. Alles is perfect totdat Orla wakker wordt en Kate vermist wordt. Met slechts een vage herinnering aan de vorige nacht en de politie die niet helpt, onthult haar verwoede zoektocht verwoestende geheimen dichter bij huis.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Dit soort films profiteren er niet van dat je tegenwoordig films op hoge kwaliteit kijkt met een snelle beeldverversing. Je ziet met dit soort b films dat de kwaliteit lager ligt en het oogt allemaal gewoon niet zo fraai. Het filmische gevoel van een 50hz scherm zou hier wel beter bij passen. Ondanks dat de locatie in Kroatië zelf wel prachtig is met die mooie blauwe zee.

Ook is het lastig in de film komen omdat de dialogen tussen de twee vrouwen stroef en geforceerd ogen. Heb nooit die klik tussen de twee gevoeld.

Wat verder volgt is een niet meer dan oké thriller waarbij een van de twee vrouwen vermist raakt na een wild avondje. Nergens schokkend en verrassend, maar toch kon het schrijfwerk ermee door. Er worden genoeg zaadjes gepland om de zoektocht spannend te houden en laat het nooit grote steken vallen.

2,5*


avatar van Mip

Mip

  • 6 berichten
  • 13 stemmen

B-segment filmpje die soms wat amateuristisch aandoet, acteurs overtuigen niet echt maar hé: het is vermakelijk!

Geen topper, maar kijkt lekker weg en bevat genoeg elementen om het geheel spannend te houden.


avatar van Captain Pervert

Captain Pervert

  • 4648 berichten
  • 2102 stemmen

Mijn verwachtingen van door Netflix geproduceerde films liggen al zo laag, dat het alleen nog maar mee kan vallen. En bij deze film gebeurt dat dan ook!

The Weekend Away heeft werkelijk àlle schijn tegen. Het is overduidelijk een Kroatische productie met een klein budget en hoofdzakelijk Kroatische acteurs. Voor de poster zijn nog wat mensen uit de VS en Engeland aangetrokken.

Ik kan de vinger er niet precies op leggen en weet niet of het ligt aan beeldverhouding of kleurgebruik, maar het wordt ook niet enorm Hollywood in beeld gebracht. Dat, gecombineerd met een opening die niet zou misstaan in een pornofilm, belooft weinig goeds. Ik bedoel: twee slanke dames in een ver oord, een luxe appartement met veel champagne, die wel even lekker de bloemetjes buiten gaan zetten. Een opening als deze vind je zeker tientallen keren terug op Pornhub. Hoorde ik van een vriend.

Maar het kon ons niet veel schelen: drukke week gehad, kindjes op bed, niet eens zin in een drankje maar gewoon met een kop thee in het knuistje even een verstand-op-nul-Netflixfilm kijken.

Het was dan ook een buitengewoon positieve verrassing dat zich een alleraardigst mystery-verhaal ontvouwt met meerdere goede wendingen en een hoofdrolspeelster (Leighton Meester) die zich heel goed staande kan houden. Deze film is de meest positieve verrassing in tijden!

3,5 sterren


avatar van blurp194

blurp194

  • 5508 berichten
  • 4202 stemmen

Doe nog maar een twist.

Met het snelle opvolgen van de ene draai in het verhaal met de andere, en prettig zonnige beelden van een blauwe hemel en een stukkie water blijft het best een aangenaam stukkie kijkvoer. Meester doet het best ok als de geplaagde hoofdpersoon die de ene na de andere aap uit de mouw ziet komen, aangegeven door de relatief onbekende cast - maar die leveren goed werk. Als enige echte kritiek eigenlijk dat er wel wat erg veel verrassingen te incasseren zijn.


avatar van Fisico

Fisico

  • 10039 berichten
  • 5398 stemmen

The weekend away is zo'n typische Netflixfilm die een groot publiek wil aanspreken, maar wederom te veel hooi op de vork neemt. Op zich wel prima film, maar de uitwerking is niet altijd wat het moet zijn. Soms wat te slordig in zijn plotontvouwing waardoor de geloofwaardigheid in het gedrang komt. Ook de plottwists deden me eerder de wenkbrauwen fronsen, dan dat ik er een lumineuze ingeving in zag.

Niet dat ik me verveeld heb, dat doe ik overigens zelden. Al bij al een aardige thriller, maar het lijkt allemaal zo onlogisch en nogal makkelijk 'jump to conclusions' met niets, noch van de politie, noch van Kate zelf. Goed voor een keertje, meer niet.


avatar van UmbraVitae

UmbraVitae

  • 4337 berichten
  • 4045 stemmen

Ondanks fijne cast, een uiterst povere 'thriller' met nihil spanning.


avatar van Collins

Collins

  • 7308 berichten
  • 4318 stemmen

De film hanteert een plotlijn die in thrillerland niet ongewoon is. Een persoon van onbesproken gedrag raakt geheel buiten zijn schuld in een gevaarlijke situatie waaruit hij zich moet zien te bevrijden. Vaak speelt zo‘n plotlijn zich af in den vreemde, zodat een gevoel van isolement ontstaat. In The Weekend Away heet die vreemde omgeving Kroatië.

Niets nieuw onder de zon dus. Dat wil overigens niet per sé zeggen dat een thriller die dankbaar gebruik maakt van materiaal dat in talloze voorbeelden ook werd gebruikt, een slechte film is. De voorwaarde is natuurlijk wel dat de gekopieerde trucs ook werken. En daarin schiet The Weekend Away tekort. Er wordt een hoop vervelende onzin gepresenteerd.

Het script voorziet in diverse plotwendingen en afleidingsmanoeuvres. De meeste zijn belachelijk. De meeste worden slecht uitgewerkt. De meeste zijn overbodig. En dan ben ik nog vriendelijk voor het script. The Weekend Away is een thriller waarvan de verhaallijn heel beweeglijk is maar die tegelijkertijd geen enkele positieve emotie oproept. Daar slagen ook de matige acteurs die voor dit vehikel zijn gecast niet in.

Ik dacht nog even dat de film misschien een parodie was. In dat geval kun je je verwachtingen nog wat bijstellen en om de onzin gaan lachen. Dat maakt het kijken al tot een minder erge beproeving. Maar nee, The Weekend Away is geen parodie. Een andere mogelijkheid om het kijken enigszins draaglijk te maken is het fenomeen van de onbedoelde humor. Helaas ook niet aanwezig. Het is hopeloos. Alle vermakelijke uitwegen zijn afgesloten.

Ach, gelukkig komen er af en toe wat aangename toeristische plaatjes voorbij.


avatar van Aapje81

Aapje81

  • 2227 berichten
  • 5188 stemmen

Laat ik met het goede nieuws beginnen. De eerste drie kwartier kijken lekker weg. Leighton Meester en Christina Wolfe spelen elkaars tegenpolen en zetten iets neer wat een mooie aanzet had kunnen zijn tot een interessant mysterie.

In de praktijk valt dit echter tegen. Zodra Wolfe uit beeld is verdwenen en de grote reconstructie gaat beginnen valt op hoe matig er geacteerd wordt, hoe stompzinnig het scenario in elkaar zit en vooral hoe ontzettend oppervlakkig deze film is. Daarbij helpt het niet dat er nauwelijks een spanningsboog is en de interesse met de minuut minder wordt.

Leighton Meester doet haar best maar krijgt te zwak materiaal om er echt iets van te kunnen maken. Christina Wolfe deed het prima maar haar rol stelde niet veel voor en de mannen in de film zijn inwisselbaar. Net zoals de hele film eigenlijk.

4 sterren voor de eerste 45 minuten 1,5 voor de rest.

Alles bij elkaar helaas een matige film.


Lekkere wegkijker met verrassende twist. Oké acteerprestaties zouden beter kunnen maar ik vond het een goede film. Ik heb me niet verveeld


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

Plottwists zijn vaak een essentieel onderdeel van thrillers, maar je kunt ook overdrijven. Daar is sprake van in deze Kroatische misdaadfilm over een verdwenen jongedame, waarin de hoofdverdachten elkaar in rap tempo opvolgen. Een ander essentieel onderdeel zijn de filmmakers echter vergeten: spanning. Dat wordt in deze film node gemist. Matig.


avatar van Black Math

Black Math

  • 5430 berichten
  • 1753 stemmen

Een dertien in een dozijn film. Een vermiste vriendin tijdens een weekend uit voelt behoorlijk uitgekauwd aan. De hoofdpersone moet zelf op speurwerk uit, want de authoriteiten werken niet mee, lijkt in een Kafkaëske toestand terecht te komen en aan het einde krijgen we een flauwe twist. Formulewerk. Het voelt dus erg gemakzuchtig aan. De omgeving is wel fraai, wat enigszins compenseert. 1,5*.


avatar van AniSter

AniSter

  • 2331 berichten
  • 1876 stemmen

Vrij kort na elkaar twee films gezien: Secrets in the Building (2022) en deze. Beide zijn thrillers en beide hebben een onbekende cast die slecht tot matig acteerde. En toch vond ik deze beter wat hoofdzakelijk door het plot kwam. Bij deze film was dit namelijk en stuk interessanter; zat beter in elkaar. Spannend werd het niet echt maar het was boeiender en keek daardoor wat lekkerder weg. Gewoon een leuk tussendoortje.


avatar van filmkul

filmkul

  • 2485 berichten
  • 2256 stemmen

Redelijke thriller. Het verhaal zit best leuk in elkaar en de uitwerking kan er voor een B-film best mee door. Zeker de eerste drie kwart zijn prima te doen. Als kijker denk je echt mee met de hoofdpersoon en wil je ook weten hoe de vork in de steel zit. Helaas is het laatste kwart minder omdat men iets te ver doorslaat en er net iets te veel wendingen voorbij komen. Het acteerwerk is krap voldoende. Visueel heeft de film wat weg van een tv-film. Voor een B-film zeker geslaagd. 3.0/3.5


avatar van JolaCola21

JolaCola21

  • 5 berichten
  • 0 stemmen

Een echte B film , maar zeker niet slecht.

Het begin is leuk , daarna wat saai.

Maar op 1 of andere manier wilde ik toch weten hoe het afliep , dus heb ik de film afgekeken.