• 16.433 nieuwsartikelen
  • 180.218 films
  • 12.398 series
  • 34.342 seizoenen
  • 651.691 acteurs
  • 199.725 gebruikers
  • 9.421.859 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Wicked Darling (1919)

Drama / Misdaad | 59 minuten
3,00 3 stemmen

Genre: Drama / Misdaad

Speelduur: 59 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Tod Browning

Met onder meer: Priscilla Dean, Wellington A. Playter en Lon Chaney

IMDb beoordeling: 6,4 (513)

Gesproken taal:

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Wicked Darling

Als zakkenrolster Mary de parelketting van socialite Adele Hoyt ontvreemdt, moet ze vluchten voor de politie. Ze verstopt zich in het huis van Kent Mortimer, en ontdekt dat hij de voormalige verloofde is van Adele. De twee groeien naar elkaar toe en Mary besluit voortaan eerlijk door het leven te gaan. Maar eerst moet ze zien af te rekenen met haar verleden.

logo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Roger Thornhill

Roger Thornhill

  • 6151 berichten
  • 2518 stemmen

Een bijna klassiek melodrama over een "guttersnipe" met een hart van goud die probeert aan de greep van haar verleden te ontkomen, maar dat laatste is makkelijker gezegd dan gedaan wanneer dat verleden wordt belichaamd door Lon Chaney op z'n onaangenaamst. Niet veel nieuws onder de zon en voorspelbaarheid troef, maar de rolverdeling en de vertolkingen zijn "full-blooded" zonder ergens àl te veel over de top te gaan, met verder Priscilla Dean redelijk ingetogen als het centrale personage, Spottiswoode Aitken als pandjesbaas annex heler (en voor wie twijfelt op welke schurk uit Dickens hij ook al weer lijkt: zijn personage heet Fadem), Kalla Pasha als enorme barman, en als grootste verrassing Wellington Player als de vriendelijke reus die niet onder de indruk is van het verlies van zijn fortuin en daardoor het hart van Priscilla Dean doet ontdooien. In dit gezelschap speelt Chaney in feite slechts de derde viool, maar ook als ensemble-film met af en toe een lekker groezelig sfeertje is dit nog steeds het bekijken waard.